Uporedni test 159 i konkurencija

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uporedni test 159 i konkurencija

Sre Feb 08, 2006 8:17 pm

NOvi broj Auto starta, frisko iz stamparije, u prodaji od sutra (9.2.05),
a unutra uporedni test AR 159, BMW 320d i Peugeot 407 HDi.

Naravno, pobedio je BMW, a razlog nisam bas najbolje shvatio. :confused:
Ah, da, sve su turbodizeli :badteeth1:

[size=]Tema otkljuchana.
pozz // killaz[/size]
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Feb 13, 2006 9:42 pm

Svima onima koji su ovu temu videli u momentu kada je napravljena ili neposredno posle toga dugujem IZVINJENJE.

Tema je veoma nekorektno naslovljena i, na srecu, na vreme korigovana.
Da ne ulazim u detalje, recimo samo - cuvajte svoju sifru na racunaru kao oci u glavi - da ne bi dosli u neprijatnu situaciju kao ja.
Oni koji me znaju, znaju da sam lud, ali blesav ipak nisam. :freak:

Uz jos jedno veliko izvinjenje, pozdrav svima.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Feb 14, 2006 2:19 am

A sta reci da kada za razliku u ceni BMW-Alfa od 7.000eur razlika u bodovima 6, a za razliku Alfa-Pezo od 1.000eur razlika u bodovima 10 :mad: :idea: :mad: I onda jos kao slag na tortu dodje u okviru bodovanja cene, ukupna ocena gde Pezo dobije 143 boda, Alfa 131b. a BMW 124b. i tako lepo nasteluju rezultat da Alfa bude treca :mad: :mad: :bluechin: :thinkof:

Evo skenirao sam uporednu tabelu pa sami uporedite:

Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Feb 14, 2006 3:09 am

Koliko ja mogu da zakljucim iskljucivo na osnovu ove tabele, objektivnost onih koji su radili ovaj test je ravna nuli! :x Ma ko ih shisha, i njih i njihove "testove" ;) :cool
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Feb 14, 2006 3:33 am

A sta tu ne valja :?
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Uto Feb 14, 2006 4:28 am

@M: Nisi svestan pre svega kakav je auto 407 - bar sam njega iskusio za sada i to diesel u karavan verziji preshao sa njim oko 600 km; blago recheno pozicionirao bih ga 100% na trece mesto. Ako u njemu ima mesta na zadnjoj klupi u odnosu na Alfu, onda je Alfa napravila Coupe, a ne ono shto jeste. Chisto kao napomena vezano za dodatnu opremu; "Osvetljenje praga" kod 407-ice koshta trichavih 300 eur!!! To dodatna oprema koja se doplacuje? Dve lampice = 300 eur? hahaha

Brdo stvari na loshoj strani vezano za Peugeot; smeshna plastika enterijera: ruchice koje imaju prazan hod, loshe ponashanje po prelasku preko rupa: veshanje ne apsorbuje ni trunku udara. Smehoteka je takodje stavka "pasivna bezbednost" gde je za Alfu razvijena premium platforma koja chini vrhunac pasivne bezbednosti, a peugeot je tu shije! hahahahaha

NAJVECE gluposti od svih su poredjenje cena; ALFA 159 se josh uvek nije pojavila na nashem trzhishtu, te i ne postoji cena u celoj prichi, za razliku od konkurencije!

DRUGI deo najvece gluposti je da za VOZNE OSOBINE, ostrashceni nacionalistichki MOTOR PRESSE ocenio Alfu 159 kao pobednika u konkurenciji 13 automobila, gde je Peugeot proglashen za najgori od svih i specijalno izdvojen "klip" sa zanoshenjem i okretanjem 407-mice za nekih 180 stepeni, te pravljenjem svinjca po celom test poligonu - imash prichu u drugoj temi o 159-ki.

Btw, znam choveka u AutoStart-u, bash cu se raspitati KO je tachno radio ovaj smeshni "test", t.j. odakle su prepisali ovu najvecu (cenzurisao autor) do sada.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Feb 14, 2006 5:05 am

Potpisujem da je 407 tesan,bar za mene
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Feb 14, 2006 10:39 pm

evo par primera

"Na ravnom putu Italijanu skoro da nema ravnog,u pogledu stabilnosti mozda je i bolji od BMW-a.Steta je sto u Srbiji nema toliko ravnih puteva" kraj citata :roll:

"Cak i na autoputu serija 3 potrosi najmanje goriva 6,5l na 100 Alfa i Peugeot trose oko pola litre vise-PLUS ZA BMW" kraj citata mislim do jaja ti plus

