Dubinsko ciscenje sedista i enterijera!

Ulepsavanje i odrzavanje prepoznatljivog imidza; Alfa Romeo
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Dubinsko ciscenje sedista i enterijera!

Uto Jun 06, 2006 11:43 pm

Gde uraditi i za koliko para...
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Sre Jun 07, 2006 9:09 am

Mislim da se ulica zove Slavijev venac (paralelna sa Dimitrija Tucovica iza podvoznjaka) preko puta benzinske pumpe ima servis za pranje koji mnogi hvale. Samo cene dubinskog pranja su za moj ukus bile previsoke (koliko se secam - pedesetak eura pre oko godinu dana). :shock:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Jun 07, 2006 12:05 pm

Nisam upucen, sta to podrazumeva?! I susenje tamo ili cim se zavrsi mozes da sednes u auto i odes?! Koliko to vremenski traje?!
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Sre Jun 07, 2006 1:03 pm

Nisam se bas raspitivao za detalje jer mi cena nije odgovarala. Ali znam da se zakazuje i da auto ostaje kod njih ceo dan.
Korisnikov avatar
Gruja
Garaža: Alfa Romeo 75 TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 673
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:40 pm

Sre Jun 07, 2006 10:07 pm

Ulica je Slavujev venac... zivim blizu i znam gde je taj servis ali nemam pojma kako rade! Pitacu drugara da li je isao kod njih...

Boki, ako budes hteo da ides, javi se slobodno da te odvedem =]
Korisnikov avatar
sasa bg
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Mito 1.4 TBi
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 116
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 8:29 am

Sre Jun 07, 2006 10:20 pm

Ja sam prosle godine jednostavno sredio moju (prljavu ) 145-icu. Platio sam u servisu pranje tepiha, kolikoi se secam kostalo je 1000 din, a sedista i tapaciruge sam besprekorno porao sa Pompom za meblo (sa prskalicom) koju sam blago utrljao sa sundjerom i ostavio pola sata. Nemas potrebe da nesto posebno trljas, malo utrljas, ostavis, eventualno popravis neki deo, i vozis. Pompa razgradjuje organskestvari, zamirise ti auto i to je to. Ukoliko ti je ekstra prljav auto, plati nekome da ti skine fabricke presvlake sa sedista, ubaci ih u masinu i vozi pun gas. :cool

Nemoj slucajno da ti peru u servisu masinski nebo, malo mozes i njega pompom, a ako to resis masinski, postoji velika sansa da se odlepi (kao meni), a tada sledi tapaciranje. ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Jun 07, 2006 11:02 pm

A ta Pompa se ne ispira?

Ja sam dubinsko pranje radio pre 2-3 godine, nisam bio zadovoljan pa sam odlucio kad malo otopli to sam sad uradim. Plan mi je da koristim neko sredstvo kao sto je ta pomenuta Pompa, ali da ga isperem tako sto nakvasim jos malo sundjerom i vodom sedista (posle primene te Pompe) i onda Zepter usisivacem sto usisava vodu to sve lepo izvucem napolje :idea:

Ostavim auto na suncu, celi letnji dan, i trebalo bi da se osusi :P
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Sre Jun 07, 2006 11:58 pm

Tu je najvaznije susenje. Auto mora da stoji sa otvorenim svim vratima najmanje jedan dan...meni se susio cak dva. Ako se ne osusi dobro, usmrde se sedista i tapacirung.
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 08, 2006 12:13 am

Bio sam danas tamo i uradili su mi prednja sedista! Suvozacevo i nije bilo prljavo, ali ovo vozacevo onako prilicno masnjikavo pa reko' hajde oba da ih operem!
To je sve kostalo 800 dinara i bilo je gotovo za 2 i po sata! Sedista su stvarno kao nova sada, mada su skoro takva i bila! ;)
Susenje... Hmmm, pa skoro su suva sada a ceo dan je radilo grejanje na maximumu i mislim do sutra ce to biti to, nije neka preterana muka da se osusi, oni su izvukli to sa onim usisivacem!

Ali nauk za ubuduce, najbolje je sve raditi sam, nije to nikakva nauka, bas kako kaze Nikolica samo gde naci taj Zepter usisivac... :?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 08, 2006 7:21 am

Hm...pa dobro ne mora Zepter moze i bilo koji drugi (jeftiniji) samo da ima mogucnost usisavanja vode.
Ima ih dosta na trzistu.
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 08, 2006 11:43 am

Uskoro ochekujem da se pojavi oglas od Bojana: Kupujem usisivach koji usisava vodu... :rotfl:

Btw, ja planiram takodje da operem sam - samo chekam lepshe vreme i da mi shveca zapali na more, te .pozajmim. Kirby usisivach. :dugokosi:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 08, 2006 11:49 am

Dobro, ajd sad kad smo apsolvirali sprave za usisavanje vode, da vidimo koje je sredstvo najbolje korisitit? Ima li neko iskustva osim gore pomenute Pompe za meblo?
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Čet Jun 08, 2006 12:00 pm

Ja sam prao nebo sa sprejem sa buvljaka koji sluzi za pranje sedista i tapacirunga. Lepo je ocistio, samo sto se jos uvek oseca u kolima smrad od hemije (posle nedelju dana)... Istina, nisam luftirao auto vise od dva sata. :|
Cena je par stotina dindzi. :cool
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 08, 2006 12:08 pm

svratio sam u kirby servis i pitao matorog sto radi, cime da operem sedista, dao mi je bas kirby tecnost za ciscenje masnoca i prljavstine sa fotelja, garnitura, tepiha i sl.

kosta 700 din...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 08, 2006 12:20 pm

Sreca pa smo Lakijevi doooobri drugari pa cemo uvek kod njega imati Kirby! ;)
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 08, 2006 12:26 pm

Naravno, uz odredjenu novchanu naknadu (sa popustom na prijateljstvo)... :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 08, 2006 2:43 pm

Momci jel vi to ozbiljno za dubinsko pranje, naravno podrazumeva se novcana nadoknada :lool: ?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 08, 2006 2:47 pm

mozda dobiju popust clanovi... :evil:
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 08, 2006 3:11 pm

Pa daj skupicemo se jedan vikend i napraviti izbor za miss mokrog enterijera! :lool:

Jedino nam treba neki prostor gde cemo obaviti akciju, a troshkovi... Pa sve se deli recimo? Osim shto mi Bojan duguje neku kintu... hahaha
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 08, 2006 8:27 pm

Evo ja se prijavljujem da obezbedim lokaciju za pranje auta. U pitanju je moj plac na Ledinama gde ima mesta u dvoristu za dva auta, a ispred kapije jos moze stati 3-4 auta. Struje :lool: hahahaha, produznog kabla, vode :lool: hahaha , creva za vodu ima u dovoljnoj kolicini. A cak u garazi ima alata za skoro kompletno rasturanja auta, a mozemo i da zavarimo neke rupe na limariji, pu pu daleko bilo.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 08, 2006 11:13 pm

Aj dosta zezanja. :lool:

@Bojan, a i svi ostali. Milsim da je cena usisivaca koji moze da usisava vodu oko 50 eur (naravno neki najjeftiniji) ali posto vidim da ima dosta posla, brzo ce da se isplati. :P

Povratak na “Alfa Stile”