Iskrivio mi se volan

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Iskrivio mi se volan

Pon Jun 12, 2006 7:33 am

Mozda naslov zvuci glupo, ali je tako. Kada ispravim tockove da auto ide ravno volan mi ne stoji ravno, tj. ko da sam skinuo volan i smaknuo ga za neki manji ugao. Predpostavljam da mi se to desilo sad preko vikenda kada sam cackao nesto oko auta i svo vreme mi je bio deblokiran volan za pomeranje po visini i dubini, ili mozda gresim pa je to posledica neceg drugog?
Da li postoji mogucnost da to sam ispravim ili moram ici na centriranje trapa pa da mi to oni isprave?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 12, 2006 11:10 am

Ma nisi ti nista mogao da uradis, vremenom se trap malo pomeri i onda moras opet na centriranje! Kakvi su nam putevi, nije ni cudo!
E sad mnogo zavisi i od guma, je li neka malo ispumpana pa onda vuce na tu stranu i meni se to desava ponekad, plus zavisi i od puta jer negde mi vuce levo, a negde desno, sve zbog onih tragova po asfaltu!

Istestiraj ga na nekom dobrom putu, prethodno proveri pritisak u gumama, pa ako je to i dalje kao sad onda ga vodi na centriranje! ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 12, 2006 1:33 pm

Ma idem danas popodne na centriranje trapa. Skroz sam smetnuo sa uma da zadnji put kad sam bio u AMAG-u podmazivali su mi viljuske, spone jer su skripale, pa su oni mozda nesto razdesili a vala kakvi su nam putevi i nije na odmet centrirati trap.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Pon Jun 12, 2006 8:47 pm

Trapovi su esencijalni za odrzavanje Alfe. To mora da se radi barem jednom godisnje...
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 12, 2006 9:06 pm

Uh, uh... :shock: Cini mi se da dva meseca ne bi smelo da se preskoci bez stelovanja trapa, to je 500 dinara...
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Pon Jun 12, 2006 10:03 pm

Jednom godisnje je dovoljno ako su trapovi generalno u dobrom stanju i ako se izbegnu zesce rupetine.
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jun 13, 2006 7:32 am

Bio sam juce na stelovanju trapa i sve je sredjeno.

Na zalost ispostavilo se da je u pitanju moja greska, tj. za vikend sam malo zajasio stubic zadnjim desnim vratima i pragom :mad: :evil: :( , i pored farbarsko/limarskih radova koje sada treba da obavim, uspeo sam da i zadnjim desnim tockom malo zakacim taj isti stubic. To je za posledicu imalo da se podosta iskrivi sraf duzine oko 20cm koje drzi one dve spone, koje idu od sredine auta, na glavcini. Majstor je posle malo duzeg cukanja i ispravljana sve doveo u savrseno stanje.

Ja cu da preporucim servis Adam za sredjivanje trapa, zbog prave profesionalne usluge i dobro obavljenog posla, pa ako moderatori smatraju da je reklama nek slobodno obrisu.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jun 13, 2006 7:57 am

Povratak na “Area Servizio”