Novi pocetak (modeli)

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pon Jun 12, 2017 10:45 am

Coo napisao: Nego gledam cifre za Giuliu, ne znam koji im je plan ali ovim tempom ih neće ni 30 hiljada prodati u 2017. Kako su krenuli biće epic fail.

Glupost. Pa ta brojka o kojoj pričaš je vrlo lako moguć dostižna samo na području EU28+EFTA.

A stranica carsalesbase vrlo često ima netočne podatke.
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pon Jun 12, 2017 10:51 am

Koja stranica ima tacne podatke? Koliko moze biti ta greska 10-30%? Da li grese za sve modele ili samo za neke?
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pon Jun 12, 2017 10:57 am

Djo83 napisao:Koja stranica ima tacne podatke? Koliko moze biti ta greska 10-30%? Da li grese za sve modele ili samo za neke?

Trebalo bi doći do podataka ACEA-e. Detaljniji podatci mislim da nisu javni. Moguće da ako znate nekog ko radi u FCAS-u da vam taj može ustupiti podatke. Na jednom talijanskom forumu te podatke zna davati tip koji radi za BMW.

Pa jedan mjesec, mislim da je 3., su recimo za Tipo pogriješili za oko 1000 komada.

Greška može biti iz više razloga. Recimo u Italiji Giulie obične i Giuliu :quadrifoglio gleda odvojeno. Ako nisi zbrojio kreću greške, a ima toga još. Ili u Francuskoj N1 mi pada na pamet.
Korisnikov avatar
Plexform
Garaža: 2010 MiTo, 1.4TBi 155 Rosso
2022 Giulia QV, 2.9 V6 510 Rosso
Lokacija: Beograd
Postovi: 153
Pridružio se: Pon Apr 28, 2014 10:07 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pon Jun 12, 2017 10:59 am

Djo83 napisao:...Ja se nadam da su u Fiatu odlucili da Alfa bude iskljucivo premium marka za uzi krug kupaca (kao Jaguar, Lexus i sl.) + koliko uspeju prodati obicnim smrtnicima pa da time imaju neku matemariku, inace ne vidim kako sa 15ak hiljada komada godisnje prodaje Giulia moze da bude komercijalno uspesan model na nacin kako se za 159 kaze da nije bila.
Videcemo :) Svakako je i dalje rano za daleke predpostavke, tek je sve ovo nov pocetak, ja iskreno nisam ocekivao da ce odjednom da se prodaje ko alva. Polako, samo da imaju vise pameti i da ponude varijacije, nastave sa kvalitetom i za 5-10 godina, Alfa se moze resiti prljavstina iz proslosti.
2600 napisao:
Coo napisao: Nego gledam cifre za Giuliu, ne znam koji im je plan ali ovim tempom ih neće ni 30 hiljada prodati u 2017. Kako su krenuli biće epic fail.

Glupost. Pa ta brojka o kojoj pričaš je vrlo lako moguć dostižna samo na području EU28+EFTA.

A stranica carsalesbase vrlo često ima netočne podatke.
I ja zaista mislim da je to glupost druze :blush:
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pon Jun 12, 2017 11:00 am

Pa na http://carsalesbase.com za Giuliu a i ostale, se kao izvor navode: Manufacturers, ANDC, JATO Dynamics. Znaci izmedju ostalog i podaci proizvodjaca. Greska od 1000kom na godisnjem nivou ne pravi nikakvu specijalnu razliku.
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pon Jun 12, 2017 11:04 am

Djo83 napisao:Pa na http://carsalesbase.com za Giuliu a i ostale, se kao izvor navode: Manufacturers, ANDC, JATO Dynamics. Znaci izmedju ostalog i podaci proizvodjaca. Greska od 1000kom na godisnjem nivou ne pravi nikakvu specijalnu razliku.
U slučaju Tipa znam mjesec gdje je greška 1000.

Oni očito ne žele platiti podatke od ACEA-e koje ima jako detaljnu statistiku. Čak ima prodaja po motoru, po razini opreme...

