Alfa Brera

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Apr 27, 2006 8:40 pm

Sto je vise gledam vise mi se dopada. Ali je na zalost nedostizna :(
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Maj 06, 2006 9:01 am

Date: Fri, 05 May 2006 14:29:05 +0100
Subject: Alfa Romeo Auto-Experte ? Sie haben gewonnen!
To: brabus_nis@yahoo.com
From: .Alfa Romeo.


Sehr geehrter Herr Stojanovic,

Sie haben sich als Alfa-Experte ausgezeichnet und eine 24-stĂĽndige Testfahrt gewonnen!

Alfa Romeo Händler und Modell wählen

Wir bitten um Ihr Verständnis und verbleiben mit freundlichen Grüßen

Ihr Alfa Romeo Team


:bow: :bow: :bow: :bow: :bow:


O cemu se radi ? U Nemackoj je bila velika akcija Alfe u kojoj daju auto na 24h test voznju. Treba da odgovoris na par pitanja u vezi Alfi i istorije Alfe i ako te izvuku (pretpostavljam da izvuku svakog :)) dobijes model na 24h...po izboru.

Ja juce dobio mail i kliknuo da hocu Breru....pa ce da vidimo kad ce da me pozovu :) Vec mi kez od uva do uva ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Maj 06, 2006 2:33 pm

A &što kad je Merc bolji ;). Pod hitno da menja&š nick!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 08, 2006 10:44 am

Stex, ne cackaj Mecku.... :lool: :lool: :lool: :lool: :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 15, 2006 6:13 pm

LEPA BRERA I SLATKI GREH!
Duge noge... vitko telo... ;)

Slika
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Čet Maj 18, 2006 11:05 am

Impuls napisao:Pih, sinoc sa zakasnjenjem prebacim na BBC, kad ono Top Gear i Brera u studiu. Nazalost propustio sam test, ali sam stigao da cujem komentar :
.Treba biti LUD pa kupiti ovo... a posle nesto drugo!.


I jos jedan komentar sa Top Gear sajta vezano za Breru:


.Tell yourself you're being generous. You're illuminating the lives of others
by showing them something of extraordinary beauty..
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Maj 18, 2006 7:49 pm

Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm


Let's face it, new Alfa Romeos have never been short on style. But it's often said that if you are thinking of buying one, you should prepare for the worst...

Less-than-positive showings in Auto Express's recent Driver Power satisfaction report revealed that mediocre reliability and dreadful dealer service topped own-ers' concerns. .You are buying a great engine, not a great car,. said one. But what if the model you're looking at has a diesel and not a V6? Can an Alfa oil-burner really wear its badge with pride?

In fairness, the firm has done more than any other to enhance the reputation of performance diesels. And with its new five-cylinder JTDm-powered Brera, it continues to do so. You only have to look at the car's rear end to see that, unlike many rivals, Alfa treats its oil-burners just like its petrols.

The four chrome exhausts stick straight out, and are not turned apologetically to the floor as on most other diesels. There's no giveaway external badging, either - and, with the engine switched off, the only surefire way of identifying the fuel source is to lift the bonnet.

Inside the car, it's a similar story; the cabin of our SV model was trimmed to the usual sporty standard - and even had a purposeful-looking turbo-boost gauge. Our only complaint was with the optional panoramic sunroof - it looks good but robs headroom, particularly in the already cramped back seats. At idle, the engine is loud but not unpleasant, and under full throttle the car feels extremely powerful and at least as urgent as the petrol V6.

The Brera can sprint from 0-60mph in 8.1 seconds, and its slick six-speed gearbox makes the most of the 400Nm of torque. Top speed is 142mph, and it's a relaxed, comfortable cruiser at the legal limit. Economy is 41mpg - nearly twice as much as the petrol model. On more challenging roads, the steering is relatively light, yet extremely direct and reassuringly precise.

