Razbio sam karter!!!

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Vo
Vocko
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 01, 2006 12:52 pm

Potez iz zemuna (pored poljo.priv faksa) do starog merkatora je fenomenalan.
Nisu ni oznacili da su radovi u toku, skinuli prvi sloj asfalta, a jos gore je to sto su u 3. traci skinuli i 2. sloj. Ja se cudim sto autobusi idu srednjom trakom kada ono ~10cm razlike u visini ispred raskrsnice kod starog merkatora...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

foxy

Čet Jun 01, 2006 1:42 pm

bez brige imamo opel kadet kockicu 4 puta smo udarili razbili karter
zavarilismo i to je to obim se smanjio ali neverujem da to znaci nesto
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 01, 2006 2:01 pm

i mene je desha krpio svaki put kad napravim sranje. najbolji je po meni majstor.

ja sam jednom kad sam silazio sa ivicnjaka u rikverc nabio karter na boxeru i nisam ni imao pojma. smanji se zazor do cevke i onda ne vuche ulje kako treba, ali desha je to provalio odma i sredio na svu srecu.

inace ne vredi praviti tenkove od alfi, kakav god armor da im stavish nije to to, treba da zavijas oko rupa a ne da prolazis kroz kuce.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 01, 2006 5:37 pm

Nista od zavarivanja, fali nekoliko delova a i na samom dnu kad se pogleda iznutra je naprsao na sve strane, verovatno od nekog proslog puta, tako da sam morao da uzmem drugi!
.Na svu srecu. nasao sam ga, morao sam da idem za Bolec i cela ova ekskurzija ce me kostati 200 eura! :(

Desha je cool lik, sve ti je odmah jasno cim udjes u dvoriste gde su automobili poslagani kao u apoteci, stoji i moja sa najlonom preko sedista :mrgreen: i jos par 156, svakoj motor kao iz apoteke!
Ja pitam da li moze i moj tako da sija, a on kaze:.Dodji na redovan servis pa ce i tvoj da bude ovakav!.
Kupio me nema sta!
Samo sto mi se ne ceka do tada, moracu to sam da odradim!

Eeeee, nece me pare pa to ti je! Sve sto kao malo ustedim ode bez veze! Hajde da sam ludovao pa napravio glupost bilo bi mi zao, ali opet rekao bi sebi .budalo. i prezalio bi, a ovako ode pola kvacila i termostat! :?
A pazim na svaku rupu, na svaku glupost i eto... Ma mozda je to i od previse mazenja, ne valja to tako valjda...

E ovo je finalna faza, sam sebi pricam, sam se sebi zalim! hahahaha
Vo
Vocko
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 01, 2006 7:53 pm

Ma samo opusteno, svi imamo takve trenutke.
Zao mi je sto te je toliko kostala tudja neodgovornost...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 01, 2006 8:05 pm

Sto se naplate stete tice, znam coveka koji je uspeo i to vansudski....doduse ne celu sumu, ali je dobio.


A ona plastika na 156 grebe doduse dole, ali ko zna...verovatno stiti, neznam zasto bih je skidao.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 01, 2006 9:11 pm

imandic napisao:Pre neki dan sam gledao u SATu da stetu na automobilu nastalu losim uslovima na putu mora da pokrije preduzece za puteve (ili kako se vec zove)...Samo treba pozvati policiju na lice mesta i po mogucstvu slikati uzrok stete...

Jel to neko probao?
Nema od toga nista ja probao. izasao sam iz Desinog dvorista ulica raskopana i viri saht da ne zakacim karter ja krenem preko njega i ode nova guma. pozovem pandure a oni iskreno idi brate kupi novu gumu ulica se radi neces dobiti pare. prihvati to kao maler :evil: :evil: :evil:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 01, 2006 10:25 pm

i 146 sa motorima 1.8 i 2.0 imaju plastiku ispod da stiti od vode...

ne stiti motor od udara ali je ne treba skidati a ko je na tim modelima nema neka je stavi ja sam silnu lovu dao na razne lezajeve od zupcastog prmena i klime
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jun 02, 2006 12:47 am

A sta si uradio sa karterom?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jun 02, 2006 8:02 am

znaci drugi karter? jbg, jeste da je napravljen od prljavog aluminiuma, ali uz malo truda moze da se izvari... p.s. nemoj da ga bacis nikako!!!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jun 02, 2006 8:44 am

Uzeo sam karter! Ma nema mu varenja, ali neka ga ko zna zasto ce zatrebati!

Povratak na “Area Servizio”