FIAT 124 Sport Coupe

Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

FIAT 124 Sport Coupe

Pet Dec 19, 2008 12:39 am

trazim neki stari fiat, kupili bi cale i ja nesto za sredjivanje onako za svoju dusu preko zime i leta i kad se ima para s vremena na vreme, nigde ne zurim, ako neko zna da ima neki, npr. 850 coupe, ili special, 128 sport coupe, 127ica mk1 ili eventualno mk2, ritmo mk1 po mogucstvu TC :D ,sto se stanja tice bitno da nije neka krsina propala da ne moze da se sredi, da ima cele i neostecene delove koji se teze nalaze tipa svatla, stakla, migavci i sl. na njemu,po mogucstvu sto kompletniji, motor nebitno u kakvom stanju, enterijer takodje nije bitno jel pocepan, i sl. cena sto manja naravno :grin: i tako, ako nesto neko zna da ima povoljno da vredi da se gleda i pazari neka javlja, slike bi dobro dosle :grin:
nasao sam nesto jako interesantno, retko i veoma povoljno ;) ali na zalost (navodno) kapraisan :rolleyes: rece mi covek da je kapraisan pre 10ak dana ali se kupci ne javljaju, pa da se cujemo prekosutra pa da vidimo sta i kako, ne bih nista pricao i otkrivao sad dok ne saznam konacno kako stvari stoje :rolleyes:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Stefan Zailac
Contact:
Garaža: Nešto strano i privremeno...
Lokacija: Pancevo
Lokacija: Pančevo
Postovi: 838
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:33 am

Re: ??? neki stari fiat

Pet Dec 19, 2008 12:08 pm

Slika

ili

Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: ??? neki stari fiat

Pet Dec 19, 2008 1:06 pm

ovaj 850 je bas u losem stanju, a i nije kompletan ili ima delova ali su skinuti???
kamioni me ne interesuju :D
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: ??? neki stari fiat

Pet Dec 19, 2008 5:01 pm

Slika

Slika
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: ??? neki stari fiat

Pet Dec 19, 2008 6:04 pm

daj neke podatke o ovom ritmu, god., motor, cena, lepo izgleda pa predpostavljam da je i cena jaca, ja ipak trazim nesto za sredjivanje ali moze i nesto ovako uz odgovarajucu cenu ;)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: ??? neki stari fiat

Pet Dec 19, 2008 6:07 pm

poslacu ti pp
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: ??? neki stari fiat

Pon Dec 22, 2008 2:08 pm

nasao sam auto :clapping: , danas sam isao da ga gledam i planiram sutra da ga kupim, tj odem i doteram, necu sad nista da pricam dok se ne realizuje u potpunosti ali jako redak primerak fiata, uzivo ga prvi put vidim a kod nas ne verujem da postoji jos neki takav :rolleyes: bar ga ja za sve ove godine nisam video, tako da ce slike sacekati dok ne bude u mom vlasnistvu, a nadam se da ce to biti sutra :wave:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Stefan Zailac
Contact:
Garaža: Nešto strano i privremeno...
Lokacija: Pancevo
Lokacija: Pančevo
Postovi: 838
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:33 am

Re: ??? neki stari fiat

Pon Dec 22, 2008 3:25 pm

:cry: Sram te bilo!
Sad da svisne od muke čekajući.

Kaži, kaži :beg:
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: ??? neki stari fiat

Pon Dec 22, 2008 4:41 pm

1969 fiat 124 sport kupe mk1 ;)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: ??? neki stari fiat

Pon Dec 22, 2008 5:28 pm

To je onaj iz Ćuprije?
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: ??? neki stari fiat

Pon Dec 22, 2008 7:20 pm

da,taj, jesi ga gledao uzivo ili na slikama?
nije los, ima da se radi ali polako, nigde ne zurim, inace fale mu original zadnji stopovi, trenutno su od 132ke, ali jbg probacu da ih iskopam negde preko, otom potom :rolleyes: ostalo je sve kompletno kako sam video, i originalno :rolleyes: , i da prednje felne su celicne od opela a zadnje alu, ne znam koje bese, mislim cromodora ili sl. iz tog vremena, ali felne su nebitne to bih video sta cu i to se lako resi, mada mozda ima jos neki detalj koji nije ali kako mi se cini sve je tu i na mestu :rolleyes:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Tihomirce
Contact:
Garaža: Alfa Romeo
156 1.9JTD
Lokacija: Arandjelovac
Lokacija: Arandjelovac
Postovi: 4379
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:24 pm

Re: ??? neki stari fiat

Pon Dec 22, 2008 11:53 pm

Neka je sa srećom kupovina , pa kad doteraš kući ti udri po slikanju :thumbsup:
Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: ??? neki stari fiat

Uto Dec 23, 2008 12:47 am

naravno, hvala
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Stefan Zailac
Contact:
Garaža: Nešto strano i privremeno...
Lokacija: Pancevo
Lokacija: Pančevo
Postovi: 838
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:33 am

