Alfaaaaaa......

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Alfaaaaaa......

Čet Avg 11, 2005 11:34 am

Evo nekih od komentara Alfista na koje sam naleteo surfujuci po drugim forumima.....
:lool: :lool: :lool:
Reakcije na predstavljanje 159-ke:

-Alfu 156 V6 vozim od decembra prosle godine i mogu vam reci da je carica....Ne samo sto izgleda i sto ima personaliti nego zvuk motora, to nije zvuk to je pesma za usi...:)) a da je startna o tome ne treba da se prica. Bilo je nekih nasih prijatelja koji elem obozavaju BMW i Volvoe (i imaju ih) i kao sta mislis koji je brzi...Mislim svaka cast volvou i bmw ali ....veliko ali...ne bi je menjala ni za sta na svetu... tj. ni za koji drugi auto...:)) toplo preporucujem!


-U moru konfekcije i slicnih dizajnerskih resenja pravo je uzivanje i gledati i voziti Alfu 159. S obzirom da nasledjuje izuzetnu 156-icu nema sumnje da je ugodjaj voznje sjajan.
Mislim da je auto bruljantan primer kako i industrijska roba velikih serija ima svoj personality, licnost i karakter. U svakom slucaju nije za svakoga, kao sto neko rece, i ostaje mi jedino nada da cu postati neko i pazariti isti.
Forza maestro, forza 159!

-Krajnje surovo.Mnogo mi je lepsi zivot bio dok nisam video ova kola ... sad sam se izbedacio skroz jer ih nikad necu imati. I ko je meni sad kriv, Vlada jer nemam ili vi sto mi pokazujete ovo. A tako je leeeeeeeeeeeeeep...

-Quanto costa uno picolo orgasmo ? Pa i neka mi zaskripi plastika al' bi je gazio...i pazio...i mazio...belissima machina...

-Na prvi pogled mi se najvise dopala fotografija koja ovu Alfu prikazuje sa boka, a posle toga sam bolje pogledao sve ostale i shvatio da BMW trojka, C Mercedes i Audi u tom pogledu nemaju sta da traze pored Alfe 159, " ja bih nju tako ... posedovao".

-Izvanredno! Pravi praznik za oci. Jos jedan samar u lice od strane "dekana" italijanskog i svetskog dizajna Georgetto Giugaro-a. Ipak su italisjanski dizajneri Pininfarina i Giugaro uz Bertone-a ono sto su bili Leonardo Da Vinci i Michelangello Buonarotti u svetskom slikarstvu tj. NENADMASNI. Dovoljno je videti ovu novu kreaturu kojoj je prethodila Alfa Brera (bice u prodaji od septembra 2005) uz Pininfarinin Maseratti Quattroporte koji je prograsen za NAJLEPSI luksuzni auto na svetu pa da se vidi sta u stvari italijani znaju. Ipak se italijanski predsednik Carlo Azelio Ciampi vozi u najlepsem automobilu na svetu...Da nisu pozajmili svoje dizajnere iz cuvene skole Ital Design (osnovao je Giugaro)nemci bi jos uvek vozili automobile koji vise lice na dvokrilne i trokrilne ormare nego na automobile. Ovaj auto je tako lepo skrojen kao sto svoja odela kroji Valentino. Tu nema sta da se doda ili oduzme, sve je tako skladno spojeno pa se moze samo uzivati gledajuci ovaj italijanski projekat. A za sve one sto su naklonjeni nemcima ili japancima bih posavetovao da se malo bolje raspitaju i vide ko je te automobile u stvari "skrojio", ko im je dao dusu i stil...

-Napokon da osvane i jedan pozitivan tekst o italijanima i njihovom umecu da naprave sjajan auto.

Inace, kada citate literaturu tipa "Ko je ko u Evropskoj uniji", gde se daju osnovne karakteristike svake nacije, neizbezno nailazite na opaske i komentare o tome da je italija mozda i vodeca zemlja u Evropi po inzinjerima i njihovim resenjima. Inzinjeri su jako cenjeni u Italiji, daleko cenjeniji nego u ostalim zemljama, i imaju posebno povoljan drustveni status i ugled.

To samo na prvi pogled neobavestene iznenadjuje, jer kada pocnete da pravite pregled tehnologija (mini fabrike, industrijska oprema, itd) stalno uocavate da italijani dominiraju u tehnickim resenjima i inovativnosti. Nemci i francuzi su bolji sto se tice pouzdanosti sistema i izdrzljivosti, ali generalno su uvek korak iza u primenjenim resenjima.

Ova ALfa 159 je upravo primer toga, plus dizajn, po kome su italijani vekovima poznati. Nebesa, poklonite mi jednu Alfu 159 2.0TS bordo boje!

-Želim, nemam... Patim...patim... :( Kako ovaj auto izgleda!!!
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Čet Avg 11, 2005 11:48 am

Opsti komentari i odgovori Alfista:

-...ko nije vozio Alfu, taj moze da pise i studira razlicite statistike, ali ce uvek propustiti najjbitnije, srz jedne blistave istorije, dozivljaj uzbudljive voznje i same pojave italijanske ikone koja nikoga ne ostavlja ravnodusnim.

-Sto se Honde tice, ima i ona sportskog duha, mada...Kada vidis Alfu...

-posebna je vrednost sto je 156 remek delo industrijskog dizajna u poslednjih 20 godina. Tesko da ce se uskoro ponoviti tako uspesan spoj modernog i retro uticaja u stilu. Koliko je 156 imala inovativnih detalja koji sada svi kopiraju...

