Polomili mi retrovizor!!!

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Polomili mi retrovizor!!!

Pon Mar 27, 2006 8:05 pm

Vozim 80 otvorenim putem, van naseljenog mesta kad odjednom se pojavi biciklista na 10 metara ispred, bila su mi oborena svetla i obidjem ga nekako SA DESNE STRANE, ali ga zakacim levim retrovizorom koji se raspao!!! :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Vratim se nazad da vidim jesam li ga ubio, kad on gura bicikl i kaze:.Hvala Bogu da me nisi ubio!.

Joooooj sto sam besan, pijana budala nema ker za sta da ga ujede, kakve pare mislim se, izvicem se na njega i sednem u auto i odem! Evo sad sam stigao, poludeo sam!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Nego ogledalo mi je puklo, retrovizor visi na kablu, radi servo za podesavanje, on je malo samo zagreban, ali se polomio onaj dole deo sto ga fiksira za drugi deo koji je na vratima! To je ustvari ono sto se okrece kad se retrovizor pomera prema unutra!
Uh ne znam ni sta pricam, mnogo sam besan!

Pomagajte ko zna sta da radim, dokle cu vise zbog budala da ispastam, ne znam ni sam... :( :( :( :( :( :( :( :(
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 27, 2006 8:30 pm

Polako... tek je pocelo. Meni su lomili na parkingu retrovizor, zagrebavali farbu kljucem nekoliko puta, jednom mi je mesalica sa obliznjeg gradilista sipala malo betona na haubu koji sam skinuo zajedno sa farbom, a pre par meseci me je kombi odvalio takodje na parkingu razbio retrovizor far i migavac i pobegao... ne treba mnogo da se nervirash oko tih stvari, tek ce se desavati.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 27, 2006 8:38 pm

Ma pusti retrovizor, dobro si prosao. Dobro je da ga nisi povredio ili ne daj Boze ubio. Koliko sam razumeo tebi je pukao nosac retrovizora i staklo...
Staklo mozes da uradis kod staklorezca a nosac moze da se lepi ali ne znam koliko je trajno to.
Ako nemas ostavicu ti na PMu broj Overdrive-a pa ih zovi i pitaj, uz malo cenjkanja cene su pristojne.
Pozdrav.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 27, 2006 8:51 pm

Ma naravno, jos da sam ga udario to bi bilo strasno! :|

Ma vozim kao po jajima, pazim i gledam na sve strane, levo, desno, sa neba da mi ne padne nesto i opet ne mogu da se sacuvam od tih kamikaza i samoubica, a imao sam vec slucaj gde sam tako naj...o zbog jednog takvog, evo danas posle sest godina se to zavrsilo napokon, samo mi treba da nekog nosim na dusi...

Pa to je valjda nosac, znaci ono sto je vezano za vrata je dobro i retrovizor (osim ogledala), ali taj deo sto spaja ta dva, sto se okrece je pukao...
Hmmm, pa mozda i moze da se lepi, ali... Pronasao sam po oglasima za 60 eura polovan elektricni, ne znam da li moram elektricni ili da kupim obican pa da samo taj deo skinem i zamenim...

Uh...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 27, 2006 9:52 pm

Druze, NEMOJ DA SE ZEZAS SA BICIKLISTIMA I PESACIMA
Ovo pravilo treba da ti bude prvo i osnovno !
Za mene je to SVETINJA !

Ok kapiram i da je bio pijan ludak ili sta god, al da si ga ne daj Boze povredio zna se ko bi bio kriv, a zamisli pride kosmar da budalu nosis na dusi :( !

Drugo sto bih ti savetovao za tvoje dobro, Alfa je to povuce te malo da je cepas al samo lagano ne znam sta si vozio pre,
ipak je potrebno neko vreme da se jedan auto .ukroti. a ti si ovaj skoro uzeo zar ne ?