Re: ??? neki stari fiat

Uto Dec 23, 2008 8:27 am

Bravo :clapping:
Pa to je divna makina. :love:
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: ??? neki stari fiat

Uto Dec 23, 2008 10:11 am

OMP napisao:da,taj, jesi ga gledao uzivo ili na slikama?
nije los, ima da se radi ali polako, nigde ne zurim, inace fale mu original zadnji stopovi, trenutno su od 132ke, ali jbg probacu da ih iskopam negde preko, otom potom :rolleyes: ostalo je sve kompletno kako sam video, i originalno :rolleyes: , i da prednje felne su celicne od opela a zadnje alu, ne znam koje bese, mislim cromodora ili sl. iz tog vremena, ali felne su nebitne to bih video sta cu i to se lako resi, mada mozda ima jos neki detalj koji nije ali kako mi se cini sve je tu i na mestu :rolleyes:
Ja sam hteo da ga uzmem ali mi je bilo komplikovano zbog transporta od 300 km. Čak sam i Stexa cimnuo da ode da ga pogleda i da sa svojim majstorom vidi šta mu fali. Na kraju mi je sve delovalo kao mačka u dzaku iako je cena primamljiva. Čuo sam da je prodat u Beograd, prošle nedelje :confused:
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Fiat 124 sport coupe

Uto Dec 23, 2008 3:57 pm

Evo ovako, malo pre sam se vratio i doterao auto :clapping: neka neko promeni naslov teme u FIAT 124 sport coupenpr.,ako nije problem :clapping: , auto je inace do nedelje bio kaparisan od strane nekog iz BG-a medjutim u nedelju se vlasnik cuo sa njima i oni definitivno potvrdili da odustaju od kupovine zbog nekih privatni stvari, nebitno, tako da mi je ovaj lik iz Ćuprije u nedelu javio da mogu da dodjem i pogleam auto, sto sam juce i uradio, svideo mi se odmah kad sam ga video, a tek kad sam seo u njega :love: odusevio sam se, fenomenalan polozaj za volanom, znam da preterujem ali osecao sam se kao da sedim u nekom starom ferariju :thumbsup: bukvalno, sedista, instrumentacija, volan, polozaj menjaca ma sve je fenomenalno pozicionirano...pocetna cena je bila 450e ali vlasnik je odmah spustio 50 i dalje nisam ni hteo da se cenkam jer mislim da je ovo i vise nego odlicna cena za ovakav auto, daklem cena kupovine je 400e plus 3000din za slep na prikolici ;)
Motor 1,6 110hp dve brege, dvogrli itd. godista kao sto rekoh 1969, prvi vlasnik neki Nislija mada prva registracija je BG :rolleyes: , posle tog iz NI vozio ga je ujak od ovog , sad vec bivseg vlasnika od kog sam ga kupio, onda on i naravno sada ja :D
autu je istekla registracija 2005 a vozen je zadnji put, po sporednim ulicama nocu(zbog murije), do pre nesto vise od godinu dana i posle toga nije paljen iz razloga jer je na cepu bloka poceo da pusta vodu, inace kako je ugasen tako stoji do sada, motor nije zaribao, okrece se i ima ulja skoro do max,u pristojnom stanju je, suv potpuno samo malo zapusten od stajanja, probacu ovih dana na ga upalim samo prvo moram da pregledam kajis, da otvorim karb i ocistim ako treba, proverim jel baca gorivo i naravno prvo malo verglam u prazno ne bi li nabio pritisak ulja i lepo ga bacio svuda po motoru, to mi je prva stvar koju cu da odradim ovih dana pa posle natenane rasturanje itd.
kocnice rade, rucna takodje, menjac perfektno salta u mestu(u voznji nije imao problema po recima vlasnika pa i ne verujem da mu je od stajanja nesto falilo :rolleyes: ), rucica extra precizna i kratkog hoda, u enterijeru su propala sedista ali samo skaj je pocepan, sundjer je u dobrom stanju, mada to ce se sve raditi, zadnje sediste i vise nego dobro, skoro neosteceno, nebo perfektno i nigde pocepano samo malo prljavo, tapaciri moraju da se rade tj samo je otisla sper ploca a skaj je solidan ali naravno sve se radi iznova,zadnji tapaciri odlicni, ima sve originalne rucice sem onih na leptir staklima koje su slomljene, satovi u extra stanju(svi orig., veglia borleti) stim sto je jedan (ampermetar) suvisan i nije original pa njega izbacujem i na njegovo mesto vracam pritisak ulja koji je sada izmedju km/h i rpm-a premesten, km/h ne radi, verovatno sajla, tepih u enterijeru takodje odlican samo prljav, kako sam video nije nigde pocepan, rubovi moraju da se menjaju kao i sajtne, na podu ima malo da se vari ali kako sam gledao nije strasno ni kriticno, mada pravo stanje cu videti kad skinem tepih, oko motora tj pod haubom nema nigde korozije, pozadi u gepeku takodje, kao sto reko zadnja svetla nisu original, felne, i u enterijeru bi trebale biti brvene aplikacije na instr. tabli kao i na konzoli oko rucice menjaca(mada sam vidjao po netu verzije i sa ovakvim skajanim aoplikacijama), ali to cu ipak uraditi sa imitacijom drveta(ako nadjem nesto adekvatno) jer mi lepse izgleda, sve lajsne i hromirani delovi na autu su u odlicnom stanju i neosteceni i malo poliranja ce ih dovesti do perfekcije, fali malo onih plasticnih kapica na podizacima sedista, rucicama za grejanje i sl. ali naci cu neke slicne od nekog drugog fijata...uh, da ne smaram vise to je za sada to, pitajte sta vas zanima jer nesto sam sigurno aboravio ali kad krene sredjivanje bice jos price i slika, za sad ove pre nego sto sam ga uterao u garazu i poceo da cerupam :D


