ALFA ROMEO 75 - The Last Real Legend!

Alfa Romeo 75 | Alfa Romeo Alfetta | Alfa Romeo GTV | Giulietta | Alfa 90 | SZ/RZ
Legende koje jure.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Okt 11, 2005 6:16 pm

Ako hoces da juris za male pare-ALAT U RUKE ;) Prosiri usisne i izduvne kanale na glavi(2-3mm) i dooooooooobro ih ispoliraj. Zatim izbaci (za pocetak!) prednji lonac, tj. napravi nov auspuh od 60mm cevi. Sa tako blago "uradjenom" glavom i otvorenijim izduvom, po mojoj proceni, moglo bi se dobiti nekih 10-15KS, a kostalo bi te 4 puta manje od chipovanja :lool:
Medjutim, nulta faza bilo kakvog tuninga bi svima trebale da budu kocnice! Dzaba sto ce Alfa 2.0TS da juri recimo 250km/h, ako posle nece moci da se zaustavi :shock: Znaci (barem) FERRODO plocice(a ko nema samoventilirajuce discove-neka ih nabavi!), teflonska creva i TUTELA EXTREME 5 kociono ulje (trpi temperature do +300c). KAD STISNES PEDALU-SAJBNA DA TI ISKOCI :mrgreen:
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Uto Okt 11, 2005 6:24 pm

Alo sektasi,pogledajte kakav ste propust napravili......
Areze
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Okt 11, 2005 6:27 pm

Fris75turbo napisao:Ako hoces da juris za male pare-ALAT U RUKE ;) Prosiri usisne i izduvne kanale na glavi(2-3mm) i dooooooooobro ih ispoliraj.
ja ih mozda ne bi dooooooobro ispolirao, jer se definitivno nije pokazalo dobro... gledao sam kod gomile trkaca, kazu da se dobije kontra efekat... a citao sam u jednoj skripti da se ne postize nista - treba ih prosiriti i ostaviti malo grube - zbog mesanja vazduha i benzina, cak je porche uradio bukvalno staklo usis i nisu bili zadovoljni...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Okt 11, 2005 7:34 pm

Ma treba zavidat kompresor ili turbinu i eto ti dodatne snage :)
Bez poliranja, bez bregastih i sli
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Okt 11, 2005 9:26 pm

Da ali turbina povlaci jos gomilu stvari sa sobom, ako se dobro secamu nekom od postovas si ih nabrojao.
E svaka cast ovom decku sto je bio u Milanu.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Okt 11, 2005 9:34 pm

Pa i ne ba
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Uto Okt 11, 2005 11:50 pm

Mnogo je lakse ubaciti drugi motor,nego budziti ts kako god da okrenes!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Okt 12, 2005 12:18 am

Milos napisao:cak je porche uradio bukvalno staklo usis i nisu bili zadovoljni...
Ne bih ni ja bio zadovoljan da mi je Nemacki boxer ispod haube :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Dobro kaze Sale: NEKA MENJAJU MOTOR :lool: :mrgreen: :lool: :mrgreen:
p.s.-Dr.Zilienu i meni se pokazalo dobro, dooooobro poliranje na Yugu 1.5. Naravno bilo je tu i drugih "kucnih radinosti"...
Rezultat je bio ok: Preko 100ks, 0-100km/h za 8sec i max 220km/h.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Okt 12, 2005 2:42 am

nemoj tako, chudo je boxer (naravno italijanski), mali ali prgav...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Okt 12, 2005 10:31 am

Fris75turbo napisao: Ne bih ni ja bio zadovoljan da mi je Nemacki boxer ispod haube
bas ne respektujes druga vozila :cool
kakva je situacija kod fiatovog 2.0 (alfinog 155,164) 1995ccm turbo motora? moze li on da stane u 75?
a kakav je kompresioni odnos kod 75 2.0ts?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Okt 12, 2005 10:48 am

Kompresija kod TS8V je 10:1.

A sto se tice 2,0TB 175Bhp, ako se vic ide na varijantu da se stavi motor i iz drugog modela pre bi jurio 2.0 V6 Turbo, e to bi voleo da vidim u 75tici.

