cilindar kvacila, pomoc!

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

cilindar kvacila, pomoc!

Sre Mar 11, 2009 9:34 pm

evo ovako, danas resio da zamenim gumice na cilindru i sve to lepo odradimo cale i ja, lako ga skinuli, doduse skidali smo ga odozdo jer nisam znao da skinem nosac akumulatora :rolleyes: ali nebitno, vratili ga ali na sisici nije hteo da izadje vazduh i potece ulje, kvacilo propalo skroz i nece ni da se vrati kad ode dole, znaci mrtvo.
konstatujemo da je gornji cilindar u kabini presusio, probali da nabijemo ulje u njega duvajuci u sud sa uljem, kao krenulo malo ali opet nista, na kraju rasturimo i taj cilindar i sipamo ulje direktno u njega, stanje isto mada dobijemo mali druk ali nedovoljan za saltanje, ne znam sta da radim, dolivao sam stalno ulje u sud, kao malo ga gubio prilikom drukanja i kao poceo da ga povalci gornji cilindar ali nista napromena:
1. kad sam skidao cev na donjem cilindru na kom sam menjao gumice uopste nije poteklo ulje iz njega niti ga je bilo potrebno zatvoriti necim, izaslo samo malo ulja iz cilindra.
2. da li treba kod ovog zahvata uopste drukati kvacilo kako bi nabio pritisak
3. da li postoji mogucnost da su sad crkle i gumice gornjeg cilindra obzirom da sad sa novim gum. donji pravi veci pritisak pa probilo gore.
4. kad drukam pedalu kao da se cuje neko žmrćkanje u gornjem cilindru, da ne pretace mozda?
5. kad drugam, srafcigerom, samo donji cilindar, pa otvorim sisicu, krene neki vazduh i par kapi ulja ali nikako da potece skroz
6. koliki nivo u posudi treba biti kad se ovo radi(ispusta vazduh i sl.), ja ga drzao uvek na max.

dajte neke ideje posto ja vise ne znam sta da radim :beg: , naizgled sve je delovalo i islo lako ali se zakomplikovalo, radio sam sve po onom dekijevom objasnjenju iz nekih od postova
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: cilindar kvacila, pomoc!

Sre Mar 11, 2009 10:19 pm

crevo se zapusilo i nema dovoljan protok,imao problem i sa kvacilom i sa kocnicama,bas sa crevima

probaj da skines crevo i da dunes u njega,raskacis sa gornjeg i donjeg cilindra i dunes ako ne ide ni malo usmeno duvanje,ne razmisljaj nego odma skidaj crevo i trazi drugo
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: cilindar kvacila, pomoc!

Sre Mar 11, 2009 10:26 pm

cekaj koje crevo, meni od donjeg cilindra ide cev kao kociona i negde se spaja sa gornjim cilindrom ali ne mogu da je vidim gde jer nije u kabini ocigledno negde oko pozarnog zida ali u motornom prostoru :rolleyes: a za gornji cilindar imam pleteno crevo koje ide do posude i za cilindar se vezuje u kabini ispod kvacila, ono se lako skida
ali kako sad od jednom zapuseno a do sada je sve radilo normalno samo mi pustao ulje na manzetni donjeg cil. pa sam zato menjao
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: cilindar kvacila, pomoc!

Sre Mar 11, 2009 10:29 pm

Nasao sam temu :blush: .

Ljube,pogodi ga ti u centar izgleda :thumbsup: !

A sta sam ja radio pre godinuipo.
Prsla mi cevcica na delu koji stoji u holenderu koji se zavija u donji cilindar.
Dakle,morao sam da menjam ceo c(r)evovod izmedju 2 cilindra,ali cilindre nisam rasturao.
Nije mi preterano cudno sto je malo ulja izaslo iz cevi.Slicno je bilo i kod mene.Na mojoj posudi za ulje,prikljucak za kvacilo je relativno visoko,skoro uz ivicu po kojoj je spojen gornj i donji deo posudice => i nema mnogo ulja da izadje iz ovog "sistema".

Vazduh iz sistema ispustas isto kao kod kocnica.Nadrukas pedalu 3-4 puta pa ispustis na donjem cilindru vazduh.
Sad se vec ne secam koliko,ali znam da nisam bas malo drukao dok nisam poceo da "dobijam pedalu".Potom sam nastavio jos solidno dugo da drukam dok vazduh nije izasao dovoljno.LM,ubio sam se od druka al pedala nikako da "otvrdne" i bude kakva je pre bila.Pazi,posuda za ulje je najvisa tacka u sistemu.Auto je prenocio a tokom noci je taj mali visak vazduha izasao sam,kroz posudu.
Pu,pu :rotfl: od tada nista nisam vise dirao po tom pitanju.

