Zatamnjena stakla

Ulepsavanje i odrzavanje prepoznatljivog imidza; Alfa Romeo
Korisnikov avatar
alfa_gt
Garaža: Alfa Romeo GT, 1.9 JTD, 2005 (Mala)
Lokacija: NBgd
Lokacija: NBgd
Postovi: 661
Pridružio se: Pon Apr 16, 2012 2:23 pm

Re: Zatamnjena stakla

Pon Avg 11, 2014 2:51 pm

Pozadi je 85%, sa strane 65% :coolguy: :love:

erdeljan napisao:Kuka ili senzori - biraj ;)
Kuka. Govorim NE senzorima. Jos mi samo senzori fale da se pretvorim u pravu "zenu za volanom" :D
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Zatamnjena stakla

Pon Avg 11, 2014 2:59 pm

Znači sada je...

[youtube]c76gTVAizfY[/youtube]
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Re: Zatamnjena stakla

Pon Avg 11, 2014 5:48 pm

alfa_gt napisao: Kuka. Govorim NE senzorima. Jos mi samo senzori fale da se pretvorim u pravu "zenu za volanom" :D
Pa da jer kad žena ima senzore ona nema pojma da vozi a kada muškarac ima senzore on je faca i voli svoj auto :D
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Zatamnjena stakla

Pon Avg 11, 2014 6:36 pm

A mi koji imamo i kuku i senzore? :rofl:
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
Mikele
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 2.0 ex 1.6
147 FL 2.0
Lokacija: Beograd
Postovi: 3198
Pridružio se: Sre Sep 08, 2010 11:49 pm

Re: Zatamnjena stakla

Pon Avg 11, 2014 7:17 pm

erdeljan napisao:A mi koji imamo i kuku i senzore? :rofl:
Citiram ti post da ne bi mogao da izmeniš :P
Od kada na Renault-u ugradjuju kule hahaha ?
Ako ne možeš da napraviš sam,barem pokvari drugome
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Zatamnjena stakla

Pon Avg 11, 2014 7:18 pm

O cemu ti to? :P

(Na svedskom "kula" je kugla, topta, kuka :P)
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
Mikele
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 2.0 ex 1.6
147 FL 2.0
Lokacija: Beograd
Postovi: 3198
Pridružio se: Sre Sep 08, 2010 11:49 pm

Re: Zatamnjena stakla

Pon Avg 11, 2014 7:19 pm

A jel,pa imaš i tu opciju hahaha ?Sledeći put ima da radi screenshot :P
Ako ne možeš da napraviš sam,barem pokvari drugome
Korisnikov avatar
alfa_gt
Garaža: Alfa Romeo GT, 1.9 JTD, 2005 (Mala)
Lokacija: NBgd
Lokacija: NBgd
Postovi: 661
Pridružio se: Pon Apr 16, 2012 2:23 pm

Re: Zatamnjena stakla

Pon Avg 11, 2014 9:56 pm

I ja sam videla kulu :nakkal:


interceptor napisao:
alfa_gt napisao: Kuka. Govorim NE senzorima. Jos mi samo senzori fale da se pretvorim u pravu "zenu za volanom" :D
Pa da jer kad žena ima senzore ona nema pojma da vozi a kada muškarac ima senzore on je faca i voli svoj auto :D
To da li voli svoj auto ne znam, ali jest' ispada kao neka faca, a proces ucenja voznje krece unazad, pa mu onaj deo mozga u kome pise kako se parkira napadne amnezija (iliti - vozac postane tipicna zena za volanom). Ja se jako lako navikavam na komfor, cini mi se da bih sa senzorima u roku od dan i po zaboravila kako se auto parkira.... A i ne volEm te tackice na braniku :D



Da se vratim na temu - joj kako mi Mala opasno izgleda :love: Jedva cekam sutra, da prodju tih 48h, pa da mogu da je operem lepo....
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Zatamnjena stakla

Pon Avg 11, 2014 10:03 pm

Kako mislis? Ne smes da peres auto 48h jer su zalepili folije IZ UNUTRA?
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
alfa_gt
Garaža: Alfa Romeo GT, 1.9 JTD, 2005 (Mala)
Lokacija: NBgd
Lokacija: NBgd
Postovi: 661
Pridružio se: Pon Apr 16, 2012 2:23 pm

