Alfa Romeo 159 (prve fotke i testovi generalna diskusija)

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Okt 19, 2005 11:34 am

Fahreigenschaften = Handling characteristics
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Sre Okt 19, 2005 12:27 pm

Dobila ih je u najbitnijoj kategoriji,koga interesuje sto je gepek par litara manji i sl. sitnice :cool ;)
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Sre Okt 19, 2005 12:51 pm

Pa, da - svako zna sta je je njemu vazno kod automobila. Mene licno ne interesuje koliko ima mesta u gepeku, koliko ima mesta na zadnjoj klupi (jer jos uvek nemam dece), emisija CO2...cak me i potrosnja ne interesuje toliko. Bas me briga da li imam 8 ili 12 air bagova - jer nikada ne kupujem auto sa predumisljajem "sta ce biti ako se slupam", vec "kakve su mogucnosti automobila da izbegnem sudar" (kocnice, upravljanje, svetla, preglednost...). Tako i treba citati te testove...

@ quadrifoglio
Mislim da u ovoj fazi jos nije ni definisano da li ce imati 405 ili 425 ks, to su vise glasine koje dopiru iz krugova bliskih fabrici...u svakom slucaju trebace joj sto vise snage i sto manje mase jer je konkurencija bas opasna u tom segmentu...
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Okt 19, 2005 1:21 pm

sada sam pogledao filmic... kad nijedan auto ne moze da joj pridje... pogledajte samo kako ostali zabacuju guzu, ona nije trenula...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Okt 19, 2005 2:08 pm

Sasha napisao:Dobila ih je u najbitnijoj kategoriji,koga interesuje sto je gepek par litara manji i sl. sitnice :cool ;)
paaa one koji voze karavane i pick upove ljude koji imaju tezge na primer ili poljoprivrednike :P ali nesto mi govori da oni nisu ciljna grupa 159ke
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Okt 19, 2005 3:53 pm

156V6 napisao:
Sasha napisao:Dobila ih je u najbitnijoj kategoriji,koga interesuje sto je gepek par litara manji i sl. sitnice :cool ;)
paaa one koji voze karavane i pick upove ljude koji imaju tezge na primer ili poljoprivrednike :P ali nesto mi govori da oni nisu ciljna grupa 159ke
za njih postoje ONI "automobili".... ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Okt 21, 2005 12:26 am

odgledao sam onaj film od 10mb

bio sam SOKIRAN :shock: kad sam video kako onoliki auto lezi "zalepljen" za beton na kishi ali i na testu severnog jelena znachi za neverovati s obzirom da je lezanje na nivou nekog sportskog dvoseda sa niskom tackom lezista..odusevljen sam -bravo Alfa

da li delite moje misljenje da Accord i Peugeot deluju NEDORASLO u onom testu a Bmw smesno i tromo evo gledam vec peti put i ne verujem lezi kao prikovana :twisted:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Okt 21, 2005 12:28 am

Sinoc sam odgledao i reklamu na Rai Uno za crnu 159ku...brooka
ako neko naleti na link neka prikachi
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Okt 21, 2005 12:43 am

ma kakav pezo... smeh smeh smeh...
doduse za Hondu mi je cudno malo... ali jbg...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Okt 21, 2005 10:31 am

156V6 napisao:odgledao sam onaj film od 10mb

da li delite moje misljenje da Accord i Peugeot deluju NEDORASLO u onom testu a Bmw smesno i tromo evo gledam vec peti put i ne verujem lezi kao prikovana :twisted:
accord i pezo su zaista katastrofa... za accord nikad ne bih rekao da ce proci tako lose... ali za bmw se ne bi slozio ipak je i on dosta lepo odradio - nema nekog veceg zabacivanja kao kod ostalih...
p.s. mecka se ne vidi lepo... pih
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Okt 21, 2005 12:37 pm

da Milose ali pogledaj pazljivo koliko tromije bembara deluje koliko 159ka ostrije seche asfalt...a i cini mi se da je benkica zakacila guzom na kraju jednu ili dve kupe(a to je u realnosti neki zid ili drugi auto) ja to tako gledam,ali bolje lezi od Honde i Lava zato su i jeste na drugom mestu

Honda me skroz razocarala onoliko zanosenje strasno
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Sub Okt 22, 2005 12:29 am

Hm... Danas sam na brzinu prelistao Quattroruote gde je odradjen veliki uporedni test od nekih (od prilike) 11 automobila. Vozile su se naftarice 2.0 litre, stim shto je jedno 4 automobila bilo sa 2.2 litre...

159-ka je pozicionirana na osmom mestu i najloshije ocene je dobila u segmentu unutrashnjeg prostora finalna obrada itd... A takodje i na oceni motora - veoma losha elastichnost u petoj brzini. Bilo je josh nekih par stavki koje su manje bitne, ali skidaju ukupnu ocenu do bola!

159-ka je pojela sve redom u ponashanju automobila u pokretu i ponashanje automobila prilikom kochenja (zaustavni put)...

