Pitanje za gume

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
Raketa
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Giu
Lokacija: Lochen am see-salzburg
Postovi: 317
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 7:57 pm

Re: Pitanje za gume

Pet Dec 24, 2021 4:17 pm

Ja ih vozio na Giulietti, odlicna guma. 2 sezone sam vozio i prodao auto sa njima. Slobodno uzmi.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk

Korisnikov avatar
horvat
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.2 JTS 2010
- ex Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 2013
Lokacija: Subotica
Postovi: 1380
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 2:46 am

Re: Pitanje za gume

Pet Dec 24, 2021 5:20 pm

Cool, hvala ti! :drink
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2450
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Pitanje za gume

Sub Dec 25, 2021 6:48 am

Nexen odlicna guma, svemirsku godinu kvalitetnija od toliko reklamirane lasse.
Alfa Romeo - The car inside the driver.
zemljaninac
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: Beograd
Postovi: 14
Pridružio se: Pet Feb 26, 2016 3:53 pm

Re: Pitanje za gume

Pet Feb 18, 2022 6:14 pm

Treba uskoro da kupujem oba kompleta guma pa je plan da letnje uzmem Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 ili Continental PremiumContact 5, eventualno Asymmetric 6 ili PremiumContact 6 ako se uskoro pojavi dobar review za njih, a za zimu planiram da uzmem Michelin CC2 koje će za 10 dana snega u ovim krajevima biti i više nego dovoljne, a da bi pritom trebalo da pruže bolji osećaj od zimskih jer važe za AS gumu najsličnijoj letnjoj po osećaju na volanu i upravljanju.

Ima li neko da vozi CC2 ili CC+ da mi da iskustvo iz prve ruke, jesu li preciznije na volanu od zimskih guma i da li plivaju manje u krivinama kako to obično bude sa zimskim gumama zbog visoke šare i mnogo rezova u njima?
Korisnikov avatar
horvat
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.2 JTS 2010
- ex Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 2013
Lokacija: Subotica
Postovi: 1380
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 2:46 am

Re: Pitanje za gume

Pet Feb 18, 2022 8:08 pm

Ne posedujem ali sam vozio auto pre i posle stavljanja tih guma, i mogu da potvrdim da je tako kako pricaju. Grip nije kao na top uhp gumama, ali osecaj jeste kao na letnjim, ne pliva, cvrsta je.
Korisnikov avatar
gjoko-mkd
Garaža: Alfa Romeo 147 JTDm
Lokacija: Kichevo
Postovi: 77
Pridružio se: Uto Maj 19, 2020 1:10 pm

Re: Pitanje za gume

Pet Feb 18, 2022 10:09 pm

ja sam kupio Goodyear prednje gume...guma je najmekša od svih. Ko voli sportsku vožnju neće mu se svideti, jer su bočni bokovi suviše mekani, pa se malo prednji deo auta njiše , ali prelazak preko neravninama je mekši

Straga imam Mišelinke, i za čudo su puno tvrđe od Goodyear-a
Korisnikov avatar
gjoko-mkd
Garaža: Alfa Romeo 147 JTDm
Lokacija: Kichevo
Postovi: 77
Pridružio se: Uto Maj 19, 2020 1:10 pm

Re: Pitanje za gume

Pet Feb 18, 2022 10:10 pm

Guma i kada je na 2.3 bara napuhana, deluje kao da nije dovoljno pod pritiskom...toliko je meka guma
Korisnikov avatar
Vladimir Q2
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 147 JTDm Q2
Lokacija: Cacak
Postovi: 171
Pridružio se: Ned Sep 11, 2016 4:42 pm

Re: Pitanje za gume

Pet Feb 18, 2022 10:28 pm

zemljaninac napisao:
Pet Feb 18, 2022 6:14 pm
Treba uskoro da kupujem oba kompleta guma pa je plan da letnje uzmem Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 ili Continental PremiumContact 5, eventualno Asymmetric 6 ili PremiumContact 6 ako se uskoro pojavi dobar review za njih, a za zimu planiram da uzmem Michelin CC2 koje će za 10 dana snega u ovim krajevima biti i više nego dovoljne, a da bi pritom trebalo da pruže bolji osećaj od zimskih jer važe za AS gumu najsličnijoj letnjoj po osećaju na volanu i upravljanju.

