nosac motora JTD

Forum namenjen svim problemima i specifičnostima vezanim za Alfe koje pod haubom imaju dizel Cuore Sportivo
Gremlin
Garaža: Alfa 147 JTD 16V
Lokacija: Beograd
Postovi: 464
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 9:38 pm

Re: nosac motora JTD

Pet Mar 20, 2015 3:00 pm

Upravo se cuo sa covekom i kaze 600din jedan silen blok.
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: nosac motora JTD

Pet Mar 20, 2015 3:36 pm

ok je cena, ja sam platio 15E u NS za oba, ali sam busio gumu sam :)
Korisnikov avatar
medrano
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 JTD
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 84
Pridružio se: Čet Sep 08, 2011 12:00 am

Re: nosac motora JTD

Pon Mar 23, 2015 1:09 pm

Kakva su iskustva sa Swag-ovim nosacima? Sta jos valja osim originala?
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7554
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: nosac motora JTD

Pon Mar 23, 2015 6:59 pm

Stavio SWAG-ovu gornju kosku pre oko dve godine i jos je tu, racunaj oko 30-40 000 km, a motor JTD, nasviran prilicno
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: nosac motora JTD

Uto Nov 03, 2015 4:07 pm

Mozda se tripujem ali mi se cini da mi auto malo vise trese na leru dok je hladan nego ranije, kad se ugrije smiri se i to je jasno ali mislim da je bilo mirnije ranije dok je hladana... koska je nova i na strani karoserije je totalno mirno od nje se ne prenosi na leru nista pa sam je iskljucio kao problem, ostala tri nosaca sam gledao i kod donjeg u sredini ima jako malo vibracija na sasiji pored jedva se osjeti a isto i nanosacu kod PK kaisa, ovaj ispod akumulatora ne mogu nikako da dohvatim rukom dok radi auto...

e sad pitanje je za one koji voze obican JTD, da li vam kad upalite hladan auto ima vibracija na tabli recimo u sredini iznad temp cajgera (volan mislim da nema sanse ne vibrira)? Ako neko bude proveravao kod sebe moze dok je auto na leru da gurne ruku pored PK kaisa i da uhvati deo nosaca prema blatobranu tj onaj deo koji je vezan na sasiju pa da javi da li ima ikakvih vibracija...
Korisnikov avatar
FantomX
Garaža: ex Julija 156 SW JTDm / 159.88whp

ex VW Passat 4motion B5.5 131hp tuned

AR 156 JTD 8v 158.9hp - numero duo :) '04
Lokacija: Beograd
Postovi: 872
Pridružio se: Pon Sep 03, 2012 7:11 pm

Uto Nov 03, 2015 7:41 pm

Ima sanse i da trese volan.

A vibracije ce sigurno osetiti svako na tom delu. Godine cine svoje, nekada ni zamena svih nosaca kvalitetnim ne smiri sve vibracije.
Znam da su neki dampirali gumenim podloskamavpo veznom limu sa manje vise upseha, ali ipak godine cine svoje nazalost.

Sent from G4
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: nosac motora JTD

Uto Nov 03, 2015 8:16 pm

Pa za volan i kazem da trese svakako, on na 156 mislim da je tresao i na novom autu :)
Korisnikov avatar
FantomX
Garaža: ex Julija 156 SW JTDm / 159.88whp

ex VW Passat 4motion B5.5 131hp tuned

AR 156 JTD 8v 158.9hp - numero duo :) '04
Lokacija: Beograd
Postovi: 872
Pridružio se: Pon Sep 03, 2012 7:11 pm

Uto Nov 03, 2015 8:35 pm

Bogami, kod mene na 16v ne trese ama nista na volanu, bukvalno. Jedino zatrese na paljenju (normalno), kada se gasi, kao benzinac, samo utihne.

