alfisti velikog srca

Informacije o Alfa Romeo klubu Srbija, diskusije Alfista o Alfizmu i predstojećim događajima...
Korisnikov avatar
gox1
Garaža: Alfa Romeo 159 jtdm, Chevrolet Lacetti 1.4, Fiat Punto 1.2
Lokacija: Beograd
Postovi: 168
Pridružio se: Ned Nov 27, 2011 2:32 am

Re: alfisti velikog srca

Pon Jan 16, 2012 3:48 pm

Ja bih takodje dao neke igracke i garderobu sto deciju, sto za odrasle...

U ovom vremenu ludosti, ovakve stvari trebaju biti obaveza, a ne izuzetak!
Jos jednom veliki pozdrav za pokretaca teme i ideju!!! Ni ja ne volim Ivanovica, al ako ce on da doprinese u pozitivnom smislu onda jbg, neka ga... :scratch: :grin: samo nek ne cita one njegove fore pokradene od kojekuda :grin:
Korisnikov avatar
darkbgd
Garaža: Alfa Romeo 147 Q2 JTDm
Lokacija: Pozarevac
Lokacija: Pozarevac
Postovi: 714
Pridružio se: Pon Nov 23, 2009 9:51 pm

Re: alfisti velikog srca

Pon Jan 16, 2012 6:12 pm

e pa generalno smo svi za.Sad samo rukovodstvo kluba neka organizuje kako to da uradimo. Takodje u ovom realnom svetu,u maloj Srbiji nece biti problem naci neku porodicu kojoj je potrebna pomoc. Takodje mogu i neke porodice koje vi poznajete u okruzenju,komsiluku i sl. ili pomoc nekom bolesnom detetu...
Pa koliko nas ima svi po 1000 din i igracke,garderobu... mislim da je to lep gest i ostvariv.

Nisam procitao jos nijedan post od direktora kluba :wave: . Sale moze li tvoje i misljenje ostalih poglvara :D :arflag ?
Korisnikov avatar
DogoArgentino
Garaža: Alfa `02 god. 147 1.6 TS 120 ks
-----------------------------
Fabia `08 god. 1.2 HTP 70 ks
Lokacija: BGD - Borca
Postovi: 1071
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 9:43 am

Re: alfisti velikog srca

Pon Jan 16, 2012 9:34 pm

Moze to da se preda recimo i u Zvecansku ili slicnu ustanvu za decu bez roditelja, decu ometenu u razvoju... Svima njima je potrebna pomoc i kome god je pruzimo necemo pogresiti...
Ili pak neka porodica sa 2-3-4 dece koji nemaju normalne uslove za zivot... kao sto kolega rece u Srbiji stvarno nije problem pronaci kome treba pomoc :(


Nevezano za ovu nasu pricu, a vezano sto je Starac spomenuo, gledao sam pre mesec-dva akciju koju su bajkeri Vranja sproveli i sagradili kucicu za porodicu sa 3 dece koji nisu imali ni minimalne uslove za zivot... jadno je previse mala rec za ono kako su ziveli...
Momci su sakupili materijal, novac, zasukali rukave i sve sami odradili... RTS je propratio akciju i zaista mi je srce bilo prepuno videvsi takav gest ljudi za koje vecina stanovnika Srbije i nema bas neko dobro misljenje... Momcima svaka cast i zelim im da im se to vrati na najbolji nacin 8)
ZNAM MILION PRIMERA GDE SU LJUDI PRODALI NJIVU I KUPILI AUDI, PASAT, BMW ILI MERCEDES... ALI NIKADA NISAM CUO DA JE NEKO PRODAO NJIVU I KUPIO ALFU...
Slika
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: alfisti velikog srca

Pon Jan 16, 2012 9:50 pm

darkbgbd napisao:Nisam procitao jos nijedan post od direktora kluba :wave: . Sale moze li tvoje i misljenje ostalih poglvara :D :arflag ?
Super je ideja i za realizaciju ne treba puno vremena. E sada, meni je malo problematično da koordiniram akciju iz Novog Sada. Može jedan od vas iz BG-a da to preuzme na sebe ali prvo treba definisati kome će se sakupljene stvari odneti. Kada se odredi primalac donacije, dogovorite se jedan dan npr. subota kada su okupljanja ARCS, da svi tamo donesu šta će donirati i onda pravac Zvečanska ili već kome je namenjeno. Oni koji imaju nešto da doniraju, a nisu iz Bg-a mogu poslati stvari post expresom. :wave:
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: alfisti velikog srca

