Pitanje za clanove iz kule

Sekcija posvećena forumu i članovima foruma;
Alfisti dobrodošli! Predlozi | Unapređenje funkcionalnosti
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Pitanje za clanove iz kule

Sub Dec 20, 2008 10:29 am

Poz svima ,posto admin rece da pisem ovde pa sta mi bog da :)

Elem sinoc kad sam se vracao sa slave imao sam manju saobracajnu , posto su se momci hteli tuci zvali smo policiju da sve sprovede po "redu i zakonu".
Policija je stigla uradila uvidjaj sve je ok , rekao mi je da cu morati u kulu doci da uzmem izvestaj etc....na moje pitanje "kako dalje ide" pozvao me malo odvojeno i dao mi njegovu vizit kartcu sa brojem telefona i rekao mi je da se javim ovih dana i da ce biti sredjeno ... da mogu zatraziti stetu 200k rsd i bice sve ok ....
E sad ja ne verujem njima,previse to meni sumljivo...Ja nzm sta je on ovom drugom rekao (mozda je isto rekao) ,imam osecaj da oce da me navuce na nekog advokata da se ja tuzim a posle nek im placam....
Mene sad zanima ,ko je iz kule ili okoline i zna policajce....da mi kaze nesto o tom liku/pajkanu ...ja imam njegovu adresu,broj telefona ime prezime....
Znam da ce biti povuci potegni ali ocu da znam sta je sa ovim....
Toliko od mene .....pomagaj te....
Korisnikov avatar
Stefan Zailac
Contact:
Garaža: Nešto strano i privremeno...
Lokacija: Pancevo
Lokacija: Pančevo
Postovi: 838
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:33 am

Re: Pitanje za clanove iz kule

Sub Dec 20, 2008 12:55 pm

Koliko ja znam za tuču po službenoj dužnosti je kazna 100.000 din. minimum. Verovatno dosta zavisi od toga šta će se naći u zapisniku. Verovatno je to poenta. On piše ti plaćaš i dobijaš odštetu.
Ja bi na tvom mestu bio vrlo oprezan.
Ako je lova u pitanju možeš da pokreneš i sam tužbu. :wave:
Korisnikov avatar
dexxxter
Garaža: 156 2.0 TS 16v
166 Facelift 3.2 V6 24v
Lokacija: Beograd
Postovi: 967
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:32 pm

Re: Pitanje za clanove iz kule

Sub Dec 20, 2008 3:03 pm

Sve zavisi od toga šta je u zapisniku. To "šta će se naći", može samo kod nas. Ne bi smeo da je podložan naknadnim izmenama, ali...
Kakva je bila situacija, ko je kriv, kakvi su rezultati alko testa?
Mozda bi neko mogao da te posavetuje, ali nisi bio nimalo opširan u opisima...
Slika
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: Pitanje za clanove iz kule

Sub Dec 20, 2008 3:35 pm

I ako nisam iz Kule, mozda ti mogu pomoci u sagledavanju situacije.

Zao mi je sto cu ceo post obojiti u crno, al' bolje da se spremis... :this:

To sto je tebi dao vizitku, u opste ne znaci da nije dao i drugoj strani, niti da ce uslugu uciniti bilo kome ko da kintu.

Moja prva sektasica je skoncala tako sto je sledeci vlasnik posao na zeleno sa semafora, sa desne strane je na crveno proleteo jugo ne kocivsi i obmotao ih oko stuba. Zena i dete su bili u Alfi, a nih par u jugu.
I ako nikakve sumnje nije bilo u ceo razvoj dogadjaja, presuda je bila da nema krivca, tj. da krivac ne moze da se utvrdi, i niko nije imao pravo na nadoknadu stete.

