SP 2014 Brazil

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
speedfreak968
Garaža: :
'07. AR 159 SW JTDm
'03. Peug 206 XS 1.6 16v
ex '96. AR 146 ti
ex '98. AR 156 2.0 TS
ex '02. AR 156 2.5 V6 24v
ex '04. AR 156 SW ti
Lokacija: Bgd
Lokacija: Cinecittà, Belgrado
Postovi: 2510
Pridružio se: Uto Nov 25, 2008 10:52 am

Re: SP 2014 Brazil

Uto Jul 08, 2014 10:56 pm

Pali su mnogi "favoriti" na ovom sampionatu. Apsolutno se slazem da ovo nije ni senka onoga na sto smo navikli kada kazemo BRAZIL... Nem tu ni igre, ni umeca, ni srca, ni mentalne snage, ma nema nicega... Provukli su se dovde, Nemci su to vrlo brzo provalili i pokazali celom svetu da Brazil danas nema tim, nema ni individualce, mozda sa izuzetkom Neimara, mada mislim da ne bi bilo neke velike razlike i da je igrao...
Slika
If everything seems under control, you're just not going fast enough.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: SP 2014 Brazil

Uto Jul 08, 2014 11:03 pm

Naravno da Neymar ne bi ništa (mnogo) promenio, pa ne igra on u odbrani gde je očigledno sve šuplje i gde su Nemci radili šta su hteli kao na malom fudbalu. Da su igrali ozbiljno u drugom poluvremenu katastrofa bi bila i veća. Mislim da Brazilu predstoji duga analiza i skore reforme od same filozofije igre, pa dalje.

Složio bih se i sa konstatacijom da nisu Nemci briljirali u svim mečevima i da su i oni imali trenutke slabosti. Ali onako u kompletu najviše su pokazali. Dešavalo se da šampion postane neko ko je jedva prošao grupu, normalno je to na ovim takmičenjima, ali Nemci su ipak od starta imali cilj i plan. U svakom slučaju ovo polufinale prošlo je po mojoj želji, a savršeno finale bilo bi Nemačka-Holandija :) Red bi bio da se jednom i Holanđani popnu na presto, ali biće to jako, jako teško. Ako prođe Argentina ni to neće biti loše finale...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
alfa-u-srcu
Garaža: -

- Alfa Romeo Giulietta Turbo Benzina
-Alfa Romeo 159 TI JTS
-Alfa Romeo 159 JTDm
-Alfa Romeo 33 Boxer Imola Rosso
-BMW E30 coupe Brilliantrot
Lokacija: Lipovica
Postovi: 1697
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 12:36 am

Re: SP 2014 Brazil

Sre Jul 09, 2014 1:38 am

Mislim da sada samo Argentina ima kvalitet da parira Nemcima. Tu prvenstveno mislim na Mesija, jer je on igrac koji moze sam da resi utakmicu ako kola krenu nizbrdo.
Holandjani ako im krene igraju atomski i ruse sve, ali ako stane kao sto se desavalo u par navrata na prethodnim utakmicama, onda stane ceo tim i nemaju takvog individualca koji moze da napravi razliku. Sto bi u mecu protiv Nemacke bilo presudno.

Ali na ovom prvenstvu je jako nezahvalno dati bilo kakvu prognozu. Bar je tako bilo do sada. U svakom slucaju, ko god da prodje dalje (Argentina ili Holandija) nadam se da ce uspeti da pobede Nemacku.
Rodjen da ne uspem, pa se zato duplo trudim
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2455
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: SP 2014 Brazil

Sre Jul 09, 2014 5:14 am

A mene kolega juce na poslu pita sta da igra u kladionici, a ja mu k'o iz topa odgovorio 5+... Onako iz zajebancije. Na kraju bi tako... o.O
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: SP 2014 Brazil

Sre Jul 09, 2014 7:47 am

@alfa-u-srcu
Slažem se sa iznetim potpuno. Holandija na papiru ipak ne izgleda dovoljno jaka da parira bilo Nemcima, bilo Argentincima. Međutim treba uzeti u obzir da su mnogi protiv njih igrali zatvoreno, a tu posebno mislim na Kostarikance koji su bukvalno "parkirali autobus" ispred gola sa ciljem da spreče brze ulaze Robena i da se nekako dovuku do produžetaka i penala. U tome su i uspeli, mada su imali i sreće obzirom da su Holanđani pogađali tri puta okvir gola.

