Sipas i ne mislis

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sipas i ne mislis

Sub Maj 06, 2006 9:45 pm

Uskoro treba da menjam ulje na mojoj alfi 33 1.5 sa carburatorima pa me interesuje sta mislite o tome da sipam neki aditiv za ulje i koji?

Do sada sam koristio ulje selenia GOLD, da li da nastavim sa istim ili da sipam nesto drugo?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Maj 07, 2006 2:14 am

Kakav problem imas sa motorom pa zelis aditiv za ulje?

Bilo je dosta price na forumu o aditivima za ulje i preovladjava stav da vecina cini vise stete nego koristi.

Ili si mislio na aditiv za ciscenje motora?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Maj 07, 2006 11:50 am

generalno nemam nikakav problem ali verujem da ne moze da steti,mada sam cuo da kad jednom sipas onda moras svaki put, zbog toga sto kad se spere taj film ostaje mali zazor na cilindrima i onda se smanjuje kompresija
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Maj 07, 2006 12:11 pm

Ako nemas problem nemoj ni da sipas.
Ako imas problem otvori motor i pogledaj gde je problem.
Te fore .sipas i ne mislis. ja ne bih primenjivao na svom boxeru.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Maj 07, 2006 8:14 pm

zen napisao:Ako nemas problem nemoj ni da sipas.
Ako imas problem otvori motor i pogledaj gde je problem.
Te fore .sipas i ne mislis. ja ne bih primenjivao na svom boxeru.
Ni na bilo kom motoru.

Sto se onih aditiva za .pranje. motora (od naslaga ulja) tice majstor koji mi odrzava auto je rezervisan, kaze da je probao ali da nije bio bog zna kakav efekat. Najbolje da se posavetujes sa svojim.
Korisnikov avatar
Ljuba
Garaža: Alfa Romeo 166 2.0 TS
Yamaha XV535 Virago
Lokacija: Beograd
Postovi: 19
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 4:11 pm

Sre Maj 10, 2006 11:10 am

Moj iskreni savet ti je da ne sipas niti jedan aditiv u motor osim ako nemas problema sa istim. Svaki aditiv sam po sebi povecava viskoznost ulja sto za sobom povlaci i vecu temperaturu ulja, samim tim i motora... Sve ovo nije problem ako vozis normalno (neznam da li neko vozi Alfu normalo - to je nemoguce) odnosno ne teras motor u veci broj obrtaja, cim malo izforsiras motor primetices da temperatura motora brze raste i teze se hladi (hladi se ali cesce se pali ventilator). Svi ti aditivi navodno povecavaju snagu motora time sto povecavaju viskoznost ulja sto u vecini slucajeva steti motoru, narocito zimi... Sipaj ono sto ti Alfa kaze i ne misli... Ako imas Alfu sa Turbo punjacem bilo benzinsku ili dizel varijantu zaobidji aditive u sirokom luku, temperatura turbine ide do par storina stepeni (kod novijih dizela i do 700), ako joj ne obezbedis dobro hladjenje (hladi se uljem) budi spreman na skori remont turbine (ako bude mogla da se remontuje) i na pozamasan izdatak!!!!
ALFA ROMEO. No Comment, just respect!!!

Povratak na “Area Servizio”