Ugradnja jačeg turbo sistema...

Sport, tjuning, uporedni testovi.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Ugradnja jačeg turbo sistema...

Sub Jan 14, 2012 9:46 pm

A jel moze da se kupi TBi za Maxove novce?
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Ugradnja jačeg turbo sistema...

Sub Jan 14, 2012 10:07 pm

Kakvi sve SF predlozi postoje u nekim temama, ovo i nije nerealno...
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=1
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Ugradnja jačeg turbo sistema...

Sub Jan 14, 2012 10:30 pm

Pa, barem ti ne budi nerealan ;) ...jedva se tema koja je poprilicno nerealno postavljena dovela u neki realan okvir...U ovom trenutku je relanije kupiti 3.2 koja nije trazena i starija je, i vozati se koju godinu dok se ne stigne razlika u ceni. Jedino je veca razlika u registraciji, sve ostalo je minorno.

No, realno je da Max silom prilika predje u drugi tabor za sledeci auto kao sto je uradio Igor...
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Ugradnja jačeg turbo sistema...

Sub Jan 14, 2012 10:40 pm

ByMaxova dilema nije nerealna, pa nije ni temu tako postavio... A da je bilo nerealnih (pa i skoro neizvodjivih) predloga, bilo je...
Ja ne mogu da budem nerealan (imam dva razloga)...
Šta je to drugi tabor... na ovom forumu?
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Ugradnja jačeg turbo sistema...

Sub Jan 14, 2012 10:56 pm

Nerealna je u prakticnom smislu, u apsolutnom smislu nije.

Prelzak u drugi tabor je jasno - drugi brend.
Acqua-Olio-Benzina
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Ugradnja jačeg turbo sistema...

Sub Jan 14, 2012 10:57 pm

http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... 159_32_q4/

Ovo nije nerealno,hm sem registracije naravno...nasviraš je na 300 ks i zbogom pameti :arflag
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Ugradnja jačeg turbo sistema...

Sub Jan 14, 2012 11:00 pm

Ako "nasviras" na 300ks, a to moze samo sa mehanickim kompresorom za ovaj motor, ode sva usteda zbog povoljne cene.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Ugradnja jačeg turbo sistema...

Sub Jan 14, 2012 11:02 pm

Uz izvinjenje što se vraćam na nešto "od pre neki dan" - sasvim je praktično izvodljivo da se stavi GTB2056v čak i na 1.9 JTD 8v, jedino se postavlja pitanje - da li je to cilj ili sredstvo :)
@Nelle - da nije registracije i teške noge na pedali gasa i da postoje majstori koji "to" umeju da rade, svi bismo imali "to"...
Uzgred, jedan moj kolega uvezao Nissan 3800cm³ V6 twinturbo (478KS, 600Nm) - to mi je baš nerealno...
Poslednja izmena od dusanGT u Sub Jan 14, 2012 11:13 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Ugradnja jačeg turbo sistema...

Sub Jan 14, 2012 11:07 pm

Ko ce to ovde da mu uradi?
Acqua-Olio-Benzina
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Ugradnja jačeg turbo sistema...

Sub Jan 14, 2012 11:08 pm

Onda je to mat pozicija,i što kažeš starče:Prelazak na drugu marku
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Ugradnja jačeg turbo sistema...

Sub Jan 14, 2012 11:12 pm

Jbg...tako mu dodje nazalost..realno. Ili da voza jos koju godinu 159, jos je to svez i dobar auto, pa ce se otvoriti neka mogucnost - pojeftinice TBi, mozda neka Giulietta, mozda se naleti na slupanu Deltu twin turbo pa se motor swapuje...ali, tesko je odoleti kada coveka "zasvrbi" da menja...
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Ugradnja jačeg turbo sistema...