Pon Jan 16, 2012 10:21 pm

Sale je dao odlicnu ideju..mozemo to da odradimo jedne subote na Kosutnjaku,skupimo se u 12 sati i odnesemo stvari tamo gde treba :arflag
Korisnikov avatar
vojaalfa
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 1.8TS SW
Lokacija: Beograd
Lokacija: Bgd-Zarkovo
Postovi: 2009
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 3:42 pm

Re: alfisti velikog srca

Uto Jan 17, 2012 12:33 am

Dogo Argentino nije loša ideja recimo za decu iz Zvečanske.
Što se tiče gradnji kućica može i to , neznam da zidam al mogu struju da uradim. :beerchug:
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: alfisti velikog srca

Uto Jan 17, 2012 2:44 am

darkbgbd napisao:e pa generalno smo svi za.Sad samo rukovodstvo kluba neka organizuje kako to da uradimo. Takodje u ovom realnom svetu,u maloj Srbiji nece biti problem naci neku porodicu kojoj je potrebna pomoc. Takodje mogu i neke porodice koje vi poznajete u okruzenju,komsiluku i sl. ili pomoc nekom bolesnom detetu...
Pa koliko nas ima svi po 1000 din i igracke,garderobu... mislim da je to lep gest i ostvariv.

Nisam procitao jos nijedan post od direktora kluba :wave: . Sale moze li tvoje i misljenje ostalih poglvara :D :arflag ?
Predlozio bih tebe da organizujes akciju jer si pokrenuo pricu na vise mesta, pa predpostavljam da si vec razmatrao nacin kako sve to treba sprovesti u delo + dosta ljudi je podrzalo tvoju ideju. Nema potrebe cekati na ikakvo "rukovodstvo" kada je pomoc ugrozenima uvek potrebna.

Sto se mene tice, ne zelim ucestvovati u ikakvoj organizaciji ovog puta. Samo vam mogu skrenuti paznju da se prvo raspitate za koga, sta da skupljate, kako pripremljeno (oprano, opeglano itd..) Da ne bi bilo odbijanja pomoci. ;)
Korisnikov avatar
darkbgd
Garaža: Alfa Romeo 147 Q2 JTDm
Lokacija: Pozarevac
Lokacija: Pozarevac
Postovi: 714
Pridružio se: Pon Nov 23, 2009 9:51 pm

Re: alfisti velikog srca

Uto Jan 17, 2012 6:53 pm

kilson napisao:
darkbgbd napisao:e pa generalno smo svi za.Sad samo rukovodstvo kluba neka organizuje kako to da uradimo. Takodje u ovom realnom svetu,u maloj Srbiji nece biti problem naci neku porodicu kojoj je potrebna pomoc. Takodje mogu i neke porodice koje vi poznajete u okruzenju,komsiluku i sl. ili pomoc nekom bolesnom detetu...
Pa koliko nas ima svi po 1000 din i igracke,garderobu... mislim da je to lep gest i ostvariv.

Nisam procitao jos nijedan post od direktora kluba :wave: . Sale moze li tvoje i misljenje ostalih poglvara :D :arflag ?
Predlozio bih tebe da organizujes akciju jer si pokrenuo pricu na vise mesta, pa predpostavljam da si vec razmatrao nacin kako sve to treba sprovesti u delo + dosta ljudi je podrzalo tvoju ideju. Nema potrebe cekati na ikakvo "rukovodstvo" kada je pomoc ugrozenima uvek potrebna.

