Stranica 1 od 1
Euro 3 motori i katalizator
Poslato: Sub Jul 25, 2009 5:12 pm
od vnov
Problem je sledeći od pre par dana sam primetio da mi je izgorio katalizator,tačnije zvekeće na odredjenim obrtajima, čak sam i jedno parče istera do kraja auspuha.
Za sad mi nije upalio lampicu ( a nadam se i da neće

) chek engine (ili kako se već piše), ja bih najviše volio da skinem katalizator i da ga očistim ali pošto je lambda sonda posle katalizatora verovatno će da upali pomenutu lampicu.
Pitanje je sledeće:
1. da li je to već neko radio bez posledica.
2.da li je neko ugradjivao univerzalni katalizatore i koja je cena
3.koliko košta originalni.
Nisam imao vremene svratio sam samo na jedno mesto, on je da se očisti katalizator ali na moje pitanje da li mi garantuje da se lampica neće upaliti naravno kaže da ne garantuje.
Pitao sam i za univerzalni katalizatore košta kod njega oko 150e ali i za to mi ne garantuje da se lampica neće upaliti(to samo kod nas može).
Re: Euro 3 motori i katalizator
Poslato: Ned Jul 26, 2009 2:35 pm
od ljube-kugla
idi na mozda jeftiniju varijantu,da sa otpada uzmes neki katalizator pa ako ti ne odgovara uvek mozes da ga prodas sekundacima u staro gvozdje
da je sonda pre katalizatora onda se vadi bez problema ali za ovo jedino da se proba ili cekaj da vidis mozda se neko javi sa vec probanim varijantama
Re: Euro 3 motori i katalizator
Poslato: Ned Jul 26, 2009 3:10 pm
od vnov
Počeo je i da slabije ide znači i zapušio se.Imam dva katalizatora sa fiat brava mada su oni euro 2 za probu mada nisam za to, našao sam u Euro auto prodaju walker univerzalne katalizatore
http://www.euroauto-bgd.com/proizvodiPo ... Grupa=1045 sutra ću da ih zovem da vidim koje su cene i da li mi garantuju da mi to završava posao, a okrenuću i deltu čisto da znam na čemu sam.Valjda će još neko da se javi nemoguće da samo ja imam ovaj problem.
Re: Euro 3 motori i katalizator
Poslato: Sre Jul 29, 2009 6:22 pm
od vnov
Re: Euro 3 motori i katalizator
Poslato: Sre Jul 29, 2009 10:35 pm
od Tihomirce
Jesi li imao problema pri vađenju ostatka u cevima , kakvo je sad stanje
ima li kakve razlike

Re: Euro 3 motori i katalizator
Poslato: Čet Jul 30, 2009 6:53 am
od vnov
Vratio se u normalu ide normalno razlika nikakva.Ono što je izašlo do kraja lako sam izvadio e sad dali je još nesto ostalo pošto posle kat. ima još 3 lonca nemam pojma rekao bih da nema pošto normalno ide.
Re: Euro 3 motori i katalizator
Poslato: Čet Jul 30, 2009 7:34 am
od ljube-kugla
pa ako je i ostalo nesto,izduvace ga vremenom a mozda je vec izbacio
Re: Euro 3 motori i katalizator
Poslato: Čet Jul 30, 2009 7:44 am
od vnov
Tako je.Ako neko ima takav problem prvo očistiti postojeći katalitzator pa probati ne bacati pare kao ja, pa ako se upali lampica onda ga kupiti.
Re: Euro 3 motori i katalizator
Poslato: Čet Jul 30, 2009 8:52 am
od milosh024
Kasno videh temu, ja sam imao problem sa katalizatorom, raspao se i zapusio izduv, ali totalno.....nakon rastavljanja auspuha izvadjen cep kao plutani cep za balone za rakiju...auto je prodisao naravno ali to nije bilo to.....kasnije smo krenuli svaki lonac redom, da bi u zadnjem loncu izvadili jos nekoliko kriticnih komada...naravno check engine je svetleo i trazio sam varijante da ga ugasim emulatorom lambda sonde, svim i svacim....polovni kat nisam hteo da uzmem jer niko ne moze da garantuje da je ispravan a aftermarketi se krecu od 100 evra pa na vise...naravno kao ni kod tebe niko nije mogao da garantuje da ce kopija kata ugasiti lampicu.....u jednom momentu lampica se ugasila sama, i ja nisam hteo nista da cackam, da je ne probudim ponovo.....svakako sam planirao da stavim drugi kat kada nadjem neki adekvatan samo nisam imao novaca da eksperimentisem.....napisi iskustva sa tim katom koji si stavio, cisto da znamo da li radi posao.....