Ima li neko da vozi CC2 ili CC+ da mi da iskustvo iz prve ruke, jesu li preciznije na volanu od zimskih guma i da li plivaju manje u krivinama kako to obično bude sa zimskim gumama zbog visoke šare i mnogo rezova u njima?
Ja ću ti preneti moje iskustvo sa Goodyear eagle f1 asymmetric 5.
Vozio sam tri sezone na Dunlop sport maxx rt 2 i bila je dobra 2 sezone. Sa njima sam prešao 32000km i bile su potrošene na nekih 5mm. Kada sam prešao na Goodyear gume su slične, ali Goodyear je u prednosti. Udobna je, drži opasno dobro i na suvom i na mokrom. Oborene ivice na bokovima perfektno drže krivinu. Ja do sada nisam vozio bolju gumu. Za dve sezone i pređenih 22000 km potrošile su se na 4.8 do 5mm. Bile su 8.2mm nove. Sada je izašao i asimetric 6 ali treba sačekati testiranje.
Continental premium contact 5 ni 6 mislim da ne može da se poredi sa f1 eagle asimetric već continentalov sportcontact.
Moje mišljenje za kvalitetu gumu: mora da se brzo troši ako hoćeš od nje vrhunsko prijanjaje i dobar grip. Ne može da traje 30, 40 ili 50000km da se vozi pun gas i da je dobra na svemu.
Još jedno moje iskustvo ja sam vozio 6 sezona i letnji i zimski set na istoj dimenzij 215 45 R17
I velika je razlika kad se stavi zimska guma, mekši su bokovi i nisu oboreni,auto je odma u krivinama ne sigurniji.
Za Goodyear f1 eagle asimetric 5 dajem sve preporuke sa gumom sam bio prezadovoljan.
Korisnikov avatar
boki76
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo Giulietta Rosska 1.6 jtdm 2014.
Ex 147 1.9jtd 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 1537
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 10:58 pm

Re: Pitanje za gume

Pet Feb 18, 2022 11:44 pm

Asimetric 5 vozena po potopu na autoputu Milos Veliki i drzala kao pegla iako je vec bila 5 god stara. I sa nekih 5mm sare. Mada je tvoje pitanje bilo upuceno za cc i tu ne mogu da ti pomognem ali i mene zanima odgovor. Mislim da ih trenutno vozi Mickeyrs ali tek od pre par meseci pa mozda prenese utiske.
Korisnikov avatar
mickeyrs
Drug Član
Drug Član
Garaža: Mito QV 2011
ex.Giulietta 1.4 Veloce '17
ex.146Ti '96
ex.ArnaTi '87
Lokacija: BG
Lokacija: Beograd
Postovi: 663
Pridružio se: Sub Mar 14, 2009 1:51 pm

Re: Pitanje za gume

Pet Feb 18, 2022 11:53 pm

Kao što rekoh i u pp, usled sage sa točkovima, meni CC2 stoje u podrumu od novembra, ali nabaciću ih konačno krajem februara pa ću napisati utiske iz prve ruke.

Ove Save Eskimo su ok za po snegu, ali zato po suvom ili kiši i kad je iole toplije od 3-4 stepena, to je tiha jeza na autoputu, bukvalno ne smem sa 130 kroz krivine (ne mislim na Bubanj potok ili tamo one oko Pojata/Ražnja) već ove regularne, nekoliko puta sam bukvalno osećao kako kreću da puštaju i vidim se kako stružem po ogradi iz leve trake. Gore verovatno ne može od toga, možda Tigar ili neke kineske, ali svakako nisu ni namenjene tim uslovima. Užas totalni, jedva čekam da ih skinem.

