Strucno pravno pitanje

Sekcija posvećena forumu i članovima foruma;
Alfisti dobrodošli! Predlozi | Unapređenje funkcionalnosti
Korisnikov avatar
pekovic
Garaža: Alfa Romeo 156 1.8 ts, punto van 1.9 jtd (firmin)
Lokacija: Beograd
Postovi: 62
Pridružio se: Ned Sep 20, 2009 8:46 pm

Strucno pravno pitanje

Sre Jul 21, 2010 4:36 pm

Pozdrav svima!

Trenutno se nalazim u jako komplikovanoj situaciji i treba mi strucni savjet.
Da li neko od vas mozda zna da li ja u Srbiji mogu da vozim firmin auto (Va table) sa crnogorskom medjunarodnom vozackom dozvolom??? Posto imam i crnogorsko i srpsko drzavljanstvo, i licne karte obje drzave, ali vozacku imam samo crnogorsku (koju sam izgubio). Da bih dobio srpsku vozacku ja moram da dam crnogorsku, ili njenu kopiju u slucaju gubitka, koju trenutno nisam u mogucnosti da izvadim... :banghead:
Hvala unaprijed!
Korisnikov avatar
dejan555
Garaža: 147 2.0 TS selespeed
Piaggio X8 200ccm
Lokacija: Klagenfurt am Wörthersee
Postovi: 1428
Pridružio se: Pet Jun 12, 2009 8:26 pm

Re: Strucno pravno pitanje

Sre Jul 21, 2010 8:09 pm

Ne vidim prepreku ...
Korisnikov avatar
dexxxter
Garaža: 156 2.0 TS 16v
166 Facelift 3.2 V6 24v
Lokacija: Beograd
Postovi: 967
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:32 pm

Re: Strucno pravno pitanje

Sre Jul 21, 2010 8:25 pm

Sta mi vidimo ili ne, nije bitno, vazno je ono sto u SUP-u priznaju ili ne... Nisu bitna nagadjanja, nego konkretne informacije! Ako neko moze da pomogne, neka pomogne, ako ne, neka ne unosi pometnju...
Slika
Korisnikov avatar
dejan555
Garaža: 147 2.0 TS selespeed
Piaggio X8 200ccm
Lokacija: Klagenfurt am Wörthersee
Postovi: 1428
Pridružio se: Pet Jun 12, 2009 8:26 pm

Re: Strucno pravno pitanje

Sre Jul 21, 2010 8:51 pm

To kažem - konkretno ne vidim prepreku ...
Korisnikov avatar
pekovic
Garaža: Alfa Romeo 156 1.8 ts, punto van 1.9 jtd (firmin)
Lokacija: Beograd
Postovi: 62
Pridružio se: Ned Sep 20, 2009 8:46 pm

Re: Strucno pravno pitanje

Sre Jul 21, 2010 8:59 pm

Konkretno, mene su nahvatali u firminom auto u tom trenutku bez i medjunarodne i obicne dozvole, i smjeska mi se kazna od 14 dana zatvora, 14 bodova, zabrana 8 mjeseci a za firmu kazna do 400.000... Tako da mi je jaaaako bitno ako neko moze da me pravno posavjetuje, jer sam u najavi u velikom sranju. :bye: :bye: :bye:
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: Strucno pravno pitanje

Sre Jul 21, 2010 9:42 pm

Cekaj...

ne mogu da ti uzmu bodove ovde ako nemas nasu vozacku ili ce crnogorci da ti uzmu bodove?

kaznu ces dobiti u svakom slucaju jer si vozio auto bez isprava sto je samo po sebi prekrsaj...

mislim da ti je u ovom trenutku najmanji problem da li smes da upravljas firminim vozilom bez nase dozvole...

ne znam kakav savet trazis jer si u svakom slucaju napravio pomenuti prekrsaj...

jedino je pitanje da li je to kazna za 1 ili vishe prekrsaja... tacnije da li si uopste smeo da upravljas vozilom na nasim tablicama bez nase vozacke... i da li si imao putni nalog sa sobom ili si "koristio firmino vozilo u licne svrhe" itd...

ne znam sta zelis da znas? kako da se izvuces... nikako... pitanje je sta si prvo napravio tj. za sta te terete...
Korisnikov avatar
pekovic
Garaža: Alfa Romeo 156 1.8 ts, punto van 1.9 jtd (firmin)
Lokacija: Beograd
Postovi: 62
Pridružio se: Ned Sep 20, 2009 8:46 pm

