Alfa Romeo 159 (prve fotke i testovi generalna diskusija)

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Maj 10, 2006 9:23 am

Ma da bre, pustite malo taj Photoshop na miru, na njemu neka se vezbaju Nemci, Italijani su rekli svoje ODAVNO ! ;)

Mada sto se tice prepravki svidja mi se ova srebrna koja nije photoshop,
ali opsno izgleda maska joj je jos agresivnija
KO da oce da ujede :lool: :dugokosi:

Video sam jednu crnu 159 sa diplomatskim tablama i u Bg-u i nekoliko puta u Obrenovcu, i jednu belu isto diplomatske table 27-marta parkirana...
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 19, 2006 12:31 pm

Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Avg 30, 2006 9:00 pm

Kada vec raspravljate o stylingu 159 imam i ja par stvari o tome....

Slika

Jeste da je fabrika odradila svoje i da je ispalo po meni kao 156 Deja vu ali Autodelta je ispravila to i sada izgleda :twisted: :twisted: :twisted:

159 GTA AM najbrutalniji auto koji sam video :twisted: (problem je sto je jos u poject fazi)

Slika

Slika

Jednu sitnicu joj nikada necu oprostiti.... Kvaku na zadnjim vratima :mad:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Jun 13, 2007 7:48 pm

Poprilicno savrseno...

Slika

Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Avg 29, 2007 11:19 pm

Jeremy Clarkson

How many actors are there in the world? I?m counting everyone, from the ?boy? in an amateur dramatic society?s performance of The Winslow Boy, to the Latvian teenager who appears only on webcams, covered in baby oil.

I?m counting people in Bollywood, people in French art house films, people at provincial Brazilian drama colleges. And if you do that, the number must be into the millions.

Some of them must be very good. It stands to reason. But they?ll never make it. The hand of fate will continue to deal them low diamonds and mid-range clubs until eventually they wind up teaching Stanislavski to self-harming inmates at Pentonville. Even those who make it to the top struggle to become Tom Cruise. The big-name star. The guarantee of bums on seats.

Take Christopher Walken as a prime example. He?s big, all right. He could get a table at the Ivy any time he wanted. And he?s also fabulously watchable. That gold watch scene in Pulp Fiction was, I think, the finest performance from any big screen actor since . . . well, ever.

But he still couldn?t fill a theatre. I mean, since Pulp Fiction he?s appeared in Kangaroo Jack, Engine Trouble, The Country Bears, Poolhall Junkies, The Affair of the Necklace, Joe Dirt, Jungle Juice, The Opportunists, Kiss Toledo Goodbye, Mousehunt and countless other movies that I can pretty much guarantee you haven?t seen. Since Top Gun, however, there isn?t a single Tom Cruise film I?ve missed. In fact there isn?t a single Tom Cruise film I don?t own on DVD. Of course Tom?s a fine actor. His performance alongside Dustin Hoffman?s twitchery in Rain Man was especially memorable. But is he better than Walken?

So it goes with all things, especially cars. Last week, after a hard day?s filming, I drove home in a new 3-series BMW. The Tom Cruise of motoring. The machine you would automatically choose if you wanted a well-made, reasonably sporty four-door saloon. And it was fine. But the next day an Alfa Romeo 159 arrived at my house. Now this is a car you would automatically not choose if you wanted a well-made, reasonably sporty four-door saloon. This is Christopher Walken.

Actually, that?s one of my less risible metaphors. Because in its long history of making cars, Alfa only rarely produces a Deer Hunter or a gold watch scene in Pulp Fiction. The vast majority of its offerings are complicated, silly and badly made. And as a result most go straight to the discount DVD bin at Blockbuster.

The thing is, though, with the exception of the simply appalling Arna, I?ve loved all Alfas. In fact I?ve argued time and again that nobody can be a petrolhead until they?ve owned one. It?s a rite of passage. Think of it as the great sex that leaves you with an embarrassing itch.