Opet, na Giulietti sam imao Conti TS850 i to je peglalo i po suvom i po kiši skoro kao i letnja, oseti se da je mekša, ali drži kako treba. Doduše i košta 2,5x od Save pa koliko para toliko i muzike. A kažu i da se troši dosta što opet objašnjava dry grip, nisam ih vozio dovoljno dugo da procenim, samo 2 zime.

Od CC2 očekujem (možda grešim) slične i/ili bolje performanse od Contija u svim jesenjim/zimskim uslovima osim po snegu. Kako je čovek i sam napisao, snega ima toliko da mi je dovoljno da tih 10-20 dana mogu legalno da korostim auto. Na planine ne idem a i BG gudure izbegavam kad zaveje dok se ne očisti, NBG ruleZ.

Leti, videćemo, nadam se da izguraju naredna 3 leta i 2 zime, najveća briga mi je kako će podneti jul/avguat i 30+ stepeni tj da se ne oljušte za jedno leto.

Sent from my J9210 using Tapatalk


zemljaninac
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: Beograd
Postovi: 14
Pridružio se: Pet Feb 26, 2016 3:53 pm

Re: Pitanje za gume

Sub Feb 19, 2022 3:01 am

Po onome što sam gledao na www.tyrereviews.com Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 jeste mekša guma od PremiumContact 5 i malo bolje prijanja, ali je Continental precizniji na volani i u brzim manevrima. Nisam siguran da kod nas ima SportContact 5 u 17 incha.
Trenutno imam Bridgestone Turanza T005, to je relativno mekana touring guma i ne pruža neke posebne performanse, ali je za mene lično to dovoljno gripa i preciznosti, verujem da Eagle F1 ne bi trebalo da bude mekši od toga pa izbor letnje gume nije toliki problem.

Zimske i ove jeftine AS su problematične jer je osećaj zastrašujući. To jeste subjektivno jer grip je tu u dovoljnoj meri, ali sve ljulja kao gradski autobus i ko nije navikao deluje kao da će auto odskočiti u žbunje pored puta.
To jeste jednim delom do mekanog zida gume, ali mislim najviše do šare i kako je konfigurisana, onda se jasno oseti da se auto vozi na šari gume a ne na amortizerima.
Problem je što se ovo ne izražava u nekim mernim jedinicama nego se sve svodi na lična iskustva, a svi imamo različite prioritete, način eksploatacije, ličnu percepciju, teško je pronaći pravu gumu za sebe jer nema gde da se proba i sve mora da se uzima na slepo i preporuku.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Pitanje za gume

Sub Feb 19, 2022 1:19 pm

Meni su sa novom Giuliom stigle Eagle F1, ali niti sam do sada stekao neka relevantna iskustva sa njom, niti mogu da pravim poređenja sa bilo čim. Mogu jedino reći da guma veoma dobro radi svoj posao i deluje da je dosta dobra po lošijem putu, te da upija dosta toga. Opet, možda je i do samog vozila.

Generalno, ako je čovek vozač sa nekim prosečnim potrebama, uz povremenu življu vožnju, teško da može pogrešiti sa bilo kojim premijum gumama, čak ni sa nekim iz srednje klase. Testovi dosta toga govore koja se bolje ponaša po vlažnom, koja je bučnija, trajnija,... pa na osnovu tih parametara čovek može da planira za svoje potrebe. Recimo, dok sam vozio MiTo uzeo sam Dunlop Sport Maxx RT koja mi je bila fenomenalna (jedino što su joj zamerali brzo trošenje), a cenom se držala oko rivala iz srednje klase.