Sto se mene tice, ne zelim ucestvovati u ikakvoj organizaciji ovog puta. Samo vam mogu skrenuti paznju da se prvo raspitate za koga, sta da skupljate, kako pripremljeno (oprano, opeglano itd..) Da ne bi bilo odbijanja pomoci. ;)
moze li na ziro racun kluba da se uplati po 1000 dinara i na osnovu uplata planiramo ostale donacije i nacin dostavljanja?
A kome... to cemo lako naci. Par predloga i sigurno ce da se nadje porodica. A sto se tice Zvecanske ipak sam pre nekoj porodici,detetu jer Zvecanska ima mnogo donacija.
Predlozio sam akciju na Alfisti jer smatram da u ovome treba i mora da smo jedinstveni kao ljubitelji alfe i da se zaborave neki nesporazumi.
Ja bi se prihvatio toga ali imam dosta obaveza ali ako se nadje jos neko ko ima malo vise "staza" i druzenja sa vama(takodje i vremena) mogli bi da probamo.
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: alfisti velikog srca

Uto Jan 17, 2012 7:01 pm

To je najmanji problem.....svi znaju da se skupljamo svake 2 nedelje na Košutnjaku i tamo se možemo naći i odneti stvari gde treba i kome treba!Naravno ono što je kilson pomenuo da stvari budu čiste i po mogućstvu opeglane i složene i to je to,samo treba naći porodicu ili ustanovu kojoj ćemo uputiti pomoć!
Ovu akciju možemo odraditi recimo 2 puta godišnje ili kako se dogovorimo,što se mene tiče možemo i kintu da skupimo :arflag
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: alfisti velikog srca

Sre Jan 18, 2012 6:18 pm

Moje mišljenje je da treba kombinovati robno-novčanu pomoć jer tako više ljudi može uzeti učešće. Jbg, mislio sam da imam više stvari za dati, ali klinac mi ima već 15 godina i iza njega ostale samo olešene krpice, a ono što je valjalo od stvari i igračaka odneo mali ženine sestre :glare:
Jedino da se lišim mojih Bburago igračaka, ali bi me srce bolelo i ne znam koliko bi baš umanjene Alfe razgalile dečija srca (verujem ni blizu koliko moje) ;)
Dakle, više mi odgovara da uplatim neku kintu na račun. Takođe sam mišljenja da bi trebalo sačekati da prođu ovi teški i skupi zimski dani (pogotovo januar), pa se lepo organizovati, recimo za mart, odnosno prve dane proleća do kada bi što veći broj Alfista dobrovoljaca mogao uzeti učešće u akciji.
Onda lepo napraviti izbor, sakupiti sredstva i u reprezentativnim primercima naših Alfi i probranom sastavu to lepo isporučiti, staviti decu u prvi plan kako i dolikuje, a da se ipak zapamti i ureže ljudima da su Alfisti velikog srca organizovali akciju. I dalje sam protiv nekih zvučnih imena jer je kod nas estradizacija ukorenjena i na kraju često svu pažnju medija pokupi onaj koga kamera voli, dok u zapećku ostane i organizator i (još gore) onaj kome treba pomoć.
Eto, u tom smeru idu nekakva moja razmišljanja, ali gledaću da dam prilog kako god se većina opredeli...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
darkbgd
Garaža: Alfa Romeo 147 Q2 JTDm
Lokacija: Pozarevac
Lokacija: Pozarevac
Postovi: 714
Pridružio se: Pon Nov 23, 2009 9:51 pm

Re: alfisti velikog srca

Sre Jan 18, 2012 7:21 pm

to je i moje misljenje samo da se do marta ne zaboravi akcija. Iako bi bilo lepo naci neku porodicu kojoj bi mogli kupiti drva i ugalj za zimu uz ostale donacije.Malopre sam gledao exploziv na prvoj i video dva decaka kojima stvarno treba pomoci. Predlozio sam alfistima iz okoline Nisa da naprave neku akciju okupljanja a mi ostali neku novcanu pomoc.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: alfisti velikog srca

Sre Jan 18, 2012 11:53 pm

Toliko je ljudi kojima treba pomoć (za operaciju ili puko preživljavynje), da to prosto boli i teško je napraviti izbor bez griže savesti :(
Neophodna je dobra priprema i široka podrška jer ako bi učestvovalo stotinak ljudi sa po 1.000 dinara i nešto igračaka/garderobe ko ima, pa da se izađe sa barem 1.000 € i 2-3 gepeka stvari, onda je to OK, ali neozbiljno je praviti bilo kakvu javnu akciju ako učestvuje desetak ljudi sa nekom minornom cifrom.
Tu je onda jedino logično anonimno donirati, bez ikakvog medijskog učešća, što je takođe OK ko želi i može...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Darkoni
Garaža: Alfa Romeo 164 ts ex,
Alfa Romeo 166 busso
Lokacija: Rio de Borca
Lokacija: Rio de Borca ;-)
Postovi: 1582
Pridružio se: Sub Dec 13, 2008 7:10 pm