Re: Zatamnjena stakla

Pon Avg 11, 2014 10:05 pm

Da, ne smem da je perem IZ UNUTRA (pametnjakovicu :P ), niti da spustam prozore.... Cak i ovo otvaranje/zatvaranje vrata je "problem", zbog tog blagog spustanja/podizanja prozora.
Korisnikov avatar
dejanribic
Garaža: Alfa Romeo GT, 2007, Blackline 2.0 JTS
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 86
Pridružio se: Uto Sep 30, 2014 3:31 pm

Re: Zatamnjena stakla

Pon Jan 12, 2015 4:10 am

Ima li neko proporuku za zatamnjivanje stakala i farova u Novom Sadu?
I da li je mozda ipak vredno otici do Black Glassa u BG, ako su bas tako dobri koliko zvuce? :)
Korisnikov avatar
veljko1
Garaža: Volvo V50 DRIVe
ex:Alfa Romeo 156 1.8TS
Lokacija: Backi Jarak_NS
Postovi: 370
Pridružio se: Ned Jan 11, 2015 3:11 pm

Re: Zatamnjena stakla

Sre Jan 14, 2015 12:51 am

Lacika u Sr. Kamenici je korektan, meni je radio na fordu,a zetu na alfi 166... treba i sad da odem po treci put kod njega... za 5 godina na fordu, nigde nije odvojilo nit pustilo vazduh, izbledilo il sta vec... ako i jeste, onda je na svim staklima identicno.
"When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat."
Henry Ford
Korisnikov avatar
marko28
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v
Lokacija: Smederevo
Lokacija: Smederevo
Postovi: 186
Pridružio se: Uto Jan 18, 2011 5:28 pm

Re: Zatamnjena stakla

Uto Jan 27, 2015 3:10 pm

Ako neko ima malo strucnijeg iskustva sa zatamnjivanjem stakala molio bih da odgovori na sledecih nekoliko pitanja posto na osnovu svega procitanog nisam nasao dovoljno uveravajuce odgovore.

1. Stavljanje folije na soferku ima svrhe sto se tice sprecavanja toplote da udje u auto ili ne? Naravno mislim na providnu foliju, sa tim sto se to pitanje moze odnositi i na bocna stakla, jer je i tu zakonom propisano 30% mada vidim da stavljaju svi vise.

2. Kako sam razumeo ljude koji ugradjuju foliju poenta je sto je manje zatamnjenje manje se sprecava ulazak toplote, samo zastita od UV zracenja ne zavisi od stepena zatamnjenja. Zna li neko da li je to istina ili ne?

3. Na mojim staklima pise Tempered Glass ili tako nesto. Vidim da su tonirana, ali ne znam kako da proverim da li imaju zastitu od UV zracenja ili neku toplotnu zastitu. Cini mi se da su nesto kao fotogrej naocare, sto je vece sunce kao da su tamnija. Kako da se to vidi, ima masa nekih brojeva na staklu koja ne znam sta znace?

4. Sva ova pitanja imaju za cilj da se odlucim da li da radim foliju na celom autu ili samo pozadi i sa kojim stepenom zatamnjenja. Da li neko ima iskustva sa http://zatamnjivanjestakala.com/ ? Reklamiraju sebe kao ovlascenje uvoznike Sun control brenda.
Alfa Romeo 156 1.9JTDm 16v
Korisnikov avatar
veljko1
Garaža: Volvo V50 DRIVe
ex:Alfa Romeo 156 1.8TS
Lokacija: Backi Jarak_NS
Postovi: 370
Pridružio se: Ned Jan 11, 2015 3:11 pm

Re: Zatamnjena stakla

Sub Jan 31, 2015 3:52 pm

Ukoliko se policajac razume u folije, i ako imas prozirnu foliju bocno, trazice ti atest. Na soferku ne smes nikakvu foliju po zakonu.
"When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat."
Henry Ford
Korisnikov avatar
dejanribic
Garaža: Alfa Romeo GT, 2007, Blackline 2.0 JTS
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 86
Pridružio se: Uto Sep 30, 2014 3:31 pm

Re: Zatamnjena stakla

Sub Jan 31, 2015 3:54 pm

veljko1 napisao:Ukoliko se policajac razume u folije, i ako imas prozirnu foliju bocno, trazice ti atest. Na soferku ne smes nikakvu foliju po zakonu.
Zasto onda svi (tipa Black Glass, GlassMaxx itd.) stavljaju svoje folije i na soferke?

