Alfa Romeo 159 (prve fotke i testovi generalna diskusija)

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 14, 2006 2:22 pm

P znas sta Boki , onaj ko je izdvojio 40.000 euro za ovaj auto , i kada posle 4 meseca vidi ovo !!!!!!!! Problem nije veliki sa menjacem , neka sitnica ........... Ali pazi jednu stvar ............. za mene je mnogo gore ovo sa farbom !!!!!! A i za vlasnike , veruj mi ................. ovo je bre pomalo ponizavajuci problem ................ malo pre sam pricao sa likom iz alfe ............. problem je u farbi !!!!!!! Automobili ci biti ponovo ofarbani ............... ali nisu izbacili mogucnost lepljenja onih folija ............. inace u 90% slucajeva se desava bas na primercima u Okean Crnoj boji ..... po meni na njima se samo najbolje vidi ............... ma da bi voleo da nisam u pravu ............. no u svakom slucaju svaki auto ima manjih problema u prvim serijama po lansiranju na trziste ............................
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 14, 2006 2:59 pm

U razvoj Alfe 159 je ulozeno oko 900 miliona evra.

Ma koliko sitni problemi bili, oni su upropastili pokusaj skidanja ljage sa Alfinog imidza. Dokazano je mnogo puta da takve greske skupo kostaju....nego Alfa nikako to da nauci. Bili su na dobrom putu da 159-kom privuku nove kupce (dosadasnje kupce drugih brendova), kao i fleet customers, sto je bio glavni cilj kampanje u kojoj su potencirali kvalitet i izdrzljivost.

Glavni problem ce biti da se ne ponovi scenario 156-tice, koja nije imala normalan Product Life Cycle, karakteristican za modele te klase. Evo kako je izgledao PLC 156-tice

Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 14, 2006 4:51 pm

pa iskreno mi je draze da auto izgubi malo farbe , nego da se prevrce na testu severnog jelena ( mercedes A klase ) , da se prevrce po otpustanju gasa u krivini ( audi TT ) , totalni blackout elektronike ( BMW serija 3 ) .................. ovo su samo ono najpoznatiji , a sad reci mi koliko je opoziva napravio mercedes , cak i posle dosta vremena od lansiranja ............... ovaj poslednji uradjen u Americi ............. koliko je vozila obuhvatao ???? Ne secam se dobro 70.000 ili 700.000 ?????

Pa dobro malo trazeci svasta ce tu iskociti .....................
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 14, 2006 4:55 pm

eh da ................. da ne bi bilo zabune .................. nisam ovo napisao da bih rekao kako je Alfa bozja , i kako je mnogo bolja od svih ostalih ............ NE !!!!! Ako hoces mogu da ti pokazem i opozive koje je uradila alfa ............ ali ces isto tako videti da se radi o mnogo manje ozbiljnim stvarima nego kod drugih !!!!!!!!

Razlozi za pad prodaje leze u sasvim drugim razlozima , tema bi bila podugacka , ali ........................... ako bas zelis jednog dana cemo i tu temu elaborirati ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 14, 2006 5:01 pm

da ali kad alfa napravi opoziv to je havarija opsta kako to mediji prikazu...
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Uto Mar 14, 2006 6:22 pm

Primetio sam da vire tockovi kada sam je gledao na ulici, ali mi nije palo na pamet da to moze da se desi...bezveze!
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 14, 2006 10:54 pm

AlfaPerSempre napisao:E pa ovako !!!! Motor koji je ubacen je 1.8 od 140 KS i to vam je isti onaj iz nove Opel Zafire ................ videcete da se samo u nju ugradjuje taj motor od 140 ks , a u druge opele sa 126 ks !!!!!
Taj motor 1.8 je bio planiran od pocetka , i nije bio nikakav kec u rukavu .......... pojavio je se u holandskom cenovniku na samom startu ( ako ne gresim )...............
Taj 1.8 sa 140 KS je novi motor i prvo su ga stavili u Zafiru, a sad i u druge modele. Može se kupiti i Astra sa 1.8 140 KS motorom, u Vectru redizajniranu ga verovatno nisu stavili zbog 2.2 sa 155 KS.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 14, 2006 11:19 pm

Dobro mozda su ga sad stavili to ne znam , ali u decembru jos uvek nije bio dostupan u Astri !!!!! Kao sto se slazemo prvo je ponudjen u Novoj zafiri , a samim tim je stariji od 159 !!!! Vectra i signum imaju verzije cak od 122 ks , znaci ne ni one od 126 ks !!!!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Mar 15, 2006 12:14 am

Slika

... zar nemate utisak da je ovo krilo malo .čuknuto. ili je to samo odbljesak od nečega (optička varka) :roll:



p.s. ko je slikao ove dve fotke ?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Mar 15, 2006 8:47 am

AlfaPerSempre napisao:a sad reci mi koliko je opoziva napravio mercedes , cak i posle dosta vremena od lansiranja ............... ovaj poslednji uradjen u Americi ............. koliko je vozila obuhvatao ???? Ne secam se dobro 70.000 ili 700.000 ?????

