Pomocc oko menjaca

Alfa Romeo 75 | Alfa Romeo Alfetta | Alfa Romeo GTV | Giulietta | Alfa 90 | SZ/RZ
Legende koje jure.
Korisnikov avatar
stole
Garaža: Vozim Alfu 75 1.6 1989 godiste.veliki sam ljubitelj alfi,mnogo mi se svidja i ne bi menjao alficu ni zasta....xD
Lokacija: Beograd
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Sep 13, 2009 9:03 pm

Pomocc oko menjaca

Ned Jul 10, 2011 3:06 pm

NAraode hitno mi treba zamajac lamele,ne mogu da ga nadjem...Da li neko zna kome da se obratim,ko to moze da ima.Meni je popucao zamajac i ne mogu da sredim auto...Da li mi neko moze pomoci?? :arflag
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Pomocc oko menjaca

Uto Jul 19, 2011 12:53 pm

Trebalo bi da ja imam, baci kontakt na pm...
Korisnikov avatar
stole
Garaža: Vozim Alfu 75 1.6 1989 godiste.veliki sam ljubitelj alfi,mnogo mi se svidja i ne bi menjao alficu ni zasta....xD
Lokacija: Beograd
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Sep 13, 2009 9:03 pm

Re: Pomocc oko menjaca

Pet Jul 29, 2011 7:33 pm

Resio sam zamajac odavno,hvala.
Nego imam jedan izgleda mali ali neresiv problem.
Upitanju je instrument tabla,tacnije kilometar cas i brojcanik nece da vrti.
Treba mi pomoc jer ne znam sta da radim,pinjon sam zamenio misleci da je onaj moj los,medjutim jos gore i ne radi opet.
Zanimljivo da na starom pinjonu radi recimo dok je hladan motor par minuta,onda pobrljavi,skala non stop skace gore dole,i padne,i ostane tako,nista se vise ne desava u toku voznje.
DA li bi neko zna u cemu je problem,i rekao mi sta da radim,izgleda kao mali problem ali je izgleda ne resiv,ili mozda ima nade da se to sredi....
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Pomocc oko menjaca

Pet Jul 29, 2011 8:47 pm

jedino da nadjes neku drugu tablu pa da probas ili pregledaj sve dzekove i mase,prodrmaj i naspricaj

mozda je samo glupost kao sto obicno bude
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
stole
Garaža: Vozim Alfu 75 1.6 1989 godiste.veliki sam ljubitelj alfi,mnogo mi se svidja i ne bi menjao alficu ni zasta....xD
Lokacija: Beograd
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Sep 13, 2009 9:03 pm

Re: Pomocc oko menjaca

Sub Jul 30, 2011 9:14 pm

Danas sam svasta probao,znaci nikako ne uspevam da ovu misteriju resim,menjao sam pinjon,tablu,sve ok,pinjon mi je ispravan salje inpulse,ali nece opet da radi na tabli.
Recimo tek kad upalim auto radi nesto malo,nekih mozda 600-700m i prestane opet i tako.Sta je jos moguce??DA li postoji jos neka caka za ovu akciju???
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Pomocc oko menjaca

Sub Jul 30, 2011 10:37 pm

jedino ako ide preko ar control,onaj komp sto stoji iznad kasete i salje signal za kvarove,meni je tu crklo kabinsko svetlo,do njega ima signal a iz njega nema

neki modeli su imali jedan a neki dva kompa,ili prelistaj manual i vidi koja boja zice gde ide i gde su konektori,mozda je slab napon na tabli i gubi se,premeri na upaljacu struju,premeri na bravi,premeri na alternatoru i na tabli osiguraca

kod mene je na alternatoru bilo 14.2V a na tabli osiguraca upaljen jedva 12V,na upaljacu nikad preko 12.4V,pojacao sam struju,vezao sam direktno dupli kabal od 6mm sa akumulatora na alternator i dobio na osiguracima isto koliko i na alternatoru i ne pali bezveze greske i light show na tabli,sad mi se jedino desava da obrtomer povremeno izmedju 2000-3000rpm blago trza ali nema pravila
ko na nas krene iz mesta je naje&o
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: Pomocc oko menjaca

Ned Jul 31, 2011 9:24 am

trzanje obrtnomera.. kao i skakanje njegove kazaljke i slicno mogu biti od same bobine...