Re: Euro 3 motori i katalizator
Poslato: Čet Jul 30, 2009 9:02 am
od vnov
Samo što je mene zbunilo da i ako je šupalj kat nije palio lampicu.Videćemo kako će ovaj da se ponaša garancija je 18 meseci.
Re: Euro 3 motori i katalizator
Poslato: Čet Jul 30, 2009 9:37 am
od milosh024
Verovatno nije jer imas jos, kako su ti i rekli u servisu....kod mene su svi izvadjeni, i onaj napred i ovaj u sredini.....verovatno je to bio razlog sto je upalio jer nije bilo nista da ublazi emisiju gasova pa je sonda poludela i upalila check....e sad se ugasila i ja nagadjam da je to zbog toga sto se mozda nesto zagaravilo ponovo u auspuhu pa ipak ne dopire do nje ispravan podatak o gasovima....nemam pojma, kazem dok ne svetli netju da diram jer nemam resenje u ovom momentu.....ja moram dva kata da kupujem.....cak sam se nosio mislju da odem preko u Madjarsku i da skinem komplet auspuh sa nekog stranca 1.8 i da stavim na svoj...sa engleza je dosta jeftino ali su svi u dosta losem stanju, rdja ih je nacela pa ne znam koliko mi se i to isplati jer je moj izduv dobar, i ima super zvuk na obrtajima

Re: Euro 3 motori i katalizator
Poslato: Čet Jul 30, 2009 9:48 am
od vnov
Polovni su mačka u džaku može za traje a može i sutra da izgori a i jeftiniji mi je bio nov univerzalni katalizator.
Re: Euro 3 motori i katalizator
Poslato: Ned Apr 28, 2013 6:47 pm
od rale_ts
Imam sličan problem. Ponosni vlasnik sam 147-mice 77kw od novembra prošle godine. Još od kupovine Alfica je imala problem na dijagnostici koji indicira na lošu sondu posle katalizatora ili katalizator i ubaljena je žuta lampica.
Kada sam krenuo da sređujem auto utvrdili smo da je crko grejač na sondi posle kat.-a i nju smo zamenilli polovnom koja kao radi tj. kada se prati na dijagnostici lepo manja vrednosti itd. Obrisali smo grešku i izvršili prilagođavanjae ali posle izveženih oko 100 km upalio je ponovo zutu lampicu sa istom greškom. Opet smo proverili sondu polovnu posle katalizatora i ona je da vala dobre vrednosti kada smo je pratili na dijagnostici.
Pošto imam ugrađen i plin na autu da bi iskljucio mogućnost loše podešenog plina iskljucio sam plinski uređaj i vozio ga samo na benzin i opet se desilo isto uplijo je lampicu na oko 80-100km sa istom greškom. Obrisao sam grešku ponovo i izvozop ga narednih oko 100 km na benzinu dok nije upalio žutu lampicu sa istom greškom P0420 i još jednom greškom P1173. Da i da nagalsim da kada se upali zuta lampica oseca se miris benzina na auspuhu il i plina zavisi na cemu se vozi.
Meni je 77kw 147-mica ona ima samo jedan katalizator sa jednom sondom pre i jednom sondom posle njega.MOžda je i ta druga polovna sonda koju sam ugradio na neki način neispravna ili je veoma moguće je da možda mi otišao i katalizator, mada se nečuje neko zveketanje kao što kažu da se čuje kada ode katalizator ali mi Alfa ima malo kako da kažem rezak zvuk kada joj se doda malo gas!
Interesuje me da li bi i ja taj katalizaor zamenski što si ti ugradio da stavim na moju Alfu? Da li si zadovoljan kako radi sa njim tj. da li si imao problema pošto sam negde pročitao kao da su ti zamenski katalizatori veoma loši i da hoce sa našim kvalitetnim gorivom da stradaju i za godinu dana, pa me interesuje tvoje iskustvo

Re: Euro 3 motori i katalizator
Poslato: Sub Maj 25, 2013 4:21 pm
od reske
evo drugari kako sam ja resio problem
viewtopic.php?f=13&t=48769&p=1402596#p1402596