Sub Jan 14, 2012 11:23 pm

U vezi sa sasvim umesnim pitanjem "...ko to ovde može da napravi...?"
Sve što sam uradio na 1.9 JTD 8v sam osmislio, nacrtao, nabavio delove, pazio da majstori ne zabrljaju, rešavao kad krene naopako, nešto dobio, nešto platio... Nije bilo ni lako, ni brzo.
Da sam u nekom servisu rekao: "evo vam xxxx€ i napravite "to i to" ne bi bilo ništa od tuninga. Izvodljivo je samo ako učestvuješ: ne toliko finansijski, koliko idejama.
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Ugradnja jačeg turbo sistema...

Sub Jan 14, 2012 11:28 pm

To sto si ti radio, with all due respect, nije taj nivo radova koji bi Max trebalo da radi. To ovde niko ne moze da uradi temeljno, kvalitetno, sa garancijom, bez improvizacija i u relanim rokovima. Znaci, trebalo bi kupiti sistem koji ej vec neko razvio - a onda dolazimo do ekonomske racunice i tu cela prica pada u vodu u ovom slucaju. Uostalom, na prethodnoj stranici si preporucio izvesnog Jonasa i firmu JS...naravno.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Ugradnja jačeg turbo sistema...

Sub Jan 14, 2012 11:43 pm

Radovi koje bi ByMax trebalo da uradi su rutinske prirode - naravno za one koji su u materiji... Uzgred, pomenuti Joel (za njega je to rutina) u NL prodaje tri "stvari" koje sam ja osmislio, nacrtao, probao, doterao... Da prepustimo njemu procene tipa "šta je šta", a da mi pređemo na "ne toliko tehničke" aspekte zamene Alfe nekom novom?
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Ugradnja jačeg turbo sistema...

Sub Jan 14, 2012 11:53 pm

Izvini, Joel, ne Jonas. Samom preporukom strane kuce si sam dao odgovor na ovo o cemu price i to je sasvim ok i normalno. I Jamal je takodje sve to vrlo plasticno objasnio.
Radovi jesu rutinski, ali su zahtevni i skupi i uvek ce takvi biti.

Poenta moje price je koliko je ideja u datim okolnostima izvodljiva i isplativa (u svakom smislu), te u tom smislu treba davati savete koji su realni za nekoga pojedinacno. Ne dovodim u pitanje da li je to moguce ili nije.

Procenu sce dati Max jer je kod njega kesa, njegova je volja i zelja. On ce sam izmeriti sta mu odgovara.
Acqua-Olio-Benzina
Bogdan156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-jet
Postovi: 1221
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 9:18 am

Re: Ugradnja jačeg turbo sistema...

Ned Jan 15, 2012 2:16 am

Nije problem samo registracija, taj problem je resiv, po meni je neresiv problem potrosnja koja je visa bar za 70 % od 2.4 JTDm-a..
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Ugradnja jačeg turbo sistema...

Ned Jan 15, 2012 5:35 am

Za iznos jedne godišnje registracije i pratećih kasko troškova može da se napravi nešto što opravdava poznati narodni aksiom "...um caruje, a snaga klade valja..."



što važi pod izvesnim uslovima tipa "...um caruje, dok snaga ne po..zdi"

... re=related
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
byMaX
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Giulia QV 510bhp AT8 2018
Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm3 Sport 2011
Volvo S80 2006
Mini Cooper D 2016
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1330
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 9:31 pm

Re: Ugradnja jačeg turbo sistema...