Sent from G4
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: nosac motora JTD

Uto Nov 03, 2015 8:56 pm

Zato sam i napomenuo da mislim na obicne JTD-ove :), m-jet motori rade mirnije...
Korisnikov avatar
alfabg
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 jtd(85 kw)rest. 2004.Remaped
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 455
Pridružio se: Pet Apr 11, 2014 5:53 pm

Re: nosac motora JTD

Sre Nov 04, 2015 12:29 pm

DjomlaN

Ne trese i ne cuje se nista na mojoj 156 8 v,mozda kad je hladan blago podrhtavanje volana pod rukom(zanemarljivo) a vizuelno se ne primecuje.
Show Must Go On
Korisnikov avatar
junky01
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
Alfa Romeo GT
Lokacija: Krusevac
Lokacija: Krusevac
Postovi: 1732
Pridružio se: Sub Avg 04, 2012 1:25 pm

Re: nosac motora JTD

Sre Nov 04, 2015 12:40 pm

:podrzava
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: nosac motora JTD

Sre Nov 04, 2015 2:04 pm

hvala na odgovorima :), jutros sam provjeravao na leru kad je motor hladan, nosac ispod akumulatora je idealno miran, sad mi se cini da ovaj pored pk kaisa je takodje, a koska prenosi minimalno vibraciju dok je sve hladno... ovaj srednji dole je i na zagrejanom malo prenosio tako mi je zakljucak da bi za pocetak trebao taj donji da promjenim i da jos malo olabavim gumu na koski (posto sam taj nosac reparirao, napunio gumom i onda busio rupe dok nisam olabavio "na dovoljnu mekocu")...
Korisnikov avatar
motorhead
Drug Član
Drug Član
Garaža: Giulietta 1.6 mjet 105ks
Audi Avant B8
Lokacija: beograd
Postovi: 1919
Pridružio se: Pet Maj 03, 2013 9:22 pm

Re: nosac motora JTD

Sre Nov 04, 2015 4:30 pm

Aaaa ja sam pre 10dana promenio sva 4na 156 2.4mjet uuu glava boli od vibracija,dode mi da vratim stare koji su razlokani kao da je tada bilo bolje,mislim ima poboljsanja ali strpljivo cekam da se razmekšaju pa da ih stelujem(akron,swag)
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: nosac motora JTD

Sre Nov 04, 2015 4:48 pm

kod mene je sve ok kad se ugrije motor, ali je osjetno nemirniji nego ranije dok je hladan, znam da je normalno da bude malo vise vibracija jer su sve gume na autu stvrdnutije kad je sve hladno ali cini mi se da je vise nego ranije... Sad sam skinuo kosku i jos malo prosirio rupe na njoj, znaci cim se malo ugrije motor na delu prema sasiji nema ni trun vibracija, jos jednom cu da provjerim ujutru na hladnoci kod prvog paljenja da elimisem kosku, onda mi ostaje onaj donji u sredini kao jedini kandidat za menjanje :) ako budem uzimao uzecu Febi Bilstein u EuroAutu...
Korisnikov avatar
awwwram
Garaža: Alfa Romeo 147 Rosso - 1.9 JTDm 150cv
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 22
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 8:42 am

Re: nosac motora JTD

Ned Nov 08, 2015 4:12 pm

Moje iskustvo:
prilikom poslednjeg pregleda auta, momci u servisu su me savetovali da promenim donji nosac jer je suvise setao (video sam svojim ocima koliko se ljulja sa malim podsticajem pajsera).
Zamenio sam ga pre 2 dana sa Acronom.
Sutra ranom zorom idem da reklamiram i nadam se da je moj stari i dalje u nekoj kanti za djubre...
Sve mi vibrira mnooogo jace nego ranije, a vece razlike u voznji ne primecujem.
Ono sto je interesantno je da su vibracije manje dok je hladan... Taj deo nikako ne mogu da shvatim...

A sada kada sam procitao vasa iskustva - stvarno treba voleti Alfu da bi je covek posedovao. Razum tu nema sta da trazi...
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: nosac motora JTD

Ned Nov 08, 2015 4:17 pm

Akron nema nikakve veze sa Alfom :) uvek se moze staviti original nosac :) a i ne znam da postoji dizeli sa 300 ili vise hiljada km (a takvi su 90% JTD-ova u Srbiji) kojima neki od nosaca nije u problemu... ne samo Alfe vec bilo koje marke... tako da zadnja recenica ti bas i nije neki zakljucak :)
Korisnikov avatar
awwwram
Garaža: Alfa Romeo 147 Rosso - 1.9 JTDm 150cv
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 22
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 8:42 am

