Kako ucutkati cvrcke?!

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Kako ucutkati cvrcke?!

Ned Apr 23, 2006 2:05 am

Da li je u pitanju samo trip, ili Alfa ima zaista problem sa tim malim skriputavcima koji pomalo ne daju mira?! :? (ja kao ne znam)

Mozda je u pitanju samo preopterecenost svojim automobilom (ako se moze tako nazvati :mrgreen: ), ili se stvarno pojavljuju i cuju...

Eto ja nesto umisljam kako ih je sa vremenom sve vise, a verovatno nije nego ih previse slusam i lovim... :evil:

Vozi me drugar u Audi 80, popularno jaje ;) i covek da moze pogodio bi rupe i u levoj traci samo da ne nailaze vozila iz suprotnog smera, kad nista zivo se ne cuje, ne cvrkuce i ne cijuce, pucka, skripi i udara! :mad:
A ja da mogu podigao bi ga na prstice kao curica haljinu kad prolazi preko barice i opet isto! :mad: :twisted:

Hajde predlozi kako da se to resi .Home Made. ako je moguce, da se podmetne nesto ispod tih tapacirunga ili statijaznam... :roll:
Korisnikov avatar
Gruja
Garaža: Alfa Romeo 75 TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 673
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:40 pm

Ned Apr 23, 2006 5:04 pm

Uzmi dobar srafciger i rokni po jednu zescu rupu na svakom loncu... Garant vise nema cvrcaka... nekako se razbeze... :mrgreen:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Apr 23, 2006 8:27 pm

Najpre proveri kopcu haube, kako hvata, da li na istoj postoji ona plasticna obloga zvuk koji kao da dolazi iz komandne table moze doci od iste, meni se desilo kada se pomerila ta plasticna obloga oko alke. Neverovatno kako se zvuk prenosi po karoseriji, zato ga je i tesko locirati, cak i najbanalnija plastika u gepeku ili zvucnici na zadnjoj polici ako nisu lepo pricvrsceni kloparaju kada se prelezi preko neravnog terena i cini se da zvuk dolazi iz vrata. Znaci sve lepo proveri ali se trudi da nista ne rasturas, u stvari kreni od onih stvari koje su pricvrscene za karoseriju a znas da su bile pomerane ili si ih sam pomerao, skidao, proveri pricvrscenost branika, da se prednji nije otkacio odozdo pri silasku sa visih ivicnjaka, stanje onih gumica kojima je izduv pricvrscen odozdo...

Ako ti se cini da zvuk dolazi iz komandne table a ovo predhodno ne pomogne treba proveriti stanje njenih nosaca a kazu da je najbezbedniji put putem skidanja vetrobranskog stakla a to je posao za glas servis. Inace na drugim forumima sam citao da su neki taj problem resili ugradnjom struit bar, one poprecne sipke sto spaja prednje kosheve.

Naravno ovo sve pod pretpostavkom da je sa vesanjem sve u redu.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Apr 23, 2006 10:21 pm

Lepo ti covek kaze za auspuh.. ja sa jednim loncem i boxerom stvaram toliku buku da ne cujem nista osim toga. A to je takva muzika za usi.... Mislim ako nateras auto na 6000rpm i letis preko rupa po principu svaku petu pogodis a preko ostalih preletis, nema sanse da se posle setis da li je nesto cvrchalo ili ne. Audi JaJe ostavi drugima. Babe i Zabe.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Apr 23, 2006 11:19 pm

A da kupis Audija i resis sve probleme... :mrgreen:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Apr 24, 2006 12:57 am

Hauba stoji dobro i ona izolacija je dobra!
Pa imam par njih koji kao da dolaze iz table, konkretno kad skrenem malo ostrije onda na levoj strani pukne nesto, kao da tabla ne lezi lepo pa se malo sama namesti!
Onda recimo u srednjoj konzoli unutra se cuje kao neki lim koji vibrira pa nije lepo pricvrescen!
Pomalo u tapacirunzima vrata na rupama i zadnja daska gepeka, hajde ona i mora da lupka svuda!

Mislim sve je ovo tako bezazleno i glupavo, ali opet nervira nekog manje nekog vise!