Je li zna tko što je uopće ACEA?
Korisnikov avatar
Coo
Garaža: ex 147 '07 JTDm 8v
Yeti TDI 4x4
Lokacija: BGD
Lokacija: Beograd
Postovi: 508
Pridružio se: Čet Apr 25, 2013 7:42 am

Pon Jun 12, 2017 11:06 am

@2600 pa nemam baš vremena da stojim ispred fabrike i brojim. Jes' da su žabari majstori prevare pa bi valjda napumpali cifre? Daj nam tvoje cifre pa da vidimo. Po ovom run rate 25-30k komada u EU za 2017. Taman da pokupuju Karabinjeri i svi živi, pa možda pređe 30.

http://www.carsitaly.net/fiat-car-sales_europe.htm#Alfa Romeo Giulia

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
If it ain't broke, don't fix it.
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pon Jun 12, 2017 11:12 am

Eto i ti sada pričaš o mogućih 30 tisuća samo za EU, a Giulia iz Cassina ne izlazi samo za EU tako da su moguće brojke još veće. Po ovom tempu ako nastave, a u međuvremenu ga i pojačavaju, je realno očekivati oko 50 tisuća novoregistriranih Giulia u 2017. godini.

A ovo za Talijane i prevare. Pa u Europi se prodajne brojke vode isključivo kroz broj novih registracija. Mjesta prevarama su minimalna za razliku od nekih drugih tržišta.
Korisnikov avatar
Coo
Garaža: ex 147 '07 JTDm 8v
Yeti TDI 4x4
Lokacija: BGD
Lokacija: Beograd
Postovi: 508
Pridružio se: Čet Apr 25, 2013 7:42 am

Pon Jun 12, 2017 11:19 am

Po kom tempu ako nastave? Po ovom sada deluje 25k za EU i 5k za USA. Po tebi će da dupliraju prodaju Giulie u Q3 i Q4 2017 na osnovu čega? To bi bio baš zanimljiv trendline.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
If it ain't broke, don't fix it.
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pon Jun 12, 2017 11:25 am

Imaš još mnogo tržišta koja nisu pokrivena brojkama, npr. Kina. Recimo taj carsalesbase pokriva za Kinu samo vozila proizvedena tamo.

A pogledaj kako raste prodaja Giulie u SAD-u. I još će sigurno rasti. Pogledaj broj vozila po dileru u konkurencije. Giulia još tu jako puno kaska i proizvodnja je te krenula jače za SAD od 3. mjeseca, a treba vremena da vozila dođu do dilera. A vjerujem da će MY2019 donijeti u budućnosti još veću atrakciju sa uvođenjem modela Veloce na tržište SAD-a kojeg još nema tamo. Koliko znam neće to tamo doći sa MY2018. Pričamo o modelu sa 350 KS.
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pon Jun 12, 2017 11:35 am

Plexform napisao:
Djo83 napisao:...Ja se nadam da su u Fiatu odlucili da Alfa bude iskljucivo premium marka za uzi krug kupaca (kao Jaguar, Lexus i sl.) + koliko uspeju prodati obicnim smrtnicima pa da time imaju neku matemariku, inace ne vidim kako sa 15ak hiljada komada godisnje prodaje Giulia moze da bude komercijalno uspesan model na nacin kako se za 159 kaze da nije bila.
Videcemo :) Svakako je i dalje rano za daleke predpostavke, tek je sve ovo nov pocetak, ja iskreno nisam ocekivao da ce odjednom da se prodaje ko alva. Polako, samo da imaju vise pameti i da ponude varijacije, nastave sa kvalitetom i za 5-10 godina, Alfa se moze resiti prljavstina iz proslosti.
Dobro se prodaje. Tko je pratio kažu da je Alfa već u plusu u zadnjem kvartalu ove godine. Valjda CFO i CEO imaju dobre projekcije. Ipak su oni uzeli u obzir razne kalkulacije, a i poznati da su da jako rijetko griješe kada je riječ o financijskim planovima.

Najbitnije je stalno unaprjeđivanje. Vidim da sa Giuliom to rade. Kako se čini evo nam od 24.06. mogućnost narudžbe novih dizela sa 160 odnosno 190 KS, a tu je i SCR u igri. To je Giulia MY2018. Sa MY2019 bi koliko znam trebali doći FullLED i Veloce sa 350KS za neka tržišta.
Znači radi se, nisu sada ostali na tome da izbace novi model i onda 4 ili 5 godina ništa do eventualnog facelifta.

Ovaj pristup svakako ohrabruje.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re:

Pon Jun 12, 2017 11:44 am

Coo napisao:Ne, nego reče DejanGT da nema promo materijal za MiTo koji se obraća ženama. A na konto Giu, od 5 koje vidim u BG 3-4 voze žene.
Ako govorimo o klipu sa manekenkom, ja bih rekao da se takvi prevashodno obraćaju muškarcima, a kad bi ciljana publika bila ženska onda bismo videli nekog manekena u boksericama, sa "pločicama" i izvajanim mišićima!? Ili možda grešim? ;)
Alfa je obično u reklame ubacivala lepe žene, glumice i manekenke, pa ni MiTo nije izuzetak što znači da se obraća sličnoj klijenteli.