Ee,ako se ispostavi da je Ljube u pravu,bice veselo.Ja nisam nigde nasao nov c(r)evovod.Izvrteo sam skoro sve BG prodavnice al nigde nista :glare: .Na kraju mi pravili novo neki momci ovde u gradu.Ispalo 20€.
Nisam ni trazio polovno.
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: cilindar kvacila, pomoc!

Sre Mar 11, 2009 10:31 pm

Ovo je c(r)evovod izmedju cilindara


Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: cilindar kvacila, pomoc!

Sre Mar 11, 2009 10:36 pm

drukao sam kao lud i nista, moguce da ce preko noci izaci vazduh sam, cuo sam takve price ;) , i kod mene je crevo na posudi visoko odmah ispod spoja plastika, znaci kad ti je prenocio auto pedala je ujutro bila normalna???
ne verujem da se zacepilo neko crevo jer do sada je sve bilo normalno :rolleyes: kako sad od jednom a nista nisam dirao
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: cilindar kvacila, pomoc!

Sre Mar 11, 2009 10:46 pm

to uzmes parce bakrne kocione cevi i kociono crevo,sa tom navojem,ne mora biti duplo crevo,na motor stavis sa crevom a na gornji i pedalu stavis cev

a ima faon za ispustanje vazduha,na donjem cilindaru odvijes sisicu za ispustanje i rukom ga uguras unutra,onda zavijes sisicu i pustis ga da sam od sebe povuce ulje,pa ponovis prvo odvijes sisicu pa onda ga rukom uguras,pa tek posle dva-tri puta pocnes sa drukanjem,brze istera vazduh

pre dve nedelja sam to radio kod mene,ali meni je procurio donji pa ga stavio prepakovan stari i ispostavi se da je cev trula i da brljavi i dok sam to zagledao i odvijao pukne crevo pa sam nasao od 33-ojke polovno jer je bila nedelja 17h
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: cilindar kvacila, pomoc!

Sre Mar 11, 2009 10:53 pm

A,da.
Da odvijes kraj ove cevi koji ide u gornji cilindar,moraces da dignes auto na dizalicu,skines pr.levi tocak i viljuskastim kljucem 13 odvijas navrtku.Bas je nepristupacno inace.Cevcica ulazi u ciindar sa kontra strane od klipnjace koju gura pedala.Znaci,pristupas od spolja,ne iz kabine.

Vidi,znas sta si danas i koliko radio.Razmotri jos jednom da li da skidas cev odmah ili da opet probas druk.Ako budes skidao crevo,pazljivo montiraj nazad.
Ubedjen sam da je kod mene aljkavo zamenjen donji cilindar (malo pre no sam kupio auto) te je cevcica stajala napeto i zato i prsla 6-7 meseci od zamene cilindra.

Da,kad je prenocilo,pedala je bila OK ujutru.Ali pazi,ja sam prethodno bio dobio pedalu.Jeste bila meksa ali moglo je da se koristi kvacilo,mada mislim da nije odvajalo skroz OK jer je htelo da zakrci kad ubacujem u R.

Pleteno crevo je samo napojni vod i ono nije pod pritiskom.Zato se i skida relativno lako.

p.s.
Izvinjavam se sto pisem ovako nepovezano :blush: :blush: .
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: cilindar kvacila, pomoc!

Sre Mar 11, 2009 10:57 pm

da to sa zvalavom pedalom je biser za sebe

dobije kvacilo na drukanje ali je nekako cudna i bas to kad prenoci vazduh ispliva u pusudu i radi normalno

ali ovo sa stiskanjem donjeg pa pustanjem,nikad brze nisam ozracio sistem i sam
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: cilindar kvacila, pomoc!

Čet Mar 12, 2009 12:52 am

hvala vam, videcu sutra kakvo ce biti stanje tj hoce li sam vazduh koliko tolko izaci a onda prvo nastavljam sa drukanjem pa cemo videti
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Tihomirce
Contact:
Garaža: Alfa Romeo
156 1.9JTD
Lokacija: Arandjelovac
Lokacija: Arandjelovac
Postovi: 4379
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:24 pm

Re: cilindar kvacila, pomoc!

Čet Mar 12, 2009 5:10 pm

Kakva je situacija , ima li kakvog napredka , dešava li se šta :confused:
jesi li dobio punu pedalu :confused: :confused: :confused:
Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: cilindar kvacila, pomoc!

