hidraulicno kvacilo

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

hidraulicno kvacilo

Sre Maj 10, 2006 7:31 am

Ljudi pomagajte.Na 145 1.6 TS restajling imam hidraul. kvacilo.
Da li neko zna jel moze da se steluje visina hvatanja kvacila i kako?
Imam jedan problem ponekad kada pritisnem kvacilo, nakon toga se sporo vrati(kao da ima otpor).Jel se menja ulje za kocnice odnosno
kvacilo.
Mozda tripujem ali cini mi se da se to sporo vracanje kvacila desava kada je toplo napolju.... :mad:

Jel imao neko slicno iskustvo
Korisnikov avatar
Ljuba
Garaža: Alfa Romeo 166 2.0 TS
Yamaha XV535 Virago
Lokacija: Beograd
Postovi: 19
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 4:11 pm

Sre Maj 10, 2006 11:27 am

Nisam siguran, ali mislim da visinu hvatanja ne mozes da stelujes!!! Kako se trosi lamela tako se hod kvacila povecava...
Kod hidrauličnog kvacila, potrebno je konstatovati, dali se radi o neispravnom cilindru hidraulicnog kvacila pre nego sto odlucis da menjas kvacilo-lamelu. Ako je cilindar propao, zameni ga celog (bolje nego da menjas samo gumice) i proveri nivo ulja... Ako ti je lamela ok ovo bi trebalo da ti resi problem... Svaki majstor moze da ti konstatuje ovaj kvar, naravno ako ne zeli da te odere pa ti kaze da kupis ceo set i tako resis problem... :roll:
ALFA ROMEO. No Comment, just respect!!!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Maj 10, 2006 12:07 pm

Set kvacila sam vec menjao.Bice da je onda cilindar na samrti ili su gumice, ma gde one bile, pred kraj.
Ulje je na maximumu.
A jel zna neko jel se ulje za servo menja?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Maj 10, 2006 12:11 pm

Ja imam isti problem od kada sam kupio auto.
Zamenio sam oba cilindra kvacila i gornji i donji i nista nije bolje, problem je u korpi kvacila,(lamela ne moze da stvara takav problem) koja ti je verovatno kao i kod mene loseg kvaliteta pa kad se ugreje ne odvaja dobro (brze se ugreje kada je i napolju toplo, sto je i logicno).
Ja evo cekam vec godinu dana da crkne pa da zamenim ceo set, ali nikako, pedala je jos uvek nisko, tako da verovatno nece skoro, valjda do tada necu sje.ati menjac.
Inace hidraulicno kvacilo se ne steluje.
Preporuka ti je da proveris cilindre kvacila, pa ako nije problem do njih (a predpostavljam da nije posto ti se problem javlja kad se auto ugreje) onda je najverovatnije problem sa korpom.
A da, desava se i kada ulje u menjacu dugo stoji onda izgubi viskoznost i moze da prouzrokuje slican problem, tako da ako nisi skoro menjao ulje u menjacu, obavezno ga promeni.Koliko znam sipa se Tutela.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Maj 10, 2006 12:57 pm

EEEEE :lool: to sa uljem u menjacu je novi momenat....
Nema 2 meseca da sam promenio ceo set kvacila, dodushe stavio sam neko sranje italijansko McArm 7500din....moze biti i da je korpa losheg kvaliteta.Moracu da zamenim ulje u menjacu.....
Nishta kod majstora pa udri po dzepu :bluecry:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Maj 14, 2006 1:52 pm

Ja sam imao isti problem,samo zameni cilindar ili gumice na cilindru i sve ce biti reseno 100%

Povratak na “Area Servizio”