U rubrici pasivna i aktivna bezbednost Alfa je dobila ukupno 76poenchica a Bmw 81poen ovo je u najmanju ruku nekorektno da ne kazem zlonamerno s obzirom da Alfa ima najbolju akt&pasivnu bezbednost U KLASI to nisam ja rekao nego strani casopisi

Evo sad jos jedne rechenice zanimljive
"Kod Alfe Romeo postoji problem-To je auto srednje klase,koji se najbolje vozi a pritom je i najlepsi,ali je preskup i projektovan za dobre puteve"kraj citata- JOK NEGO CE GA PROJEKTUJU ZA SRPSKE VUKOJEBINE

Eto ima jos al me mrzi da izvlacim...piiiip ja objektivnost,jedino gde skidam kapu nemcima je motor koji je jachi 13KS i malo elastichniji sve ostalo je vrlo tendeciozno napisano.

E da i oko cene Alfi se zamera kao preskupa je a u STARTU je jevtinija 6.000e od Bembare u paketu koji vise nudi(Xeno svetla recimo). ...smesno ali smesno. Moja baba Jula bi bolje napisala uporedni test i manje bi lagala
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Uto Feb 14, 2006 11:37 pm

Ma ljudi Alfa uvek lose prolazi po defaultu na uporednim testovima...tako je to. Sada je bio u ams uporedni test turbo diesel Leon, Civic i 147. Normalno, 147 "nosi fenjer". Izmedju ostalog Leon je bolji od Alfe u kvalitetu unutrasnjosti, a ako obratite paznju na taj detalj videcete nevidjeno jeftino uradjene obloge prekidace, na nivou najjeftinije Skode. Prosli model Leona je bio mnogo bolji u tom delu.
Inace, Alfa 159 je proglasena u glasanju citalaca ams za najbolji "import wagen" u tom segmentu ispred Lexus IS i valjda 4. u apsolutnoj konkurenciji (tu moraju Nemci da pobede). Pre nje 156 je tu godinama pobedjivala. Eto nesto pozitivno od Nemaca za Alfu.
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Feb 15, 2006 5:53 am

156V6 napisao:...jedino gde skidam kapu nemcima je motor koji je jachi 13KS i malo elastichniji sve ostalo je vrlo tendeciozno napisano.
Stefane, i ovo otpada jer i BMW i PUG imaju motore od 2.0l, dok je kod testirane Alfe motor zapremine 1.9l....
Korisnikov avatar
brera
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Sprint '86
Lancia Delta HPE 2.0 T '98
Saab 93 '2003
Lokacija: Perm
Lokacija: Perm - Beograd
Postovi: 63
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 7:43 pm

Sre Feb 15, 2006 8:07 am

LEON :shock: sta je to ?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Feb 15, 2006 11:17 am

seat.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Feb 15, 2006 5:57 pm

Sto se izgleda tice Leon je pomalo neuspeli pokusaj stvaranja tradicije koja ne postoji! Na prvi pogled vecina ljudi bi rekla woooow sto je dobar, jer su udarili nisko i napravili pomalo modernisticki, opasan i space izgled, tek toliko da se svidi svima onima koji se odusevljavaju tim stvarima! Kad se malo dublje pogleda, nema tu nicega!

A 407 je ruzna kopija prethodne serija Peugeot koja je zaista napravila pomak! Ne znam sta su hteli, valjda da izmisle toplu vodu a ljudi se kupaju njome vec vise od 10 000 godina! ;)

Alfa kao Alfa! ;) Nema tu sta mnogo da se prica! Prati tradiciju, sve je lepsa i bolja, pleni, tera te da je volis! ;)

To je moje misljenje na osnovu povrsnog posmatranja samo exterijera...
Korisnikov avatar
speedfreak968
Garaža: :
'07. AR 159 SW JTDm
'03. Peug 206 XS 1.6 16v
ex '96. AR 146 ti
ex '98. AR 156 2.0 TS
ex '02. AR 156 2.5 V6 24v
ex '04. AR 156 SW ti
Lokacija: Bgd
Lokacija: Cinecittà, Belgrado
Postovi: 2510
Pridružio se: Uto Nov 25, 2008 10:52 am

Sre Feb 15, 2006 10:00 pm

Ma dajte, nedajte se isprovocirati...

@killaz
Mislim da svi imamo onaj cuveni snimak testiranja ponasanja na putu 159-ke i konkurencije sa Nemacke televizije... ma smesno sta im je Alfa uradila... Gle cuda u Auto Startu i tu Alfa nije bolja od konkurencije??? Gde? U Kalkuti? Ili mozda na Jupiteru?