Ned Jan 15, 2012 8:35 pm

nelle napisao:Imaju....3.2 jts Q4 :wave:
Kao što su kasnije ljudi odgovorili... 3.2 JTS košta 2.2x više da se registruje od iovako preskupog za registraciju 2.4JTDM-a :). A osim toga, potrošnja od 20+ litara za mene koji prelazim 30-40 hiljada godišnje je suluda...
Mique napisao:Uvek ima , mozes uzeti Breru ( deset puta lepsi auto) ne vozis krompir i secer pa da ti treba neki prostor pozadi. Gepek ti realno zatreba jednom godisnje , zato uvek mozes uzeti neki Thule kofer. Spider je odlican auto , ali neko ne gotivi platneni krov.
Ne kapiram tu logiku. Kao da si rekao da je Golf 10x lepši auto od Jette :D. Meni lično se Brera ne sviđa više od 159 - prednji kraj i enterijer su isti, a zadnji kraj mi liči na Millenium Falcona, što je ok za spaceship, ali ne i za kola. Jajolik izgled mi je turn off. Jbga. Tako da, ja bih pristao da promenim 159 za Breru jedino glavu za glavu i to samo da bih je prodao. Osim toga, nemam više 20 godina pa da mogu da budem tako sebičan da vozim praktično dvosed. Ustvari, ne mogu čak ni automobil sa dvoja vrata.
dusanGT napisao:A da se ide na smanjenje mase - Brera sa 1750TBi je 150kg lakša od Brere sa 2.4 JTDm, a ima samo 10KS manje. Slično je i sa 159kom sa 1750TBi u odnosu na 159 2.4 JTDm.
To je turbo - može da se "namesti" ;) Umereni optimisti kažu da lako ide na 235KS (5500o/min) i oko 385Nm (2500o/min), sa "produženom" krivom snage do 6000o/min (230KS).
A 150kg lakša i lepa... I turbo!
Već smo diskutovali na temu 2.4JTDM - 1.8TBi. Ako sam optimista i cenim svoj auto 10.000, doplata od 8-9 hiljada za 1.8TBi je suluda. Opet voziš isti auto. A ne znam nikoga ko je maltene dao duple pare za isti model automobila... Za te pare uzimaš A4 2009 sa S-line-om i 173KS koji se čipuje na 200+

starac vujadin napisao:Pa, barem ti ne budi nerealan ;) ...jedva se tema koja je poprilicno nerealno postavljena dovela u neki realan okvir...U ovom trenutku je relanije kupiti 3.2 koja nije trazena i starija je, i vozati se koju godinu dok se ne stigne razlika u ceni. Jedino je veca razlika u registraciji, sve ostalo je minorno.

No, realno je da Max silom prilika predje u drugi tabor za sledeci auto kao sto je uradio Igor...
Koliko vi mislite da ja para imam. Lako bih kupio 3.2, ali 2000k evra godišnje i 3x više novca za gorivo :D To radi samo neko ko baš ima para...
starac vujadin napisao:Nerealna je u prakticnom smislu, u apsolutnom smislu nije.

Prelzak u drugi tabor je jasno - drugi brend.
Jedini razlog što još nisam krenuo da gledam A4 na oglasu je taj što ne volim ovaj brend zbog njegovog statusa kod nas. Više volim BMW, ali za seriju 5 novije generacije nemam novca (a neću da kupujem auto koji je stariji od mog), dok mi je serija 3 mala (i opet, novi modeli su jako skupi).
starac vujadin napisao:Jbg...tako mu dodje nazalost..realno. Ili da voza jos koju godinu 159, jos je to svez i dobar auto, pa ce se otvoriti neka mogucnost - pojeftinice TBi, mozda neka Giulietta, mozda se naleti na slupanu Deltu twin turbo pa se motor swapuje...ali, tesko je odoleti kada coveka "zasvrbi" da menja...
Jbga, bedak je što mi se ni Giulietta ne sviđa toliko. Mogla bi da dođe u obzir u jačoj opremi, 1750TBi, ali i to je još uvek dosta preko 20.000
Turismo Internacionale
Korisnikov avatar
byMaX
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Giulia QV 510bhp AT8 2018
Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm3 Sport 2011
Volvo S80 2006
Mini Cooper D 2016
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1330
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 9:31 pm

Re: Ugradnja jačeg turbo sistema...