Take the old GTV6 as a prime example. I owned one once and it was a nightmare. The worst car I?ve owned. Deeply uncomfortable, spectacularly impractical and blessed with steering so heavy that navigating into a London parking space was like navigating a donkey into a budgie cage.

Then there was the complete lack of quality. Nothing worked. And when you got one thing fixed something else would break on the way home. Once it tried to murder me. The linkage from the gearlever to the rear-mounted gearbox fell off and jammed the prop shaft, causing a sound not heard on earth since Krakatoa blew up, and the rear wheels to lock.

But behind the oyster-like impregnability of its ergonomics and hidden in the sea of snot were two perfect pearls. The styling. And the howl from its V6 engine. In a tunnel, at 4000rpm, it was more sonorous than any music. It was like having your soul licked by angels.

In essence, then, Alfa has always understood what makes driving a thrill. But it has never been able to make a car. Well, not a car that a rational, normal human being might want to buy.

Think of them as underground German art films. Great for serious-minded critics but not quite in the same everyman league as BMWillis on an asteroid.

At first I thought the 159 would be more of the same. The boot release button is in the roof, just where you wouldn?t expect it to be, the electric windows have a mind of their own, and like the Fiat Grande Punto I reviewed last week, it couldn?t find or hold Radio 2. It could pick up pigs squeaking on Io, and Radio Leicester. But not Johnnie Walker.

These, however, are trivial faults. No more annoying in the big scheme of things than the iDrive in a BMW or the harsh ride you get on an Audi. Unlike Alfas of old you have to look long and hard in a 159 to find something deeply disturbing. But I found it, all right.

The greatest sensation of speed afforded to ordinary man is not on a go-kart or a rollercoaster. It comes when you?ve got the cruise control set at 70mph, the traffic in front is stopping and momentarily you can?t find the button to turn it off. In that hiccup of time it doesn?t feel like you?re doing 70mph. It feels like you?re doing three times the speed of light.

That?s why, in most cars, the cruise control ?off? button is clearly visible and easy to use in a hurry. Not in the Alfa it isn?t. It looks like one of the pieces from a game of Risk and it?s mounted on a stalk just below and slightly behind the indicator.

So when the traffic ground to a halt on the M40 I bet the chap behind me was keen to know why I didn?t slow at all and then, for no obvious reason, suddenly indicated left. This, then, is proper swivel-eyed Alfa lunacy but it is the only thing in the car that?s truly wrong and there?s a simple way round the problem. Ignore it. Pretend it isn?t there.

But do not pretend the 159 isn?t there next time you want a mid-range four-door saloon because that would be a mistake. A bad one. First of all, it is exactly one million times better looking than a BMW 3-series. And with those triple headlamps, and perfect proportions, at least half a million times better looking than any rivals from Audi, Mercedes or Jaguar.

Inside, it?s even better. The driving position is spot on, the dials look like they?ve come from a Swiss watch and the quality of the leather, especially if you have it in red, gives the impression that it costs Rolls-Royce money.

But it doesn?t. A 159 Lusso, which is the luxury version, is ?22,395. That?s about what BMW charges for a 320i SE, but Alfa gives you far more equipment as standard and lots more power as well. The 2.2 litre engine is a peach that just begs to be taken outside and given a damn good thrashing. Porsche engineered an exhaust rasp into the Boxster at 5000rpm to reward the sporty driver. Alfa hasn?t bothered. It just gives you a simple four-cylinder engine that, all on its own, sounds better and better until you?re up at 6500 when it sounds like a metallic werewolf.

You can pootle around slowly but somehow you tend to drive the 159 very hard and very fast. But the engine, torquey, powerful and smooth though it may be, is not the best part of this car. That accolade goes to the steering. It?s fast, sharp, more informative than the internet and more tactile than a freshly carved stone otter.

The handling is also sweet and yet the ride isn?t even slightly uncomfortable. Which means that the 159 drives and feels like no other car in its class. If you have even the faintest trace of petrol in your veins, if you are even on nodding terms with the concept of simple, good engineering, you should drive this car. Because it doesn?t matter what you have now, you?ll be smitten. I was.

