Filmovi i serije...

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
zen
Garaža: Alfa Romeo GT 2.0 JTS
Lokacija: Philly NYC Bgd
Postovi: 682
Pridružio se: Pet Sep 25, 2009 1:58 pm

Filmovi...

Pon Dec 17, 2012 3:51 pm

Lost Highway je najbolji Lynch-ov film :)
There's nothing wrong that $100 won't fix.
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Filmovi...

Pon Dec 17, 2012 4:02 pm

Nisam mislio da sve bude banalno, ali eto recimo Blue Velvet je prilično u istom fazonu kao Lost Highway i Mulholland Drive, ali daleko od razumljivog čak i nakon nekoliko gledanja.
Svaki njegov film mora da se pogleda bar dva puta, pa tek onda malo prelistati internet za još ideja koje su možda promakle... :grin:
Ta nepovezanost mi je najbliža pojedinim propustima u Star Trek Universe-u, gde se pojedini i naizgled nerešivi problemi reše tako što se u postojeći Universe uvede neki novi prirodni zakon ili nešto slično, iako ja volim Star Trek. :)

Kad si već pomenuo Lost Highway, kako tumačiš poslednju scenu, koja je zapravo i jedna od prvih, gde on sam sebi zvoni na vrata? ;)
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Filmovi...

Uto Dec 18, 2012 1:47 pm

Razvijao sam kao tinejdžer mozak uz Twin Peaks i ta serija mi je :thumbsup:
Mozda sam zato sada toliko nebazdaren :grin:
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Filmovi...

Sre Dec 19, 2012 9:04 pm

Sad smo odgledali Straight Story, izuzetan film iako sve izgleda i zvuči kao da je urađeno za $200, što je u potpunosti nevažno jer je film vrhunski.
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Filmovi...

Ned Dec 23, 2012 5:11 pm

Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Filmovi...

Pon Jan 07, 2013 7:49 pm

Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
HEMI 426
Garaža: Ford Focus 2.0 Ghia
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 387
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:59 pm

Re: Filmovi...

Sre Jan 09, 2013 3:29 pm

Cloud Atlas je razocarenje.
Isao sam u bionju da ga gledam a onda sam skontao da sam protracio 3 sata
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Filmovi...

Sre Jan 09, 2013 3:36 pm

Jedan od mojih top 5 filmova svih vremena. Eto, za mladje, ko nije gledao...

Slika
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
milosh024
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Subotica
Postovi: 776
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 12:27 am

Re: Filmovi...

Sre Jan 09, 2013 4:01 pm

Citajuci ovo za Mulholland Drive za trenutak nisam udahnuo jer mi se vratila slika iz proslosti i iskra da cu mozda saznati nesto o necemu sto nisam sam mogao da dokucim u momentu gledanja.....po vasim reakcijama i postovima shvatio sam da i posle dva gledanja (i ja sam ga gledao vise puta) mnoge stvari ostaju "nepovezane"......najveca je istina u recenici da treba gledati "otvorenog uma" i stvoriti sebi pricu koja ce napraviti smisao...u stvari dobio sam odgovor koji je jednostavan i uvek je tako, stvari nam uvek stoje ispred nosa.....
Ovo mi je recimo bilo shvatljivije a opet lepo, jednostavno, svakodnevno...moja preporuka


Slika
Alfa Romeo Sportwagon 2.0 JTDM
Ex Alfa Romeo 156 Sportwagon
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Filmovi...

Sre Jan 09, 2013 4:32 pm

HEMI 426 napisao:Cloud Atlas je razocarenje.
Isao sam u bionju da ga gledam a onda sam skontao da sam protracio 3 sata
Ako si mislio na to da te je bioskopska atmosfera omela ok, u suprotnom slabo kontaš.

Bez uvrede. Film je odličan a to što ne mogu svi da ga razumeju jbg. Nije samo kod nas nego i u svetu.
Uostalom: http://www.b92.net/kultura/komentari.php?nav_id=674532" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

pročitajte članak pa komentare...Od glupih Amera film je skontalo 1% pa je samim i dalja zarada takva. Zbog toga se i lista u vesti o promašajima a ustvari je remek delo.

edit: još jednom bez uvrede, film je daleko od razočaranja.
Korisnikov avatar
Alex V6
Garaža: V6 inside
Lokacija: Srbija
Postovi: 773
Pridružio se: Ned Sep 11, 2011 11:23 pm

Re: Filmovi...

Sre Jan 09, 2013 5:00 pm

Film nije los, ali je problem sto su price prekratke i nedovoljno obradjene, nedorecene. Nedostaje mi smisao i uopste mi nije jasno sta je poruka ovog filma. Ostavio je nedovrsen utisak na mene.
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Filmovi...

Sre Jan 09, 2013 5:19 pm

Stvar je u porukama koje priče nose bez obzira na vreme u kojem se odigrava...
reinkarnacija, borba dora i zla, borba za slobodu, revolucija...Nisu prekratke ako ih gledaš povezano.