Burazera je lik koji je stajao sa sva 4 upaljena migavca udario u rub zadnjeg desnog tocka posto ga je ovaj obisao i krenuo da se vraca u traku, a debil je krenuo ne gledajuci i bum. Pandur koji je izasao na uvidjaj je naesto progovorio sa tim manijakom, i u izvestaju napisao da su obojca krivi...

Kankunena je prakticno pokosio idijot koji je preticao kolonu koja je stajala na semaforu, bio sam na uvidjaju, pandur je bio u fazonu da ce sve to biti sredjeno, da imaju br. tablica i koliko znam opet prakticno nista (mada je potezao veze i valjda je uspeo deo stete da naplati).

Daklem, da rezimiram.
U savremenoj i demokratskoj Srbiji, moras u ovakvom slucaju imati vezu kod pandura koji pise izvestaj ili kod nekog nadredjenog koji moze da utice na izmenu istog, i kod sudije koji ce presuditi ko je kriv. Sve ostalo je kocka jer ako onaj drugi potegne vezu, ne samo da moze da ti se desi da ne naplatis stetu, vec i da budes proglasen krivim...

Lek u ovakvim slucajevima, ako je manja steta je da se dogovorite, s tim sto u zalog treba uzeti i jakne, kasetofone, rezervni tocak, far i tako to (meni je lik napravio stetu, on dao 100e i dogovorili se da kad sve popravim ispostavim racun, a steta bila oko 300 i naravno da me je odhebao kada sam mu trazio ostatak).
Ili resenje o kome sanjam - kupiti Hummer H1 za grad i potpuno se ne tangirati sta rade ostali ucesnici u saobracaju. ;)
Slika
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Re: Pitanje za clanove iz kule

Sub Dec 20, 2008 6:36 pm

nisam hteo da novodim nikakve informacije niti da pisem o slucaju ,samo me zanimao taj pandur...ja se ne nadam da ce sad on meni nesto uraditi ...vec mi cudno sto je dao njegov broji rekao da zovem u ponedeljak,a to meni ebeno sumljivo....

da objasnim situaciju

Sinoc se oko 11H vracao sa slave ,kisa je padala mrkli mrak,isli smo nekim sporednim putem koji je uzak...proslo je dvoje auta i jedan pesak(napominjem da celim putem nema rasvete vec si u sred njiva),svi su oni prosli ne osteceni ,nismo se cvegnuli ,nailazi taj treci auto i jedan drugom otkinemo retrovizor ,tj meni pukne ogledalo,cela plastika a njemu se iscupao ceo retrovizor (opel astra stara)...ja sam odma stao i izasao da vidim sta je lupio on je stao nakon 100-200m ...i sa te daljine poceo da se dere da mi psuje sve po spisku i etc...odma je krenuo agresivno...nakon deranja okrenuo se i izasao napolje sa 2 drugova ...imaju oko 20-25god....i stali u formaciji za tucu (onako oko tebe ,nabijene kapuljace ,i veoma drsko ponasanje sa vredjanjem) ,dok smo mi sve vreme bili smireni ...mom caletu prekipilo pa krenuo u svadju snjima...kad sam ja video da tu moze doci do tuce (ko zna sta oni nose u gepeku ,da se tamo poubijamo zbog retrovizora idi bre) ja zvao policiju(tj posto preko moba nisam mogao dobiti 92 zvao strica da on zove,pa je policija zvala mene na mob da vidi sta se desilo),seli smo u kola i cekali patrolu 20-30minuta....dosla policija ,pandur napravio dve slike na svakom auto ,uradili smo alko test (oboje se obradovali da je neko pijan medjutim imali smo 0 promila [ja ne pijem alkohol tako da sam mogao duvati tamo tri dana])
Svo vreme je bila svadja i saobracajci su pozvali drugu patrolu (ili kako mi zovemo "prasinare") dosao jedan mladic ,sta je bilo i mi kazemo da zelimo prijavu za vredjanje i etc...covek korektan kaze udjimo u auto da ne kisnemo ,usli u auto dali izvestaj sta se desilo,ja mu kazem lepo da se nismo hteli tuci niti smo ih vredjali ne pada mi na pamet a pandur kao "ma da klinci vidi se" i napravi zapisnik i tu zavrsimo....
'Vamo nam popisao ko je sve u autu bio i rekli mi da se za 10dana javim u Kulu da uzmem izvestaj.
Ovi su hteli na mog matorog da prebace voznju (da on duva) i pandur popizdeo i kazem ovom "nece tako biti ja sam ovde glavni i duva ce kome ja kazem" tako da stari nije duvao.
Navodno on kaze da se on sklonio sa puta tj da je isao po blatu da ja prodjem (tj ja da sam presao na njegovu stranu) u sta ne verujem jer on po onom vremenu da je isao po blatu sleteo bi u jendek,ja sam isao sigurno 60km/h to priznajem (ogranicenje je tamao 80) a on je isao oko 80 ako ne i vise,jer mu trebalo vremena da se zaustavi...tom brzinom da je on isao po blatu on bi zeznuo ne samo retrovizor vec ceo auto...Panduri su izmerili sirinu puta i to je to ....