This is one of those cars that?s demonstrably and appreciably better than any other mid-range four-door family saloon. And unlike any Alfa of the past, you don?t have to machete your way through a million inconveniences to find the point. This car does not hide its gold watch up its behind. It is an absolute gem.
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Sre Avg 29, 2007 11:40 pm

covek je postao pisac :shock:

Alfista.

ma moze da prica ko sta hoce, ali ako ovaj, koji je probao SVE (pa cak i vozio Vejrona 407 km/h) napise ovakve stvari, mora mu se odati postovanje.

gledam na 159 iz sasvim drugog ugla, posle citanja ovog sjajnog teksta.

some day, in about 10 years, i'll have one. ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Sep 02, 2007 12:13 pm

Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Apr 09, 2008 11:48 am

Evo od jucer vozam Alfu 159 2.4 JTDm, sluzbenu dakle.

154 kW iliti 210 KS. Auto je prijatno iznenadjenje po pitanju kvalitete, sve je supersklopljeno, nista ne cvrci, pucketa, karoserija je cvrsta ko kamen (i kod penjanja na trotoar ni ne progovara). Motor super ugladjen, no i mrtav ispod nekih 1500 o/min. Ne osjeca se posebno da auto ima tih 210 KS, al kad se pogleda brzinomjer, jasno se vidi da IDE. Auto mi je gotovo sav super, osim mjenjaca. Ovaj mjenjac je Alfa valjda preko GM-a dobila od Opela i mjenjac klinca nevalja (6 stepeni manualac). Nije neprecizan, al je spor i nije lako pogoditi pravu brzinu kad se ne prati H sema, nego hocu recimo direktno da iz seste usaltam u 3-u ili 4-u, tad nije lako pogoditi. Steta stvarno sto je Alfa ovako los mjenjac ugradila u svoj model, da nije, auto bi bio ravnopravan konkurent BMW trici (u njoj sam presao oko 3000 km). BMW je nesto tisi pri vecim brzinama 200 i sl km/h, no osim toga, u ostalom su gotovo jednaki. S tim sto Alfa ima duplo ljepsu unutrasnjost, koja mene jako podsjeca na nove Ferrarije...

Bi li ovu Alfu uzeo prije nego BMW tricu?! Ne bi - zbog mjenjaca.
Korisnikov avatar
motion
Postovi: 243
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 11:55 am

Sub Maj 24, 2008 10:01 pm

Pozdrav svim ALFISTIMA,

Ovo je moja prva poruka na ovom forumu i zeleo bih da zvanicno objavim da sam izgleda kao i vi zarazen alfa virusom. Dogodilo se to iznenada, pre par godina, pri prvom pogledu na prelepu 159-ku. Od tada zudim za ovim automobilom. I ranije su mi se svidjale Alfe, 164, 155, 156, 166, ali 159-ku kad vidim ko da me grom udari, kao kad ulicom proseta prelepa visoka crnka bujne kose i kestenjastih ociju, brrrrr :shock:

Po netu sam nalazio razlicite ocene ovog automobila, ali mislim da se najvise slazem sa cenjenim gosp. Clarcksonom, koji je inace veliki poklonik ove marke, poznata je njegova recenica da covek ne moze biti pravi, englezi to kazu .petrolhead., dok ne kupi Alfu. Ono sto je napisao za 159-ku veoma me raduje, buduci da covek ume da pogodi sustinu automobila kojeg predstavlja i da to iznese na upecatljiv, zivopisan i jedinstven nacin.
"...owning an Alfa is a portal through which all petrolheads must pass if they genuinely want to know what it is that differentiates a car from a toaster or a washing machine" by Jeremy Clarckson (da je srbin zvao bi se Jeremija)
Dexy
Postovi: 0
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 3:36 pm