Zato piiiip retrovizor, jes bedak al namestices
Evo moje price nadam se da ce ti biti lakse :

Mene onaj dan kad kisa ko iz kabla lila covek ladno sa Ladom raspalio :mad:
Stao ja na skretanju iza njega i on ti ladno da se pomeri posto je usekao ugao autobusu
da pun gas u rikverc a ja gledam i sviram ko ludak kako ce da me raspali nemam gde da se pomerim... I bum ! :twisted:
Izadjem iz kola a on ti po gasu... Zamislite to :?
Uh ja poludeo naravno, pogledam sreca nista napred nije ni ogrebano ;)
inace bi ga pratio do kraja sveta samo da mu kazem par reci ! :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 27, 2006 10:45 pm

Bojane.....piiiip retrovizor ;)

Zahvali Bogu da nisi coveka povredio ili ubio, tada ni 1000 retrovizora ne bi moglo da ti to nadoknadi ma koliko on bio pijan ili budala ili samoubica.... nebitno.

Retrovizor ili lepi ili kupuj nov... meni je malo puno 60 eur za retrovizor...

Ja sam svoj zalepio dvokomponentnim lepkom (Tigar) i od letos jos uvek drzi.
Nije mi bas jasno gde je kod tebe puklo, ali ne kostate puno da probas da ga zalepis ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 27, 2006 10:49 pm

Hej, hej, hej...
Niko nije ni rekao da sa pesacima i biciklistima ima zezanja, pa ovo je pod Alfa Zone, pricu sam ispricao da bih ljude uveo u to sta se desilo i da bi mi neko rekao kako to da namestim, moram li nov retrovizor, a ako moram onda da li mogu da iskoristim onaj koji nije elektricni pa da sa njega skinem deo bla, bla, bla...

Inace iza sebe imam gomilu predjenih kilometara, prozivljenih situacija i iskustava, pa ne moze me ni jedan auto pa ni Alfa poneti toliko da ludujem i ne znam sta radim! Sta vise, ne prelazim 80 km/h od kad sam ga uzeo, jednostavno nemam gde a i rupe me diraju pravo u srce...

Sto se tice ovoga veceras, brzina mi nije bila veca od 80 kao sto sam i napisao, jedina mi je greska sto nisam imao velika svetla, ne znam ni zasto, mozda je neko isao u susret, inace obaram ih cim vidim nekoga pa cak i na kilometar...
Slazem se, namestice se to, bitno je da su svi zivi, ali poenta moje ljutnje je sto sam zaista i vise nego pazljiv, vrlo sam odgovoran u saobracaju, pa cak i pored toga moram da dozivljavam ovako nesto i pitam sebe sta bi bilo da sam mozda bacio pogled na instrumente, ili neki retrovizor u momentu kad sam ga ugledao...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 27, 2006 10:53 pm

Nikola napisao:Nije mi bas jasno gde je kod tebe puklo, ali ne kostate puno da probas da ga zalepis ;)
Pa ne znam ni sam kako da objasnim... ALi ovako...
Onaj deo koji izlazi iz vrata je dobar! Onda na njega dodje retrovizor koji je takodje dobar, samo je ogledalo puklo sto nije problem!

E sad on se okrece prema vratima, i eto to na cemu lezi je puklo! Tako da sada visi na kablu...

Kapiras?! ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 27, 2006 10:53 pm

Jel ima za 145/6 retrovizor koji nije elektricni?

EDIT:
A kapiram sad, a jel radi el. podesavanje?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 27, 2006 10:55 pm

Pa zvao sam neke likove iz oglasa koji prodaju polovne delove i pitaju me svi je li obican ili elektricni...

Ali u 146 boxer iz 95 sam video da ima ona mala rucica...

Tako da... ;) Mislio sam da uzmem taj ako je jeftiniji, pa da samo tu vodjicu, osovinu, ili sta vec zamenim...
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Pon Mar 27, 2006 11:35 pm

I onda ce da imas jedan elektricni i drugi iz kojeg ce da ti viri rucica za podesavanje? :roll:
Kupi elektricni original na otpadu, toga sigurno ima...
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 27, 2006 11:39 pm

Ma neeee... :mrgreen:

Mislio sam da samo taj nosac izvucem i namontiram... Ali dobro, za 10 eura razlike... ;)

Pa da radi mi servo, sve normalno samo eto... :(
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Re: Polomili mi retrovizor!!!

Uto Mar 28, 2006 4:36 am

bojanTI napisao:Vozim 80 otvorenim putem, van naseljenog mesta kad odjednom se pojavi biciklista na 10 metara ispred, bila su mi oborena svetla i obidjem ga nekako SA DESNE STRANE, ali ga zakacim levim retrovizorom koji se raspao!!! :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Vratim se nazad da vidim jesam li ga ubio, kad on gura bicikl i kaze:.Hvala Bogu da me nisi ubio!.