A što se tiče pola vozača kod nas, ponavljam da nismo relevantno tržište za takve analize. Važi i za MiTo i za Giuliettu da su ih od starta obično kupovali platežno sposobniji ljudi kojima je to drugi ili treći (manji) automobil za suprugu, kćerku i slično. Tek sada kada su polovnjaci dostupniji širem sloju kupaca, onima koji će Alfu birati kao primarno i željeno vozilo, moćićemo dobiti neke preciznije odgovore. Nije slučajno da se od svih MiTo i Giulietta predstavljenih na ovom forumu praktično listom radi o muškarcima, što opet ne daje realnu sliku, ali samo pokazuje kako se statistika može frizirati prema trenutnim potrebama.

Za mene je QV Giulia ili MiTo sve samo ne ženski ili "ženskast" automobil...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pon Jun 12, 2017 11:52 am

Mislim da u prvom pasusu gresis a u drugom si kontradiktoran sam sebi. :) Cisto da se razumemo, razmenjujemo misljenja, nema nikakvih hard feelings. :)
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Pon Jun 12, 2017 12:06 pm

Plexform napisao:Uma Thurman je reklamirala Giuliettu, sta sada ispada da je Giulietta zenski auto?
Žena reklamira auto kad je auto za muškarce. Ne vole žene da gledaju žene nego muškarci.

Po tvojoj logici bi na Pirellijevom kalendaru trebali da budu goli frajeri ;)
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pon Jun 12, 2017 12:14 pm

Djo83 napisao:Mislim da u prvom pasusu gresis a u drugom si kontradiktoran sam sebi. :) Cisto da se razumemo, razmenjujemo misljenja, nema nikakvih hard feelings. :)
Kakva crna "hard feelings". Nikada ne bežim od kvalitetne i civilizovane razmene mišljenja uz obostrano uvažavanje ;)
Za prvi pasus možda i grešim ako ne uvažim danas obaveznu političku korektnost, ravnopravnost i težnju ka ujednačenosti polova! Onako po "staromodno" rekao bih da se obično muškoj populaciji serviraju dobre "ribe" :) Naravno, vrlo sam otvorenih pogleda i shvatanja, čisto da ne bude neke zabune.
A što se tiče drugog pasusa, voleo bih da mi pojasniš i preciziraš u čemu sam to kontradiktoran? Nastavljamo da diskutujemo naravno...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pon Jun 12, 2017 12:22 pm

"Važi i za MiTo i za Giuliettu da su ih od starta obično kupovali platežno sposobniji ljudi kojima je to drugi ili treći (manji) automobil za suprugu, kćerku i slično."

"Za mene je ... MiTo sve samo ne ženski ili "ženskast" automobil..."

Mada mislim da je problem sto se ide u krajnost, niko nije rekao Mito zenski auto ili iskljucivo za zene, ali daleko od toga da je badass auto i da ima taj izgled njuske i linije kako imaju recimo 159 ili Giulia pa i 156 u svoje vreme itekako...

Sto se tice prvog pasusa oko reklame nije toliko ni bitno :).
Korisnikov avatar
Plexform
Garaža: 2010 MiTo, 1.4TBi 155 Rosso
2022 Giulia QV, 2.9 V6 510 Rosso
Lokacija: Beograd
Postovi: 153
Pridružio se: Pon Apr 28, 2014 10:07 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pon Jun 12, 2017 12:23 pm

DejanGT napisao:
Plexform napisao:Uma Thurman je reklamirala Giuliettu, sta sada ispada da je Giulietta zenski auto?
Žena reklamira auto kad je auto za muškarce. Ne vole žene da gledaju žene nego muškarci.

Po tvojoj logici bi na Pirellijevom kalendaru trebali da budu goli frajeri ;)
Moj komentar je bio sarkastican - unisex, je moja poenta :yipi:
Korisnikov avatar
IvanNS
Garaža: 159 kle kle kle, punto kle kle kle, superb kle kle kle
Lokacija: NS
Postovi: 192
Pridružio se: Ned Nov 13, 2016 8:44 pm

Pon Jun 12, 2017 12:23 pm

Ne volim podelu na muska I zenska auta, jer je malo uvredljivo sa jedne strane, a sa druge strane je dovoljno da auto bude mali, lagan za voznju, pa jos I ako je lep da se karakterise kao zenski.

