Alfa Romeo 166 ilegalno uvezena u Americi

Bez duše bismo bili samo mašine...
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Čet Avg 30, 2007 7:26 pm

:bow:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Avg 30, 2007 7:47 pm

Tomic napisao:muscle cars.... OK, postujem tvoje ukuse, ali amerikanci samo napice kubikazu i nista vise. Njima je vazno da auto bude velik i da ima sto vise kubika :roll:

svaki originalni muslce znaci od 64-71 je mogao ja semaforu(za sta je bio i napravljen) da odere skoro svaku evropsku egzotiku...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Avg 30, 2007 11:53 pm

Pozdrav svima,

@low rider
Slika je totalni hit.
Ja ne znam da li postoji lepsa alfa sem 8c od 1300, ta Alfa je .....

@luci
Tako je mogao je od semafora do semafora, ali kada dodju krivine pa aerodinamika, pa fini proracuni i najmanja turpija, evropljani su za svetlosnu godinu ispred amera. Iz americkog poimanja automobila je proistekao drag koji je po meni cista glupost. Ali o ukusima ne vredi raspravljati.

A sto se tice teme i propisa Ameri imaju jaku birokratiju koja na svaki moguci nacin pokusava da sjebe stranu konkurenciju pa makar u pitanju bila i proizvodnja ventilatora. Naime da bi plasirao proizvod na americko trziste moras da ispunis niz zahteva koji se ticu njihovih standarda. U ovo spadaju emisija stetnih gasova, branici svetla, pokazivaci pravca ........................
E ako to sve ispunis onda ide na red kontrola fabrike u kojoj se sve to sklapa i proizvodi. Pa ako tu nesto nije u redu opet nema dozvole za uvoz. A kontrolor moze da oduzme dozvolu i za najmanju glupost, kao sto je recimo da protivpozarni sistem u fabrici ne odgovara americkim propisima.

Tako da je ta prica oko standardizacije suvisna. U ovoj igri su ogromne pare i Ameri ne daju svoje trziste Evropljanima, i onako imaju mnogo problema sa Japancima. Retke su evropske firme, koje nemaju barem jedan deo deonica u vlasnistvu neke americke firme, koje posluju na americkom tlu.

To je moje misljenje o ovoj temi uz proverene cinjenice.

Pozzzz.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Avg 30, 2007 11:58 pm

VOR75 napisao:Pozdrav svima,


@luci
Tako je mogao je od semafora do semafora,
Pozzzz.

pa samo za to je i napravljen.... njih nista drugo nije zanimalo.... a slazem se da su evropljani daleko daleko ispred
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Avg 31, 2007 10:15 am

Od semafora do semafora ... cemu sve to? Ja od jednog do drugog semafora mogu i peske :mrgreen:
Inace, Shelby Cobra i Shelby Mustang su vrh, jedini amerikanci koji mi se svidjaju.

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”