Alfa Romeo 159 (prve fotke i testovi generalna diskusija)

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Dec 06, 2005 1:46 pm

starac vujadin napisao:@Brabus
Alfa ce imati preko 400ks, 3.2 biturbo ili V8 kompresor konfiguraciju, 4wd sa tri diferencijala i sigurno ce biti konkurentna sa perfomansama ako budu poradili na smanjenju tezine (a hoce prema najavama)...i bice jeftinija. Takodje, s obzirom na izvornu konstrukciju mislim da bi mogla imati bolje vozne osobine od Audija. Ostaje da se vidi, Alfa se jos nije pojavila, a Audi je tu i stvarno je strasan. Bas bih voleo da ga provozam...
Dexy
Postovi: 0
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 3:36 pm

Sre Dec 07, 2005 2:13 pm

Uf!
Najezio sam se od ove GTA!!!
Bruka!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Alfa 159 by MS Design

Sub Dec 10, 2005 4:24 am

Narode gledajte ovu lepoticu ..................... :P

KOmentare prepustam vama ;)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Dec 10, 2005 4:27 am

Moram da se nadovezem da ono nije prava GTA verzija .................. to je photoshop koji je napravio jedan holandjanin , a prvi put se pojavio pre 2 meseca ;)
Dexy
Postovi: 0
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 3:36 pm

Čet Dec 15, 2005 1:45 pm

Za sad nemam komentara....
Prvo moram da uzmem secer i vodu....aaaaa...lose mi je...!!! :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Dec 27, 2005 8:36 pm

motor za 159 GTA bit če 3.2 v6 biturbo sa 405ks,,,
a več je spreman 3.0 v6 dizel sa 250ks,,2.8 v6 sa 240ks
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jan 05, 2006 9:45 pm

Tunning-a nikada dosta... :lool: :lool: :lool:

Slika
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Ned Jan 15, 2006 5:28 pm

159 dobila 5 zvezdica NCAP testu sigurnosti i ima najbolje rezultate u klasi. Eto neke koristi i od velike tezine! Bice ovo dobar marketinski adut za ono more obicnih ljudi u Evropi koji kupuju i kojima Alfa zeli da se pribilizi...ne moze se ziveti samo od Alfista!
Acqua-Olio-Benzina
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Sre Jan 25, 2006 12:48 pm

159-ka vidjena u Beogradu!!!

Milosh mi dojavio sinoc da je spazio jednu 159-ku na ekonomik tablama!!! :shock: :shock: :shock:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Jan 25, 2006 1:12 pm

video ja 159ku jos pre 2 meseca, prozujala pored mene lagano preko gazele... crna, JTDm... table italijanske bile doduse...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 06, 2006 7:49 pm

Britamska autodelta se sprema da napravi pravi bum ................ do sada ih ih malo ogranicavala prednja vuca , mada sasvim malo , ali sada sa novom 4x4 granice su samo nebo !!!

Evo malo slicica ove nase lepotice ;) To su inace samo nacrti onih koje bi se trebale pojaviti tokom ove godine , tako je barem rekao direktor Autodelte

Slika



Slika

Slika
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 13, 2006 4:55 pm

Malo info-a vezano za 159-ku. Danas sam nazvao Deltu i pitao za eventualnu ponudu; auto josh nisu dobili, a kad ce - ne zna se. Pitah; do kraja godine? Kazhe; mozhda ni tada... :(

Obzirom da je cela ekipa iz prodaje sada na sajmu, info mi je davala neka devojka, ali bez obzira na sve, to bi trebalo biti to. Da znaju generalno, kapiram da bi i ona znala...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 14, 2006 9:02 am

Prodaja 159-ke je jako losa, totalno van ocekivanja. U startu su imali problema sa kvalitetom, zbog kojih je i Brera kasnila.

Da bi povecali prodaju, uveli su i verziju sa 1.8 motorom, koja je bila back-up plan, u slucaju da pozicioniranje u tzv. premium middle class segment ne uspe. Ono cime su se toliko hvalili, a to je 3.godisnje besplatno odrzavanje (ulje, filteri...) je takodje ukinuto, jer su procenili da kod kupaca nije naislo na zeljeni efekat (a njih kosta oko 1400e). Umesto toga, sada pokusavaju da nizom cenom privuku kupce.

Interesantno je da je najjeftinija Alfa 159 kad je izasla kostala 28,600e....a sada, posle uvodjenja 1.8 motora kosta 23,600. Ocigledno nista od pozicioniranja rame uz rame sa Nemackom trojkom...


