Selenia

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Nov 26, 2005 4:24 pm

Quadrifoglio napisao:zamisli da imas neko mineralno i da imas tu temperaturu sta bi bilo...

obavezno dovedi i vazduh nekim crevom do hladnjaka ulja...
nema nikakav efekat da mu dovedem vazduh na hladnjak. Jednostavno hladnjak nije konstruisan za vazdusno hladjenje...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Nov 26, 2005 4:49 pm

pazi, ako ima nalet hladnog vazduha sa prednje maske, trebalo bi da mu pomogne pri hladjenju na brzinama... cenim da je tako...
mada opet... mozda i gresim
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Sub Nov 26, 2005 5:07 pm

Quadrifoglio napisao:zamisli da imas neko mineralno i da imas tu temperaturu sta bi bilo...
Shta bi bilo? :?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Nov 26, 2005 5:39 pm

pa znas na koliko stepeni mineralno ulje gubi efekat podmazivanja?
kucaj u search negde je BOOST bas pomenuo to...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Dec 01, 2005 1:55 am

Ja znam pod prstima je ko nafta a manometar na leru padne skoro na nulu , o promeni zvuka da ne pricamo .Neznam za duze to sam pasovao sa helixsom kada sam stao u podgorici na prvom semaforu a posle drugog sam ga zamenio , nije ekoloski u kanal pored puta ali drazi meni moj auto od ekologije .
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Dec 31, 2005 1:12 am

Imam jednu dilemu.
Koristim Seleniu Gold i potrosnja ulja mi je prilicno velika, oko 1 litar na 2ooo km, sad zimi malo manje.
Posto mi je vreme za servis, pitam se da li bi mozda sa drugim uljem imao manju potrosnju. Verovatno cete reci da nije problem do ulja nego do motora ali mislio sam prvo da probam neko drugo ulje da vidim da li ce se nesto promeniti. Ne znam da li bi neko kvalitetnije resilo problem, mozda 20k ali ono je valjda jos redje...i sta mislite o drugim proizvodjacima tip Motul, Castrol...
inace auto ne duva,ne dimi, solidno vuce.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Dec 31, 2005 2:08 am

20k je bolje od Golda
mozes probati Agip Synth2000 Evolution
ili Motul... sve su kvalitetna ulja...
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Sub Dec 31, 2005 4:45 am

... I dopuna; litar na 2000 km i nije bash velika potroshnja. :cool
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Dec 31, 2005 1:38 pm

ja bi prvo probao 20k, mozda se malo smanji potrosnja...
ali 1l na 2k je mnogo... znaci do zamene dodas koliko i ide u motor? ili uopste nemas zamenu ulja od dolivanja... :shock:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Dec 31, 2005 3:15 pm

mnogo zavisi od toga kako si ga vozio tih 2000km...

i ja isto mislim da je 20k najbolji izbor, ali i to ulje sam letos potrosio litar na putu posle oko 2000km provedenih na 5000rpm, dok u gradu pri sporoj voznji nestane litar na oko 5000km. ne znam da li bi sa drugim uljem bilo drugacije...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Dec 31, 2005 3:33 pm

ili da probas da sipas aditiv (ako je do motora) da ne bi morao sad po zimi da cackas nesto oko mehanike... verujem da ce se malo popraviti situacija...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Dec 31, 2005 6:21 pm

Sipaj Seleniu 20K za Alfa Romeo (crveno pakovanje sa Alfinim znakom), mnogo je bolje od Selenie Gold, potrosnja ce ti sigurno biti manja. Prvo vidi kao se posle ponasa sa novim uljem, pa ako je isto (u sta ne verujem), tek onda probaj sa aditivom.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Dec 31, 2005 8:29 pm

Dosta zavisi i u kakvom je stanju motor...
meni recimo je u zadnjoj zameni ulja potrosila 0,5l na 5000km
shto je nishta za ovaj auto... nisku potrosnju pripisujem kvalitetnom ulju i dobrom stanju motora...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Feb 06, 2006 9:09 pm

Evo jos jednom o mom problemu.
Dakle letos po vrucini auto mi je trosio 1 litar Selenie gold na 2000 km (90% gradska voznja), bez visokih obrtaja...
A sada po ovoj zimi na 1700 km mi je potrošio ne više od 100 grama.
U medjuvremenu nista nije radjeno na motoru.
(leti mi je temp.vode oko 95 stepeni a ulja oko 80 stepeni.)
O čemu se radi? Da li je Gold ulje toliko osetljivo na visoke temperature ili je nesto drugo u pitanju.
Pitanje bi sad bilo, koje ulje najbolje podnosi više temperature?
Da li Selenia Sport?
Sta kazu strucnjaci...Boost i ostali...
-da napomenem i da cesto vozim na plin...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Feb 07, 2006 1:27 am

Mislim da zimi motori generalno trose manje ulja (bar kod mene je to bio slucaj kod svih dosadasnjih auta). Potrosnja u toku leta ti je po mom misljenju prevelika (mada sta znam, mozda drugi imaju drugacija iskustva). Predju na Selenia 20K za Alfa Romeo (bas tako pise na kutiji sa uljem), mnogo je bolje od Selenie Gold.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Feb 12, 2006 7:34 pm

vlada napisao:Evo jos jednom o mom problemu.
Dakle letos po vrucini auto mi je trosio 1 litar Selenie gold na 2000 km (90% gradska voznja), bez visokih obrtaja...
A sada po ovoj zimi na 1700 km mi je potrošio ne više od 100 grama.
U medjuvremenu nista nije radjeno na motoru.
(leti mi je temp.vode oko 95 stepeni a ulja oko 80 stepeni.)
O čemu se radi? Da li je Gold ulje toliko osetljivo na visoke temperature ili je nesto drugo u pitanju.
Pitanje bi sad bilo, koje ulje najbolje podnosi više temperature?
Da li Selenia Sport?
Sta kazu strucnjaci...Boost i ostali...
-da napomenem i da cesto vozim na plin...
Probaj Seleniu HPX ili se tako nesto zove, iz price sam cuo da ljudi kojima su motori trosili vise ulja nego obicno presli na ovo ulje i da su dobili pozitivne rezultate, cak i mislim da je to ulje preporuceno za motore sa preko 100k km.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Feb 21, 2006 5:48 pm

Sport ti je ulje koje trpi visoke temperature i garantuje dobro podmazivanje i zastitu motora u malo .tvrdjoj. eksploataciji (citaj gazenju)...

uvek mozes da sipas i Agip ili Motul...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Feb 21, 2006 10:41 pm

Ako je presao preko 200k probaj leti sa HPX , sport ,race i sl su super ali ako je motor ok , HPX je gusce i ima drugacije aditive , polusinteticko je i par njih znam da su resili problem. Za zimu nije , teze zavergla i duze mu treba da se zagreje ako ides na kratke ture.

Povratak na “Area Servizio”