Re: Strucno pravno pitanje

Sre Jul 21, 2010 10:06 pm

Prekrsaj je voznja sluzbenog automobila bez vozacke dozvole (po zapisniku).
Glavno pitanje je medjunarodna vozacka dozvola. ako mogu da vozim sluzbeni auto sa njom, tj ako zakon dozvoljava, onda bih bio kaznjen za ne posjedovanje dokumenata jer mi je medjunarodna vozacka stara 2 mjeseca, a prekrsaj 6 dana...
Putni nalog je uredno ispisan...
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Strucno pravno pitanje

Sre Jul 21, 2010 11:36 pm

Mislim da tu nesto nije dobro protumaceno. Takve drakonske kazne su usmerene (valjda) ka licima koja uopste nisu polozila voznju pa upravljaju vozilom? :confused:
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: Strucno pravno pitanje

Čet Jul 22, 2010 12:06 am

http://www.amss.org.rs/index.php?option ... Itemid=150

ne bez ovako necega...

da bi upravljao tudjim vozilom u inostranstvu treba ti ovakav papir... posto ti imas crnogorsku vozacku i medjunarodnu a vozilo nije tvoje... cak nije ni iz iste zemlje... mislim da ti treba ekvivalent ovoga iz crne gore...

a oni su tebe vodili kao naseg drzavljanina ali bez dokumenata... i za to su ti pisali kaznu...
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Strucno pravno pitanje

Čet Jul 22, 2010 12:28 am

Odgovor od coveka u mupu... :(
malo je pobrkao neke stvari, a to je da ne mora da vraca crnogorsku dozvolu, vec na osnovu nje dobija nasu. druga je stvar sto ga je mrzelo (ili nije imao vremena) da se mlati i da regulise sva dokumenta jer je mislio da ce se provuci sa medjunarodnom. napisao sam milion puta. koliko god da se ima drzavljanstava uz nase, na teritoriji srbije vaze samo nasa dokumenta. ovako mu dodje kao da je vozio bez polozenog jer za nasu drzavu on nema vozacku dozvolu, a mogao je da je ima.

tesko da moze nesto da se smisli, jedino da se napravi kombinacija kod sudije, mada mi se cini da su svi prekrsaji cisti k'o suza. jbg
Korisnikov avatar
pekovic
Garaža: Alfa Romeo 156 1.8 ts, punto van 1.9 jtd (firmin)
Lokacija: Beograd
Postovi: 62
Pridružio se: Ned Sep 20, 2009 8:46 pm

Re: Strucno pravno pitanje

Čet Jul 22, 2010 9:16 am

E jbg. Problem je bio jer sam na nekoliko mjesta dobio odgovor ili sam procitao na sajtovima, da treba da dam crnogorsku vozacku da bih dobio srpsku. A s obzirom da je kod mene u Bg-u bio moj auto na CG table, u tom slucaju bi mi ostao zarobljen i ne bih mogao da ga vozim. Posto nisam bio u mogucnosti da ga povezem za CG, izvadio sam medjunarodnu vozacku dok ovu ne sredim. Sto je najgore, u trenutku kad su me zaustavili ja kod sebe nisam imao nijedan jedini dokument...
Kako stoje stvari, moja 156-ica ode za izmirivanje kazni... :this: :this:
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Strucno pravno pitanje

Čet Jul 22, 2010 11:18 am

Vidi jos posavetuj se sa nekim advokatom ili slicno.. Nisam pametan, mozda moze nesto da se eskivira.
Korisnikov avatar
dejan555
Garaža: 147 2.0 TS selespeed
Piaggio X8 200ccm
Lokacija: Klagenfurt am Wörthersee
Postovi: 1428
Pridružio se: Pet Jun 12, 2009 8:26 pm

Re: Strucno pravno pitanje

Sub Jul 24, 2010 5:27 pm

Jel ima neki advokat koji može da objasni da 161 kmh na autoputu
(onom jedinom pravom koji imamo BG-NI) i nije neki prekršaj :hello:

:lol: :lol: :lol:
range
Postovi: 413
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 4:15 pm

Re: Strucno pravno pitanje

Sub Jul 24, 2010 6:13 pm

Cekaj, cekaj.... Ja vozim sluzbeni auto na strane tablice u Srbiji i van sa nasom, srpskom medjunarodnom dozvolom. Od papira imam ovlascenje (na engleskom), saobracajnu i putni nalog. Pre par meseci me je zaustavila policija i nikakav problem mi nisu pravili, a pretresli su mi sve dokumente. Ne znam da li ti je pomoglo...

Povratak na “Alfa Romeo Srbija Forum info”