159 TI

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

159 TI

Uto Mar 06, 2007 8:01 pm

Alfa je startovala novi program individualizacije svojih modela i tu svrhu je otvorila poseban departman u firmi koji ce se samo time baviti. Individualizacija ce se odvijati kroz tri osnovna paketa, a jedan od njih je TI, namenjen sportski nastrojenim kupcima. TI paket je postojao i ranije, ali sada ta individualizacija treba da bude sistemska i zaokruzena.
Na slici je 159 Sportwagon JTDM Q4 koja ima 10 ks vise od varijante sa prednjim pogonom. TI verzija ima Brembo diskove i kljesta, skracene opruge za 20mm, 19. felne, zavesice, drugaciji zavrsetak izduva, a unutra su moguce preko 70 razlicitih varijanti uredjenja enterijera. Najbitniji je prolepsani volan gde se oni glupavi tasteri na volanu toliko ne isticu, srednja konzola od zatamnjenog bruniranog aluminijuma i posebna sportska sedista. Mat hromirani retrovizori su mogli da se izbegnu jer asociraju na Audi S seriju...
I pored najbolje volje da nadjem sliku limuzine i da ne bude dizel, na internetu sam nasao samo ovo, pretpostavljam zbog pojave varijante Q4. U svakom slucaju mislim da im je ovaj paket vrlo uspeo i dodatno ucvrstio Alfu 159 na vrhu najlepsih automobila u svojoj klasi, kao i medju karavanima.

Slika

Slika

Slika

Slika
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Re: 159 TI

Uto Mar 06, 2007 9:39 pm

Mocna sedista :dugokosi:
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Uto Mar 06, 2007 10:10 pm

dakle, ovako izgleda Alfa iz snova...

ne mogu da joj nadjem manu (sem te - da nikad necu moci da je imam).

svaka cast, majstori su majstori. da mogu, ovu bih kupio. cak pre i 159gta.

uh kakva kola
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 06, 2007 10:30 pm

Cekaj malo, to bi onda trebalo da bude ovako nekako:

Nezavisno od toga je li diesel ili benzinac, isporucivace se .ti. modeli sa malo sportskijim karakteristikama i dosta sminke, to ce verovatno biti neka budzet top varijanta! Ako sam dobro razum'o trebalo bi da sve .ti. budu 4x4, je li tako?!

Sa druge strane bice i GTA izvedba ovih modela, s tim sto ce to biti radikalno menjanje osnovne koncepocije svakog modela i top performanse za isti!

Sa tim bi se zaokruzila cela prica i imala bi tri stepena koji ce kupci morati da izaberu, regularnu sa 6 motora, 3 benzinska i 3 dizela, onda isto to samo .ti. sto je do sada bilo 'sport paket' i treca je GTA!
Ovim se dobija mnogo sto se mene tice, zaokruzuje se prica i ponuda, nema gomile oznaka i modela kao kod pojedinih brendova, ponuda ce biti jasna i egzaktna, kupac ce morati samo da odluci koliko ce novca potrositi i sta zeli!
Vidim da je ovo mozda razlog sto je Alfa u poslednje vreme malo manje napadna i opasna, to jest ova 'stock' varijanta, verujem da su namerno odvojili da za svakoga ima po nesto, penzionere, trudnice, tetke i tece, pa i za nas! ;)

Jesam dobro skontao ovo Starche?!
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Uto Mar 06, 2007 11:44 pm

Bice tri programa individualizacije - Collezione (program u fensi fazonu, sa modernim bojama, dobrim kombinacijama koze enterijera) i za koji vec postoje par modela, Vintage (hromirani elementi i neke posebne boje) za koji jos nisu izbacili neku varijantu i TI. To je u stvari neka vrsta individualne nadgradnje na osnovne pakete...recimo tako.
Ova tri programa ne gase njihove osnovne pakete - Impression, Progression i Distinctive.

Kakva je razlika? Paketi se prave manje-vise serijski i oni se redovno nude u salonima. E, onda kome to nije dosta kaze: .Ali ja hocu nesto posebno....tada se otvara poseban katalog i onda se na paket opreme pravi individualna nadgradnja i ta kola se ne prave serijski vec uvek po narudzbini.

TI nece biti svi 4x4, nego ovo na slici je nova 159 JTDm Spotwagon Q4 (koliki naziv...), pa se slucajno poklopilo... TI nece biti budzet varijnata vec suprotno - sportska varijanta nekog vrhunskog paketa opreme.

Ne ocekujte da bude puno TI, Colezzione, Vintage Alfi na putevima...To ce biti za ljubitelje, strpljive. Tako nesto imaju sve firme koje zele da budu ozbiljne u premium segmentu. Time se pojacava imidz ekskluzivnosti i smanjuje se pad vrednsodti vozila.
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Mar 07, 2007 1:04 am

Kad sam rekao budzet mislio sam opet na isplatljiviju varijantu sa dosta opreme i sportskom karakteristikama, u poredjenju sa GTA! Inace nikako ne mislim da ce biti jeftino, jednostavno jeftinije!

Po meni pravi potez! Trebace vremena da se nauce svi ovi nazivi i shvati sta svaki od njih znaci i nosi! Nece se valjda posle nekog vremena opet sve izmesati...

Sve u svemu, dosta jako pozitivnih signala iz Alfe stize i to je ohrabrujuce, mislim da je uspeh zagarantovan, istina velika je konkurencija, ali malo njih moze da ponudi ovako nesto!

Samo da se izlece decije bolesti, sto u Alfi, sto u glavama ljudi...

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”