Resenje za CD changer - Alfa 166,156,147

Bez duše bismo bili samo mašine...
Korisnikov avatar
Ljuba
Garaža: Alfa Romeo 166 2.0 TS
Yamaha XV535 Virago
Lokacija: Beograd
Postovi: 19
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 4:11 pm

Resenje za CD changer - Alfa 166,156,147

Sre Jun 06, 2007 10:00 am

Posetio sam Engleski forum http://www.alfaowners.com i pronasao nesto intresantno sto bi mnoge zanimalo...
----------------------------------------------------
On site http://www.loudlink.eu gives an MP3 with SD-Card doungle,
with act by the ICS-CD-Changer.

The best info give the videofile
http://www.loudlink.eu/images/loudlink_install.wmv.

I hope that's interessting for you.
----------------------------------------------------
Nije jeftino, za Alfu 166 kosta 176,00 eura.
ALFA ROMEO. No Comment, just respect!!!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Jun 06, 2007 9:48 pm

Koliko sam razumeo ovo je citac memorijskih kartica koji zamenjuje cd changer a povezuje se na postojeci muzicki sistem u autu.Zanimljivo resenje,mada ostajes bez mogucnosti reprodukcije CD-a u kolima :(
Korisnikov avatar
Ljuba
Garaža: Alfa Romeo 166 2.0 TS
Yamaha XV535 Virago
Lokacija: Beograd
Postovi: 19
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 4:11 pm

Čet Jun 07, 2007 8:53 am

Da, ali je odlicno resenje za one koji nemaju CD Changer u kolima...
ALFA ROMEO. No Comment, just respect!!!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jun 16, 2007 5:31 pm

Ajd jedno pitanje da razjasnimo: na 166 progression oprema, da li postoji jack za cd-sarzer ili ne? Ako postoji gde se nalazi?
Korisnikov avatar
Ljuba
Garaža: Alfa Romeo 166 2.0 TS
Yamaha XV535 Virago
Lokacija: Beograd
Postovi: 19
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 4:11 pm

Ned Jun 17, 2007 10:44 am

Ako ga imas, trebalo bi da se nalazi u gepeku, gore levo od akumulatora.
ALFA ROMEO. No Comment, just respect!!!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 18, 2007 8:14 am

Tu ga definitivno nema. Jel ima onda resenja za muziku?
Korisnikov avatar
Ljuba
Garaža: Alfa Romeo 166 2.0 TS
Yamaha XV535 Virago
Lokacija: Beograd
Postovi: 19
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 4:11 pm

Pon Jun 18, 2007 8:51 am

range napisao:Tu ga definitivno nema. Jel ima onda resenja za muziku?
naravno da ima, moras da porucis kabl preko e-bay-a, najbolje ako imas nekog u inostranstvu da ti to donese... Mislim da kosta 19,00 eura.
ALFA ROMEO. No Comment, just respect!!!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 18, 2007 10:30 am

Porucio bih, samo ne mogu da nadjem na e-bayu. Sta da koristim u pretrazi?
Korisnikov avatar
Ljuba
Garaža: Alfa Romeo 166 2.0 TS
Yamaha XV535 Virago
Lokacija: Beograd
Postovi: 19
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 4:11 pm

Pon Jun 18, 2007 11:08 am

range napisao:Porucio bih, samo ne mogu da nadjem na e-bayu. Sta da koristim u pretrazi?
Imas u Delti, kosta 5850,00 dinara i ceka se 10 dana.
ALFA ROMEO. No Comment, just respect!!!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 18, 2007 11:13 am

cekaj smo kabel kosta 5800 dinara... onda provucem kabel do gepeka, i trazim cd charger? ili..... i jos jedno pitanje ako na nekom otpada uspem da nadjem originalni cd charger, sa sve onim gutacem za navigaciju, ako ga prikljucim oce li mi funkcionisati citac za mape ili nece... pitam za 166 sa progresion opremom
Korisnikov avatar
Ljuba
Garaža: Alfa Romeo 166 2.0 TS
Yamaha XV535 Virago
Lokacija: Beograd
Postovi: 19
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 4:11 pm

