varijator pomalo klikce nakon zamene

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
flugzeug
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd-Banjica
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 10:49 pm

varijator pomalo klikce nakon zamene

Sre Jun 14, 2006 11:03 pm

Pazi sada! Kupio sam pre pola godine AR 145 1.6 16v TS 1997.god. Varijator je cukao kao lud,ali masina perfektna,suva,ne trosi ulje. Zamenim ja varijator kod majstora,kaiseve ,spanere,klizace i tako to sto je trebalo. Motor tih nakon toga ne mogu da ga prepoznam. Na leru tih i hladan i zagrejan,takodje tih i kada mu se doda gas kada je hladan. Ali,zagrejanom,kada dodam gas preko 1600 obrtaja cuje se cukanje,ne kao ranije ali se ipak cuje. Skidao sam aktuator i prao klipcic koji razvodi ulje do varijatora,sve je cisto bez naslaga. Merio sam napon koji dolazi sa relea na aktuator i tacan je, i po trenutku kada dodje napon i po voltazi (oko 13v). Otpor solenoida aktuatora je oko 11 oma . Znaci sve po propisu. Zasto oda cuka,definitivno da varijator zakrece bregastu,ali ne znam da li je u pravom polozaju za te obrtaje . Jos ne znam koliki je pritisak ulja valjda i to ima neke veze, ali s obzirom da sam presao 12 hiljada od kada sam ga kupio rekao bih da je pumpa za ulje ok. E pa pitanje glasi sta se desava ,zna li ko?
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Sre Jun 14, 2006 11:28 pm

Nesto mi se cini da majstor nije pogodio fazu prilikom menjanja zupcastog...
Acqua-Olio-Benzina

Povratak na “Area Servizio”