Pa dobro malo trazeci svasta ce tu iskociti .....................
680,000 automobila u 2004, ove godine oko 50.000.

I sta to dokazuje i kakve to veze ima sa Alfom ????

Zasto prebacujes temu na tako nesto ? Dobro znam kolko je kosta Mercedes taj opoziv i Mercedes snosi i snosice posledice opoziva, jer im je imidz ugrozen zbog toga.

Ali ono sto ti ne shvatas ili ne zelis da shvatis je da Mercedes, Audi i BMW imaju dovoljno kredita kod kupaca, kao i dovoljno finansijskih sredstava da cak i tako ogromne opozive i udare na imidz minimalizuju.

Alfa to nema i zato je preosetljiva na svaki i najmanji problem i opoziv.

Problem kod ljudi u Alfi je to sto neznaju da naprave proizvod koji ce da privuce i zadrzi ljude koji do tada nikada nisu vozili Alfu. 159, je bila na dobrom putu da to napravi, ali trenutno prognoze ne deluju bas sjajno. Promene su bile evidentne u marketing koncepciji Alfe, napravljen je auto kome su uzor bili nemacko konkurenti, na prvo mesto u kampanji je stavljen kvalitet i pouzdanost, ali je opoziv zbog gluposti totalno bacio senku na to. Pozicioniranje u premium segmentu u klasi im nazalost nije uspelo...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Mar 15, 2006 1:12 pm

gordi014 napisao:Slika

... zar nemate utisak da je ovo krilo malo .čuknuto. ili je to samo odbljesak od nečega (optička varka) :roll:



p.s. ko je slikao ove dve fotke ?
Ne ne , krilo nije cuknuto , to je sigurno .......................... fotku je napravio jedan moj prijatelj iz italije , a inace vlasnik tog auta ................. ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Mar 15, 2006 1:25 pm

BRABUS napisao:
AlfaPerSempre napisao:a sad reci mi koliko je opoziva napravio mercedes , cak i posle dosta vremena od lansiranja ............... ovaj poslednji uradjen u Americi ............. koliko je vozila obuhvatao ???? Ne secam se dobro 70.000 ili 700.000 ?????

Pa dobro malo trazeci svasta ce tu iskociti .....................
680,000 automobila u 2004, ove godine oko 50.000.

I sta to dokazuje i kakve to veze ima sa Alfom ????

Zasto prebacujes temu na tako nesto ? Dobro znam kolko je kosta Mercedes taj opoziv i Mercedes snosi i snosice posledice opoziva, jer im je imidz ugrozen zbog toga.

Ali ono sto ti ne shvatas ili ne zelis da shvatis je da Mercedes, Audi i BMW imaju dovoljno kredita kod kupaca, kao i dovoljno finansijskih sredstava da cak i tako ogromne opozive i udare na imidz minimalizuju.

Alfa to nema i zato je preosetljiva na svaki i najmanji problem i opoziv.

Problem kod ljudi u Alfi je to sto neznaju da naprave proizvod koji ce da privuce i zadrzi ljude koji do tada nikada nisu vozili Alfu. 159, je bila na dobrom putu da to napravi, ali trenutno prognoze ne deluju bas sjajno. Promene su bile evidentne u marketing koncepciji Alfe, napravljen je auto kome su uzor bili nemacko konkurenti, na prvo mesto u kampanji je stavljen kvalitet i pouzdanost, ali je opoziv zbog gluposti totalno bacio senku na to. Pozicioniranje u premium segmentu u klasi im nazalost nije uspelo...
Pa sad ovako ..................... ajde da kazem da se ovde u vecem delu slazem sa tobom , i da onda verovatno nisam razumeo tvoj predhodni post ;)

Inace ne mislim da je ovakva glupost bas udaljila klijente od alfe !!!!! Ona nema ni potrebe da se trudi da udje u Premium segment , jel njemu i pripada , e sad kava je njena pozicija u tom premium segmentu , to je vec druga prica ............... svakako na trzistu su nemci ne prikosnoveni jos uvek !!!!!