A u mečevima protiv pomenutih Holanđani bi ipak dobili više prostora u napadu. U svakom slučaju mnogo zavise od svoje odbrane jer valja zaustaviti Mesija pre svih. Eventualno u finalu protiv Nemaca ekipe se dobro poznaju, okosnica Nemaca je Bayern gde Roben igra i tu će biti vrlo malo tajni. Ako dobiju prostor Holanđani u napadu i ako ga talentovani ofanzivci iskoriste onda može biti svašta i zapravo na odbrani će biti najveći deo posla...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
alfamen
Contact:
Garaža: ALFA 166 TS
ALFA 166 2.4 JTD
LANCIA LIBRA 1.9
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1602
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 11:46 am

Re: SP 2014 Brazil

Sre Jul 09, 2014 9:49 am

MiloshBg napisao:A mene kolega juce na poslu pita sta da igra u kladionici, a ja mu k'o iz topa odgovorio 5+... Onako iz zajebancije. Na kraju bi tako... o.O
Ovako se to igra :D

Slika
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: SP 2014 Brazil

Sre Jul 09, 2014 11:34 am

Ako tiket nije laznjak onda svaka čast ko god da je igrao! :gr8:
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2455
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: SP 2014 Brazil

Sre Jul 09, 2014 12:18 pm

alfanatic napisao:@alfa-u-srcu
Slažem se sa iznetim potpuno. Holandija na papiru ipak ne izgleda dovoljno jaka da parira bilo Nemcima, bilo Argentincima. Međutim treba uzeti u obzir da su mnogi protiv njih igrali zatvoreno, a tu posebno mislim na Kostarikance koji su bukvalno "parkirali autobus" ispred gola sa ciljem da spreče brze ulaze Robena i da se nekako dovuku do produžetaka i penala. U tome su i uspeli, mada su imali i sreće obzirom da su Holanđani pogađali tri puta okvir gola.

A u mečevima protiv pomenutih Holanđani bi ipak dobili više prostora u napadu. U svakom slučaju mnogo zavise od svoje odbrane jer valja zaustaviti Mesija pre svih. Eventualno u finalu protiv Nemaca ekipe se dobro poznaju, okosnica Nemaca je Bayern gde Roben igra i tu će biti vrlo malo tajni. Ako dobiju prostor Holanđani u napadu i ako ga talentovani ofanzivci iskoriste onda može biti svašta i zapravo na odbrani će biti najveći deo posla...
Holandjani imaju ekstra brze i efikasne igrace u napadu sto im je i ooogroman bonus i prilicno dobru sredinu terena i jedina muka ce im po meni biti da se odbrane od disciplinovanih Nemaca. Nemci su jaki u svim fazama igre tako da ce biti zanimljivo.
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: SP 2014 Brazil

Sre Jul 09, 2014 1:00 pm

Čekaj polako, Holandija još nije eliminisala Argentinu a ti već govoriš o finalu sa Nemačkom :)
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2455
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: SP 2014 Brazil

Sre Jul 09, 2014 2:26 pm

hahaha
Ma Nemci mi u glavi pa jbga... Zaneo sam se malo. :D hahaha
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: SP 2014 Brazil

Sre Jul 09, 2014 11:04 pm

Smaraju bre sa ovim produzecima - odo da spavam!

Slika
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
speedfreak968
Garaža: :
'07. AR 159 SW JTDm
'03. Peug 206 XS 1.6 16v
ex '96. AR 146 ti
ex '98. AR 156 2.0 TS
ex '02. AR 156 2.5 V6 24v
ex '04. AR 156 SW ti
Lokacija: Bgd
Lokacija: Cinecittà, Belgrado
Postovi: 2510
Pridružio se: Uto Nov 25, 2008 10:52 am