At 10.4m, the turning circle is also impressive, and makes the Alfa a competent town car, while the ride is firm but not uncomfortable. However, you can feel the weight of the diesel unit in fast corners, where body roll can be surprisingly pronounced. Few models offer such road presence, though, and while at ?27,500 the Brera is not cheap, it is one of the best-looking cars for the money.

Only time will tell if Alfa can address the criticisms over reliability and dealer service made in Driver Power, but one thing's for sure - with this Brera, it's made a great engine and a great car.
Ross Pinnock

Article from: Auto Express

p.s.

Mada meni da neko ponudi GT i Breru, bez trunke razmisljanja bi uzeo GT :)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Maj 23, 2006 2:34 pm

Danas su me zvali da zakazu termin !!!! Dobio sam Breru na 24h :lool: :lool: :lool: :lool: :lool:

Nazalost, ima jos da cekam, posto je prvi slobodan termin 7. jula i to za 2.4 JTD model.....za 3.2 V6 tek sredinom avgusta. Odlucio sam se za dizel sa 200 ks, pa cemo da vidimo sta moze :)

Naravno, slike i impresije ce da budu na ovoj temi
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Uto Maj 23, 2006 5:26 pm

Vidim da nikog dosad u testovima nije previse odusevio taj dizel u Breri, a ni upravljanje i lezanje...ne ocekuj previse, pa sta bude - mozda ti .legne..
Ja bih ipak cekao 3.2!
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Maj 23, 2006 6:28 pm

Pa i ja bih, al sredinom avgusta neznam gde cu da budem, pocetkom jula znam...
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Čet Jun 22, 2006 8:38 am

First Drive: Alfa Romeo Brera V6 Q4

Jutros nabasah na ovaj text, pa uzivajte i vi. :cool
http://cars.msn.co.uk/carreviewshome/fdbrerav6jun06/
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 29, 2006 3:28 pm

:love: breeeeeraaaaa..... aaaaa.... prodajem svu imovinu za jednu
breru.... :cool
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jul 07, 2006 10:36 am

Dosao je i taj 7. juli :)

Pisem utiske uskoro....idem danas u 5 po nju :D
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Pet Jul 07, 2006 10:40 am

Nadam se da si se opremio sa svom mogucom tehnikom za snimanje! :cool :plavi_voli:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jul 07, 2006 10:59 am

Ja samo zalim sto se odustalo od prvobitne verzije - Giugaro concepta....
Ovako izgleda nekako bledo bez ubedljivosti i agresivnosti, ali daleko od toga da je ruzna :lool:

A za motore sta reci... od V8 sa 400ks :twisted: spao na 2.4 JTD :mad: naftarica u cuope-u i to Alfinom ? ! ? Smak sveta je blizu....

Beta:
Slika

Final:
Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jul 07, 2006 5:26 pm

Uzeo sam je, crna, crna koza, 18'' felne, stakleni krov....vuce naftarica bas dobro. odoh da se vozam :)

Slike ce da budu, malo je vreme shit...al bice :)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jul 07, 2006 5:38 pm

daj slike, daj daj daj....
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jul 07, 2006 7:45 pm

Ihhh choveche vozis Breru :twisted: :twisted: :twisted:

Kakav je osecaj pod rukama i nogama ? ? ? :twisted:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jul 08, 2006 7:55 pm

Evo momci i devojke, teska srca sam vratio Breru malopre....pa da referisem :)

Da sam se odusevio autom, to vec i ne treba da se prica. Spoljni izgled je neverovatan, prosto savrsen. Odakle god pogledas auto, ne sklanja ti se pogled s njega. Felne su bile extra, 18 inca, po meni najlepse stoje od svih. Vec rekoh da sam uzeo 2.4 JTD M dizel, posto je 3.2 V6 bio dostupan tek sredinom avgusta, kad verovatno nisam ovde.