Evo moje korespondencije sa Black Glassom pre nedelju dana.

Slika
Korisnikov avatar
veljko1
Garaža: Volvo V50 DRIVe
ex:Alfa Romeo 156 1.8TS
Lokacija: Backi Jarak_NS
Postovi: 370
Pridružio se: Ned Jan 11, 2015 3:11 pm

Re: Zatamnjena stakla

Sub Jan 31, 2015 4:03 pm

I ja na svojoj kuci imam pvc prozore i aluminijumska vrata. To radim zato sto to radim i jer je tako bolje. Musterija ako zeli pvc ulazna vrata, ja isto napravim, ali to nije dovoljno dobra varijanta. Ali tako nesto nije zabranjeno zakonom. Folija na soferku, a i bocno, je odlicna stvar, u smislu zastite od sunca i zracenja. Problem je samo sto to nije dozvoljeno zakonom. Ako tebi krsenje tog zakona ne predstavlja problem, zasto bi onom ko postavlja folije to bio problem. Bitno je samo da dobijes neki papir sa kojim mozes ici na atest /ili ne moras/. Ja sam zatamnio samo zadnja tri stakla, od tog zadnje malo jace, zbog svetle police, a bocnja zadnja malo svetlije, da estetski ne presecem auto, posto je siv. Prednja nisam samo zbog zakona, al bi voleo da odradim sa prozirnim, al eto, nisam ;)
"When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat."
Henry Ford
Korisnikov avatar
junky01
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
Alfa Romeo GT
Lokacija: Krusevac
Lokacija: Krusevac
Postovi: 1732
Pridružio se: Sub Avg 04, 2012 1:25 pm

Re: Zatamnjena stakla

Sub Jan 31, 2015 5:50 pm

veljko1 napisao:... Folija na soferku, a i bocno, je odlicna stvar, u smislu zastite od sunca i zracenja. Problem je samo sto to nije dozvoljeno zakonom. Ako tebi krsenje tog zakona ne predstavlja problem, zasto bi onom ko postavlja folije to bio problem...
Ko kaze da folije na bocnim staklima nisu dozvoljene ?
U zakonu lepo pise, mada me sada mrzi da ga trazim, da je dozvoljeno bocno zatamnjenje do 30%(gde ulaze vozacevo i suvozacevo staklo). Za ostala stakla, ne racunajuci naravno prednju soferku :D , je dozvoljena totalka, odnosno po izbiru-bez ogranicenja.

Ipak me nije mrzelo da naknadno potrazim...Pravilnik ...clan 72. ... da skratim trazenje
Korisnikov avatar
marko28
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v
Lokacija: Smederevo
Lokacija: Smederevo
Postovi: 186
Pridružio se: Uto Jan 18, 2011 5:28 pm

Re: Zatamnjena stakla

Sub Jan 31, 2015 6:45 pm

Sve je to lepo sto pisete, ali kako sam citao iskustva drugih ljudi sa drugih foruma sve to stoji u zakonu soferka nista, bocna do stuba 30%, posle stuba koliko god hoces. E sad drugi je problem sto ljude iskljucuju iz saobracaja, kada hoce naravno, i kada nemaju napred nista. Jer sve izmene na vozilu koje menjaju fabricko stanje moraju imati atest, pa i folije koliko god apsurdno to mozda nekome zvucalo. Jer zakon je rekao ovo, ali nasa policija ne priznaje ni jedan atest sem onog koji izdaje AMSS i Vinca cini mi se. Tako da taj papir sto dobijemo od onog ko ugradjuje folije mozemo da upotrebimo zna se vec za sta.