Re: SP 2014 Brazil

Čet Jul 10, 2014 7:54 am

Aiii brate mili dosadne li utakmice, sacuvaj me Boze... Pa da sam ne daj Boze isao tamo da gledam trazio bi da mi vrate pare sa kamatom... Kakvo je ono nemastovito sranje od fudbala pa ja nemam reci... Razumem ja i da je veliki ulog, i da je bitno da se utakmica dobije na bilo koji nacin makar i ubistvom fudbala licno, ali mislim Mundijal, alo bre... Pa i ova kilava F1 je za ovo pravi triler...
I sta je ovo trebalo sirotim Argentincima? Sad i oni moraju da igraju protiv Nemaca...
Slika
If everything seems under control, you're just not going fast enough.
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: SP 2014 Brazil

Čet Jul 10, 2014 9:19 am

Ahahaha, ja sam zaspao nisam ni dočekao produžetke hahaha
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6299
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Čet Jul 10, 2014 9:22 am

I ja isto... toliko sam se smorio :D

Sent from my LG-P880 using Tapatalk
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: SP 2014 Brazil

Čet Jul 10, 2014 9:36 am

I ja! Počeo da kljucam pred kraj regularnog a cim se nista nije promenilo u prvom produžetku - ugasio tv i demonstativno otišao u krevet!
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
sibin
Garaža: 5,4L
Lokacija: bgd
Postovi: 1656
Pridružio se: Uto Feb 16, 2010 1:12 pm

Re: SP 2014 Brazil

Čet Jul 10, 2014 10:40 am

argentina :hbg
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: SP 2014 Brazil

Čet Jul 10, 2014 12:30 pm

Sto rece komentator za vreme ove utakmice, ko god da ode nemcima, nema sta da trazi...
Korisnikov avatar
speedfreak968
Garaža: :
'07. AR 159 SW JTDm
'03. Peug 206 XS 1.6 16v
ex '96. AR 146 ti
ex '98. AR 156 2.0 TS
ex '02. AR 156 2.5 V6 24v
ex '04. AR 156 SW ti
Lokacija: Bgd
Lokacija: Cinecittà, Belgrado
Postovi: 2510
Pridružio se: Uto Nov 25, 2008 10:52 am

Re: SP 2014 Brazil

Čet Jul 10, 2014 1:18 pm

thinkof: :amen:
Slika
If everything seems under control, you're just not going fast enough.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: SP 2014 Brazil

Čet Jul 10, 2014 3:50 pm

Prava antipropaganda fudbala :banghead: :fight_twak:
Jedna od najgorih utakmica koje sam u životu gledao i tipičan primer zbog čega soccer gledam samo rekreativno kad nemam šta pametnije da radim. Želim da mi vrate moja 2 i kusur sata života! Mislim da ne postoji neki drugi sport na svetu gde se može unapred izaći sa defanzivnom strategijom i totalnim odsustvom želje da se malo rizikuje i napadne, osim ako se desi slučajno. Užas i skroz suprotno mojim očekivanjima, a nadao sam se da će neko ubosti u prvih 10-15 minuta i tada bi verovatno sve krenulo drugim tokom. Ovako im je Brazil bio u podsvesti i krenulo se logikom samo da se ne primi gol, a napred šta bude. Mada bolje i da je neko onako hrabro zaginuo nego što nas je kukavički udavio.

Elem, dalje je ipak otišao za nijansu jači i ambiciozniji tim i tu nema prevare. Na papiru su Nemci svakako favoriti u finalu, ali to ne mora ništa da znači i mislim da Argentina lako može da dobije. Imaju zaista sjajnu odbranu i to su sve vreme demonstrirali na turniru, pa možda i zaustave Nemce.

Onako po domaćinski (Evropski) navijao bih za Nemce, ali isto tako želim Messiju da uzme trofej. Po meni je on najbolji fudbaler svih vremena čak i da nikada ne pobedi na SP, ali tako bi zapušio usta i onima kojima je to od nekog presudnog značaja...