A sto se Audija tice... ;) Ma daaaaaj, pa moze da mi lupa bubnjeve unutra, opet je ne bih menjao! :mrgreen:

Kako je u 156?! A u 159?! ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Apr 24, 2006 8:04 am

ma daaaj matori, u svakom autu mora da se pojavi po koji cvrcak...
ja nista ne cujem osim hi-fi-ja... salim se, imam ih dosta, ali ne smeta mi.
p.s. proveri da li imas u kasetama u vratima neke dzidza bidze, pa mozda one zveckaju, izbaci sitne pare iz centralne (kod rucne) i ispod radia...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Apr 24, 2006 12:06 pm

bojanTI napisao:
Kako je u 156?! A u 159?! ;)
159 verovatno bez cvrcaka za sada :)

U 156-ici je probleme pravila pomenuta kopca haube i elepse u zadnjoj polici ali su nestali cvrcci kada sam to malo bolje zategao a kopcu izolir trakom obmotao. Ne znam sta ti vozis ali izbegavaj da rasturas nesto samo da bi cvrcke pronasao, verovatno ces tako napraviti samo nove izvore buke.

Po ovome sto pricas moguce je da je neki od nosaca komandne table malo popustio. Problem se resava zamenom podloski ispod srafova onim silikonskim ali se opet ne preporucuje skidanje table vec kroz vetrobrtansko staklo npr. (u zavisnosti od konstrukcije).

Sad je ionako vreme lepo, spusti prozore i zaboravices vremenom.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Apr 30, 2006 8:14 am

pa ne mozes da vozis talijana ,a da nesto ne cvrci,to ti je znak da su delovi jos uvek na svom mestu.kada prestane crvcanje,e onda treba da proveris da li je nesto otpalo.
a uvek mozes da kupis svabu ili japanca,kod njih to nema,ali nema ni toliko zadovoljstva :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Apr 30, 2006 9:40 pm

bojanTI napisao:Onda recimo u srednjoj konzoli unutra se cuje kao neki lim koji vibrira pa nije lepo pricvrescen!
...
Mislim sve je ovo tako bezazleno i glupavo, ali opet nervira nekog manje nekog vise!
Ovo sto zvrci bi mogla da bude rucica za pomeranje sedista napred nazad na suvozacevom ili vozacevom, ali pre mislim da je na suvozacevom sedistu. Kod mene je to bio problem.
Ja svoje cvrcke intenzivno lovim...i da cuknem u drvo za sada sam jako uspesan.
Ako vam kazem da sedim na suvozacevom sedistu naglavacke i trazim dok zena vozi i krsti se, ne moram da vam pricam od koje bolesti patim i koliko me nerviraju cvrchci :evil:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Apr 30, 2006 10:38 pm

mandrack napisao:Ako vam kazem da sedim na suvozacevom sedistu naglavacke i trazim dok zena vozi i krsti se, ne moram da vam pricam od koje bolesti patim i koliko me nerviraju cvrchci :evil:
hahahaha

Ma upravo tako! :mrgreen:
Ali zanimljivo je to sto kad sedim na vozacevom mestu cuje se negde kod suvozaca! Predjem na njegovo mesto onda ono predje na drugu stranu! A najgore je sto kad dodjem na sredinu ono postane stereo i klasicno dolazi sa svih strana! Potpuni 3D utisak!
Ma tema je vise hipoteticki orijentisana, samo hvatanje cvrcaka je naucna fantastika, al' ko velim mozda se neko necega dosetio, na primer da ugura deset kilograma perlon vate u vrata i ostalo... ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Apr 30, 2006 10:43 pm

Nije da mi nije padalo na pamet....samo eto ja jos uvek nemam velikih problema....definitivno proveri one rucice sto sam ti rekao ispod sedista...sve mi mirise na to
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

foxy

Pon Maj 08, 2006 7:11 pm

proveri rucice sa kolim stelujes sedista i vrata od gepeka to jest plastiku unutar gepeka .2 nedelje mi jeo zivce dok nisam nasao sta zveck :mad:

Povratak na “Area Servizio”