Lamda sonda m%$?* mu #"/(&%

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Lamda sonda m%$?* mu #./(&%

Pet Jan 27, 2006 10:02 pm

Kakvu lamda sondu, sa koliko žica, koristi 1.4TS motor sa 2.10.03 ili 04, bem li ga, ECU? Jopet mi prijavio problem sa sondom. :(
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jan 27, 2006 10:06 pm

Mislim da je sa tri zice, ali moram da legnem pod auto da vidim...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jan 28, 2006 2:45 am

Imas lambda sondu sa 4 zice. Na konektorima 1 i 2 se nalazi grejac, normalan otpor je 3 ohma. Napon koji dolazi na ove konektore je napon akumulatora. Na konektorima 3 i 4 treba da je generisan napon izmedju 0-0.9V kad je motor na leru, zagrejan....
Napon treba da se menja, sa dodavanjem i oduzimanjem gasa...

Poz.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jan 29, 2006 4:19 pm

A koliko to ko&šta? čuo/pročitao da na Bubanj potoku neki tip prodaje lambda sonde za 2-3000din. Jel ima neko iz BG da mi nahvata jednu, ako ima po toj ceni?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jan 29, 2006 5:36 pm

Ja sam kupio na najlonu od yuga efi, za 1100-1200 din. Dora mi rekao tako...
Ali nisam bas 100% siguran da ti takva odgovara...

Jesi proverio ispravnost svoje?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jan 29, 2006 7:26 pm

Boki ima one mudrija&ške knjige pa može da proveri ako ima vremena. Nisam proverio sondu, nemam garažu, ustvari imam ali alfa ne može da prođe kroz vrata :( , a kad odem kod majstora moram da džedžim pored njega da ne&što ne ujebe. Drugar, genije, nije tu pa sam mislo ako nije skupo da kupim i zamenim, neće da se baci i ako nije ona.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jan 30, 2006 3:41 am

Stex ne zezaj, ti si bar elektronicar, ajd prvo proveri ispravnost svoje...
Ne treba ti ni garaza, ni majstor...

Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jan 30, 2006 12:49 pm

mali off
stex napisao:Boki ima one mudrijaške knjige
ne diraj mi quadrija... sala mala... hehe jos jedan + za bokija
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Feb 06, 2006 8:48 pm

Rikno grejač :(. Sonda ispravna. Gde kupiti tu za 1000+ din?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Feb 06, 2006 10:23 pm

Ja sam kupio na najlonu, a imas i na bubanj potoku....trazis sonu od Yuga Efi, ali pitanje je da li ce raditi na benziskom sistemu.....moja ne moze :(

Jesi merio vrednosti? sta si dobio?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Feb 06, 2006 10:50 pm

Grejač totalno u prekidu :(.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Feb 08, 2006 3:32 pm

Gde je onaj No1 (nadzornik)? Jel moze sonda od Yuga EFI ili ne? Pitao danas, nova je 8500din. Ako moze da se ustedi, mislim...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Feb 11, 2006 10:48 am

Svar resena. Iskidana zica veoma blizu sama sonde. Ko da je nesto izgrickalo. Uglavnom sad je sve ok :cool :lool: :P
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Mar 17, 2006 5:48 pm

Posto sam na dijagnostici utvrdio gresku na lambda sondi, izmerio sam otpor na grejacu i bio je 0, znaci napravljen je kratak spoj. A na strani konektora koji dolazi iz ECU-a nema nikakav napon, a trebao bi valjda 12V.
Dao sam samo kontakt, mislim nema potrebe da palim auto. Nadam se da ima ECU neki osigurac za to i da je samo on crko kad ga je grejac kratkospojio. Da li ovako nesto moze da se desi i kako je mogla lambda sonda da se kratkospoji tj. njen grejac. Na druga dva pina konektora od ECU-a pokazuje mi napon od 0,45V.
Korisnikov avatar
imandic
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9JTDM 110kw
Lokacija: Kragujevac
Lokacija: Kargujevac
Postovi: 54
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 11:56 am

Sub Mar 18, 2006 10:26 am

Mislim da ne mozes da testiras lambda sondu ukoliko auto ne radi par par minuta, jer ti je sonda samogrejajuca, i potrebno joj je malo vremena da se zagreje na cini mi se 300 stepeni kako bi uopste pocela da daje bilo kakav signal...

Znaci dok auto radi, proveri napon sonde (12v) i na konektoru za signal proveri napon, na leru bi trebalo da se krece gore dole svakih sekundu/sekundu ipo od 0 do 0.9v...

Povratak na “Area Servizio”