Ako čovek planira da testira granice svoje i vozila, ako mu je bitno da guma drži odlično pri najvećim opterećenjima, onda takođe ima šta da bira i mora da se pomiri sa nekim kompromisima koje će da plati na drugoj strani. Što se zimske gume tiče, tema je nešto kompleksnija i dosta toga tu mora da se odmeri, tim pre što su nam zime sve slabije i sneg sve ređi, a neretko se dešava da se tokom zime vozi na +7 i više stepeni. Koristio sam Savu Eskimo i BF Goodrich za svoja vozila, ali zimi su toliko malo testirane da nisam adekvatan sagovornik na temu.

Dosta toga tu ima da se promišlja, ali na kraju najčešće presuđuje budžet ;)
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
zemljaninac
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: Beograd
Postovi: 14
Pridružio se: Pet Feb 26, 2016 3:53 pm

Re: Pitanje za gume

Sub Feb 19, 2022 2:44 pm

Najčešće je kod nas običnih smrtnika mnogo bitniji subjektivni osećaj nego rekordne G sile i milisekunde, a testovi takve stvari uglavnom ne obrađuju osim www.tyrereviews.com gde se pominje i taj apsekt povremeno. Problem je što se to ne može izraziti mernim jedinicama pa sve ostaje u nekoj izmaglici subjektivnog osećaja onoga ko testira.
Naš čovek u najvećoj meri gleda koliko se guma brzo troši i koliko godina može da je vozi, da li ga zimi izvlači iz ovoliko ili onoliko snega i blata, a osećaj spada pod ono čuveno podizanje obrve kad im pomenete nešto što je svetlosnu godnu daleko od njihovih pogleda na realnost. Kakav more osećaj, daj da se preživi. Što nije tako čudno jer i automobile biraju po istim merilima, da se potencijalno kvare što manje a ne po karakteru, jer mnogo je važnije našem čoveku da za svoj novac dobije što manje potencijalnih problema nego da dobije što više automobila za uložena sredstva. Sirotinja valjda, pa je razumljivo.
Da budemo realni, običan čovek i negde tamo na trulom zapadu nije mnogo zainteresovanijij za svoj automobil, ni preterano mnogo tehnički pismeniji, ali im je vozni park mlađi, zakoni strožiji i standard bolji pa se od njih povremeno može čuti i nešto korisno. Što kaže Rambo, ovi sa 300 su još uvek u plemenskim osvetama, ovi preko 3000 gledaju u zvezde. :)
Korisnikov avatar
mickeyrs
Drug Član
Drug Član
Garaža: Mito QV 2011
ex.Giulietta 1.4 Veloce '17
ex.146Ti '96
ex.ArnaTi '87
Lokacija: BG
Lokacija: Beograd
Postovi: 663
Pridružio se: Sub Mar 14, 2009 1:51 pm

Re: Pitanje za gume

Uto Mar 01, 2022 12:25 am

Namontirah konačno CrossClimate2 i prvi utisci su pozitivni. Prođoh malo lokalno, uveče po ovoj polukišici na 2 stepena autoputem NBG do Batajnice, u suštini danas uslovi idealni za AS gumu, tačno prelaz između optimalnih za zimsku ili letnju gumu tj niti odgovaraju skroz zimskoj niti letnjoj.

Prvi utisak je tiša vožnja, u odnosu na Savu Eskimo 2 pišem sve. Nema ni, kako bih opisao, kao malo nekog otpora, živahnije deluje auto, moguće i da je zbog boljeg ležanja. Prilično preciznije pri skretanju, nema one neke zadrške kao na zimskim Savama i pri manjim brzinama. Tačno se na njima osećam kao na sunđerčićima, kapiram da je namenjena snegu prevashodno pa je i smesa takva da na plus 5 već bude dosta mekana.

Na većim brzinama je stabilnije drastično, skoro kao na letnjim drži u krivini - to pa mogu da poredim samo sa letnjim 18cama na kojima je sve značajno tvrđe. Skretanje/isključenje od aerodroma ka Novom sadu bez problema stabilno 80, 90, 100, probao da vidim da li će makar malo nešto da cvilne, ništa.