Inace moja teorija zasto nije krenula bas najbolje ( iako se ne moze govoriti o neuspehu jel se prodaja polako zahuktava ) , je malom distanciranju linijom od 156 !!!!! U sakom slucaju cini se vec vidjeno ............. za nas ima velike razlike , ali pogledaj nekog kupca koji se ne razume bas preterano u automobile ( a takvi cine vecinu ) ...........po njemu nema bas neke razlike izmedju redizajnirane 156 i 159 ............. na slici razliku nevidi gotovo uopste , a kad vidi auto uzivo onda kaze .dobro malo je veci , nema zatvoreni far , ali sve u svemu ocekivao sam nesto vise . Jednom recju vec vidjeno !!! . .............. prosto je neverovatno koliko sam komentara tog tipa video .................. pa onda mnogi bruje o tezini vozila , iako predhodno nisu podelili duzinu i sirinu sa tezinom ( dovoljno je bilo da samo pogledaju tezinu stare serije 3 , ili mercedesa C klase koji su znatno manji !!!! ) itd ................. u svakom slucaju prema mom misljenju 159 se sada nalazi tamo gde je se nalazio Golf pete generacije posle lansiranja ............... seti se samo sta su sve radili i nudili nebi li prodali koji primerak ................. objasnjenje pojedinaca je i tada bilo . ocekivali smo vise , ovo je vec vidjeno ., mada je 159 ipak nesto bolje krenula !!!! Golf je se u potpunosti oporavio , e sad da li ce to poci za rukom i Alfi sa modelom 159 to cemo videti , ali iskreno da ti kazem ja da hocu sebi da kupim auto za koji mi je vazno misljenje drugih , uzeo Merdzu , kao svaki drugi selja koji prodao svoj traktor i otrcao pravo na auto pijacu , ili prodao njivu sa sve kukuruzom i otrcao u mercedesov salon ......................... Problemi ce biti reseni ( i vec su reseni ) i kad budem mogao pristuci sebi sasvim sigurno veoma dobar automobil ;)

Eto toliko od mene ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Mar 15, 2006 7:50 pm

citam sat plus danasnji, neki test polovnjaka...
u pitanju je Merc E220CDI... pisu da Mercedes neke stvari
zameni u okviru redovnog servisa a da vlasnik vozila to ne zna...
takodje da x puta kada otkriju neki kvar, zovu vlasnike da dodju
u servis da im pregledaju/zamene to besplatno...

da li AR radi to?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Mar 15, 2006 10:03 pm

Koliko je meni poznato ne ................... ali nemogu da tvrdim nista .............

U sakom slucaju znam da oni(Mercedes) stalno nastoje da prikriju svoje greske , i da je kvalitet njihovih automobila poprilicno opao u odnosu na deceniju ranije na primer . Samo sto kao sto rece brabus ( u sto mi je mrsko da pisem ovaj nick :mrgreen: ;) ) oni jos uvek imaju veliki kredit :?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Mar 16, 2006 9:24 am

Kvalitet mercedesa je prosle godine bio na najnizem nivou od kad se prati kvalitet vozila. Ove godine je vec primetno veliko pomeranje napred, sve studije to pokazuju.


Sad u vezi Alfe....ponovo lose vesti. Sad bas gledam podatke o prodaji u februaru 2006 u Evropi. U odnosu na februar prosle godine pad od 5%.
Januar i februar 2006 u odnosu na isti period u 2005 blag porast od 1,2%, uprkos novim modelima.

Fiat i dalje razbija, sa +18% u februaru, u odnosu na feb 2005, a ukupno jan-feb 2006 u odnosu na jan-feb 2006 +20,8%

Inace, auto trziste u februaru je poraslo za 2,1 % u odnosu na isti period prosle god. U periodu jan-feb 2006, porast od 2,5% u odnosu na proslu godinu.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Mar 16, 2006 2:11 pm

Mislim da je pravaljenje neke paralele Alfa - Mercedes jako diskutabilno da ne kazem uzaludno.
Ne znam zasto ljudi dizemo ovoliku prasinu uopste, Alfa je uvek to sto je i bila sada se VRATILA ali ne ocekujte cuda.
Italijani su bre gori .sminkeri. od nas, oni ce da gledaju uvek da zakinu na nekim sitnicama koje nemac nikada ne bi dopustio.
Ne govorim ovde o voznim karakteristikama i dizajnu jer to se ne dovodi u pitanje. Pride Fiat-u je sada malo krenulo ali inace jako lose stoji i ne moze da se poredi sa nemcima po kolicnini sredstava.
To sto je opala prodaja, nista ne govori napravljen je bum sa modelima 156, 147 sada treba odrzati visoko postavljene pozicije i opravdati VELIKA ocekivanja svih sto nije lako.
Sem toga 159 vec pada u senku Brere sto je opet pitanje strategije prodaje. VIdecemo sta ce se dalje desavati, samo se malo plasim da
ne bude opet neki kiks... :|
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Čet Mar 16, 2006 3:15 pm

Nije bash tako...
Mislim da ce pre Brera pasti zbog 159-ke, jer ce losh glas uticati na njen pochetak prodaje. najveci problem je shto se recimo, GT i Brera totalno (ili skoro totalno) poklapaju sa cenama, te ce najveci gubitnik u celoj prichi, plashim se biti fenomenalni GT.