Joooooj sto sam besan, pijana budala nema ker za sta da ga ujede, kakve pare mislim se, izvicem se na njega i sednem u auto i odem! Evo sad sam stigao, poludeo sam!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

a koja je greshka bicikliste ? shto je isaho putem ??

kako si ga obishao sa desne strane, mislim zashto ? nije on valjda vozio po sred puta ? kako je tebi puko retrovizor a njemu nishta ?

ne znam da li si tako hteo no post ti izgleda otprilike ovako... nije bitno dal sam nekog ubio vazno je 50ak evrica shto sad moram da puknem... :( :(
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 28, 2006 9:43 am

bojanTI napisao:
Nikola napisao:Nije mi bas jasno gde je kod tebe puklo, ali ne kostate puno da probas da ga zalepis ;)
Pa ne znam ni sam kako da objasnim... ALi ovako...
Onaj deo koji izlazi iz vrata je dobar! Onda na njega dodje retrovizor koji je takodje dobar, samo je ogledalo puklo sto nije problem!

E sad on se okrece prema vratima, i eto to na cemu lezi je puklo! Tako da sada visi na kablu...

Kapiras?! ;)
Tu imaš jedan .. nosač, koji je pukao. On je od nekog špijalter aluminijuma ili nešto tako. Skini i razmontiraj ceo retrovizor. Mehanizam se ne dira, samo odvoj sve od nosača. Imaš tri imbus šrafa iznutra i nekoliko običnih vijaka odozdo, sa spoljne strane. Odnesi to negde da ti zaliju tečnim metalom i nema da brineš. Možda, ako ti je od drugog materijala, može i da se zavari. Lepljenje NIKAKO - bolje ga odmah skini... Ovo prvo je trajna varijanta i ne može da se primeti da je nešto bilo.
E sad - meni su to uradili u Valjaonici Aluminijuma u Sevojnu (pored UE), preko nekog prijatelja. Nađi nekog varioca (npr.) pa neka te on uputi.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Re: Polomili mi retrovizor!!!

Uto Mar 28, 2006 10:13 am

vladabgd napisao:
a koja je greshka bicikliste ? shto je isaho putem ??

kako si ga obishao sa desne strane, mislim zashto ? nije on valjda vozio po sred puta ? kako je tebi puko retrovizor a njemu nishta ?

ne znam da li si tako hteo no post ti izgleda otprilike ovako... nije bitno dal sam nekog ubio vazno je 50ak evrica shto sad moram da puknem... :( :(
Greska bicikliste je sto sam ga obisao sa DESNE njegove strane i tako polomio moj LEVI retrovizor, sto jasno govori gde se on nalazio na putu, pritom sam ja vozio svojom trakom, nemam obicaj da zajasim belu liniju kao vecina...

A njemu nije nista jer znas kako kazu, pijanog i budalu Bog cuva!

Da ti kazem nesto... Manimo se lazne skromnosti i patetike!!! Svi smo mi ljudi i niko ne bi voleo da nekoga nosi na dusi, to bi ustvari trebalo da se podrazumeva!!!
Iskreno, mnogo me zabole i za njega i za njegov zivot ako nece da ga cuva, samo dok ja nemam neke veze sa tim!!!
A vec mi je preko glave onih koji ne postuju sebe i svoj zivot vise nego sto to ti radis iz kola, gledajuci ga kako prelazi ulicu pijan, nadrogiran, ili ne znam ni ja kakav i dok kocis, trazis mesto gde da se provuces izmedju njega i bandere!!!
Zato ne treba se toliko upinjati u to i stvarati krivicu meni ili bilo kome ko se nadje u istoj i slicnoj situaciji, jer tu su nam svima vezane ruke koliko god da pazimo ili ne, nikad nisi pazljiv dovoljno!!!

U interakciji dva bica u saobracaju, potrebna je paznja oba da bi se sacuvala i odrzala bezbednost!!! U bilo kom drugom slucaju desava se ovo sto se desilo meni, a moglo je i mnogo gore!!!