U filmu je šest različitih priča u šest različitih doba utkano zajedno da stvoe uzbudljivu priču o slobodi i revoluciji. Sve zavisi kako se film skapira jer ako pojedinačne priče gledaš odvojeno (ko što ti jesi čim si izmerio da su kratke i to naveo kao nešto loše) film je sumoran. Ako pogledaš film u celini on je sjajan...

Glumci su ok, ovih dvoje su mi omiljeni...
Slika
Korisnikov avatar
HEMI 426
Garaža: Ford Focus 2.0 Ghia
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 387
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:59 pm

Re: Filmovi...

Sre Jan 09, 2013 6:08 pm

Sauriann napisao:
HEMI 426 napisao:Cloud Atlas je razocarenje.
Isao sam u bionju da ga gledam a onda sam skontao da sam protracio 3 sata
Ako si mislio na to da te je bioskopska atmosfera omela ok, u suprotnom slabo kontaš.

Bez uvrede. Film je odličan a to što ne mogu svi da ga razumeju jbg. Nije samo kod nas nego i u svetu.

Film je pun opstih mesta, nepotrebne teatralnosti, jeftine simbolike i mediokritetskog poimanja stvari. Kao da gledas ekranizaciju neke knjige Paula Koelja, skoro pa kemp. To sto je kasting zvucan, ne garantuje kvalitet ali ipak, drago mi je da se nekom svideo, da ga neko smatra vrednim i da ga je neko "razumeo". :doh: :good:
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Filmovi...

Sre Jan 09, 2013 10:21 pm

Nije lako snimiti zanimljiv film i u tom smislu... "autori" privlače pažnju apsurdom, šokiranjem, opsenjivanjem prostote, a tek poneki zanimljivom pričom (scenario, uloge, dramaturgija...).

Sasvim dovoljan broj tzv. "kultnih" autora, koji je ogrezao u tom/takvom kiču, namnožio se zbog neprosvećenosti publike. I to je odlična kombinacija: kič autori "stvaraju" za kič konzumente. I nikakva načitanost tu ne može da zavara.

Sklon sam da razumem one (autore i publiku) koji se, u nedostatku kreativnosti, kriju iza kiča i moraju da privlače pažnju raznoraznim "efektima", ali nisam sklon da se bavim njihovim "ostvarenjima".

Za one sa jeftinijim kartama, očigledan primer: dobra riba neće da ofarba kosu u svetlo zeleno i svakako će da pazi sa kim se druži...
Alfa je stil... ostalo je status...
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Filmovi...

Sre Jan 09, 2013 10:38 pm

Nema ništa loše u opsenjivanju prostote.......čak šta više a što se tiče neprosvećenosti publike,hm....skoro 7 milijardi ljudi živi na zemlji!Zamisli da su svi bože moj prosvećeni :shock: preselio bi se u podvodna prostranstva da živim sa planktonima :D
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Filmovi...

Sre Jan 09, 2013 10:44 pm

Naravno da nema, ako si ti "opsenjivač", a oni "prostota". A kad se malo... zamene uloge?
Alfa je stil... ostalo je status...
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Filmovi...

Sre Jan 09, 2013 10:58 pm

Nije problem.......bio sam ja i glumac kao mladji i to sam glumio Cara Dušana ni manje ni više ;)
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Filmovi...

Sre Jan 09, 2013 11:09 pm

E pa to... sa tim carem... to baca novo svetlo na celu stvar!

Al' da se vratim temi...
Kakva publika smatra "Pulp Fiction" jednim od najboljih filmova svih vremena? Da li ti isti misle isto i o "Forest Gump"?

Ili: zašto filmovi o polusvetu (bilo koje vrste) postižu veliki uspeh? Da li su "običnim" ljudima njihovi sopstveni životi (kuća-pos'o) dosadni i prazni, pa "osveženje" nalaze u bilo čemu što je čak i malo uzbudljivije od njihove (o)tužne svakodnevice?

Da li publika, svesna sopstvene prosečnosti (a u stvari slabosti, što je ključno) ima potrebu da se identifikuje sa jakim (pa makar i "negativnim") ili je toliko otupela i do nje dopiru samo predimenzionisane emocije bilo koje vrste.

Meni izgleda da je u pitanju potreba uspostavljanja nekog "novog" sistema vrednosti (..."šta je dobro, a šta shit"...) jer za nove "poznavaoce" filma u starom sistemu nije bilo mesta (zahtevala su se neka znanja, nivo kulture, intelektualna hrabrost...).
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Filmovi...

Čet Jan 10, 2013 8:15 am

Nemoj da mi diraš Pulp Fiction :fight_twak: :)
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Filmovi...