Re: alfisti velikog srca

Čet Jan 19, 2012 11:36 pm

Za akciju, novac I stvari a da bi se sto vise ljudi odazvalo moze da se od strane kluba posalje poruka svim registrovanim clanovima, da bi sto vise ljudi bill upoznato
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: alfisti velikog srca

Čet Nov 13, 2014 12:55 pm

Kaligulicu, o ovome si pricao ??
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: alfisti velikog srca

Čet Nov 13, 2014 1:51 pm

Jesam brate,taj rad ;)
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7536
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: alfisti velikog srca

Čet Nov 13, 2014 1:51 pm

A ima ona tvoj tema DDK
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
crni labud
Garaža: Ex alfa romeo 147 jtdm 07
ex alfa romeo 159sw 08 Alfa Romeo 147 Ducati Corse 08
Alfa romeo GT Q2
Lokacija: Bgd
Lokacija: Bgd
Postovi: 266
Pridružio se: Sub Jan 12, 2013 5:45 pm

Re: alfisti velikog srca

Pet Nov 14, 2014 10:53 pm

tu sam za sve akcije humanitarnog tipa
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7536
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: alfisti velikog srca

Sub Nov 15, 2014 12:04 am

Imas u cateterii, temu zacdavanje krvi, prelistaj i prijavi se :wave:
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: alfisti velikog srca

Sub Nov 15, 2014 1:04 am

viewtopic.php?f=50&t=51779&p=1518911#p1518911
crni labud
Garaža: Ex alfa romeo 147 jtdm 07
ex alfa romeo 159sw 08 Alfa Romeo 147 Ducati Corse 08
Alfa romeo GT Q2
Lokacija: Bgd
Lokacija: Bgd
Postovi: 266
Pridružio se: Sub Jan 12, 2013 5:45 pm

Re: alfisti velikog srca

Ned Nov 16, 2014 4:47 pm

Video sam presidente samo cekam da vidim kakav sam sa poslom
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7536
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: alfisti velikog srca

Ned Nov 16, 2014 5:42 pm

Hvala drugar :wave:
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
darkbgd
Garaža: Alfa Romeo 147 Q2 JTDm
Lokacija: Pozarevac
Lokacija: Pozarevac
Postovi: 714
Pridružio se: Pon Nov 23, 2009 9:51 pm

Re: alfisti velikog srca

Pet Jan 23, 2015 2:48 pm

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/526409 ... ska-kolica

opet ja pomalo dosadan...ali sta mislite da li bi se ovo moglo organizovati preko kluba,kupiti kolica i odneti?
da uplatimo na racun kluba po 500-1000 dinara pa da probamo da skupimo?
evo ja cu prvi da se upisem ako nas ima super ako nema boze zdravlja za neku drugu akciju
1.Darkbgbd
crni labud
Garaža: Ex alfa romeo 147 jtdm 07
ex alfa romeo 159sw 08 Alfa Romeo 147 Ducati Corse 08
Alfa romeo GT Q2
Lokacija: Bgd
Lokacija: Bgd
Postovi: 266
Pridružio se: Sub Jan 12, 2013 5:45 pm

Re: alfisti velikog srca

Pet Jan 23, 2015 7:00 pm

1.darkbgbd
2.crni labud
Korisnikov avatar
Mikele
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 2.0 ex 1.6
147 FL 2.0
Lokacija: Beograd
Postovi: 3198
Pridružio se: Sre Sep 08, 2010 11:49 pm

Re: alfisti velikog srca

Pet Jan 23, 2015 7:08 pm

1.darkbgbd
2.crni labud
3.Mikele
Ako ne možeš da napraviš sam,barem pokvari drugome
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: alfisti velikog srca

Pet Jan 23, 2015 7:43 pm

4. Erdeljan
5. Ameli
6. Jelena
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!

Povratak na “Alfa Romeo Klub Srbija i Alfisti / Dešavanja i okupljanja”