Alfa 145 - kocnice

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Alfa 145 - kocnice

Sub Maj 06, 2006 6:47 pm

Alfa 145, 1.7 Boxer
Interesuje me ko je imao slicne probleme sa kocnicama. Auto je cele zime skoro stajao. Auto ima ABS. Zadnji diskovi su mu zardjali i skoro da ne koce. Levi zadnji narocito. Danas na tehnickom mi covek kaze da plocice nisu istrosene, nego da su celjusti blokirale. I rece mi da je 90% da se ne mogu razraditi, nego da treba nove celjusti da se ugrade. Kakva su vasa iskustva. Dali je to istina i koje celjusti da ugradjujem. Kod kog majstora u NS da idem.
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Sub Maj 06, 2006 6:51 pm

Nazovi me,imas broj.Resicemo ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

foxy

Pon Maj 08, 2006 6:55 pm

ja sam licno menjao sa caletom (bivsi auto mehanicar) nista strasno
imas 2 cilindra na krajevima celjusti sa obe strane te su zardjale.vidljiv znak problema je da se plocice trose samo s jedne strane.ako ne koci u opste onda ima rdje i u velikom cilindaru
treba ih izvaditi (nekako (ac aparatom zagrejati)) posle zagrevanja izvuci kljestima i udarati malim cekicem. ako uspes dobro namazati tavata mastom i vratiti . obavezno kupi komplet gumica za kocioni sistem (znaju oni) kosta oko 500 din za jednu stranu. te gumice sve ubacuj tamo gde treba .Takodje i na velikom cilindru jer si vec rasklopio ceo.od 14h-22h uradilismo obe strane.
ako neuspes te celjusti kostaju oko 1800 ako se ne varam (pitaj u fiatino ili auto italiji) ako nemas brojeve javi se napisacu.
u servisu kosta oko 50 eura obe strane da srede + ti placas sve gumice i delove

Povratak na “Area Servizio”