BTW, mislim da bi meč za treće mesto makar mogao biti zanimljiv, otvoren i efikasan, onako iz besa i inata :)
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
sibin
Garaža: 5,4L
Lokacija: bgd
Postovi: 1656
Pridružio se: Uto Feb 16, 2010 1:12 pm

Re: SP 2014 Brazil

Čet Jul 10, 2014 8:00 pm

messi je odlican ali pored maradone ne moze da konkurise za najboljeg igraca jos dugo dugo :) pa ti nemci su i dobili brazil zbog tog pristupa igri koji brazilci imaju da igraju lepo. tu upravo argentina ima prednost jer znaju da igraju ali i da se brane. nisam nesto preterano zagrizen pored toga sto volim argentinu ali ako nemacka i turska osvoji sampionat to je po meni veliki minus za svetski fudbal.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: SP 2014 Brazil

Čet Jul 10, 2014 11:26 pm

Pitanje najboljeg svih vremena je naravno krajnje subjektivno i potpuno nemerljivo, pa se sve na kraju svede na lični ukus. Teza koju ja zastupam jeste da fudbal iz vremena Pelea i Maradone nije ni blizu ovog sporta koga gledamo danas. Ranije su "umetnici" imali daleko više prostora i slobode za svoje majstorije, nije bilo striktne markacije, a najveće zvezde trčale su po meču svega 4-5 km.
Kad bi ih danas neko vremeplovom preselio na teren uveren sam da se ne bi sastavili sa loptom, a kamoli dobili priliku da driblaju i prave majstorije. Jedan prosečni fudbalski tim bi danas pregazio bilo koju reprezentaciju iz onog vremena , toliko je fudbal evoluirao u međuvremenu i postao fizički.
A Messi sve što je do sada postigao učinio je u ovo fizičko doba, sa gomilom striktnih čuvara na leđima i zato je po meni najbolji ikada. Naravno, ponavljam da je ovo samo neki moj lični stav, ali zaista bih voleo da je u praksi moguć eksperiment da se sudare timovi/reprezentacije iz različitih epoha, pa da vidimo kako bi se stvari odvijale :)
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: SP 2014 Brazil

Pet Jul 11, 2014 12:59 pm

Teza koju ja zastupam jeste da fudbal iz vremena Pelea i Maradone nije ni blizu ovog sporta koga gledamo danas.
Ovo važi samo za Pelea.
Ako se sećaš 1982 i utakmice Arg.-Ita., Maradano su bukvalno lomili celu utakmicu. To je bio jedini način da ga zaustave.

Kako kažu Argentinci, "Mesi je najbolji igrač, Maradona je bog" Može mali da osvoji ovo svetsko ali zna se ko je El grande Diego.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: SP 2014 Brazil

Pet Jul 11, 2014 4:40 pm

Sećam se Saša naravno ;) Tačno je da je Maradona imao dribling i kretanje, odnosno da su neki već tada igrali čvrst (totalan) fudbal. Ali ni to nije nivo koji je aktuelan recimo u ovom veku. Retko ko je tada izlazio na presing pred gol protivnika, a danas je to praksa gotovo celu utakmicu. Protivniku se ne dozvoljava nimalo prostora bilo gde na terenu, osim ako je u sklopu strategije, recimo da se brani vođstvo i protivniku prepusti sredina terena.
Uostalom pogledaj samo inkriminisano polufinale Arg-Hol, koliko je Messi uopšte uspevao da stigne do lopte i napravi neki pažnje vredan potez. Ili recimo Van Persie koji je zaista sjajan fudbaler, ali bukvalno nije ni pipnuo loptu dok nije izveden iz igre!
Uz ovakav presing i filozofiju fudbala teško bi se i Maradona naigrao, a još manje mogao očekivati podršku saigrača da ga proigraju ili otvore prostor. Sa druge strane da neko ovakvog Messija teleportuje par decenija u prošlost mislim da bi bukvalno žario i palio obarajući sve moguće rekorde. Čovek jednostavno proizvodi magiju na terenu u godinama kada je umetnicima daleko najteže da to čine i zato ga smatram najvećim.

Ali ponavljam, to nije proverivo u praksi i svaka teorija je kredibilna i jednako vredna :yes:

U međuvremenu naleteh na ovo i slatko se nasmejah :D

Slika
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: SP 2014 Brazil

Sub Jul 12, 2014 9:03 pm

Jedan nula za Holandiju!

Slika
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: SP 2014 Brazil

Sub Jul 12, 2014 9:57 pm

2:0
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!

Povratak na “Cafeteria da Romeo”