U medjuvremenu, Alfa vec cetvrtu godinu za redom objavljuje manju prodaju, a u odnosu na januar prosle godine, prodaja je porasla za relativno skromnih 6,2 %, uprkos svim novim modelima. Poredjenja radi, Fiat brand je imao povecanje od 23,2%
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 14, 2006 9:18 am

@ brabus
jel znas mozda koji su to motor ubacili 1.8? koliko znam 1.8 jts se nije pojavio, poslednji je bio ts?

uh, neke stvari mi nisu bile jasne od starta, kako se gomila 159-ki pojavila odmah nakon promocije na mobile.de, mahom sa predjenih 2-10k km - novi auti? :shock:
ne znam da li to treba nesto da govori?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 14, 2006 9:39 am

1,8 ts cini mi se... i to te koje su se pojavile na mobile.de su upravo te 1,8... cini mi se da su prvo njih i plasirali... jezivo...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 14, 2006 11:42 am

Neznam koj je 1.8 u pitanju, znam da ima 140 konja samo....ali s obzirom na cenu po kojoj se nudi, trebalo bi da je 1.8 TS.

Inace, zaboravih da napisem da je od planiranih 30.000 Alfi 159 u 2005-oj prodato svega 14.000.

2006-te se planira prodaja od 80-85,000 komada, 100,000-120,000 u 2007....videcemo kolko ce biti ostvariva
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Uto Mar 14, 2006 12:03 pm

I prodaja 159 je kasnila jer je Kalbfel .dao ostav. kontroli kvaliteta, pa je to pomerilo Breru. To je bitan razlog manje prodaje od predvidjene u prethodnom periodu. Ipak, mislim da bi prodaja bila manja u svakom slucaju jer su .cepnuli cenu..
Nema sanse da se prodaje kao 156 ni izdaleka. Jedina apsurdna stvar je da oni sigurno imaju daleko vecu zaradu na 159 jer (1) ima mnogo vecu cenu samo radi cene, a nije utemeljeno u konstrukcione troskove, (2) na dizajn nisu potrosili gotovo nista jer su uzeli Breru, (3) platforma je radjena sa GM (Saab), (4) motori su tudji ili vec poznati. Tako da je moguce i sa mnogo manjom prodajom ostavriti profit na 159.
Ipak, licno nisam zadovoljan, jer slaba prodaja vuce drugu slabu prodaju. Jos kada se prelepi novi Lexus IS zahukta...
Inace, video sam ganc novu 159 bez tabli - svidja mi se kako izgleda, ne deluje uopste mnogo vece od 156, jedino me razocarava zadnji kraj - mnogo lice na Seat, tako da dodje da je .ucitelj kopirao ucenika koji je kopirao ucitelja.. Dizajn je malo sveden, nema razigranih linija sa 156, ali sve u svemu ok.
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 14, 2006 12:44 pm

E pa ovako !!!! Motor koji je ubacen je 1.8 od 140 KS i to vam je isti onaj iz nove Opel Zafire ................ videcete da se samo u nju ugradjuje taj motor od 140 ks , a u druge opele sa 126 ks !!!!!

Inace da vidimo malo nesto ............. istina je da 159 ima dva problema , ALI SU OTKRIVENA TEK NAKON LANSIRANJA , A SVE JE RESENO VEC U DECEMBRU !!!!!

Ja znam precizno o kojim se problemima radi jel imam izvore direktno iz alfe ( iz direkcije u Arese-u) , ali da vidimo malo sta znaju ostali !!!!!

Taj motor 1.8 je bio planiran od pocetka , i nije bio nikakav kec u rukavu .......... pojavio je se u holandskom cenovniku na samom startu ( ako ne gresim )...............
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 14, 2006 12:51 pm

upravo to, obzirom da je vecina 159ki koje su prvih dana izasle na mobile de upravo 1.8...

znajuci alfu, problem sa elektronikom i enterijerom nesto :)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 14, 2006 1:02 pm

Ne nije to problem .............. jedan od problema je uzasno banalan , ali i nemogu da verujem da su to sebi dozvolili , i da to nisu uocili tokom testova pre lansiranja !!!!!!!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 14, 2006 1:15 pm

:? :? :? :?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 14, 2006 1:32 pm

a da mozda nije problem sto je tocak suvise 'napolju' pa baca kamencice i tako guli lak sa auta? hahahaha sala mala, ima jos jedan problem?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 14, 2006 1:55 pm

E piiiip ............... tebi sam to rekao u nedelju .............. sto si to morao da otkrijes ???????

Dobro kad ste vec saznali sad cu da vam pokazem i slike koje je uradio moj licni prijatelj ;)

Slika

Slika

Imajte u vidu da je automobil tek opran , i dakle sve sto vidite su OSTECENJA !!!!!!

Drugi problem je sa menjacem koji pocenje da se manifestuje posle 3000-5000 predjenih kolometara !!!!!!

Inace moj izvor iz alfe mi je rekao da su problemi reseni od decembra .................. ovim jadnim vlasnicima kojima je se dogodilo , ce biti zamenjena krila , a postoji mogucnost i da se prelepi providnom folijom , koju vec inace i koriste mnoge automobilske kuce ............
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 14, 2006 1:57 pm

Pa sad kad malo bolje vidim ovu drugu sliku mogu reci da ga i nije bas najbolje oprao ................ :lool: :lool: :lool: :lool: ili ga je isprljao na putu do kuce :roll: :mrgreen:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 14, 2006 2:07 pm

ajde ovo za kamencice manje vise, ali SRAMOTA za menjach...

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”