Najlakse budyenje je ono sto smo Alexa i ja uradili .... :mrgreen:

Jednostavno stavili 3.0 V6 i gotova prica, e onda je to nesto budziti cipovima, sirnjem usisnih kanala i slicno... ;)

Inace i bez bilo kakve dorade auto ide ko blesav, samo malo jaci gas i po suvom zadnji karaj ode u strano, okrece se ko od sale , a unutra zvuk ko na motoro, uh mnogo je dobro, kad bolje razmislim bolje da i ja nadjem neki takav motor i da ga ostavim kao da je registrovan na 2.0.....:mrgreen:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Okt 12, 2005 5:16 pm

@Zen
Ma sila je to, prima gas kao lud :plavi_voli: , imam jednog u dvoristu servisa, vozuckam ga svaki dan... Samo sumnjam da je Alfa napustila taj koncept motora iz dosade... :|
@Milos
Porsche je odlican automobil, s tim sto ja U ZIVOTU NE BIH DAO TOLIKO PARA ZA DEUTSCHERA :shock: :lool: To je bar tri GTA 147-ice, pa ti vidi ;) :lool:
Ma, jesam ja na dobro forumu :paleconfused:
:lool: :lool: :lool: :lool: :lool:
@75TS
Hmmmm, pa mi telepatski komuniciramo: 2.0 V6 Turbo u 75-ici :applause: :applause: :applause:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Okt 14, 2005 1:05 am

ne znam da li ste videli ovaj filmic, ali sigurno bi trebalo !!!
http://www.autoclips.net/detail.php?par ... video=1287
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Okt 15, 2005 9:55 am

Imao sam srece da slucajno naletim na taj filmcic pre par meseci:
EXTRA!!! :lool: :lool: :lool: :lool: :lool:
Nego Zen druze, ima li sta od Tvoje Buduce 75-ice? Bilo bi jaaako lepo da postanes gazda one crvene...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Okt 16, 2005 5:27 pm

Bilo bi super, samo jako sam vezan za svoju crvenu 33-ku koju sada pokusavam da dovedem u red (rezervoar, limarija...) Zato zamena ili prodaja ne dolazi u obzir... Pa kad to sve zavrsim i skupim lovu dolazi na red 75-ca... To mi je neki plan, 33-ka sa malim motorom i prednjom vuchom i 75-ca sa velikim motorom i zadnjom vuchom. Kao sto bi rekao slavni Kapetan Dzon Piplfoks "Od jedne Alfe jache su dve Afle!"
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Okt 16, 2005 5:35 pm

Aaaaaaa, tako dakle :lool:
Dve Alfe, a?!? :lool:
Dobro, dobro... A s kojom ces na skupove: 33 ili 75? ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Okt 16, 2005 8:56 pm

Pa lako sa obe, zena u jednu on u drugu.... :P
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Ned Okt 16, 2005 10:49 pm

Isti udarac,isti rezultati....

Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Okt 17, 2005 12:53 am

A kada dodje dete, ici ce sa tri Alfe, npr ovakve:
Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Okt 17, 2005 2:48 am

Evo sad sam video na autoclips.net da je neko poslao video sa Alfom 75, kak o ide 240 km/h....pretpostavljam na nasem auto-putu

http://www.autoclips.net/detail.php?id_video=2858


Clan ovog foruma ?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Okt 17, 2005 9:51 am

Ja sam postavio.... :P ;)

Ima i duza varijanta sa zvukom i boljom slikom, pa ako neko oce ja cu da uplodujem.
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Pon Okt 17, 2005 7:45 pm

zen hoce kvalitetniji snjimak, ja takodje... Ako mozhesh shibni ga na gmail account. ;)

Zamolio bih uchesnike da se drzhe teme a to je sve vezano za 75-icu, off pitanje sam izrezao i napravio novu temu!

Thx na razumevanju, pozz ekipi

Laki
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Pon Okt 17, 2005 11:38 pm

Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Okt 18, 2005 12:33 am

Sale sta kazes, svaka mu cast ;) Komesar osvaja bonus poene u foto-finisu :lool:
:nema slika:
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Uto Okt 18, 2005 2:26 am

Samo vi prichajte, ali dok prichate ljudi rade...

75 V6 TuRbo
Ili kako bi Frish rekao Vatraaaaaa! :lool:

Slika Slika
Slika

Dakle, chisto za info, ovo je TuRbo konverzija klasichnog 75-icinog 3.0 V6 motora... :devil_grr_wink:

Ovako neshto je Alfa radila dok je josh uchestvovala u F1, a sada je to uradjeno u privatnoj rezhiji - znachi red cilindara + TuRbo + red cilindara + Turbo, sve to u "V"... :twisted: :twisted: :twisted: Grom i pakao!

Slika
Slika







A evo i malo da raspalim vatru sa 75 IMSA Corse... Chisto da se ne pomesha sa prethodnim projektom, ovo je masterpiece Autodelte...

Slika

Slika

The IMSA Corse is the extreme race breed of the 75 series.... Only a couple were produced by Autodelta... They featured a leightweight chassis and fiberglass body panels giving the car a perfect 50/50 weight distribution. The engine was heavily breathed upon, resulting in a 400hp power plant. Suspension and brake system were extensively modified to keep up with the power of the engine...

Slika
Slika

Povratak na “Alfa Romeo Transaxle”