Ned Jun 15, 2008 9:29 pm

Zahvaljujuci Delata Autu, tj, njenom Alfa Romeo brand manageru imao sam 159 2.2 JTS Elegante 24h, srebrne boje, sa crnom alfatex unutrssnjosti. Auto sam dobio na test i imao sam priliku da ga vozim sto po Beogradskoj guzvi sto na relaciji BG-NS-BG.
Najpre, auto deluje znatno veci od 156, mada zapravo i nije toliko, unutra ima neznatno vise mesta nego u 156. Kvalitet materijala i zavrsne obrade je mojom slobodnom procenom bar 3 svetlosne godine sipred 156, drugim recima gotovo da ne zaostaje za germanskim automobilima, cak mislim da je za razliku od pomenutih sklad u kabini savrsen, pozicija sedenja, raspored instrumenta...sve je na dohvat ruke i nekao se covek lako navikava, sve je tu bas gde treba da bude. Nista ne skirpi, ne pucka, karoserija je zaista maksimalno utegnuta, cak i sa, po meni prenaduvanim gumama 225/50/17 nista ne lupa i udarci od srpskih puteva se ne prenose u toj meri na karoseriju kao na 156. Sama upravljivost je gotovo ista kao kod vecine Alfi, mozda za nijansu preciznija nego na 156, ostra, tacna i sam osecaj tezine na volanu je odlican, drugim recima 159 je kao i 156 spretan , precizan i okretan auto. Motor je kao sto ranije napisah 2.2 JTS sa 185 KS, tih, kultivisan i elastican. Zaista jako lepo ide (ali i trosi 13l prosek pri .agresivnijem. tempu), elasticnost je vrhunska, u 6-om stepenu povlaci i sa 2000 rpm i ubrzanja su gotovo linerna, nema .erupcija. snage, tj. rupa u ubrzanju, sve ide glatko i predvidivo.
Jedina (bar po meni) manjkavost je menjac, koji nije neprecizan ali ima mozda poduze hodove i ne dozvoljava brzo saltanje (sto meni recimo godi) vec ima nekakvu zadrsku pri promeni stepena prenosa. Naravno ima jos par sitnica koje su mi zasmetale a to su: buka koja potice og guma se suvise cuje u kabini ,u pitanju su bile Brigestone Potenza , jako mala piksla koja je gotovo sakrivena u centralnom grebenu, neverovatno losa preglednost pri voznji unazad (ali na svu srecu tu su senzori i zaista pregledni spoljni retrovizori).

Moj zakljucaj je, da je Alfa ovim modelom zaista zakoracila sigurno u svet premium sedana i da konkurencija ima zbog cega da brine. Ja sam pristrasan te bi moj izbor uvek bio Alfa, ali citiram kolegu koji je isti taj auto testirao kao i ja, a inace vozi Ceski auto germanske krvi: .ova Alfa je bezobrazno dobra! Uzimam i ja Alfu.....
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 16, 2008 11:05 am

Britanska tjunerska kuća Autodelta (postoji više od dve decenije) će 20. i 21. juna, posle 18 meseci razvoja, u Amsterdamu održati zvaničnu promociju svog novog modela – Autodelta J4 2.2 C (C je oznaka za Compressore), baziranog na Alfa Romeu 159 2.2 JTS. Autodelta J4 2.2 C je već treći u ekskluzivnoj J seriji modela, u kojoj se već nalaze Brera J5 3.2 C i Spider J6 3.2 C. Ipak, za razliku od pomenutih Brere J5 i Spidera J6, koji su dobili doterani 3.2 V6 motor, Autodelta je za novu Alfu 159 J4 2.2 C pripremila pojačani 2.2 motor, kome je dodat Rotrex kompresor. Rezultat je porast snage sa standardnih 185 na 245KS i obrtni moment povećan sa 230 na 290Nm. U paketu su još i pojačani kočioni sistem, OZ točkovi i Dunlop gume. Kome ovo nije dovoljno, Autodelta će uskoro za J4 2.2 C ponuditi i specijalni .Corsa. tjuning kit, koji će imati više od 260 konja, sa koliko trenutno raspolaže fabrička Alfa 159 3.2 V6.