Pon Jun 18, 2007 11:25 am

luci napisao:cekaj smo kabel kosta 5800 dinara... onda provucem kabel do gepeka, i trazim cd charger? ili..... i jos jedno pitanje ako na nekom otpada uspem da nadjem originalni cd charger, sa sve onim gutacem za navigaciju, ako ga prikljucim oce li mi funkcionisati citac za mape ili nece... pitam za 166 sa progresion opremom
Da, prvo provuces kabl pa juris CD. CD Changer provereno radi od Lancie Libre ako ne mozes dapronadjes Alfin, cak se i kablovi gadjaju... Sto se navigacije tice, ne postoji mapa za Srbiju. Navigacija ce ti davati kordinate vozila bez grafickog prikaza.
ALFA ROMEO. No Comment, just respect!!!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 18, 2007 5:08 pm

ali navigacija ide uz CD ili je trazim posebno... nije mi to toliko bitno ali cisto da proverim.... a mogu li da koristim samo mape bez te pozicije kola.... mada ja slabo putujem van svoje ustaljene marsute
Korisnikov avatar
Ljuba
Garaža: Alfa Romeo 166 2.0 TS
Yamaha XV535 Virago
Lokacija: Beograd
Postovi: 19
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 4:11 pm

Uto Jun 19, 2007 9:47 am

luci napisao:ali navigacija ide uz CD ili je trazim posebno... nije mi to toliko bitno ali cisto da proverim.... a mogu li da koristim samo mape bez te pozicije kola.... mada ja slabo putujem van svoje ustaljene marsute
CD Changer i navigacija su posebni uredjati u gepeku. Ovako to izgleda kod mene.


Slika

Mape nemozes da koristis ako nisi u kordinatama, a nisi jer si u Srbiji... Mape postoje za zemlje evropske unije do 2003. godine. Dakle, navigacija kod nas ne funkcionise (osim napomenutih kordinata)...
ALFA ROMEO. No Comment, just respect!!!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Mar 20, 2008 9:25 pm

tema se vraca iz mrtvih


ima li ko predstavu kakvi kablovi idu iz cd-a do ics da sam nesto napravim da ne placam tolike pare delti.. a i treba mi samo malo da izvucem do fioke..


i ima li neko predstavu postoji li nacin da se ovaj uredjaj naruci kod nas ili da se nekako dobavi u srbiju..
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Mar 20, 2008 10:16 pm

Odes na site od loudlinka pa kliknes na order i malko skrolneš dole do cd cables...
Inače taj loudlink je mađarskoj pa kome nije teško neka krene...
Moj drug ga ima u 166ici i radi ekstra osim što nekad kartica ispadne od naših puteva.
Korisnikov avatar
Ljuba
Garaža: Alfa Romeo 166 2.0 TS
Yamaha XV535 Virago
Lokacija: Beograd
Postovi: 19
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 4:11 pm

Sre Mar 26, 2008 10:45 pm

luci napisao:tema se vraca iz mrtvih


ima li ko predstavu kakvi kablovi idu iz cd-a do ics da sam nesto napravim da ne placam tolike pare delti.. a i treba mi samo malo da izvucem do fioke..


i ima li neko predstavu postoji li nacin da se ovaj uredjaj naruci kod nas ili da se nekako dobavi u srbiju..
Luci,
imas kod Nejogosa i Ivana u Cacku AR166 2.5V6 u delovima. Nazovi ih, proveri... Mozda imaju kabl i CD, mozda i navigaciju...
ALFA ROMEO. No Comment, just respect!!!
Korisnikov avatar
milosh024
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Subotica
Postovi: 776
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 12:27 am

Sre Mar 26, 2008 10:58 pm

Evo vidim da je tema ponovo aktuelna, ja sam istrazivao puno po ovom pitanju jer laudlink nema uredjaj odnosno kabel koji meni treba.....i nasao sam ga u Italiji na sajtu link ali mi je malo skupo sada da dam 130 evra za njega........nasao sam cak i el shemu na netu kako se pravi aux na fabrickoj navigaciji kod 147 ali iskreno nemam kome u Su da poverim da mi cacka oko toga a ja se licno ne razumem......eto ako nekom treba bilo koja informacija vezano za ovo pitanje stojim na raspolaganju a isto tako bi voleo da ako neko nadje taj kabel koji moze da mi prevari navigacioni sistem da je kao prikacen sarzer pa da dobijem aux, a da ne kosta bas 130 e neka javi........takodje ako neko slucajno zna koja je marka i oznaka cd uredjaja koji je u sklopu fabricke navigacije i audio sistema kod 147 neka javi pa mozda kod densiona pronadjemo odgovarajuci kabel za 99 e......
Alfa Romeo Sportwagon 2.0 JTDM
Ex Alfa Romeo 156 Sportwagon
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Apr 08, 2008 7:07 pm

e moze li mi neko pomoci, nasao sam uredjaj slican ovom kod nas, ali ne radi na 166 konzoli, uredjaj uopste ne dobija struju, ja mislim da je raspored pinova u prekidacu pogresan u odnosu na uredjaj u mom autu, pokusao bi da proverim tu teoriju, ali ne znam tacan rapored pinova u konektoru na autu... pitanje je zna li neko raspored ili barem zna li neko gde bi to mogao saznati..

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”