Re: nosac motora JTD

Ned Nov 08, 2015 9:56 pm

Ljudi, nemojte me pogresno shvatiti. Ja volim brend Alfa Romeo, a posebno volim svoju Alfu. Postoji ogromna istorija desavanja dok nisam dosao do ovog automobila (ne modela, nego OVOG koji je sada moj).
Problem koji ja imam nije samo vezan za Alfu, nego za bilo koji automobil.
Uvek standardne teme i diskusije o uobicajenim problemima - o nasim putevima (ako se mogu tako nazvati), problemi sa nasim gorivom koje sipamo, problemi sa majstorima, problemi sa kopijama kopija kineskih delova, itd. (o drzavnim nametima za putarine, registracije, takse, ateste... necu ni da pricam)
Ako nemas u porodici automehanicara i prodavca delova, bas ces se namuciti sa svakim automobilom.
Moj danasnji pesimizam proizilazi iz toga sto zivim u Novom Sadu i nemam svog majstora. Nemam nekog ko bi me saslusao i realno ulozio trud da resi nesto sto meni realno smeta.
Necu da prihvatim dijagnozu "ma sedi i teraj!"
Necu da me neko ubedjuje da je sve to normalno, kada poznajem svoj auto i znam da je bilo bolje.
Lupa nesto u prednjem trapu kod desnog tocka i kada predjem preko lezeceg policajca kada je hladno, cuje se kao da sam udario babuna u medjunozje - majstor kaze nema ni mm lufta, sedi i teraj.
Savetuje me da promenim dotrajao nosac - promenim i sada vibrira sve zivo.
Pomislim da je resenje u originalu - neko od vas napise u ovoj temi da je promenio sva 4 sa originalima i da i dalje ima vibracije.
Hoces da ocistis granu? Moras da razupcis motor i platis gomilu novca, a da li ce to konkretno kod mene ista promeniti da auto manje vibrira i mirnije radi? Niko ne zna...
Provera i ciscenje dizni? Nekoliko vas je reklo da posle radi jos grublje. Da li je taj zahvat meni potreban? Niko ne zna...
Pitam ja vas, zar to tako treba da bude? Da li to muci samo mene sto radim troubleshooting svog auta citajuci forum i razmisljajuci o svim mogucim potencijalnim uzrocima, dok su majstori osobe sa dizalicom, alatom i ogranicenim slobodnim vremenom?
A svaki eksperiment u suzavanju potencijalnih uzrocnika bilo kog problema na Alfi kosta...

Izvinite ako sam odlutao. Samo sam u popi*du na sve i svasta kada je posedovanje automobila u Srbiji u pitanju... A Acron je samo jedna kap.
Korisnikov avatar
CoyoteKG
Garaža: 147 1.9 JTD 116hp
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1650
Pridružio se: Sub Dec 03, 2011 5:13 pm

Re: nosac motora JTD

Pon Nov 09, 2015 12:57 am

Idi onda u ovlasceni servis, plati sumu koju oni traze, i trazi da ti garantuju da ce ti zamenom odredjenog dela resiti problem.
Pa ako ti ne rese problem, neka ti o njihovom trosku menjaju dalje sve dok ne ustanove problem.
Njih mozes da juris sudski, ili verovatno preko onih ko su im dali sertifikate.
Jednostavno, ako popravljas kod nekog "mike iz donje male" jer njegov sin vozi isto alfu, onda ne mozes nista dragacije ni da ocekujes...
Ili jednostavno imas ovde temu sa preporukama za majstore, pa idi kod njih.
Korisnikov avatar
awwwram
Garaža: Alfa Romeo 147 Rosso - 1.9 JTDm 150cv
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 22
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 8:42 am

Re: nosac motora JTD

Uto Nov 10, 2015 1:26 am

Problem resen! Tacnije, nisam ga ni imao.
Priznali su reklamaciju, vratili moj stari originalni nosac i za zamenu sam promenio fleksibilnu cev na auspuhu sto vec duze vreme planiram da uradim.
Sada tek vidim koliko nisam imao nikakvih vibracija pre ove nepotrebne zamene nosaca i ponovo sam u ljubavi sa svojim autom :arflag

Inace, temu o preporucenim servisima sam vise puta procitao.
Uglavnom se pise o servisima u BG i okolini. Ta tema me je i odvela kod Dese na detaljan pregled, zamenu kvacila i jos nekih stvari. Prosto, ne mogu da idem za BG svaki put kada mi zatreba majstor...
A prica oko nosaca se ne desava kod "Mike", nego u Fiatinu.