Slika

http://auto.blog.co.yu/
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jun 21, 2008 11:59 am

Autodelta Alfa Romeo 159 J4 2.2 C i zvanično

Kao što je bilo i najavljeno pre nekoliko dana, britanska tjunerska kuća Autodelta (postoji više od dve decenije) je juče održala zvaničnu promociju svog novog modela – Autodelta J4 2.2 C (C je oznaka za Compressore), baziranog na Alfa Romeu 159 2.2 JTS.

Autodelta J4 2.2 C je već treći u ekskluzivnoj J seriji modela, u kojoj se već nalaze Brera J5 3.2 C i Spider J6 3.2 C. Ipak, za razliku od pomenutih Brere J5 i Spidera J6, koji su dobili doterani 3.2 V6 motor, Autodelta je za novu Alfu 159 J4 2.2 C pripremila pojačani 2.2 motor, kome je dodat Rotrex kompresor. Rezultat je porast snage sa standardnih 185 na 245KS i obrtni moment povećan sa 230 na 290Nm (podaci o performansama nisu saopšteni).

U paketu su još i novi aero body paket, pojačane kočnice, novi izduvni sistem, modifikovano ogibljenje, OZ točkovi od 19 inča i Sportmaxx GT Dunlop gume (245/35 ZR19).

Kome ovo nije dovoljno, Autodelta će uskoro za J4 2.2 C ponuditi i specijalni .Corsa. tjuning kit, koji će imati više od 260 konja, sa koliko trenutno raspolaže fabrička Alfa 159 3.2 V6.

Slika

Slika

http://auto.blog.co.yu/
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jul 04, 2008 5:18 pm

Jedna mala informacija,u sledecem filmu o Dzemsu Bondu glumice i Alfa 159 :lool:
Ima scena u trejleru,Bond bezi u Astonu dok ga u stopu prate negativci u crnoj Alfi 159 3.2 sa Ti paketom :dugokosi:
Film ce u bioskopima biti u novembru...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jul 04, 2008 6:00 pm

The Bond car curse continues. A Quantum of Solace stuntman is fighting for his life in hospital after a driving chase scene went horribly wrong.

Aris Comninos suffered serious head injuries when his Alfa 159 ploughed into a truck while filming a stunt on a winding road in Brescia. He is reported to be in a critical condition, while fellow stunt driver Bruno Verdirosi was also injured in the crash. The Alfa, as you can see from the pictures, is a write-off.

Slika


It’s the third car smash-up in just a week on the Quantum of Solace set. Last weekend, an Aston engineer lost control of a DBS and plunged into Lake Garda, and just hours later a stuntman was injured in another crash.


Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Pet Jul 04, 2008 6:08 pm



Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
motion
Postovi: 243
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 11:55 am

Čet Sep 04, 2008 8:53 am

Malo sam cackao po netu i naidjoh na informaciju da se sprema zamena za Alfu 159 2011. god. Naslednik se radi u saradnji sa Maseratijem i trebalo bi da ima pogon na zadnje tockove.

Naisao sam na dve slike

http://www.postimage.org/image.php?v=gxJrqJS

i

http://www.postimage.org/image.php?v=gxJrNb9

Iskreno se nadam da ce liciti na onu sa prve slike.

Sta vi mislite, koja vam se vise svidja?
"...owning an Alfa is a portal through which all petrolheads must pass if they genuinely want to know what it is that differentiates a car from a toaster or a washing machine" by Jeremy Clarckson (da je srbin zvao bi se Jeremija)
Korisnikov avatar
Vuk 166
Garaža: A6 C7 3.0 TDI '13
166 FL 2.0 TS '05
166 V6 TB '00
Ex 166 3.0 Sportronic '98
Lokacija: NI
Lokacija: 18000
Postovi: 1392
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:20 pm

Čet Sep 04, 2008 1:27 pm

Ja glasam za prvu! :plavi_voli: E sad da li ce biti bilo koja od te dve......
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Ned Okt 05, 2008 9:23 pm

danas sam imao tu srecu da se vozim od gazele do genex-a iza crne 159 ti sa beckim tablicama...

ima fenomenalno vesanje i lezanje, minuse na tockovima, i opsti izgled za cistu desetku!