Evo kada sam uzeo 147 za zenu, gledao sam da taj auto bude neki koji bih I ja rado vozio, dosta komentara je bilo ili da je 150ks previse za zenu ili da sam napravio sjajan izbor jer jr 147 "idealan zenski autić", znaci u deminutivu, a meni je to ozbiljan I sposoban porodicno/sportski hecbek.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Pon Jun 12, 2017 12:29 pm

Alfanatic, potpuno si u pravu, advertising funkcioniše po istim principima desetinama godina jer je zapravo zasnovan na psihologiji. Da bi spot bio "ženski" morala bi žena da koristi proizvod. Ako je žena slikana pored proizvoda, onda je ona suštinski mamac za muškarca. Mnoge žene i ne vole kada se žene koriste kao "mamci" pa je njima takav advertising često odbojan.

Na žalost, poruka bilborda sa Umom Thurman pored Giuliette je "kupite ovakav auto i imaćete ovakvu ribu". Zato i kažem da je bolje da su slikali Giuliettu pored 2500 automehaničara i da je slogan bio "ako nešto pođe naopako svi smo tu". Bilo bi im mnogo korisnije :)
Korisnikov avatar
Plexform
Garaža: 2010 MiTo, 1.4TBi 155 Rosso
2022 Giulia QV, 2.9 V6 510 Rosso
Lokacija: Beograd
Postovi: 153
Pridružio se: Pon Apr 28, 2014 10:07 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pon Jun 12, 2017 12:31 pm

DejanGT napisao:...da je bolje da su slikali Giuliettu pored 2500 automehaničara i da je slogan bio "ako nešto pođe naopako svi smo tu". Bilo bi im mnogo korisnije :)
E ta ti je dobra :gr8:
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pon Jun 12, 2017 12:33 pm

Sve je to od slučaja do slučaja i kakvu poruku želi neko da pošalje. Nema tu jasne podele.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4954
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Pon Jun 12, 2017 12:52 pm

Evo ga Mito VAN za US tržište :D
Slika
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Pon Jun 12, 2017 12:55 pm

Ma naravno, automobil je isuviše kompleksan i skup proizvod kao takav da bi bio orijentisan samo na muškarca ili samo na ženu. Jedan automobil je zapravo čitava lepeza proizvoda namenjena celom spektru publike. Greška je ako fabrika ne pokuša da se obrati svim potencijalnim kupcima, jer su svi ti pokušaji zapravo jeftini u odnosu na razvoj samog automobila. Normalno je da tokom životnog ciklusa nekog auta probaju da se obrate raznim grupama kupaca. Nekad uspe, nekad ne, ali je glupo i ne probati.

Meni je glupo gašenje MiTa i zbog toga što za neke proizvode period prihvatanja od strane kupaca ume da bude i duži, može da potraje i par generacija proizvoda, i ako ne pokažeš strpljenje onda možda bolje i da ne pokušavaš. MiTo ima neku svoju publiku za koju bih rekao da nije ni tako mala, ali jbg. MiTo je zgodna jeftina ulazna tačka u "Alfizam" koja bi mogla da ti odneguje potencijalne kupce za veće i skuplje modele. Jbg. njima je izgleda lakše da takvim kupcima kažu - idi kupi fiću ili neki Opel.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pon Jun 12, 2017 12:56 pm

Ovaj van je namenjen kupcima tipa Marija Šerifović ili Marina Maljković :)
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re:

Pon Jun 12, 2017 1:01 pm

IvanNS napisao:Ne volim podelu na muska I zenska auta, jer je malo uvredljivo sa jedne strane, a sa druge strane je dovoljno da auto bude mali, lagan za voznju, pa jos I ako je lep da se karakterise kao zenski.

Evo kada sam uzeo 147 za zenu, gledao sam da taj auto bude neki koji bih I ja rado vozio, dosta komentara je bilo ili da je 150ks previse za zenu ili da sam napravio sjajan izbor jer jr 147 "idealan zenski autić", znaci u deminutivu, a meni je to ozbiljan I sposoban porodicno/sportski hecbek.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Sve vezano za automobile je relativno i tako treba stvari i posmatrati.

Kada sam ja hteo da prodam Alfu 159 2.2 JTS svi su mi govorili - nikad je nećeš prodati zbog toga što je benzinac i zbog velike kubikaže.

Stavim ja auto u oglas i posle pet dana dođe neki baja u nekom ogromnom džipu da pogleda auto. Provozamo se mi, odemo do njegovog mehaničara i on odluči da kupi auto.

Kada smo potpisivali ugovor, on mi preda pare, okrene se ka svojoj ženi i kaže: "e konačno da i ja kupim auto koji malo troši i jeftina je registracija". Jbg, sve je relativno :)

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”