Elektricni podizaci

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Elektricni podizaci

Pon Maj 15, 2006 5:29 pm

Imam problem.Treba da popravim el.podizace stakala na zadnjim vratima.Jedno se staklo spusta,ali se malo sporije dize,a kad je mokro blokira potpuno i moram da ga dizem rukama,dok je kod drugog staklo problem sto se ne spusta uopste.Pa me zanima sta bi to moglo biti?Mojstor kod kojeg treba da vodim auto mi je rekao da su sajle zaribale i da treba da se podmazu,a isto tako me zanima dali je komplikovano skinut tapacirung da mi se kasnije nebi poznavalo da je skidano(prednji vozacev i zadnja dva).
Unaprijed hvala svima na odgovore.
Pozdrav.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 15, 2006 5:31 pm

Probaj da gume po kojima ide staklo namaže&š silikonskim uljem. To će znatno olak&šati kretanje stakla.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 15, 2006 5:36 pm

Gdje se nalaze te gume(posto se nerazumijem dobro :( )?
Korisnikov avatar
Gruja
Garaža: Alfa Romeo 75 TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 673
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:40 pm

Uto Maj 16, 2006 12:43 am

Kederi, okvir prozora na vratima...
drugih guma nemas...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

pokucaj pomoci

Uto Maj 16, 2006 11:04 pm

RS-6 moj predlog je da ukoliko nemas volje da se zezas sa tim, uposli nekog majstora, nece valjda da te odere.
ako hoces sam, onda prvo uradi ovo sto su ti predlozili, a zatim moras da razgranicis, dali je u pitanju kvar elektronike ili mehanike,sporo podizanje prozora 90% je zakrzljalost mehanike, slododno rasturi nepoznaje se nista VERUJ MI, 10% je mozda do elektronike tj.istrosenost kontakta na prekidacu.
Za drugi sto neradi, malo je koplikovano rasturi prekidace na vozacevim vratima,pa pokusaj da premostis kontakte bez prekidaca,vidi dali dolazi stuja do prekidaca,sve je poslic od 15min samo da znas sta radis. Sta bi ja dao da imam el.podizace pozadi. POZDRAV i puno srece
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Maj 19, 2006 9:49 am

Zavrseno.Majstor mi je popravio podizace i posteno se namucio da bi skinuo tapacirung i sad rade vrh.Mogu reci da sam odlicno prosao,nije mi naplatio NISTA :lool: (ocev prijatelj),a namucio se bas,bas dosta.
Hvala svima na odgovorima.
Pozdrav.

Povratak na “Area Servizio”