Zamerka za cenu mislim da je neopravdana, jer je pozicionirana izmedju najjeftinijih i najskupljih automobila. Interesantno je da je automobil pojedinachno gledano veoma lepo ocenjen, ali su ga ubili u pojam kada su testovi spojeni...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Okt 22, 2005 12:09 pm

oni ponekad preteruju sa kritikama automobila, kao da su oni napravili nekoliko savrsenih auta i onda se tako kriticki osvrcu na pojedine stvari...
slusam kako pricaju za 156 kako je nekvalitetna unutra u odnosu na bmw3, pa cekajte ljudi taj bmw mora biti kvalitetniji (unutra)kad je skuplji najmanje za 12 cene u odnosu na alfu... ne znam, nisam pametan...
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Sub Okt 22, 2005 12:39 pm

Paaaa, b*w sa testa je skuplji za oko 4000 od 159-ke... Ne ulazimo u tu prichu oko cene, poenta je u ukusima.

Konkretno, 159-ku krasi spartanska unutrashnjost, bez raznoraznih dzidzabidza i meni se izuzetno dopada. :) Shta je tachan kriterijum ocenjivanja to zna sam chasopis, ali chinjenica vezana za svaki Italijanski auto je; kad god sednem u neki od njih osecam se kao kod kuce...
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Sub Okt 22, 2005 12:51 pm

@killaz
Jeste to je master test koji smo ovde spominjali , Alfa je 8. od 11 automobila. Nisam ga jos pogledao, ali sam video komentare tog testa na internetu i pozicija Alfe se dosta komentarise, jer su test vozaci manje vise svi bili zadovoljni sa 159. Normalno, najljuci su Italijani. Cudni su rezultati jer je Peugeot 407 pokazao jako lose rezultate u voznim karakteristikama (generalno su svi test vozaci sirom Evrope razocarani "otudjenim upravljanjem" Peugeota), a na kraju je plasiran odlicno. Alfa je tu stvarno bila ubedljivo najbolja, samo je BMW mogao donekle da parira. Prvi put se desilo da Honda Accord dobije velike kritike na racun ponasanja na putu??? Saab je ukupno poslednji sto je smesno...jer bi trebalo da bude bar ispred Vectre...ovo sigurno nije drago ni ljudima iz GM. Matori Mondeo je plasiran odlicno (4.) - licno auto jako cenim, ali je ipak prevazidjen...Takodje i Mercedes C, model vec u godinama je drugi...ne znam test gde ga Audi A4 nije dobio, a ovde je treci...Bas cudni rezultati, ali nisam jos video ni Quattroruote ni auto motor und sport, da procitam test.
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Okt 22, 2005 1:09 pm

ja generalno ne verujem tim testovima iz razloga sto voze razliciti vozaci, razlicit precnik felne, druge visine guma... dovoljno parametara da ne budu tacni rezultati i da se auto drugacije ponasa u krivini i pri tim naglim promenama pravca...
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Sub Okt 22, 2005 1:33 pm

Apropo Alfine unutrasnjosti - mislim da je Alfa napravila jednu drugu gresku. U dosadasnjim testovima, komentarima svi hvale izvanredan kvalitet materijala (pazite - to nije kvalitet izrade, nije finalna obrada...) koji je upotrebljen u Alfi, pocev vec od bazne verzije. Medjutim, takvi dobri materijali su isti u svim varijantama. I sada, imacete slucaj da kupac 159 3.2 Q4 ima iste materijale kao i 159 1.9...i jos gore kupac Brere... Znaci ljudi koji dao 40000+evra imace isti feeling kao i ovi za duplo manje para. Pogotovu je lose sto je salt tabla u Breri ista kao i u 159, bez icega posebnog u sebi. Tu su previse stedeli, a setite se da GTV ili Fiat Coupe su imali razlicite salt table, cak u Fiatu skoro da niste mogli da nadjete isti prekidac kao u ostalim Fiatima. To mi je uvek bilo bezveze u Calibri koja je unutra bila ista kao Vectra. Nadam se da ce to bar delimicno ispraviti u GTA verzijama jer us kupci jako probirljivi i velike firme idu ka njima sa maksimalnom mogucom individualizacijom, cak i u gornjoj srednjoj klasi. Inace, svidja mi se unutrasnjost, bas je smekerska pogotovu sto ima pokazivac pritiska ulja :o , a ne sat kao u 156, jedino mi volan deluje jeftino, kao da je skinut sa Playstation konzole sa ruznim kruznim tasterima.
Acqua-Olio-Benzina
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Sub Okt 22, 2005 1:43 pm

@starac vujadin: Chinjenica sa testa je da enterijer i nazovi neki vizuelni detalji PREVISHE utichu na krajnju ocenu!