Sto se tice snage i ubrzanja, Alfa je em teska k'o tuc, em ima motor od 1.9l za razliku od konkurencije - 2.0l... Ovo narocito vazi za BMW...

A sta je kompletnoj konkurenciji uradila 156-ca na svim mogucim testovima kada se pojavila necu ni da pricam... A evo danas se i opet svi prave blesavi... I dalje kenjaju kako je Alfa uvek bila ovakva i onakva... Ma meni i dan danas razni bolidi pricaju kako Alfa ima standardno losu limariju i truli, kao sam se zajebao umesto da sam kupio Golf (naravno) ili Audi... Alo, 156-ca ima pocinkovani lim... O cemu vi to?????
Slika
If everything seems under control, you're just not going fast enough.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Feb 15, 2006 10:37 pm

Problem koji "bolidi"" ponekad iznose u facu nama koji vozimo Alfe po principu rekla-kazala, a tice se navodnog ubrznaog truljenja limarije, mene dovodi do sledeceg pitanja koje postavljam sebi: Da li bih vise voleo da vozim auto koji ide kao Alfa cak i da znam da ce da istruli za 5 godina skroz, ili bih bio srecniji sa nekim nemcem koji ce da istruli tek kad ja prvo istrulim? Da li da ulozim u brzinu ili nekretninu?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Feb 15, 2006 11:09 pm

Ovde nastaje problem isfrustriranosti i iskompleksiranosti.

Kod vas (cast izuzecima) nije problem sto je Alfa druga, treca ili deseta, vec je samo problem sto je BMW prvi. :?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Feb 16, 2006 12:12 am

Svest ljudi se jako tesko menja i mislim da tu nema mesta nerviranju!

Licno mislim da ni jedan drugi auto nece da mi se svidi kao Alfa, ali te neke razlike o kojima se prica su zaista minimalne medju modelima, naravno negde vise negde manje, pa i nema potrebe toliko se upirati u dokazivanje necega sto je mozda i nemoguce dokazati! Ne zato sto to nije tako, nego zato sto ljudi svoja ubedjenja jako tesko i retko menjaju kao sto sam rekao!

Ono sto sam procitao negde na ovom forumu je da je neko rekao, kako je dobro sto cena Alfe pada brze jer ce moci pre da kupi noviji automobil od nekoga ko hoce Nemca! ;)

Salu na stranu, stvarno ima dosta sujete kad su u pitanju automobili! Ponekad to zamuti svest i iskrivi realnu sliku stvari!

Ono sto je bitno je da nemoguce izmeniti svest ljudi (koja nije na zavidnom nivou) i jednostavno je uzaludno to i pokusavati!
Jedan je probao i na kraju zavrsio na krstu sa ukserima u rukama i nogama! ;)

Zato svoje dupe u svoju Alfu i uzivaj! ;)
A ostali neka samo misle da su u pravu, ti im se samo nasmej i budi cool, jer koliko sam shvatio to i jesi kad vozis Alfu! :headbang2:
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Čet Feb 16, 2006 12:35 am

M-power napisao:Ovde nastaje problem isfrustriranosti i iskompleksiranosti.

Kod vas (cast izuzecima) nije problem sto je Alfa druga, treca ili deseta, vec je samo problem sto je BMW prvi. :?
Zamolio bi da se diskutuje na nivou koji dolikuje ovakvom forumu
@M-Power: Znash u kom delu foruma se nalazish i ko ga nadgleda, tako da ne trebash sugerisati nikom drugom nishta osim eventualno Sashi i meni.
Oko problema isfrustriranosti, nadam se da si mislio na "novinare" koji se bave testiranjima? Ako si lepo prochitao ceo thread, uvidecesh da se ovde ne radi o BMW-u i njegovom prvom mestu, vec o raznoj splachini koja se mozhe naci po novinama te i ocenama koje su nadrealne i strogo navijachki orijentisane. Splachina je vezana za stvake i ocenjivanje kroz iste.

Chinjenice koje mi plasiramo su zbir razlichitih testova i uporedjeni sa poslednjim "testom" u AutoStartu sasvim dozvoljavaju komentare koji su vec postovani.

Tvoju molbu na neki nachin prepoznajem kao ironichnu jer pre svega se nalazish u jednoj ostrashcenoj grupi, ako ne zhelish ili ne razumesh ovaj deo foruma, ne trebash ni pisati. Nadam se da sam bio krajnje jasan, a sama diskusija je VEOMA u duhu foruma.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Feb 16, 2006 12:38 am

Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Feb 16, 2006 1:00 am

Bojan-PA napisao:, ali te neke razlike o kojima se prica su zaista minimalne medju modelima,
Upravo tako, te zato ne vidim zasto neki besne i nerviraju se, sto bodovna tabela kaze ovako ili onako.
To je potpuno relativna stvar, kako od ocene dizajna tako i do servisne mreze koje se razlikuju od mesta do mesta, od drzave do drzave.