SlikaSlika
SlikaSlika
SlikaSlika
SlikaSlika
SlikaSlika
SlikaSlika
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: ??? neki stari fiat

Uto Dec 23, 2008 4:11 pm

a da uz auto sam dobio i nesto novih delova, centralna ili ti glavna spona, krajevi spona, filter a ulje i vazduh, komplet garnitura dihtunga motra sa gumicama ventila,jedan drzac motora, kugle i jos par sitnica ne znam tacno, sve je novo doneto iz grcke pre godinu dana ;) taman da ne trazim ovde mad ako sam cuo moze dosta toga da se nadje jer pasuje od lade, fiata 132,131, pezejca i sl. :rolleyes:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
bokac
Garaža: 155 v6 & 156 jts ss
Lokacija: Ks
Postovi: 1601
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:31 pm

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Uto Dec 23, 2008 4:14 pm

he-he.Ti si bas efikasan.Bice odlican kad ga sredis
Slika
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Uto Dec 23, 2008 4:40 pm

Čestitam :beerchug:
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Uto Dec 23, 2008 5:12 pm

hvala :wave:
Boko, pa i nisam bas efikasan nego ispalo tako :D
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Uto Dec 23, 2008 5:53 pm

Cestitam, ovom autu je potrebna prava restauracija i bice to zanimljivo pratiti. Ova stopaljke i nisu lose uklopljene, mada naravno treba da dodje original. Videcemo...srecno!
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
QV lale
Contact:
Garaža: Alfe & Lancie
Lokacija: Zrenjanin - Klek
Postovi: 1023
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:26 pm

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Uto Dec 23, 2008 6:05 pm

Sjajno!!! Cestitke Mare na ostvarenom cilju!! :beerchug: sad imas zanimaciju!!! Uzivaj!! Praticemo projekat!!
Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Uto Dec 23, 2008 6:25 pm

hvala, starce, sto se tice stopki videcu ako mogu negde preko da nadjem original mislim moze sve ali ako nije cimanje i neka nenormalna cena, ne znam jel bi moglo po Grckoj da se nadje nesto, ovaj lik je uglavnom iz GR nabavljao delove :rolleyes: , a ove nisu lose uklopljene i ne izgleda ruzno, samo treba da se skine ova plastika sa osvetljenjem tablicce imedju njih ito je od 132 ali skroz nepotrebno i ruzno, razmisljao sam kako bi mu cucnule stopke od pezejca, dosta su slicne 124ci mk2 :rolleyes: a kao neko prelazno resenje mogao bih od stare lade, one uske stopke, ipak vise slice originalu nego ove :rolleyes:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
gi
gile
Drug Član
Drug Član

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Uto Dec 23, 2008 6:57 pm

Brzo traži dal ima u SLO negde da se kupi, ako ima javljaj da organizujemo transport. Imaš fore do 24. decembra.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Uto Dec 23, 2008 7:18 pm

Ceo taj zadnji sklop je od 132, tako da te tu ceka posla. Pusti prelazna resenja, ovo ce za sada da pije vodu, ionako ne izgleda lose. Ovaj auto treba restauraciju i dovodjenje do fabrickog stanja, a ne budzenje. Imas u rukama pravi oldtimer i to trazi i neku vrstu odgovornosti. Zbog toga ce i biti interesantno pratiti ovaj projekat, jer do sada na forumu to nismo imali priliku da pratimo (sem Coda Tronce u CG). Spremi se na moguca neprijatna limarijska iznenadjenja kad dodjes do poda. A vrlo verovatno te cekaju neprijatna iznenadjenja kad otvoris motor. No, moralo bi sve da moze da se sredi.

Sto se tice delova orijentisi se na normalne zemlje, pre svega Nemacku - najorganizovanije i najpostenije trziste delova za oldtimere. U Italiji ima toga dosta, ali naterati ih da sve realizuju kako je dogovoreno i da ti to posalju je muka nevidjena...znaci Italija samo ako ides u Italiju i gledas sta uzimas. Prethodni vlasnik nije nikakva preporuka za odrzavanje...
Acqua-Olio-Benzina

Povratak na “Fiat”