Videću sledeće nedelje kako će biti dole ka Nišu sa malo ozbiljnijim krivinama pri 130-140. Na letnjim Dunlopima od Pojata do Aleksinca nijedan problem, kao na šinama, dok na Savama... ne bi mi svejedno na par mesta, generalno, ne ulivaju poverenje preko 100 i skretanju u bilo koju stranu.

Sve u svemu, ostaje da se vidi kad otopli, za sada sam skroz zadovoljan kako se ponašaju gume.
Glavna bojazan i dalje ostaje trošenje i ponašanje po letnjim vrućinama.

Sent from my J9210 using Tapatalk

Korisnikov avatar
mickeyrs
Drug Član
Drug Član
Garaža: Mito QV 2011
ex.Giulietta 1.4 Veloce '17
ex.146Ti '96
ex.ArnaTi '87
Lokacija: BG
Lokacija: Beograd
Postovi: 663
Pridružio se: Sub Mar 14, 2009 1:51 pm

Re: Pitanje za gume

Uto Mar 01, 2022 8:19 pm

I da dopunim utiske posle današnje ture Borča-Perlez-Žabalj-Srbobran-Vrbas-Sombor-Apatin, namerno nisam bteo autoputem, već da vidim po boljem/lošijem asfaltu kako leži.

Jedino što mogu da kažem je da ne vidim razliku u odnosu na letnje gume po svemu - ponašanje u krivinama, ubrzanje, buka... Nisam nikad vozio Mita na 17cama, očekivano je mekše nego na 18" i Dunlopima, ali sve u svemu - to je to, može potpuno normalno da se vozi.

17" prava mera za Mitu, turbine vrhunski izgledaju, ali živahniji je i mekši na 17, jedino što sam ga ja vozio samo na Sava sunđerima pa me je smarao. Još nekoliko kg manje po točku na OZ da je zaživelo...

Sent from my J9210 using Tapatalk

Mocko
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM
Lokacija: Beograd
Postovi: 23
Pridružio se: Uto Okt 31, 2017 3:06 pm

Re: Pitanje za gume

Uto Mar 15, 2022 1:11 pm

Ima li neko predlog za letnje 205/55/16 za Giuliettu? Do sada sam na kolima imao Hankook Ventus Prime 3. Nisam imao zamerki al nestalo đavolu posla :whistle:

Vidim pojavio se i Prime 4 ovih dana.

Merkao sam Bridgestone Turanza T005 al sve manje verujem testovima a sve vise iskustvima ljudi.
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: Pitanje za gume

Uto Mar 15, 2022 2:02 pm

Turanzu imam u 225/45 17 na Giulietti i nisu loše ali mi deluju malo bučne. Hankook sam vozio na Delti u 205/55 16 u XL varijanti i dobro me je služila.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk

Korisnikov avatar
boki76
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo Giulietta Rosska 1.6 jtdm 2014.
Ex 147 1.9jtd 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 1537
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 10:58 pm

Re: Pitanje za gume

Uto Mar 15, 2022 2:05 pm

Ako nisi imao zamerki, ne bih ja tu nista menjao. Jedino ako bas imas zelju da probas nesto drugo, steknes nova iskustva.....
Mocko
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM
Lokacija: Beograd
Postovi: 23
Pridružio se: Uto Okt 31, 2017 3:06 pm

Re: Pitanje za gume

Uto Mar 15, 2022 4:37 pm

boki76 napisao:
Uto Mar 15, 2022 2:05 pm
Ako nisi imao zamerki, ne bih ja tu nista menjao. Jedino ako bas imas zelju da probas nesto drugo, steknes nova iskustva.....
Pa to mi je inicijalna ideja bila, e onda sam vidio da su Hankook oko 2k po gumi jeftinije od ostalih pa sam se tu pokolebao da uzimam neke druge. Danas gledam vidim da ih i slabo ima i da je cena skočila (хвала Русији :| )
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2450
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Pitanje za gume

Uto Mar 15, 2022 6:03 pm

Ko je kome uveo sankcije?

