Pauk i 147 = rasprava

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Re: Pauk i 147 = rasprava

Pet Sep 23, 2011 9:52 am

Bilo price o ovome na nekom drugom forumu. uglavnom...
Lik parkirao auto i pauk mu odneo on dosao zvao policiju, dosla patrola i napravili zapisnik da mu je auto ukraden. Otisao do parking servisa video auto, zvao patrolu da je nasao auto i da dodju da "Rasvetle slucaj" dok je cekao patrolu on usao u parking upalio auto i parkirao ispred rampe (jedna rampa bila) i ostavio auto tu i zakljucao ga... niko nije mogao ni da udje ni da izidje... dosla policija povuci potegni ispostavilo se da PS nema pravo da otudji auto, tako da moraju da vas puste da izadjete, e sad dal ce vas sudski goniit zbog kazne i sl. to je druga prica.
Meni su pre koji mesec dali kaznu za ne placanje parkinga i to u cudno vreme..ja dosao u 8:30 a on u 8L35 naplatio..samo ajd kako ja da dokazem sve to :S
Ne mozes u ovoj zemlji protiv takvih preduzeca i policije...moze on tebi da napise tamo i da si kroz dva crvena prosao i ako nisi ...jakooo tesko ces ti to dokazati...
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Pauk i 147 = rasprava

Pet Sep 23, 2011 4:20 pm

Mene je PS dva puta nosio: prvo sa "zelene površine" (dva točka na travi, ispred firme gde radim - prijavio me kolega, jer sam parkirao na "njegovom" mestu) i jednom ispred zgrade gde stanujem, jer sam parkirao na manje od 120cm od zgrade (nije trotoar već neki plato), a prijavio me komšija kojem sam zauzeo "njegovo" mesto...
Odbio sam da platim kaznu prvi put i otišao kod sudije za prekršaje... Čovek me saslušao, pokazao razumevanje za moje razloge (šta će pauk u krugu firme...) i kritikovao pauk koji nosi koga ne treba, a ne nosi "one"...
Posle nekoliko meseci (baš su spori) stiže rešenje koje potpisao drugi sudija (žensko)... U rešenju piše... "Taj i taj" (lični podaci, zaposlenje, plata...) se osuđuje na kaznu "tu i tu", pri čemu je otežavajuća okolnost što nije pokazao kajanje (a ja samo pokušao da objasnim da su me odneli sa površine koja nije javna zelena, već firmina..) i olakšavajuća okolnost da mi je to prvi prekršaj (valjda te vrste)...
Sledeći put sam odma' platio kaznu, jer bi me tretirali kao povratnika...
Poenta?
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
alonso
Garaža: Saab 9-3 2.0T Aero
ex Alfa Romeo 147 1.9 16v TI
Lokacija: Beograd
Postovi: 208
Pridružio se: Ned Sep 09, 2018 3:02 am

Re: Pauk i 147 = rasprava

Sre Feb 20, 2019 4:36 am

Naišao sam na ovu staru temu tako što sam pokušao da guglam da li je još neko zatekao pauka na cajgeru u instrument tabli na svojoj alfi hahaha i otkud on tu...

onda se setih klipa od pre par dana, da li neko ima iskustva sa time ili je "čuo" nešto o tome.. pročitao sam na početku teme da je nečiji drugar u drugom gradu tako uspeo da podigne auto bez plaćanja kazne (odmah)

Nadam se da neću biti u prilici da isprobavam to, ali bi vredelo u tom slučaju pokušati...

Poenta je da, kada vam odnesu auto, imate pravo da ga odmah podignete a oni (ne)smeju da to odbiju i da vas uslovljavaju da platite odmah onu kaznu za odnošenje ?!

[video][/video]

Povratak na “Cafeteria da Romeo”