Čet Mar 12, 2009 6:16 pm

nekako jedva dobismo druk i to pre pola sata a od podneva :banghead: , problem je bio u vazduhu ali i u sisici, kad god smo na nju posle drukanja ispustali situacija je bila samo gora,istera svo ulje iz cilindra preko nje a vazduh ostane i kvacilo propadne na kraju sam auto oterao kod ortaka mehanicara i posle muke od jedno 2 sata napravismo nekako, on mi rece da je problem sto je sisica dosta nisko, kod drugih cilindara je visko na njemu pa onda lakse prirodnim padom izadje vazduh :rolleyes: , na kraju je morao da olabavi cilindar pa da nadrukamo kvacilo i onda stegne cilindar, i tako par puta, malo sam je probao i situacija je ista kao i pre, tj radi kao i pre, nema onog poboljsanja tj mekoce kvacila koje je deki naveo, mada meni ni dosad nije bilo nesto tvrdo kvacilo, kocnica je ista, ma nebitno samo da radi, provericu opet veceras kakva je situacija sa pritiskom, da se nesto ne promeni :rolleyes:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: cilindar kvacila, pomoc!

Čet Mar 12, 2009 8:02 pm

Sad je ostavi do ujutru a prethodno proveri da ti je ulje na propisnom nivou.Ako ima jos nesto malo vazduha trebalo bi da nocas izadje.
Btw meni je pedala kvacila bas tvrda od prvog dana.Toliko da kad povremeno od matorog uzmem keca(godinu i po star 101),kod prva 2-3 stiskanja kvacila umalo ne provalim patos u Zajki,koliko je meksa pedala :rotfl: :lol: .
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: cilindar kvacila, pomoc!

Čet Mar 12, 2009 8:07 pm

pa necu je voziti veceras tako da ako ima nesto jos vazduha valjda ce izaci, ma uglavnom je kod vecine alfi tvrdo kvacilo, kod mene na 33ci je bilo toliko tvrdo da se lako zamori noga po gradu, na zastaviim vozilima je standardno meko kvaclilo nisam vozio jos ni jedno koje ima tvrdo
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Tihomirce
Contact:
Garaža: Alfa Romeo
156 1.9JTD
Lokacija: Arandjelovac
Lokacija: Arandjelovac
Postovi: 4379
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:24 pm

Re: cilindar kvacila, pomoc!

Čet Mar 12, 2009 8:28 pm

Pa što se tvrdoće tiče moje mišljenje je sledeće ,
kada se stavi nova lamela i nova korpa , pri zavijanju se vidi kako lepeza lagano ulazi unutra ,
dok je lepeza ispod nivoa otvora kvačilo je mekše , manja sila treba da deluje ,
kako se troši lamela tako lepeza izlazi u polje i sve je teže stisnuti ,
pravi se veća vaga , nadam se da me je neko razumeo šta sam hteo reći :blink:
Slika
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: cilindar kvacila, pomoc!

Čet Mar 12, 2009 8:41 pm

Da,da ;) .Nacelno,vanredno tvrda pedala je znak da je "lamela" pri kraju.Medjutim,kako mi je Desha objasnio svojevremeno,kod Alfi je namerno tvrdja pedala,kao jedan od racing epiteta :cool: .Ono,da brzo odvaja,da ne seca ako se brzo pusti itd. ...

p.s.
Sad se ja nadam da me razume neko :rotfl: .
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: cilindar kvacila, pomoc!

Čet Mar 12, 2009 8:53 pm

kasno sam video temu, kad sa poceo da citam od pocetka odmah mi bilo jasno da se zapusila sisica, kako se toga nisi setio, odvijes je skroz pa ce da krene 100%. ona je bre dz, standardna je i svuda moze da se nadje.

*a lepo sam svima jos ranije rekao, uzmite ljudi nov, nije 100 dukata... svi koji su menjali posle mene (nov) zamenili i niko nije imao nikakve spacijalne radove. :( bas mi zao kako najeba, covece...

btw, meni je prvih 200-300km posle zamene nisko hvatalo, pa se polako podesilo samo i sad je po PS-u.

btw II, skoro svi majstori kazu da ta creva skoro nikad ne izdaju, mozda ako je bila neka havarija ili sl.

***kod keca je sajla sa odlicno projektovanom polugom, a menjac je nepoderiv jer je Porsche-ov, ne zaboravite. pise u tehnickoj specifikaciji, "standard Porsche taj i taj", zaboravio sam s kog modela su ga "skinuli".
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: cilindar kvacila, pomoc!