Dizel u Alfi, trn u oku vecine tradicionalnih ljubitelja, ali ja s tim nemam problema, stavise, mislim da bi vecina njih promenila misljenje da su se provozali u ovoj Breri :) Sa 200 konja i 400 Nm ume itekako da povuce, tj. ide kao sumanut :) Vuce dobro cak i od ispod 2000 obrtaja i vrti se do 5ooo

Ova sto sam je uzeo je bila sa Skz View pack-om...stakleni krov, ljudi ono je perverzija samo takva, odusevio sam se kolko je dobro. Unutra se sedi jako nisko, slicno kao u GTV-u starom, dosta sportskiji osecaj nego u GT-u i drasticno nize nego u 159-ki. Za razliku od GT-a i 156-tice, i u Breri, kao i kod 159-ke je nemacki koncept unutrasnjosti, najvise podseca na BMW 3 E46. Sedista su kozna, crna sa sivim aplikacijama i utisnutim Alfa logom. Predobra su, mada bih ja radije uzeo plavo-bez varijantu, koja ide sa plavo-bez unutrasnjoscu. Nazad je mnogo usko, ako neko sedne iza tebe, moras da vozis sa volanom ispod brade, da bi on mogao da se nekako skupi i stane u mesto. Ali to ionako nije predvidjeno za stalno :)

Sto se interijera tice, tu sam relativno neprijatno iznenadjen. Naime, isti je kao i u 159. Nikako to ne znaci da je los, sta vise, super je. Meni smeta cinjenica da platis 40.000 evra za auto i dobijes identican interijer kao i u duplo jeftinijem autu. Odaje utisak kvaliteta, sto se materijala tice, ali sve to kvari par plasticnih detalja, za koje mi je neshvatljivo da mogu da stave u Korejski auto, a kamo li u najskuplju alfu (piksla pored rucne je od jeftine plastike, koja odskace od svega i bode ocii, zajedno sa jos par sa leve strane volana)

Lezanje na putu je dobro, mada se oseti da hoce da bezi nos, najvise zbog teskog motora. Upravljanje na Alfinom nivou, direktno. Menjac precizan, sa istim polozajem kao kod 159-ke, dosta razlicitim od tradicionalnog, kao sto je na 156 i 145 i GT-u.


I na kraju....nesto od cega mi se digla kosa na glavi - skripa u vesanju, dobro poznata vlasnicima 156-tica, za sada laka, ali auto nema jos ni 10.000 km. Nadam se da je to samo na ovom primerku, ostalo bi bilo katastrofa.

Cena - ovakav primerak kao sto sam ja vozio je malo iznad 41.000 evra (koza, navigacija, stakleni krov, xenon 18'' felne). Po meni mnogo....

Da li bih ga kupio da imam para ? Verovatno ne, mada mi se jaaaako svidja. Uvek bih bila dilema - bolje opremljena Brera ili bazicni Porsche Boxer.....tesko da bi Brera imala mnogo sansi u toj dilemi...
Slika Slika Slika Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jul 08, 2006 8:10 pm

svaka cast na iscrpnom izvestaju. ali je ti bar provoza
A JA???????????????????????????????????????????????

pozdrav
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jul 08, 2006 8:15 pm

Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Unutra

Slika Slika Slika Slika Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jul 08, 2006 8:22 pm

Naftarica

Slika

Felne

Slika

Slika

Skyview on Skyscrapers

Slika



Jel mi stoji ?

Slika


To je sve od slika.....ako ima neki pitanja, slobodno opalite ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jul 08, 2006 8:27 pm

Ne znam meni je lepsa GT od Brere, inace u svakom slucaju auto za kojim se svako okrene. Po meni je verovatno motor najbolji deo auta, razlog je sto ne volim auto koji je spolja lepsi od unutra, ja se ipak vozim u kabini. Jedan od retkih auta koji me je zadovolji sa unutrasnjosti je 407 kupe. Inace 407 je skuplja od brere u najacoj dizel verziji sa full opremom. Ovde u Belgiji je 50000 eura tako da opet za tih 10000 da se razmisliti.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jul 08, 2006 10:00 pm

Brabus, stoji ti k'o pravom, ali ipak porsche bi jos bolje cucnuo
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Ned Jul 09, 2006 12:59 am

Svaka cast na fotkama. :dugokosi:

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”