Kao shto sam napomenuo 159-ka je pojedinachno veoma dobro ocenjena, ne znam kako se u ukupnom plasmanu nashla tako nisko! :|

Btw peugeot pored sve katastrofe je VEOMA visoko pozicioniran, a upravo zbog priche o enterijeru i udobnosti... Znachi neki subjektivni zakljuchak u vezi testa je; nije bitno sletecesh sa puta, ali ce ti biti udobno prilikom istog - super... :tiltgrin:

Da, Saab je takodje krajnje loshe pozicioniran i isto tako ne mogu da verujem za mondeo da je toliko visoko - neko se opasno poigrao...

-Jedina stvarno losha strana 159-ke 2.0 diesel je motor koji je realno slab, mada i tu mi je VEOOOOOOMA chudan rezultat ispitivanja elastichnosti u petoj brzini (chini mi se od 80-120km/h) je ishla 18.6 sec. 159-ka 2.0 diesel inache ima veoma dobar obrtni moment a shto se tiche mase nije toliko tezha od konkurencije, da bi ostvarila tako bedan rezultat.

Dopunicu izlaganje kad se dokopam chasopisa i eventualno ga skenirati pa zakachiti slike.

Btw, mercedes (i josh par automobila) na testu ima agregat od 2.200 ccm, ne znam zashto onda nisu uzeli 159-ku sa 2.400 ccm - ODUVALA BI SVE i to BUKVALNO!

I zakljuchak; ispada da je faking Mondeo najbolji od svih jer sa najnizhom cenom se nalazi tako visoko kotiran, a takodje ispada da je bolje kupovati automobil proizveden sa STARIJOM tehnologijom.

Uzhas blagi...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Okt 22, 2005 10:20 pm

Ma cela &štampa je sjebana! Počev&ši od kompjutera, preko HIFi-ja pa do automobila. Ko da vi&še para, taj pobeđuje. Da su testovi realni, mislite da bi novinari vozili dobre aute, letovali na skupim i ekskluzivnim mestima i tako to. Para sve re&šava, količina brzinu pode&šava. Bilo i biće. NE POSTOJE objektivne novine. Jo&š kad mi napaljenci kažu kako je vektra 98 bolja od ALFE i bolje leži, dođe mi da prsnem! Onda ih lepo stavi&š u auto i provoza&š po nekim krivinama i svi se ne&što čude. Šurak ima Megana sa 1.6 motorom koji je TRLICA za moju Alfu. Vozio sam razne Mece, Bembare, Renoe, Citroene, Japance, ali je ALFA ALFA. Možda je BMW tu negde, ali mi se jednostavno spolja ne sviđa.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Okt 23, 2005 12:01 am

http://mail.google.com/mail/?view=att&d ... cae3b87ece


A ovo ? :::::::::::::)
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Ned Okt 23, 2005 12:04 am

??? link ka gmailu :? sta si hteo da pokazes?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Okt 23, 2005 1:09 am

Ljudi ajde da se ne lazemo ovde je u pitanju nesto drugo a to je veliki kapital velikih igracha koji stoje u senci takvih po pravilu narucenih testova.

Da se nasla na trecem ili cetvrtom mestu prihvatio bih jos nekako ali osma je smesno narocito kad cujem ko je ispred,Alfa ne bi sebi dozvolila takav luxuz da ode na 20km i u Nemackoj u sred BAVARSKE koja je kolevka Bmw-a i tamo napravi svoju prvu zvanicnu prezentaciju...sta sad ce neki casopis da mi prosipa pamet da oni iz Alfe nisu znali kakav su krs napravili pa su otisli da guraju prst u oko nemcima sa autom koji ne moze da dobije neki bedni Mondeo ili 407icu :roll:

mislim ovo je tako providno jer verujem da u Arezeu nisu budale i znaju sa cim su izasli u javnost,ako je lezanje bolesno dobro ako su kocnice perfektne,ako su vozne karakteristike odlicne,ako je pasivna bezbednost najbolja u klasi ja stvarno ne znam u cemu je problem :shock: ...sto nema 500litra zapreminu gepeka? i sto se ne obara zadnja kupa? ma dajte to moze da bude argument za karavane ne za sportski orijentisanu limuzinu

nekom jednostavno ne odgovara da se Alfa pozicionira na vrhu,ako test vozachi kazu da je odlicna u cemu je onda problem? Sto su nemci konacno dobili ozbiljnu konkurenciju i sto im se to ne svidja eto to je problem...ako je ovo za SAAB tacno da je zauzeo 11 mesto to je u najmanju ruku bedno i nekorektno i smrdljivo

Bice jos testova polako videcemo...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Okt 23, 2005 2:25 am

Evo ja imam nesto za vas na ovu temu...
Par "frejmova" iz 3D animacije radjene za sajam automobila u Zenevi...
(izvinjavam se zbog rezolucije)

Slika

Ko bi rekao da nije prava?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Okt 23, 2005 12:16 pm

rekoh... cekam da vidim sta ce Jerremy Clarkson da kaze za 159ku... zajebi sve ove ostale...

btw
BMW = Bavarian Money Waster
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Okt 23, 2005 2:10 pm

:thinkof: :nod:

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”