meni je obrtnometar skakao izmedju 1500-3500 obrtaja nasumicno... sve dok nisam skinuo celo kuciste bobine do sasije... sve ocistio, osmirglao aluminium i zategnuo ga propisno posle... sve se smirilo i sad radi kao sat...

tako da moze biti neka masa u motornom prostoru lako...
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Pomocc oko menjaca

Ned Jul 31, 2011 10:55 am

to je sad posle remonta sve skidano i sve odradjeno,motor ima dobru masu,sa kleme na termostar,sve mase skidane i sve osmirglane i stegnute,menjao komutator jer je puko,bobinu nisam ali cu i to probati
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
stole
Garaža: Vozim Alfu 75 1.6 1989 godiste.veliki sam ljubitelj alfi,mnogo mi se svidja i ne bi menjao alficu ni zasta....xD
Lokacija: Beograd
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Sep 13, 2009 9:03 pm

Re: Pomocc oko menjaca

Pon Avg 01, 2011 2:39 am

Ali zanimljivo je kad na sivu zicu iz pinjona dovetem napon,i dajem mu impulse tako sto stavim + pa sklonim i sve tako i na tabli pokazuje da kmh prima impulse,danas sam ga vozio,radio je sve dok sam vozio polako i dok nisam poceo da upadam u rupe,onda je poceo da brlajvi i kazaljka je pala.
A sto se tice onog ,,borg,, kompijutera na tabli i ,,light show,, znaci problem je u naponu,koliko sam razumeo???
Imam par prijatelja koji imaju taj problem i nikako neuspevaju da ga se rese.
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Pomocc oko menjaca

Pon Avg 01, 2011 7:35 am

da,treba sve proveriti i premeriti,ima gomila dzekova iza osiguraca ispod instrument table a ima i gomila dzekova i kod suvozaca iza kasete,meni je tu izgoreo glavni kabal za bobinu i auto trza i trokira

drugar je imao problem da mu je u nedodjiji auto ostao totalno bez svetla,otpala glavna masa sa buksne,nisam ga razume dal je ispod table ili u motornom prostoru a masa ima na sve strane
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
stole
Garaža: Vozim Alfu 75 1.6 1989 godiste.veliki sam ljubitelj alfi,mnogo mi se svidja i ne bi menjao alficu ni zasta....xD
Lokacija: Beograd
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Sep 13, 2009 9:03 pm

Re: Pomocc oko menjaca

Sre Avg 03, 2011 6:12 pm

NArode da vas pitam,elektircar mi je jedan cackao instrument tablu,vadio je skalice sa km/h.Sad mi poazuje 20 km/h vise.
A sto se tice pinjona proradilo i radi m isada tabla,samo sto laze,da li postoji fazom da skalicu okrenem za koji krug od 180 stepeni da bih pokazivalo tacno??
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: Pomocc oko menjaca

Sre Avg 03, 2011 8:55 pm

okrenes par puta za 180 i pozdravis se satom :)

postoji mala mogucnost da se namesti tacno... ali veoma mala... ako nije pritisnuo mehanizam ili iskrivio nesto veoma sitno jer takvih delova ima mnogo unutra...

delic milimetra ako se nesto pomeri ili iskrivi pritiskom... i nikada nece raditi kako treba...
ja sam sjebao 2 table tako... dok nisam naucio da ne diram dok prethodno ne oznacim kako su bile tacno i ne pritiskam vitalne delove mehanizma...

najbolje bi ti bilo da nadjes drugu tablu na otpadu koja radi... znam da je tesko ali sto pre pocnes...
Korisnikov avatar
stole
Garaža: Vozim Alfu 75 1.6 1989 godiste.veliki sam ljubitelj alfi,mnogo mi se svidja i ne bi menjao alficu ni zasta....xD
Lokacija: Beograd
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Sep 13, 2009 9:03 pm

Re: Pomocc oko menjaca

Čet Avg 04, 2011 6:32 am

MA ovaj nije dirao mehanizam,prekjuce kad sam ga zvao da ga pitam sta se dogadja sa skalom,kida za 20 km/h.On mi rekao da je skidao da vidi da li je sve okey,i kao morao je da vadi skalicu da bih izvadio onu plocu.Poludeo sam,Taman mi proradilo kad ono sada kida za 20 km/h.Auu,kakav sam ja baksuz. . .
Sad cu izgleda morati da vracam staru tablu sa veciim borjevima.
E i taman da vas pitam jos nesto,da li pasu univerzalni retrovirori na njega,da li neko zna??

Povratak na “Alfa Romeo Transaxle”