Ned Jan 15, 2012 8:37 pm

Na kraju ostaje da čekam i skupim još para pa da vidim šta je najbolje uraditi. Menjaža za drugu 159 (2009+) se ne isplati, baš kao ni ugradnja jačeg turbo sistema (ko će da uradi, kako nabaviti delove i kako to posle prodati). Sva sreća pa je moj 2.4jtdm sjajno očuvan i nisu potrebna ulaganja, tako da nemam problem ni sa tim da ga još vozim...
Turismo Internacionale
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Ugradnja jačeg turbo sistema...

Ned Jan 15, 2012 8:50 pm

@byMax
Samo malo pojasnjenje u vezi mog dela price za 3.2 - to sam mislio samo u poredjenju sa TBI, a ne za dizel varijante. Tu sam mislio da se vise isplati kupiti 3.2 koji je dosta jeftiniji (jer je stariji i manje se trazi), pa razlika u regitraciji moze da se krcka nekoliko godina. Cak ni razlika u potrosnji nije neka, jer nazalost TBi dosta trosi.

Inace, sam si sve rekao... ;)
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Ugradnja jačeg turbo sistema...

Ned Jan 15, 2012 9:33 pm

byMaX napisao:Na kraju ostaje da čekam i skupim još para pa da vidim šta je najbolje uraditi. ... Sva sreća pa je moj 2.4jtdm sjajno očuvan i nisu potrebna ulaganja, tako da nemam problem ni sa tim da ga još vozim...
To je to :)
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Ugradnja jačeg turbo sistema...

Ned Jan 15, 2012 10:44 pm

jesi razmisljao o Hondi Accord type S ? ne znam da li je to moguce chipovati jer nema turbinu, ali kapiram da je auto vrhunski uradjen, koliko znam Hondini benzinci su medju najboljima...
Korisnikov avatar
Mique
Contact:
Garaža: Mercedes GL500 4Matic
Audi TT Quattro
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd - Žarkovo
Postovi: 2342
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 9:09 am

Re: Ugradnja jačeg turbo sistema...

Ned Jan 15, 2012 11:14 pm

Mrzim taj auto , moj gazda ga ima , koliko mi se dopada kako ide , toliko i se ne dopada ocajna unutrasnjost , i jaako tvrdo vesanje , kao da vozis trke sa njim , a auto ima namenu da vozi pet putnika . Isli smo do Slovenije sa njom i presela mi je voznja , ali zato ide za sve pare.

Ok Brera je stvar ukusa , nekome se dopada nekome ne. Samo sam dao predlog. Imas tu vise varijanti.
http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... o_pack_el/
Postoje 2 vrste telefona : Nokia i ostali
Postoje 2 vrste konzola : Sony i ostali
Postoje 2 vrste automobila : Alfa i ostali
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Ugradnja jačeg turbo sistema...

Ned Jan 15, 2012 11:25 pm

I meni je Accord Type S sranje, jako nestabilan auto, vozio sma ga i bas sam se razocarao...Alfa 159 je autina za tu konfekciju. 156 V6 sa istom snagom je san snova za taj auto, stabilniji, lepsi, udobniji...
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
byMaX
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Giulia QV 510bhp AT8 2018
Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm3 Sport 2011
Volvo S80 2006
Mini Cooper D 2016
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1330
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 9:31 pm

Re: Ugradnja jačeg turbo sistema...

Pon Jan 16, 2012 9:35 pm

Ne bih baš rekao da je sranje, ali meni ta Honda nije po ukusu. Sviđaju mi se samo Američki modeli i Accura, a generalno Honda u EU mi se ne sviđa ni za vožnju, ni estetski. Pre bih išao na, recimo, Mazdu 6, ali ona kod nas ima očajan izbor motora...

@starac - ja mislim da 1.8TBi troši umereno za benzinca te snage. Kažu ljudi oko 9 na otovorenom kad se prži i oko 12-13 u gradu. To mi je prihvatljivo ako se odlučim za benzinca...
Turismo Internacionale

Povratak na “Squadra Corse”