Čet Mar 12, 2009 9:17 pm

ne deki nije sisica bila zapusena, odmah sam je ja probao cim sam prvi put skinuo cilindar, duvao kroz nju i super radila, nego nesto nije htelo da izlazi iz nje vazduh i ulje, ovaj drugar kaze da tako hoce da zeza kod tih cilindara gde su sisice nisko :rolleyes:
jbg, znam da sam trebao nov da kupim i ne razmisljam ali splet okolnosti ,ne salju pouzecem, ubedjivali me u radnji da moram da donesem stari, kao ne mora 100% da znaci da je taj jeftiniji :rolleyes: , ortak koji je trebao to da mi kupi nije u BG-u a bilo mi glupo da cimam nekog od vas, devojku naravno nisam ni pomisljao da saljem za to :D i kad razmislim oko svega toga daj onda samo gumice za sada pa cemo videti za dalje, sledeci put ide nov.
inace zamenio sam i gumice na gornjem cilindru, kad sam vec i njega otvorio, ne znajuci sta me je zezalo, onda daj i te gumice da menjam.
meni sad kvacilo ist hvata kao pre, malo blize sredini od poda gledano, tako da mi je to ok a i tvrdoca ostala ista, ma to mu je sto mu je za sada pa cemo videti ;)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: cilindar kvacila, pomoc!

Čet Mar 12, 2009 9:23 pm

Deki,kec nema Porsche menjac ;) .
Zakljucno sa Confortom,sve "4 brzine" su bile konstruisane po sistemu Porsche.Od GTL na ovamo 1. i 2. su uradjene po principu Borg-Warner a 3. i 4. ostale po Porsche principu.Misli se na princip rada,sinhronizacije,uzupcavanja ... Sad sam malo zaboravio :blush: ,trebalo bi da Porsche obezbedjuje brzi ali grublji rad dok je po Borg-Warneru rad malo sporiji ali meksi i konforniji.

@OMP,koje gumice si stavljao tj. od cega & gde si nasao ako su neke origigi mozda?
Btw,ja sam se tako ranie na Zajki i Fikusu zezao sa cilindrima od dobosa.Skinem,odmastim,potopim u sonu kiselinu (HCl),isperem,osusim,stavim nove gumice i to potraje godinu,godinuipo ...
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: cilindar kvacila, pomoc!

Čet Mar 12, 2009 9:34 pm

da Flavio u pravu si za zastavine menjace ;)

gumice za donji cil. sam kupio u stilautu, pre neki dan cale od ortaka isao do BG-a i to bas na taj kraj, u komsiluk stilauta, i ja ga iscimao da mi kupi, ne videh koji proizvodjac, a za gornji cilindar moj cale kupio jutros kod jednog lika ovde sto radi samo kocnice, odneo stare i prema njima nasli druge, rece mu ovaj da su od nekog fiata ali nije precizirao kog :rolleyes:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Tihomirce
Contact:
Garaža: Alfa Romeo
156 1.9JTD
Lokacija: Arandjelovac
Lokacija: Arandjelovac
Postovi: 4379
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:24 pm

Re: cilindar kvacila, pomoc!

Čet Mar 12, 2009 9:47 pm

Koliko me :scratch: sećanje služi , gornji cilindar je isti kao na iveko kambijima .
Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: cilindar kvacila, pomoc!

Pet Mar 13, 2009 12:40 pm

opet nisam zadovoljan :banghead: prenocila i kad sam je malo pre upalio opet jako nisko hvata, nije bas strasno da krci i nece da ubaci u brzinu ali nisko je, a kad sam je nadrukao par puta popravilo se stanje, ne kao pre ali bilo je slicno, ne znam vise, izgleda da ce morati nov cilindar ali kad ja budala odmah to ne uradih tako mi i treba, ali jbg nauk za drugi put :glare: , ne znam deki kod tebe kako je to bilo nisko prvi 200-300km pa se popravilo, da nece i kod mene mozda, mada sumnjam, verovatno pretace cilindar :rolleyes:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: cilindar kvacila, pomoc!

Pet Mar 13, 2009 2:15 pm

Ako nigde ne gubi ulje onda mislim i ja da tu nove gumice na klip(ovima) ne rade posao :scratch: ... Sistem je relativno prost,neznam sta bi drugo moglo da bude :scratch: .
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: cilindar kvacila, pomoc!

Pet Mar 13, 2009 3:00 pm

ma verovatno je to, nema gde da gubi ulje posuda drzi isti nivo kao juce, ma ne mogu vise da se nerviram i kidam zivce oko kola, videcu da kupim novi cil. prvom prilikom, sad sam malo u frci sa novcem zbog nekih drugih izdataka pa mi svaki dinar trenutno znaci ali prvom prilikom ga menjam kad nisam to odmah uradio :banghead:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
alfaskorpion
Garaža: AUDI A4 B8
Lokacija: Smederevo
Lokacija: Smederevo
Postovi: 1593
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 7:53 pm

Re: cilindar kvacila, pomoc!

Pet Mar 13, 2009 5:41 pm

i ja sam se tako cimao kao i ti , pa sam na kraju kupio nov 1600din i zdravo ...
busso trsi Sline

Povratak na “Area Servizio”