Najvise mi zao sto nisu pregledali auto ,mozda bi nasli nesto kod onih dripaca...

Eto toliko ...ne verujem da sam ja kriv jer mi matori non stop vice da idem blizu puta i da cu uvatiti bankinu :)


EDIT: zaboravio sam reci da on iznad svog prednjeg levog branika ima ogrebotinu ,i navodno kaze da to nije bilo ,a ta linija nije u visini niti mog branika niti mog retrovizora a ja farbe njegove[ili moje oguljenje] nemam...
Korisnikov avatar
miodrag75
Postovi: 25
Pridružio se: Sub Dec 13, 2008 2:14 pm

Re: Pitanje za clanove iz kule

Sub Dec 27, 2008 1:51 am

Ma bes policiju nema leba od njih
Korisnikov avatar
balaz
Garaža: 164 ts, 164 ts donor :)
Postovi: 32
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 8:30 pm

Re: Pitanje za clanove iz kule

Ned Maj 10, 2009 11:30 am

poz sad tek skontao post..
ja sam iz kule i mogao sam ti pomoci verovatno u vezi pandura ,ali sad vec kasno !?
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Re: Pitanje za clanove iz kule

Ned Maj 10, 2009 2:23 pm

pa jeste...donekle
bio sam na saslusanju, dao izjavu , naveo svedoke , svedoci bili da daju izjavu ...i sad cekam sta ce dalje da bude...25.04 su bili svedoci ...znaci proslo je nekih 15tak dana...ocekujem ovog meseca da dobijem resenje...
kako ce biti nzm ....
Korisnikov avatar
Blade
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 TI (Chadjava)
Alfa Romeo 156 V6 SP2 '02
Alfa Romeo 33 Veloce `88
Alfa Romeo 33 Permanent 4
Alfa Romeo 166 3.2
Ex: Alfa Romeo 33 S2 QV `89 part car
Ex: Alfa Romeo 156 2.5 V6 SP3 '01
Ex: Alfa Romeo 33 S3 part car
Ex: Alfa Romeo 33 S2 1.7 QV part car
Ex: 33 S1 1.3
Lokacija: Zemun
Lokacija: Zemun
Postovi: 1841
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:14 am

Re: Pitanje za clanove iz kule

Čet Maj 14, 2009 11:16 pm

El ima nesto novo inace jesi se cuo sa onim likom sto ti dao karticu :scratch:
Jednom alfa uvek alfa !!!
Prva. druga serija 33 1.7 Veloce
Druga. treca serija 33 Permanent 4
Treca. Macchina bella 1.9 16v
Četvrta. 156 V6 Sp2 ili TI work in progress
Peta. 166 FL 3.2

Povratak na “Alfa Romeo Srbija Forum info”