:love:

ovako nesto...
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Korisnikov avatar
igorkrnic
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: 2019 Stelvio Veloce 2.0AT 280ks
2020 Jeep Renegade 1.3AT 150ks
---------Ex---------
2020 Stelvio Quadrifoglio 510ks
2014 Giulietta 2.0D TCT 174ks
Lokacija: Kikinda
Lokacija: Kikinda
Postovi: 1484
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:46 pm

Ned Okt 05, 2008 10:04 pm

ouch :shock:
Korisnikov avatar
Vuk 166
Garaža: A6 C7 3.0 TDI '13
166 FL 2.0 TS '05
166 V6 TB '00
Ex 166 3.0 Sportronic '98
Lokacija: NI
Lokacija: 18000
Postovi: 1392
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:20 pm

Sub Okt 11, 2008 11:37 am

Sto sam video 159-ku ovde u Nisu na BG table znaci ubija,dobro sto me nije strefilo nesto... :shock:
Slika
Slika
Slika
Slika

:kadr
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Nov 07, 2008 4:36 pm

Ljudi,gledajte novog Bonda,na samom startu filma Bond bezi kroz Italiju u Astonu,dok ga u stopu prate 2 crne 159-ke,iz kojih likovi pucaju na njega...Pocetak je savrsen,tisina,odjednom kamera skace u sred tunela i opizdi te izmesana rika Astona i Alfi :lool:
Korisnikov avatar
mitrowsky
Contact:
Garaža: Honda Accord Type-S 2007. год.
Fiat Brava 1.6 2000. год.
ex-Alfa 147 2.0 TS 2002. год.
Lokacija: Блок 38
Postovi: 89
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 9:34 pm

Sub Nov 08, 2008 1:14 am

Da da, upravo sam izašao iz bioskopa. Alfe rulaju :headbang3:
Ima i 156 u jednom kadru...
Verovali ili ne, dok su išle reklame pred film, nešto sam se zamislio kako bi bilo dobro da se pojavi neka Alfa u Bondu (a još bolje Bond u Alfi). Naravno da je fantazija krenula u smeru 8C :mrgreen: :mrgreen: Ipak sam zaključio da je to nerealno i da bi verovatno bilo preskupo, ali sam odmah zamislio neke negativce kako deru crne alfe... Nepun minut kasnije sam morao da se uštinem :badteeth2:

edit:
nekoliko screenshotova iz trailer-a:
Slika Slika Slika
Slika Slika
Голф? Никад!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Nov 08, 2008 6:30 pm

Pa to se znalo jos odavno,mislim da ce biti alfe u filmu,evo ja sam ovo gledao jos pre nekoliko meseci...

[youtube][/youtube]
Korisnikov avatar
mitrowsky
Contact:
Garaža: Honda Accord Type-S 2007. год.
Fiat Brava 1.6 2000. год.
ex-Alfa 147 2.0 TS 2002. год.
Lokacija: Блок 38
Postovi: 89
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 9:34 pm

Sub Nov 08, 2008 8:36 pm

Ma da, ali ja sam to potpuno zaboravio tako da je iznenađenje bilo potpuno.
Голф? Никад!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Nov 08, 2008 11:19 pm

Slika

Ja sam vozio ovo cudo prosle godine u Svajcarskoj( rentacar)! Auto je 2007.god. presao je bio 12000km, .....znaci, toliko sam se nalozio na auto putu izmedju Lozane i Zeneve, jurcao sam 200 i preko :lool: i naravno palo je slikanje radara( 180 CHF sam platio kaznu)....VREDELO JE SVAKI CENT!
LUDILO

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”