Pitanjce u vezi grejaca

Bez duše bismo bili samo mašine...
Korisnikov avatar
VladaJ
Contact:
Garaža: Alfa 156 '00 1.9JTD, 110KS
Lokacija: Nis
Postovi: 199
Pridružio se: Uto Nov 25, 2008 8:28 am

Pitanjce u vezi grejaca

Pet Jan 09, 2009 2:09 am

Ovo u stvari nije nikakav problem, ali me muci.
Od kako sam kupio Alfu, (156 1.9JTD) ona zuta lampica koja oznacava grejac, pocne da treperi par sekundi po startovanju motora, i treperi 15-tak sekundi... Kada dam kontakt ne pali se, a kod vecine dizelasa se pali.
Inace Alfa ovih dana na -10 pali kao i avgusta meseca, prosto sam odusevljen (narocito posle par godina provedenim uz golfa dizela :D ).
Da li se grejaci uopste aktiviraju kada se da kontakt?!, jer ga ja palim posle 3 sekunde BEZ ikakvih problema po ovoj hladnoci.
Neko mi rece da kada treperi grejac, neki od njih je neispravan?! Pa kako onda ovako pali? :shock:
Korisnikov avatar
VladaJ
Contact:
Garaža: Alfa 156 '00 1.9JTD, 110KS
Lokacija: Nis
Postovi: 199
Pridružio se: Uto Nov 25, 2008 8:28 am

Re: Pitanjce u vezi grejaca

Pet Jan 09, 2009 9:14 pm

ajde ko ima 1.9jtd, sto vas mrzi da mi objasnite o cemu se radi? :D
sale
Postovi: 1
Pridružio se: Pet Jan 02, 2009 5:40 pm

Re: Pitanjce u vezi grejaca

Sub Jan 10, 2009 1:26 am

Pozz. Ja ne vozim Alfu, imam fiat mareu 1.9jtd ali to je maltene isti motor. Kad das kontakt treba da svetli bog zna koliko lampica medju njima i grejac, nakon nekoliko sekundi sve se pogasi osim ulja i akumulatora. Ako ti nakon toga trepce grejac to znaci da jedan ili vise njih nisu ispravni. Kad das kontakt grejac svetli u zavisnosti koliko je napolju hladno i dal je motor zagrejan, to traje mozda sekund dva ili cak i manje.Meni se desilo na Kopu prosle god da su mi riknula dva grejaca auto je palio kao da rade svi.Ako i dalje imas sumnju probaj sa zicom da vidis koje grejac ne radi. Nadam se da sam ti pomogao, ovako je kod mene na fiatu.
bojann
Postovi: 48
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 10:58 am

Re: Pitanjce u vezi grejaca

Sub Jan 10, 2009 3:51 am

Isti slucaj kod mene !!tata mi vozi 2.4jtd 156 i isto treperi par puta nakon startovanja motora,, ali ja na minus 12 na kopu nisam boga mi upalio iz prve ,,posto sam ga ostavio 7 dana i nisam palio,, ko zna sta je bilo ,, a verovatno i grejaci ,, ovde ga tata pali svaki dan i konacno je resio da promeni grejace i uzeo svih 5 novih jel promena nije toliko prosta pa reko da zameni sve,, eno stoje mu u gepeku i jos nije zamenio,,,
ja vozim benzinca pa i ne razmisljam o tome,,
treperenje znaci da neki od njih ne radi,, ali ti motori su napravljeni kao sto ni jedan dizel nikad nije napravljen, svaka cast italijanima,,
nista ,, moj preddlog je,, potrosi 4 soma i kupi sva 4 nova grejaca i miran si,, ako menjas menjas sve,,
pozdrav
Korisnikov avatar
Majoras V6
Garaža: @ Fiat Stilo (2005) van 1.9JTD 115ks @ Mercedes W210 E230 Kompresor @ VW Polo 1.4 16v
Lokacija: Beograd
Postovi: 366
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 5:53 pm

Re: Pitanjce u vezi grejaca

Čet Jan 29, 2009 2:47 pm

Samo zameni neki grajac ti je ge crk' ;)
Alfa RULLS !!!

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”