Da niksek bas tako, to je od spijaltera! Pa razmisljao sam i o tome i da ga mozda zalepim, ali nemam ja trenutno ni uslova ni poznanstva preko kojih bi mogao da uradim tako nesto!
Zato cu da uzmem novi, pa nek se zavrsi na tome...

U svakom slucaju hvala...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 28, 2006 10:33 am

Nema na čemu, bar smo pokušali ;)
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 28, 2006 11:04 am

Hajde da se zadrzhimo na temi retrovizora (ako je josh uvek potrebno), jer svima nam se ponekad desila situacija slichna Bojanovoj te ako se prisetimo, uvek smo bili kivni na drugog uchesnika u saobracaju bez razmishljanja o eventualnim gorim mogucim ishodom. @Vladabgd: Nema potrebe za dramatizacijom, mislim da je jasan stepen odgovornosti i razumevanje istog sa Bojanove strane.

Bitno je da se dobro zavrshilo, te da je i shteta zaista mala. Eto Bojane, znash kako se kazhe: .Ponovio si auto.. ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 28, 2006 3:34 pm

E pa jeste tako sam nesto i ja rekao, valjda moras da ga .krstis. da mu se posle nista ne desi! ;)

Nego danas nazovem lika koji ima polovan za 60 eura i odem da ga uzmem, kad on mi krpaci neki od 145, pritom kad sam video da mi je stavio srafciger na krov i motorcangle na haubu, grizao sam usnu da njega ne ugrizem! :mad:

Onda se lepo pokupim i odem kod drugog koji mi je isto dao od 145 i nismo mogli naravno da ga uglavimo, koliko god se on trudio da nesto smisli! :?

Tako se vracam kuci i kupim Halo Oglase i tamo nadjem jednog koji ce mi sutra poslati NOV za 4500 dinara, hmmm i tu mi nesto smrdi... :roll:

Joj patnja...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Re: Polomili mi retrovizor!!!

Uto Mar 28, 2006 3:37 pm

bojanTI napisao:Greska bicikliste je sto sam ga obisao sa DESNE njegove strane i tako polomio moj LEVI retrovizor, sto jasno govori gde se on nalazio na putu, pritom sam ja vozio svojom trakom, nemam obicaj da zajasim belu liniju kao vecina...
naravno da nema potrebe za dizanjem tenzije... nego jednostavno nisam shvatio iz bojanovih postova da je lik vozio po sred puta. ja rekoh ako ga je obilazio sa desne mozda mu je neko nailazio u susret pa on morao da bezi u livade :lool: pa otuda i slomljen levi retrovizor.


ok razjasnili smo stvari & now back to popravka retrovizora
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 28, 2006 3:39 pm

Livade... Hahahahaha... :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Bas tako, sve mi je zemlja sa bankine prekrila soferku, to ne pomenuh!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Mar 29, 2006 9:28 pm

Vidi da kupis i original ogledalo, posto ces sa onim koje ti isece staklorezac imati problema da se naviknes. Moze da ima i neko sto udaljava, ali retko ko ima takva.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Mar 29, 2006 11:49 pm

Pa stize mi sutra ujutro komplet novi retrovizor!

Problem je sto je taj NOVI jeftiniji od onih polovnih sa otpada, pa nisam ni siguran sta cu to da dobijem...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Mar 31, 2006 9:06 am

I kakav je taj jeftiniji retrovizor? Vredi li?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Mar 31, 2006 10:52 am

Pa retrovizor je stvarno nov i nisam imao nikakvih problema da ga namontiram iako je mala privreda!

Ne primecuje se nigde da nije original, samo kad se zagleda u donji poklopac koji se srafi ne vidi se natpis koji obicno stoji na originalu i maaaaalo je plastika drugacija (losija)!
I ono sto se najvise vidi je da je ogledalo malo cudnjikavo, pomalo je kao krivo i onda je pomalo neobican odraz u njemu, ali to je sve gledano pod lupom tako da neko ko ne zna i ne moze da primeti nikakvu razliku!

S obzirom da je ovaj 4300 dinara, a polovni su 60 eura, mislim da je u svakom slucaju bolje kupiti ovako nesto i pritom se ne peglati sa raznoraznim majstorima!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Mar 31, 2006 11:33 am

Gde si kupio taj .novi. retrovizor, ako nije tajna, i da li ima za Alfe 33 ?

Povratak na “Area Servizio”