Kocioni cilindar?!

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Kocioni cilindar?!

Pon Maj 22, 2006 12:42 pm

Slikano je telefonom pa je malo losijeg kvaliteta, ali vidi se jasno da nesto kao fali! :?

Slucajno sam primetio dok sam skracivao crevo za dovod vazduha, jer su mi .majstori. ustinuli isto pa sam vozio sa manje konja nego obicno, a sada... :twisted:

Milose, jel kod tebe isto ovako ili...

Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 22, 2006 1:25 pm

kod mene je svaki izvod na glavnom kocionom iskoriscen (sva 4) sad sam gledao...
e sad ti imas abs a ja ne! da li to ima veze?, cini mi se da ne...

p.s. ko zna sta su ti tamo prevezivali... mozda ti je auto ranije vozen na trkama pa su prepravljali kocioni sistem, ono prednji levi, zadnji desni... pa ono jedan u krivini u vazduhu, pa lakse kocenje levom nogom itd... to su ti sve trkacke cake... :dugokosi:

ma malo te turiram, ajde da sacekamo jos nekog da vidi kako su povezana kociona creva na cilindar...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 22, 2006 1:29 pm

hm... ja imam ABS, samo sad treba sici dole do auta :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 22, 2006 1:48 pm

Ako, ako samo ti turiraj!
Ali jos mnogo pasulja mali Milos treba da jede da poraste i vrati za ono spustanje auta, jednom rukom koja se vuce po asfaltu i 25 Hz wooferom... :cool

A sada ozbiljno, hajde ko zna o cemu se ovde radi, auto koci normalno mada je bigfoot primetio da Miloseva 146 malo snaznije koci, to jest ima izrazeniji taj prvi punch kad pritisne kocnicu!

A mozda je i sporije vozio... :roll:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 22, 2006 2:13 pm

evo sad sam se raspitao, kod tebe bi trebalo da izlaze dva creva iz glavnog kocionog do abs-a, a onda odatle se razvodi distribucija dalje na tockove...
sve je u redu...

sto se tice bremze, ima itekako veze brzina, a i plocice koje koristis...
mozemo paralelno da vozimo istom brzinom i da istestiramo mario-vu konstataciju, ne moze moj auto bolje da koci, imas veci promer diska i abs...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 22, 2006 2:28 pm

Cekaj malo kako sve u redu kad ja imam samo jedno crevo?! :shock:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 22, 2006 3:38 pm

Pa ti ne vozis brzo, i to jedno ti je mnogo :P

Sala mala :)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 22, 2006 7:22 pm

A kako da vozi brzo kad vozi na gas ;)! Idi na neki tehnički pregled neka ti izmere kočnice i ako je sve u redu .narani prasići, ne diraj dugmići. ako nije ima&š problem.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 22, 2006 8:32 pm

@ Bojan TI
Znas ono, sto se auto bolje cuje to ide i brze a i jos bolje koci hahaha hahahaha

Salu na stranu, na prvi mah se meni i ucinilo da Miloseva bolje koci, ali uz vasu sugestiju i malo bolje rasudjivanje, jer je tvoj 2.0 a Milosev 1.4, naravno da sam isao brze sa tvojim autom i da je zato izgledalo da malo slabije koci. Sve u svemu po meni, za ono malo sto sam je provozao, deluje da dobro koci ali nikad nije na odmet da odes na tehnicki i proveris sve svoje sumnje.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Maj 23, 2006 12:26 am

Ma koci on normalno, nigde ne zanosi i ABS radi takodje normalno, samo mi je cudno bilo sto fali jedna cevka...

Inace danas sam skratio crevo od filtera za vazduh do usisa, jer je bilo ukljesteno i auto je jednostavno poleteo! :twisted:
Kao da sam ga olaksao za nekih 200 kg i samim tim se cuje mnogo zdravije, klasicno nekih 10% je razlika! Hmmm, majstori...

Isao je i pre ovoga kao blesav, a sada je bolesno kako kida, cak i ja koji sam oguglao sada sam to primetio! :mrgreen:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Maj 23, 2006 8:23 am

aaaa znaci zato sam bio brzi od tebe onaj dan...?!?!?! :)

p.s. mozda ti i treba da imas jedno crevo do abs-a, (ne znam) pa onda iz abs kutije deli dalje 4 creva na tockove... isprati instalaciju kuda vodi! cudi me da niko nije pogledao na svojim automobilima kako je reseno?!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Maj 23, 2006 11:40 am

Ja sam pogledao, sve je u redu ;)

Povratak na “Area Servizio”