I sve je ovo lepo sto ste napisali samo se nadam da ima nekoga ko moze odgovoriti na moja pitanja od nekoliko postova pre koja se odnose na tehnicku prirodu celog procesa ugradnje folije. :)
Alfa Romeo 156 1.9JTDm 16v
Korisnikov avatar
Milosch
Garaža: AR 156 1.8ts
Lokacija: Beograd-Rakovica
Lokacija: Beograd-Rakovica
Postovi: 281
Pridružio se: Pon Maj 12, 2014 10:47 pm

Re: Zatamnjena stakla

Uto Feb 10, 2015 10:11 pm

Ја сам на прошлим колима имао затамњена стакла,позади 85%,напред 18%,јер сва стакла на колима имају фабричко затамњење од 10%,а ја нисам хтео да се препирем са плавима,па сам урадио да буде по ПС-у. Стакла одрадио у BlackGlassu, ставио 1.класу,дебља је фолија од класе 2,а разлика у цени је 20-30е, и одмах на лицу места од њих добио атест и гаранцију на 5 година.Озбиљни су момци и лепо раде,а и брзо.
Тренутно на АР немам затамњена стакла,али чим буде било пара за ту егзибицију има да је одрадим.Није у питању само естетика,стварно смањује топлоту у колима,а нарочито је добро за нас што имамо кожна седишта.Такође и ако возите дуже релације лети нема да вас пече рука од сунца,веома корисна ствар,позитивно искуство. :coolguy:
Да,атест је од института Винча,тако да не служи за...
Korisnikov avatar
marko28
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v
Lokacija: Smederevo
Lokacija: Smederevo
Postovi: 186
Pridružio se: Uto Jan 18, 2011 5:28 pm

Re: Zatamnjena stakla

Sre Feb 11, 2015 10:12 am

Moguce da je kod mene fabricko zatamnjenje i vece, zato sam i pitao da li zna neko kako da se to proveri po onim oznakama na staklu. Ljudi komentarisu da ti atesti koje daju ne vrede kod policije, ali mozda su dezinformacije.
Alfa Romeo 156 1.9JTDm 16v
Korisnikov avatar
Milosch
Garaža: AR 156 1.8ts
Lokacija: Beograd-Rakovica
Lokacija: Beograd-Rakovica
Postovi: 281
Pridružio se: Pon Maj 12, 2014 10:47 pm

Re: Zatamnjena stakla

Sre Feb 11, 2015 12:52 pm

Добио сам са печатом Института Винча, тако да нико не може да ти оспори то.Мислим да је на већини аута фабрички 10%,али не фолијом, већ мислим да пеку та стакла.
Korisnikov avatar
marko28
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v
Lokacija: Smederevo
Lokacija: Smederevo
Postovi: 186
Pridružio se: Uto Jan 18, 2011 5:28 pm

Re: Zatamnjena stakla

Sre Feb 11, 2015 1:18 pm

Pa da pise tempered ali sad koliki je procenat zatamnjenja ne bih znao.
Alfa Romeo 156 1.9JTDm 16v
Korisnikov avatar
dexxxter
Garaža: 156 2.0 TS 16v
166 Facelift 3.2 V6 24v
Lokacija: Beograd
Postovi: 967
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:32 pm

Re: Zatamnjena stakla

Čet Feb 12, 2015 1:45 am

Taj atest koji oni daju ne vredi nizasta. Atestirana je propusnost folije na potpuno providnom staklu, a ne na vec delimicno zatamnjenom auto staklu, a da bi dobio atest za folije koje su ti na autu, moras da odes na merenje svetlo propusnosti na tom autu, a zatim i potvrdu od agencije za bezbednost saobracaja na istom formularu kao za druge ateste (plin recimo). Cisto da se zna, ni na jednom vozilu, kada se stavi bilo koja folija, stakla ne zadovoljavaju to da je providnost veca od 75%
Toliko!
Slika
Korisnikov avatar
veljko1
Garaža: Volvo V50 DRIVe
ex:Alfa Romeo 156 1.8TS
Lokacija: Backi Jarak_NS
Postovi: 370
Pridružio se: Ned Jan 11, 2015 3:11 pm

Re: Zatamnjena stakla

Čet Feb 12, 2015 7:10 pm

Trenutno, niko u Srbiji ne radi atestiranje folija na staklu, bar tako kazu u AMSS.
"When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat."
Henry Ford
Korisnikov avatar
marko28
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v
Lokacija: Smederevo
Lokacija: Smederevo
Postovi: 186
Pridružio se: Uto Jan 18, 2011 5:28 pm

Re: Zatamnjena stakla

Pet Feb 13, 2015 7:36 am

Hahaha, eto sad ko tu koga ... :)
Alfa Romeo 156 1.9JTDm 16v

Povratak na “Alfa Stile”