osiguraci

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

osiguraci

Čet Apr 06, 2006 1:59 pm

sinoc dok sa se vozio osjetio sam miris paljevine a posle nekoliko minuta pojavio se bijeli dim ispod volana iz pravca kutije sa osiguracima.
kola sam zaustavio i parkirao na najblizem parkingu.bila je noc pa nisam mogao da pogledam jesu li osiguraci u pitanju.
sta to moze biti po vasem milsljenju?

zaboravio sam napisati da je u pitanju alfa 146
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Apr 06, 2006 3:23 pm

A danas po danu jesi li pogledao?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Apr 06, 2006 8:15 pm

Meni se desilo nesto slicno, ispostavilo se da je izgoreo neki spoj na foliji... Zamenio sam celu plocu za osigurace, kupio sam polovnu i nije bila skupa... bolje to nego da trazis gde je spaljeno...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Apr 07, 2006 10:55 am

jucer nisam stigao pogledati tablu sa osiguracima jer je bila prava provala oblaka pa cu danas posle posla vidjeti.
znam samo da mi je brat dovezao kola do zgrade,vozio je nekih 6 kilometara i nije bilo nikakvih problema,samo mi je rekao da na kontrolnoj tabli ne svijetli lampica za duga svijetla.
ovdje majstrori radi do 5 sati popodne,a ja sa poslom upravo tada zavrsavam pa moram cekati subotu da odem kod autoelektricara.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Apr 10, 2006 12:49 pm

majstor mi je rekao da mi je izgorio neki konktor ili neka folija,jer mi ne svijetli lampica na komandnoj tabli i rekao je da nema potrebe mijenjati da mogu da se voze kola.
i posle 20 kilometara opet sam osjetio na tren miris paljevine i kola su se ugasila.u prvom momentu sam mislio da sam ostao bez goriva.otisao na pumpu donio 4 litra goriva do kola,usuo ali kola nece da upale.verglaju ali nikako da upale.izgleda da cu morati da ga shlepam.
jeste li vi imali ovakva iskustva
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Apr 10, 2006 8:13 pm

E pusti tog majstora koji ti je rekao da je izgorela folija i da mogu da se voze kola... Ne zvuci mi bas kao neka preporuka.. Ja nisam majstor ali sigurno bih zamenio celu tablu sa osiguracima. Meni je tako izgoreo deo te folije i nije mi radio ventilator na hladnjaku. Kupio sam polovnu tablu za soma dindzi kod Mise u Mirijevu. Jeste moja 33ka a tvoja 146, ali raspitaj se koliko to kosta i da li ima negde...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Apr 13, 2006 12:54 pm

izgorila je zica od alarma jer je bila povezana sa svijetlima.i to je bio razlog kurshlusa i pojave bijelog dima.
opravka je trajala 30 minuta i nije mi mnogo naplatio 10 eura.

Povratak na “Area Servizio”