Koliko gura boxer???

Alfa Sud | Sprint | Arna | 33
Jednom boxer, uvek boxer!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Koliko gura boxer???

Čet Maj 25, 2006 9:02 pm

Pitanje za poznavaoce boxer motora:

Koliko otprilike iznosi radni vek ovih motora (u km standardna eksploatacija), i da li je istina da neravnomernije rade i da je radni vek kraci u odnosu na redne i one u V rasporedu?

Redovno se svadjam sa jednim likom koji ne voli boxere zbog njihove nepouzdanosti :ak: :AR15:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Maj 26, 2006 6:43 am

Ako ne ostane bez ulja koliko hoces,vidjao sam i preko 500 k,
Ako pukne zupcasti obicno na jednoj strani pokrivi malo pecurke na usisnim obicno sto nije problem da se dovuces par stotina km ako si od kuce , doduse trese ispod 3k ali ide , ja sam na putu za more izvadio klip gde mi je krenuo lezaj , na tri otisao u makarsku i vratio se , i uradio ga kada sam se vratio .
Mikicin SUD 1.2 je presao preko 500 k i potpisuje kada krece , dva puta je radjena limarija a motor nije otvaran .
Mozda ima i drugih iskustava ali ja nisam video da je neki crkao a da vlasnik nije bio kriv , a video sam i sklopio bar par desetina.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Maj 26, 2006 12:53 pm

Ima ona prica da boxeri lome radilicu?!?!
Mozda je na to mislio?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Maj 26, 2006 2:33 pm

Ja sam cuo za boxere koji su presli o po 700.000 ............. kazem cuo , ne i video , ali znam da prelaze koliko hoces ............. radni vek je sasvim sigurno duzi nego kod twin sparka , a sto se tice V6 tu vec ne znam ........... i jedan i drugi su jako dugovecni ;)
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Pet Maj 26, 2006 5:01 pm

Ja sam radio ful generalnu na boxeru,a majstor koji je radio se krstio kad je otvorio motor.Radilica puknuta, razliciti klipovi(ko zna sta je predhodni vlasnik radio sa motorom) ma uzas.....ali i pored svega je isao relativno dobro :shock: :shock: :shock:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Maj 26, 2006 6:23 pm

meni se odlomio deo jednog klipa i radio je tako mesec dana, vukao ko lud a cuo se ko zvechka... bio je na oko 200.000km kad se to desilo. posle toga generalna i sad je kao nov, mali a prgav. ja sam totalno zaludjen i jedino bih ga menjao za neki v6, nikako za redni motor. ako nista drugo onda zbog tog fenomenalno niskog tezista koje pravi.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Maj 27, 2006 9:08 am

Mislim da su ovi motori dosta izdrzljivi i pouzdani ako se pravilno odrzavaju pocev od agregata preko menjanja ulja, mada naravno
sve zavisi kako je motor pre odrzavan radjen - nije radjen i da se sipalo ulje naravno na vreme...
Sa jednim 1.7 sam presao nekih 280-290k i radi kao sat jos uvek, mada na istom mi je .izgoreo. klip na nekih 150k i to je uradjeno...
sada sam na 155k i videcemo dalje kako ce ovaj da se pokaze... :lool:
Takodje bio sam svedok pucanja radilice na 1.4 boxu sa karbovima,
toliko o prici da .jedu radilice. - ali mislim da su taj motor pre toga sredjivali neki susteri... :twisted:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Maj 27, 2006 10:17 pm

sto boxer voli ali prosto VOLI da prolupa na drugom letecem lezaju to je strasno i niposto netrpi lose ulje sipas jenom krs ulje i CAO RAGACI SAD GA BACI e sad ako se sipa dobro ule tipa
MOTUL
SELENIA
SUNOCO itd bilo je slucajeva da prelaze po 600 hiljada a onda potrpamo samo karike i PUN GAS sto se tice alfinog boksera 1.7 8v je ne salomiv pod uslovom DOBRO ULJE
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Maj 28, 2006 9:53 pm

To je tacno ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 12, 2006 7:48 am

Meni je 1.3 prolupao na drugom letecem!!!
Ulje je bilo gusto i crno kao mazivo...

Povratak na “Boxer Odeljenje”