Svakako, hvala vam za savete :drink
Korisnikov avatar
vladag
Garaža: Alfa Romeo 147 JTD 5v 2004, Fiat Punto 1.3 Mjt 3v 2004, Ex. Fiat Stilo 1.9 MJT, 2006, Ex. Citroen Picasso 2.0 HDI, 2003, Ex. Mitsubishi Galant 1.8 i.t.d.
Lokacija: Lazarevac
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 30
Pridružio se: Sub Okt 24, 2015 9:48 pm

Re: nosac motora JTD

Uto Dec 22, 2015 10:38 pm

Ako nekom bude od koristi, kada sam na stilu (mjt) pre dve godine menjao nosač ispod akumulatora, stavio sam Akron i nisam bio nešto zadovoljan. Pre par meseci sam menjao donji nosač na puntu 1.3 mjt i stavio isto Akron. E tu je razlika bila očigledna. Ali pakovanja su bila skroz drugačija. Za stila nosač je bio u kesi a za punto u plavoj lepoj kutiji zatvoren sa nalepnicom sa hologramom. Iz ovoga mogu da zaključim da su original Akron nosači u kartonskim kutijama (štampa i sama kutija je odrađena kvalitetno) i imaju hologramske nalepnice. Isto važi i za Bosh kočione pločice. Original je u Bosh kutiji isto zatvorenoj sa hologramskom nalepnicom.
alfaskorpion
Garaža: AUDI A4 B8
Lokacija: Smederevo
Lokacija: Smederevo
Postovi: 1593
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 7:53 pm

Re: nosac motora JTD

Pet Dec 25, 2015 2:57 pm

Izbegavati akron u svim varijantama , vise puta dokazano da su veoma loseg kvalietata i o tome ne vredi raspravljati vise.
Bilo da su u plavim kutijama ili u kesama sve je isti krš.
Pogotovu za JTD motore.
busso trsi Sline
Korisnikov avatar
Brzi
Garaža: Alfa 156 sw 2005 1.9 jtd 16v m-jet
Lokacija: Beograd
Postovi: 57
Pridružio se: Čet Jan 17, 2013 8:58 pm

Re: nosac motora JTD

Čet Apr 21, 2016 5:32 pm

Jel ima neko iskustva sa Febi nosacima ?Trebalo bi da menjam kosku na jtd 16v pa me zanima sta staviti da je ok?
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: nosac motora JTD

Čet Apr 21, 2016 7:10 pm

ako je original febi trebalo bi biti ok
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
cile3578
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD - 2004.
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 7
Pridružio se: Čet Apr 14, 2011 3:34 pm

Re: nosac motora JTD

Pet Jul 22, 2016 7:38 pm

Ja sam imao problem sa vibracijama na leru,pri kretanju i saltanju iz 1. u 2. brzinu.Zamenio sam donji nosac menjaca,stavio Birth i situacija se drasticno popravila,narocito pri kretanju i prebacivanju iz 1. u 2. brzinu,danas sam kupio i kosku u Birth varijanti,nadam se da ce biti dobar kao i prethodni ! Cena za donji 1400 din , koska 1600 :wave:
Korisnikov avatar
CoyoteKG
Garaža: 147 1.9 JTD 116hp
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1650
Pridružio se: Sub Dec 03, 2011 5:13 pm

Re: nosac motora JTD

Pet Jul 22, 2016 9:42 pm

Ja upravo dosao od majstora zbog tog treskanja.
samo sto sam zamenio i kvacilo i nosace.
Jedino sto sam popi*deo sto mi je stavio akron nosac, a rekao mi je da ce da uzme sto kvalitetnije bude mogao... Na kraju je samo taj jedan jedini i bio u toj prodavnici.

E sad... treskanje mi je nestalo, da li je kvacilo za koje mislim da je ispravno, ili nosac, bem li ga...

Povratak na “Diesel Potenza”