75ica-rezervni delovi, gde???

Alfa Romeo 75 | Alfa Romeo Alfetta | Alfa Romeo GTV | Giulietta | Alfa 90 | SZ/RZ
Legende koje jure.
Korisnikov avatar
Impuls
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 TS
Lokacija: Vrsac
Postovi: 1
Pridružio se: Sre Okt 06, 2010 7:50 pm

75ica-rezervni delovi, gde???

Pet Maj 06, 2011 2:47 pm

Pozdrav sektasima.
Jesenas ubedih prijatelja da je sektasica pravi auto za njega. I bio
sam u pravu :grin: Covek je raspamecen odkako je ima ( u pitanju
je najslabija - 1.6)
Auto je kupljen u manje-vise solidnom stanju, ali naravno, pati od
sitnih, uobicajenih bolesti. Npr, menjac krci kad se salta iz prve u
drugu, propali hardijevi zglobovi, nosac motora, lamela i druk-lager,
verovatno i da su silent blokovi po vesanju zreli za zamenu...
Elem, po prodavnicama nismo uspeli da pronadjemo nista od delova
osim lamele i hardijevih zglobova (gumene spojnice kardana).
Elem, daklem, kako se vi stari sektasi snabdevate delovima?
Prvenstveno bismo nabavljali nove delove, sektasica je kupljena da bi
ostala njegova zauvek pa bismo da je kompletno sredimo sto je bolje
moguce. Zasad, hitno za zamenu je: druk-lager, gumice glavnog kocionog
cilindra,nosac motora i kardana.
Prica se da su problemi sa krcanjem menjaca cesti (zaista, kad smo
gledali i vozili potencijalne sektasice za kupovinu, svaka je imala manji ili
veci problem sa drugom brzinom) zbog dugih poluga i brojnih zglobova od
palice do biraca brzina. Ima li negde da se kupe novi "uniball" zglobovi sa
polugama (onim kratkim, na kucistu menjaca)?
Zar niko od prodavaca delova ne drzi vise nista za 75-icu?
Jos jedan pozdrav iz Vrsca.
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: 75ica-rezervni delovi, gde???

Pet Maj 06, 2011 5:30 pm

Krcanje menjaca pri ulasku u drugu je problem u losem dizajnu i za njega nema leka sem novog sinhrona i sporijeg menjanja brzine... i to traje odredjeno vreme... jer koliko god sporo da menjao... taj sinhron ce opet umreti pre ili kasnije... nekome za 50.000 km nekome za 1000... sve zavisi kako vozis...

delove mozes naci u prodavnicama... still auto recimo... i uglavnom su mala privreda... bar sve od gumenih delova, nosaca itd...

ili mozes poruciti originale preko delte... one koje fiat jos uvek ima na lageru... a to ti provere odmah... ali po ceni koja te ne zanima realno... dakle tamo ides na kraju i samo ako je neki kritican deo motora, menjaca ili vesanja koji mora nov i original da se uzme...

druk lager ima kapiram da se nadje, gumice kocionog... bolje je uzeti nov a ne reparirati gumicama sumnjivog porekla... nosaci motora i kardana imaju sigurno ja sam proveravao pre par nedelja...

still auto u cvijicevoj u beogradu ili euro 07 za delove mehanike... vecina se moze naci...
i vecina je krsh mala privreda ali takva je i cena... nosac motora je koliko se secam 2300-2500 din... svaki... to je x3 dakle... oko 6500 din. su sva 3 koliko se secam... original su oko 200e... ali koliko para toliko i muzike...
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: 75ica-rezervni delovi, gde???

Pet Maj 06, 2011 10:40 pm

glavni kocioni odgovara od fiat crome i alfe 164,samo se jedan izlaz zatvori jer 75-ica ima tri cevi a ovaj cilindar cetiri,cep moze kod strugara da se napravi ili iz vagenove grupacije pa skinuti sa nekog cilindra jer su oni bili univerzalni sa vise rupa pa se zatvaraju visak rupe tim cepovima

poluge biraca je bolest,ali je resenje preci na stari tip poluge,ali mora nazubljena osovina sa selektorom u menjacu,poluga i rucica menjaca,ide direktno poluga i nema tih sponica,luft je smesan i posle 20.godina

resenje druge brzine je da se otvori menjac i ogrlica i sinhron sa pete brzine se stavi,taj sinhron pete se uglavnom sa jedne strane kao i ogrlica ne osteti,koristeni deo ogrlice se okrene prema prvoj a ona nova strana tj ne koristena bude za drugu,jedino ako je vec otvaran menjac pa je to i uradjeno

menjac se jednostavno rastura,treba ti duboka gedora 30 da izvuces osovinu konusnog zubcanika i izvadis zubcanike prve i druge sa sve zvedom preko koje zubci prvu i drugu

druk lager je obican aksijalni lezaj koji treba otvoriti i namazi ga sa hvalitetnom mascu i vratis ga,po meni ni jedan nov nece raditi kao strai,jer su sve mala privreda losijeg hvaliteta,ja vozim druk lezaj iz 84.-e podmazan,javi se zimi na par sekundi dok ugreje mast i to je to

bio je lik na bubanj potoku sto prodaje razne unibolcice i te male polugice,mada vecina tih stvari se moze naci u kamionsko-traktorskom programu od poluga gasa
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
sale_75
Garaža: Honda CB750 K
Honda CB750 C
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1901
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 10:22 pm

Re: 75ica-rezervni delovi, gde???

Ned Sep 11, 2011 11:02 pm

Da ne otvaram novu temu, a pretrazih sve na forumu i nikako da nadjem gde ima Alfin otpad, a da imaju na lageru 75-icu
Trebaju mi neke sitnice:

1. Prednji cep na desnoj oblogi sajtne
2. Čantra za vodu
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: 75ica-rezervni delovi, gde???

Ned Sep 11, 2011 11:38 pm

cepove slucajno ako nadjes kod nekog a cantru za vodu sam uzimao skoro oko 3000din je nova (birth) kod Gorana u Zemunu,danas narucis a sutra je dobijes,ako je ima na stanju dobijas je taj dan

064/6104-262

otpad imas u Surcinu,ima na ledinama,ima u Mirjevu pa sta ti je blize
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
sale_75
Garaža: Honda CB750 K
Honda CB750 C
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1901
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 10:22 pm

Re: 75ica-rezervni delovi, gde???

Ned Sep 11, 2011 11:40 pm

ljube-kugla napisao:cepove slucajno ako nadjes kod nekog a cantru za vodu sam uzimao skoro oko 3000din je nova (birth) kod Gorana u Zemunu,danas narucis a sutra je dobijes,ako je ima na stanju dobijas je taj dan

064/6104-262
Hvala Ljube! Pusti mi tvoj broj tel. na p.p. okrenuo bih te sutra da te pitam za neke stvari ako nije problem. Delujes mi da jako puno znas o 75-icama :arflag
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: 75ica-rezervni delovi, gde???

Pon Sep 12, 2011 7:23 am

he ja samo izgledam pristojno i fino a inace sam strasno gadan

TS motor sam samo video i nemam nikakvih iskustava oko njih a ostalo nije problem
ko na nas krene iz mesta je naje&o

Povratak na “Alfa Romeo Transaxle”