filter za gorivo

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

filter za gorivo

Pon Maj 22, 2006 11:10 am

mozda ce nekom glupo zvucati, ali ja ne znam da li moj auto ima filter za benzin? nigde ga nisam video, a i niko ga ne spominje? pritom cujem da se punto pravi bez filtera i jos neki modeli?!? kakva je situacija kod mene/nas? nikola? imandic? o...?
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Pon Maj 22, 2006 11:14 am

Nazalost - nema. Po meni, to je neshvatljiv konstrukcioni propust. Postoji sito koje se ne cisti uz pumpu za benzin. Zbog toga se kod ts motora uglavnom menja pumpa za benzin prilikom menjanja kaiseva.
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 22, 2006 11:18 am

a pumpa je verovatno u rezervoaru?! ili? ako jeste onda verovatno ne moze pre nje da se montira filter, a to bi bilo dobitno...
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Pon Maj 22, 2006 12:08 pm

Ne znam gde je pumpa...uglavnom znam da ne moze da se montira filter, ali jedino sto sam negde citao (...ili su mi rekli u Delti...?) da se mozda sito moze cistiti bez menjanja cele pumpe, ali mislim da je to neka isilovana, divljacka varijanta. Videces ako pratis .zapadne. forume, vlasnici obicno kazu kako su menjali pumpu za benzin kao deo redovnog odrzavanja iako se nije pokvarila. I u Delti su rekli da se u principu na 80000 menja pumpa.
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 22, 2006 12:31 pm

Sto volim mog boxera :)

Ja imam poveci filter za benzin, sa donje strane auta zasticen plastikom, neposredno posle rezervoara prema motoru :cool
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 22, 2006 12:38 pm

I ja imam filter za benzin, menjao sam ga pre dve nedelje, okrugli, stoji dole nazad kod rezervoara!

Ali ne znam je li ona posle ili pre pumpe... :roll:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 22, 2006 12:40 pm

nemoguce da nema filter za gorivo !!!!! jesi ti to proverio??? mislim elektricna pumpa za benzin nije nesto sto se menja bas tako... kod mene na boxeru je pumpa kod rezervoara a filter je ispod motora, tako da je probem samo u tome sto pumpa strada od blata pre nego sto stigne do filtera.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 22, 2006 12:57 pm

Milose, proveri ti ipak...

Ponavljam, kod mene je neka plastika preko filtera, nalazi se blizu rezervoara, tek kada se ta plastika skine (a drzi se na jednom ili vise srafova) onda ces videti filter. Najlakse je da pratis vod gorva sto ide iz rezervoara prema motoru
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 22, 2006 1:12 pm

ok, pa ako i nikola i bojan imaju filter na istom mestu, onda bi trebao i ja da imam... samo sam bio slep kada sam gledao iz kanala...
hvala momci :plavi_voli:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 22, 2006 1:19 pm

Ma imas filter sigurno, samo nije kod motora nego kako rekoh tamo kod rezervoara i ja sam ga jedva nasao!

Evo pogledaj...

LINK

I ovde...

LINK2

A ovako izgleda...

Slika

Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 22, 2006 1:26 pm

Koja alfa?Ja definitivno nemam filter Alfa 145 ts 1.6 restajling 1999god.
Ima sito na pumpi.UZASSSSS!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 22, 2006 1:29 pm

146 1.4TS 1998'



bojanTI napisao:
Slika
jaoj koja trulijana covece :mad:



kakve su cene? na koliko se menja?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 22, 2006 1:35 pm

Dok sam vozio na benzin menjao sam ga na 10.000-15.000 km.
Cena mu je prosle godine (Champion) bila oko 900-1000 din.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 22, 2006 1:44 pm

Ja sam uzeo original italijanski za 600 dinara!

Ma Milose mora da je tamo negde, razlika u mom i tvom autu je mozda samo godinu dana, a verovatno i manje!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 22, 2006 1:47 pm

sad sam zvao auto ricambi, kazu, neke verzije imaju, (konkretno tvoj) a neke ne... opet ludi zabari, sta je bilo tesko staviti filter, cuva pumpu, dizne motor, nema problema sa prljavstinom u sistemu itd...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 22, 2006 1:51 pm

Gori su od nas ponekad! :?

Kupi filter i montiraj ga sam, ako ne moze tamo kod rezervoara onda preseci crevo kod motora i tu ga ubudzi!

Tako bi bar moralo da moze po nekoj mojoj logici...
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Pon Maj 22, 2006 3:21 pm

Serijski nema filter (da ima u instruction manualu od Alfe bi bilo navedeno koliko cesto se menja, a od toga nema nista...). Ako se stavlja filter onda treba proveriti kako se .slaze. sa sitom, tj. da li se onda preporucuje neka druga vrsta pumpe. Previse filtritranja moze da ne valja. U svakom slucaju, ako postoji kvalitetno resenje za filter stavi ga.
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 22, 2006 3:36 pm

Stavi onaj mali plasticni od 100 din negde na crevo i menjaj ga na svakih par hiljada km. ;)

Ne moze da skodi :)
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Pon Maj 22, 2006 5:03 pm

Evo i nase komsije su malo obradile tematiku. Za one koji ne znaju .Seb. drzi servis za Alfe...

http://www.alfisti.hr/forum/viewtopic.p ... ter+benzin
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 22, 2006 5:48 pm

Milos napisao:146 1.4TS 1998'



bojanTI napisao:
Slika
jaoj koja trulijana covece :mad:



kakve su cene? na koliko se menja?
Imam bre i ja filter za gorivo, nalazi se na istom mestu, Ali kad sam video koliko rđe ima kod tebe zaprepastio sam se! Moja je ko nova odozdo! Filter ću sad da menjam, promenio sam kad sam uzeo auto, pumpa je u rezervoaru i ima sito na ulazu. Vido svojim očima, keve mi :). Cena oko 500din.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 22, 2006 6:16 pm

Imaš ga Miloše 100%.. mislim na filter :lool: . Skoro sam ga menjao.
I nalazi se stvarno odozdo. Imam extra cene u VP-u za delove. Cimni me sutra da to završimo.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 22, 2006 9:04 pm

Da ti nemas slucajno fillter u rezervoaru a?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Maj 23, 2006 12:19 am

Ma imas ga Milose sigurno, samo ga malo bolje potrazi! :rotfl: valjanje hahahaha

Ma sta ti je Stex nije to moja Alfa, ovo je neka slika sa interneta!
Inace moja je dole kao iz apoteke, danas smo je gledali i ide na zastitu za koji dan!

Ima sigurno filter u rezervoaru, ali to je krupniji samo za sitne ptice i mrtve miseve u nasem benzinu! :mrgreen:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Maj 26, 2006 6:52 am

Sa donje desne strane blizu sajtne , preneki dan menjao , plasticni ni slucajno kod njega je nesto preko 3 bara ,

Sta da ti radimo kada imas motor , blok 1.5 , radilica 1.7 , klipnjace 1.5 , cela klipova blize maloj pesnici a karike od 164-75 2.0 TS , koji hibrid , ne znam da li ste znali ? :shock:
zbok 46 kubika koliko ima vise od 1.5 , doduse veci hod sto i nije prednost jer je ovaj manji ostriji.

Povratak na “Area Servizio”