Totalno mi nije bitno po bodovnom stanju ko je gde, pa da je to po meni neko objektivno merilo necega.

Kada vidim jedan takav uporedni test....totalno se ne obazirem na njihove brojke, jer me totalno ne interesuju, vec uzmem i pogledam onaj tehnicki deo gde ja vidim razliku koja me zanima.
Pogledam ,motor, snagu, moment, ubrzanja, kocenja, slalom, ISO, krug, gepek i potrosnju. Za mene dovoljno stavki da steknem neku relativno objektivnu sliku o autu.
Brojke su te gde nema privrzenosti markama i davanja ocena po tome.
Naravno, danas su razlike toliko minimalne, sve skoro u decimalama, da se ne bi trebalo previse obazirati.
Jedino ako neko odstupa sveukupno u losijim brojkama njega uvidim kao losijeg kao i onog koji prednjaci kao dobrog.

Sto se tice auto starta na pr. tu nema ljutnje sto je razlika u bodovima za odredjenu stvar ovolika ili onolika. To su vec definisane stavke od- do pa se po tome gleda u koju bodovnu kategoriju auto upada. Ne prave posebno bodovne rangove od testa do testa. Jedan te isti bodovni rang stoji uvek. Nazalost Alfa je upala u taj i taj i to je cisto njihova stvar i njihova greska kod onog ko je pravio bodovnu tabelu. Jedna ne bulozna od njih je na pr. prvo bodovanje "unutrasnje razmere".
Tu su napravili opasnu gresku. Prvo ne moze toliko bodova da nosi jedna takva stvar, a samim tim ne bi mogle da budu ovolike razlike u bodovima od modela do modela.
Po njihovom ispade da je BMW- velicine slona dok u Alfi ima mesta kao kod fice.
Jednostavno max. bodovna cifra je morala biti 30 te bi i razlika u bodovima bila duplo manja.
Slican dogadjaj i kod "dodatne opreme. Jedan Pezo skoro da ima max. broj bodova dok BMW jedva da ima druge ratkapne u dodatnoj opremi :?
Mislim totalna smejurija. Lose odradjen posao ;)
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Čet Feb 16, 2006 1:28 am

M-power napisao: Mislim totalna smejurija. Lose odradjen posao ;)
Pa eMe, o tome i prichamo pre svega...

@boost: Ovo je prava osveta:
http://www.cannonballforums.se/viewtopi ... 8349#88349
Korisnikov avatar
brera
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Sprint '86
Lancia Delta HPE 2.0 T '98
Saab 93 '2003
Lokacija: Perm
Lokacija: Perm - Beograd
Postovi: 63
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 7:43 pm

Čet Feb 16, 2006 6:56 am

Milos napisao:seat.
he he ma znam milose da je seat, nego, jel ono leon bio automobil godine ili 147 ? ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jul 27, 2006 7:08 am

@ M-Power

Izvinjavam se sto se bas kasno ukljucujem ali tek sam sad video ovu diskusiju. Ne znam kakav je auto 159 jer ga nikada nisam video ali znam da je od 407 bolji jer su svi bolji od njega. Sto se tice BMW-ove opreme tu su prilicno u pravu jer kada sam na salonu gledao seriju 3 razocarao sam se. Pa on u osnovnoj opremi ima samo ABS, nema ni klimu (nikakvu ne digitalnu) ni alu felne a o muzici da ne pricamo!!!

Sramota!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Avg 26, 2006 9:11 pm

pošto sam iz Hrvatske da bacim jedan komentar na Hrvatske auto novine. Dvije su najprodavanije : auto klub i auto blic....naravno u svakom testu pobjeđuje neki švapski auto a alfa nema šanse pa sam ih prestao kupovat jer toliko neobjektivnosti nema nigdje. Novinari uzimaju pare od auto dilera i pišu šta im ovi kažu tako da pravog autonovinarstva ni nema. svaki test neke alfe završava sa zaključkom da je njemačka konkurencija bolja.
1. uopće me ne zanima kakva je njemačka konkurencija jer da me zanima nebi vozio alfu
2. glupo je uopće uspoređivat jednu alfu 159 sa bmw 3 jer je alfa 10 000 eura u startu jeftinija pa stoga samo budala može očekivati istu kvalitetu
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Avg 26, 2006 9:33 pm

Ih bre nemoguce da je bas 10k jeftinja :roll:

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”