PS.Zahvali se Americi/Evropi a ne Rusiji.
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Mocko
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM
Lokacija: Beograd
Postovi: 23
Pridružio se: Uto Okt 31, 2017 3:06 pm

Re: Pitanje za gume

Uto Mar 15, 2022 6:20 pm

MiloshBg napisao:
Uto Mar 15, 2022 6:03 pm
Ko je kome uveo sankcije?

PS.Zahvali se Americi/Evropi a ne Rusiji.
Politički kontekst potpuno nebitan, samo znam da su skuplje za 2k, a ko je koga i čime ne zanima me.
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2450
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Pitanje za gume

Uto Mar 15, 2022 6:35 pm

Inace, gumama je cena vec par meseci 20ak procenata visa.
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Korisnikov avatar
boki76
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo Giulietta Rosska 1.6 jtdm 2014.
Ex 147 1.9jtd 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 1537
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 10:58 pm

Re: Pitanje za gume

Sre Mar 16, 2022 10:20 am

Moj savet ti je da ih sto pre kupis jer ce biti sve skuplje kako se blizi sezona. Nemoj dugo da se razmisljas.
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: Pitanje za gume

Pon Mar 21, 2022 10:04 am

Jedno "budžetsko" pitanje, ako može. Barum i Viking su hvaljuckane prethodnih godina, barem u odnosu na Tigar i ostalu boraniju, ali vidim da su sada sve izjednačene po ceni. Jel to i dalje bolja kupovina ili su i oni pali sa kvalitetom.
Zimus mi je moj vulkanizer srdačno preporučio zimsku Barum. Jel i letnja za preporuku? Takođe, listam postove od pre par godina i ljudi kukaju zašto nema Vikinga kod nas da se kupi, a evo sad ima i košta ko Tigar.
Da iskoristim, takođe, priliku da se pridružim horu i zapljunem Riken/Tigar (zimske). Sve što je rečeno je tako. U prvih mesec dana još i mogu da prevare da su prave gume čak i uz taj jedinstveni osećaj kilavog upravljanja i poskakivanja, ali odmah kreće postepeno i neumoljivo propadanje. Jedva čujno zavijanje se posle dve godine pretvorilo u nesnosne vibracije. Nikakvo balansiranje ne pomaže jer su sile bočne. Ono što muti sliku je što se to po pravilu događa na zadnjim gumama pa je teško odrediti gde, zašto kako. Celih pola godine sam mislio da mi štuca jedan cilindar na motoru, a još toliko da mi je otišao ležaj na točku. Imam stari letnji set i nakon zamene zadnjih točkova sve nedoumice su nestale. Kaže mi narečeni vulkanizer da je to masovna pojava. Zadnje gume su ono što nam sreću kvari, a učeni smo od malena da su prednje najbitnije. Kaže ljudi kupuju nove ležajeve, popravljaju motor... , a zadnje gume gledaju i smeju se podmuklo.
A da ne spominjem da uz minimalno jači gas pri kretanju proklizavam ko da teram 250 konja a ne 105. I to ne normalno već sa poskakivanjem ko da sam "pimpovao" auto sa hidraulikom. Jednom prilikom mi se od tih skokova otkačila sajla menjača.

TL;DR
Preporuka za budžet letnje gume?
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2450
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Pitanje za gume

Pon Mar 21, 2022 3:11 pm

Barum odlican, kako zimski, tako mogu pohvaliti i letnji. Prosle godine pazario Barum Bravuris 5 i mogu ti reci da sam sasvim zadovoljan gumom.
Svaka preporuka!

PS. U slicnom cenovnom rangu je i Nexen (bukvalno par stotina razlike po gumi u odnosu na Barum) prilicno ga hvale, a na tyrereview se stvarno dobro kotira.
Alfa Romeo - The car inside the driver.

Povratak na “Area Servizio”