-Zalosno je sto neko ko nikad nije vozio alfu daje sud o njoj,i odma prica kako ona ne valja .To je isto kao sto neko ne jede ribu a nikad je nije ni probao.Kod nas u zemlji alfa je nepopularna jer ljudi(vecina njih)nema ni stila ni ukusa .Kod nas se automobil kupuje da traje 20 godina kao borna kola.Zato je i toliko popularan Golf,pasat i to diesel(vrh vrhova)i naravno Opel suza(bljak).Kada neko spominje dizajn nasim ljudima biva im muka jer koga interesuje dizajn kad i sam izgleda kao nemac, podgojen tetoviran i bez vrata.U auto obavezno ubaci jelkicu sa mirisom vanile i kome vi ljudi onda pricate o stilu ,estetici kulturi zivota.Alfa je sinonim automobilizma bez nje sve bi bilo drukcije i zahvaljujuci tim italijanima svetska auto dizajn scena zadnjih godina izgleda sve bolje.Sto se skupoce delova tice za alfu isto kao i za mecku 123-4(baraku) i golf, opel mozete da se snabdete turskim delovima pa ce odrzavanje da bude jeftino, ali to ni jednom alfisti ne bi palo na pamet. Ljudi koji voze alfu imaju i drugu zivotnu filozofiju.Inace promenio sam 21 automobil probao sam sve i svasta i nemce i alfe i americke automobile(ziveo sam tamo)sada vozim reno scenic ali uvek cu se vracati Alfi

-Raduju me ljudi koji su protiv Alfe..i raduje me njihov broj..stavise,hteo bih da ih je MNOGO!!..tako se potvrdjuje moj ukus, da moj ukus nije kao milioni stereotipa bez nimalo kreacije i duha..Trebas biti rodjen i poseban da bi vozio Alfu, nije za svakoga..Sto se tice kvara? Imam ih 2 komada;Alfa 156 2.0,skojom sam prosao skoro 200 000km,osim redovnih servisa,nisam nikada bio kod "majstora"..kola su jos kao nova..Drugi,kojeg sam kupio pre 2 meseca je Alfa GT 2.0 JTS..o njemu ovima gore ne vredi pricati..dovelo bi ih do ludnice :)
Toliko o Alfi, hvala na paznji!

-.....ljudi koji vas odvra
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Avg 12, 2005 12:03 pm

Sasha napisao:Opsti komentari i odgovori Alfista:

-...ko nije vozio Alfu, taj moze da pise i studira razlicite statistike, ali ce uvek propustiti najjbitnije, srz jedne blistave istorije, dozivljaj uzbudljive voznje i same pojave italijanske ikone koja nikoga ne ostavlja ravnodusnim.

*sad bi jedan nas drugar ovde rekao pa sta to sve ima veze to je bilo pre 50godina to se ne racuna danas ;) *

-Raduju me ljudi koji su protiv Alfe..i raduje me njihov broj..stavise,hteo bih da ih je MNOGO!!..tako se potvrdjuje moj ukus, da moj ukus nije kao milioni stereotipa bez nimalo kreacije i duha automobili.

*Ovo poslednje je vrh*
Sale majstore ne znam gde si ovo pokupio ali svaka ti je ko Njegoseva- mudra i pametna :dugokosi: znachi procitao sam i ...ma extra

Situacija: juche oko 20 krenuo da zavrsavam nesto zadesio se na Crvenom Krstu i treba da se ukljucim u Vojislava Ilica iz neke poprecne male ulichice naravno Srbi su jako gostoljubiv i kulturan narod i vozeci svoje Opele Bembare i WW-e prolazlili su jedno 2-3 min pored mene kao pored turskog groblja, nikom nije palo na pamet da me propusti sve dok se nije pojavio lik sa srebernom 156icom i stranim tablama koji mi je sa smeskom mahnuo rukom...u zivotu se nije desilo da nekog ne (pro)pustim kad hoce negde da se ukljuci(bilo da je yugic ili audi) ali takvi smo ti mi Alfisti osim stila i ukusa posedujemo i kulturu nesto sto ovi gore pomenuti nikad nece imati.

Pozdrav
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Avg 12, 2005 12:25 pm

Ja sam tako pre dve godine pustao jednog lika da se isparkira i onda sam cuo skripu kocnica iza sebe... srebni yaris mi se zabio u bulju. Odleteo sam 30m posto mi je odvalio kocioni cilindar, a kako sam drzao nogu na kocnici momentalno je izletelo svo ulje. Bilo je to kao u bilijaru, sva sila se vratila na njega, tako da sam bio u cudu kada sam izasao iz kola i provalio da mi cak ni branik nije pukao, dok je nesrecni yaris ostao polomljene haube i rasute prednje maske, branika i farova. Na kraju sam se odvezao kuci koceci rucnom dok su njega skupljali unaokolo. Sva sreca niko nije bio povredjen.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Avg 12, 2005 1:54 pm

Ima samo jedna stvar ................. zene za volanom su smrt za takve situacije ............. mislim na propustanje ................. pre jedno dve godine sam sedeo u basti nekog kafica koji je bio bas pored pesackog prelaza , i nijedna riba ili zena nisu propustile pesake ................ NIJEDNA ................... od tada sam poceo da pratim situaciju , i sve do sada sam se uverio da su one spremne da prospu creva pesacima po ulici , ali nece stati .................. nije bila jedna opasna situacija kao ova ............... na primer milion puta mi se desilo da sam stao da proustim pesake , i onda me je pretekla NA PESACKOM PRELAZU neka guska koja umalo ih nije ubila ................ to mi se desava barem dvaput nedeljno .................. kad treba da voze one voze ko po jajima ............. a na pesackom prelazu dobiju inspiraciju ko da su na rally-ju ............


A na kraju da kazem da stvarno nisam nikakav sovonista , ali jednostavno je tako

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”