Čet Jan 10, 2013 8:35 am

Skoro da nemam ništa protiv kad neko ima pogrešno sopstveno mišljenje, komentarisao sam one koji imaju ispravno tuđe mišljenje, što se inače zove foliranje... Kad foliranje dobije velike razmere i stekne širi krug poštovaoca (tu spadaju i "paktovi o nenapadanju" među folirantima), onda je to opsenjivanje prostote. :)

Inače, "Pulp Fiction" ima svoje mesto u kinematografiji, pre svega, kao atipičan u odnosu na standardno dobre ili loše filmove... i nije spomenut u posebno negativnom kontekstu, već kao svojevrsni etablirani kič, uz sledeću dilemu: jasni su mi autori koji, podilazeći publici (što jeste kič) "ekranizuju" takve priče, ali mi nije sasvim jasna "prosvećena" publika... Zar nije i njima očigledno da su "pročitani"? ;)

U slučaju bilo kakve dileme, može i očigledni primer... :drink
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Filmovi...

Čet Jan 10, 2013 9:48 am

HEMI 426 napisao:
Film je pun opstih mesta, nepotrebne teatralnosti, jeftine simbolike i mediokritetskog poimanja stvari. Kao da gledas ekranizaciju neke knjige Paula Koelja, skoro pa kemp. To sto je kasting zvucan, ne garantuje kvalitet ali ipak, drago mi je da se nekom svideo, da ga neko smatra vrednim i da ga je neko "razumeo". :doh: :good:
btw, film je snjimljen po knjizi...
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Filmovi...

Čet Jan 10, 2013 9:54 am

dusanGT napisao:Nije lako snimiti zanimljiv film i u tom smislu... "autori" privlače pažnju apsurdom, šokiranjem, opsenjivanjem prostote, a tek poneki zanimljivom pričom (scenario, uloge, dramaturgija...).
po meni je dobar film onaj kojem ne mogu u prvih 15 minuta da predvidim radnju ili završetak. Kao npr. loš triler u kojem provališ ko je ubica negde oko polovine itd...
Ali dobro, ne gledaju svi na film kao umetnost niti na nešto što treba ponekad (kad je takvo delo) razumeti. Uvek postoje filmovi kao Taken 2,3,4 ili Rambo xy koji su "strava"...za one sa "jeftinijim" kartama.
Korisnikov avatar
HEMI 426
Garaža: Ford Focus 2.0 Ghia
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 387
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:59 pm

Re: Filmovi...

Čet Jan 10, 2013 10:42 am

Sauriann napisao:
HEMI 426 napisao:
Film je pun opstih mesta, nepotrebne teatralnosti, jeftine simbolike i mediokritetskog poimanja stvari. Kao da gledas ekranizaciju neke knjige Paula Koelja, skoro pa kemp. To sto je kasting zvucan, ne garantuje kvalitet ali ipak, drago mi je da se nekom svideo, da ga neko smatra vrednim i da ga je neko "razumeo". :doh: :good:
btw, film je snjimljen po knjizi...


Hehe, nisam znao da je snimljen po knjizi ali verovao ili ne, osetio sam to kroz nacin vodjenja radnje. Zato sam i spominjao ekranizaciju Paula Koelja.
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Filmovi...

Čet Jan 10, 2013 1:11 pm

Sauriann napisao:...dobar film...
Verovatno pojam "umetnost" podrazumeva i neko "umeće" da se izrazi neka iskrena ideja, emocija ili stav... Znači... i stav i umeće.

Naravno da nije stav kad "autor" konfuzno i mahnito trabunja (pljuje, podriguje, povraća, prdi... i dalje šta sledi) sa ekrana, bez obzira na zanatsku veštinu da se to spakuje. Nasuprot tome, ako postoji iskreni stav, nedostatak veštine može i da se toleriše. E tu "padaju na ispitu" tzv. kritičari.

Današnji kritičari (nešto kao novinari...), s obzirom da su porasli (ako su uopšte) na pogrešnim filmovima i literaturi, ne mogu ni da prepoznaju iskren stav u odnosu na foliranje, a i što bi kad su i sami foliranti... Njihovi "prikazi" su, uglavnom, samo lična promocija sa dosta egzibicionizma ("... a tek JA, vi'te MENE što svašta znam...") koji se, po pravilu, svodi na deskripciju i navođenje tehnikalija filma. Njihova omiljena strategija je da se negativno izraze o nečemu za šta postoji opravdano pozitivno i većinsko mišljenje... Izvesnog Nebojše Pajkića, na primer, sećam se samo zbog negativne kritike filma "Kosa".
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Filmovi...

Čet Jan 10, 2013 7:14 pm

Sinoć gledao Source Code, vrlo dobar.
Holy Motors mi se ne dopada. Nije teško ući u priču, lepa je ideja i poruka, ali da gledam glumca sa dignutim đokom nije mi nešto interesantno. Ima umetnosti, ali i kvazi umetnosti...
:rules:

Povratak na “Cafeteria da Romeo”