Ukoliko lansiraju Breru sa diesel motorom, GT-u je sigurno kraj, jer verovali ili ne, GT ima najvecu potrazhnju upravo za diesel verzijom... :(
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Mar 16, 2006 3:25 pm

mada je meni GT mnogo lepsi nego brera...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Mar 16, 2006 4:16 pm

Uh da kako sam mogao da zaboravim fenomenalni GT :oops:
Pa tu onda nastaje prava zbrka oko modela...

Ocu reci ne treba im konkurencija sami sebe ce da nadmase :lool:
Nije mi jasno samo kako mogu da prave takve strateske propuste !
A sta se jos desava sa 8C koncepptom? O njemu se prica na sva zvona a ovamo u serijskoj proizvodnji skripi na sve strane.
Nikada nisu .mogli. trezveno da razmisljaju, sva kola uvek prave od srca zato se i desava tako...
Izgleda da nikada necemo postati Mainstream - a zar bi vi voleli da bude tako... ;)
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Čet Mar 16, 2006 4:21 pm

Ccc, opet ne chitash ARCS na web-u...

8C Competizione
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Mar 16, 2006 4:46 pm

Procitao sam pa zato i kazem oni ce i njega da prave i pored sve ove nase price gore o preklapanju medju modelima...
Ne kazem da ne treba, jedva cekam da se konacno AR ime vrati u sam vrh gde mu je i mesto.
Samo ako ne ide prodaja u srednjem segmentu, i ako se ne zaradi kako onda da rade ovako nesto kao 8C competizione :roll:
Zar nismo svedoci tokom istorije koliko je koncept modela koji nikada ili nisu zaziveli ili nisu imali dobru prodju a bili su fenomenalni !
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Čet Mar 16, 2006 5:27 pm

8c ce se rucno sklapati u 500 komada i kostace izmedju 125000 i 250000 evra (toliko najavljuju sa raznih strana pa je zbog toga toliki raspon, jbg ga...). Takva kola ce se toliko malo voziti u proseku, da ove greske (kojih nece biti...jer ce se sve raditi beskompromisno jer je cena nebitna) se nece pojavljivati. Ko se ikad zalio na greske kod SZ?
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Mar 16, 2006 6:04 pm

@Brabus, ako nije problem jel mozes da nam otkrijes kako dolazis do tih podataka, i jel su oni dostupni na webu, mislim na kretanja prodaje, i porast ili smanjenje prodaje, kod recimo fiata i alfe..

izvinjavam se sto idem u OFF, ali jel se zna sta je sa lanciom, nisam nista duze vreme cuo o istom, kako se krece prodaja Ypsilona
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Mar 17, 2006 11:46 am

Proizvodnja 8C Competizione , nije jos potvrdjena iako je Baravalle ( upravnik alfe ) zeli po svaku cenu , cak i na reklamama za nove modele stedi kako bi prikupio lovu za proizvodju ovog super auta !!!!

Cena i ako bude prozvodjena bi trebala biti izmedju 80.000 i 125.000 ............. 125.000 je bila hipotizirana cena za verziju TZ3 , a to je neka specijalna verzija od 630 ks .................. ali ta sigurno nece ugledati svetlost dana !!! ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Mar 17, 2006 2:06 pm

Podatke dobijam na poslu iz raznih izvora. Mesecno dobijam prodaju po brendovima i trzistima EU 23 + EFTA), a ostaki sto preko raznih baza podataka koje imam u banci u kojoj sam trenutno, sto direktnim kontaktom sa Investor Relations ljudima iz auto kompanija.

Lancia je inace prodala u februaru 10,887 automobila, sto je 3,2 % manje nego u feb prosle godine. Jan-feb ove u poredjenju sa proslom je pala prodaja za 1,9%. . Ukupan udeo na trzistu je 1% (Alfa ima 1,1%, Fiat 6,7%, ukupna Fiat grupa 8,8% evropskog trzista)

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”