Alfa 147 - kupovina i zamena lezajeva

Bez duše bismo bili samo mašine...
rackko1986
rookie
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Nis
Postovi: 2
Pridružio se: Čet Okt 26, 2023 4:07 pm

Alfa 147 - kupovina i zamena lezajeva

Čet Okt 26, 2023 4:26 pm

Pozdrav svima. Nov sam na forumu, i da napomenem da dosad nisam vozio alfu..Tacnije jesam jednom 2 kilometra, na nekom auto placu, pre par godina, probao jednu 147-icu, i od tad razmisljam o kupovini jedne..Realno ostavila je utisak na mene :) E sad, gledam nesto oglase, i pazario bih jednu 147icu, iskljucivo benzin i to 1.6 od 105 konja, jer vec imamo jednog dizela i kuci, pa bi sad uzeli jednog benzinca i ugradili plin, za voznju po gradu i u lokalu...Dakle gleda se 1.6 sa 105 konja, restajling...Ono sto me zanima, i sto cu sigurno odraditi na autu ako uzmem alfu sa ovim motorom jesu leteci lezajevi na radilici...Istrazivao sam dosta po netu, pricao s ljudima, listao strane forume, i dosao do zakljucka da je za ljude sa ovim motorom najbezbolnije preventivno zameniti letece lezajeve, isprati uljnu pumpu, odrsditi veliki servis i mislim ds nece biti nekih problema...Citao sam na stranim forumima da ljudi koji su to uradili preventivno nikad nisu imali problema sa tim motorom i redovnim malim servisima,a opet naleteo sam na tuce slucajevu, sto samo kod nasih ljudi, da im je prolupao ovaj motor, na lezajevima...Pa sam pozvao majstora da se raspitam o ceni te usluge, i dobio info da zamena kosta oko 15000 din ( delovi i ruke). Takodje sam pitao i o zameni lezecih lezajeva ali dobio odgovor da za njihovu zamenu motor more napolje, i onda se preporucuje da se sredi i glava, kad se vec otvara motor, promene karike, da se proveri i u kakvom su stanju hilzne, klipovo i td..znaci full generalna, i to bi kostalo okk 700-800 evra, i sama konstatacija majstora je da se to ne isplati...Ali, to nisam ni imao na umu da radim vec me interesuje sledece - ima li smisla menjsti samo letece lezajeve bez lezecih? Da li cu time dobiti na nekoj sigurnosti sto se ovog motora tice? Po onome sto sam istrwzio verujem da da, ali ajde da pitam i malo iskusnije alfiste..Hvala
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4594
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Alfa 147 - kupovina i zamena lezajeva

Čet Okt 26, 2023 8:58 pm

Ukratko nema smisla. Ako menjas redovno ulje i ne sipas smece mala je sansa da ce ti stradati lezajevi. Kao sto su ti vec rekli, ili radis komplet generalnu, ili ne diraj nista. Polovan motor za nju imas za 150e
Slika
rackko1986
rookie
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Nis
Postovi: 2
Pridružio se: Čet Okt 26, 2023 4:07 pm

Re: Alfa 147 - kupovina i zamena lezajeva

Pet Okt 27, 2023 3:49 pm

razumem, ali polovan motor je opet macka u dzaku a i troskovi nisu mali - motor 150e, majstor da zameni motor 100e, da odradim PUS po propisu po novom zakonu nije bas jeftino, zavisi i od potvrde proizvodjaca, tako da ode to brat bratu u 500e, i opet je to igra na srecu...a mislio sam ds ovo odradim za tih 120eu, i da mi to bude neka sigurica, bar neko vreme...ja znam da cu ga ja odrzavati kako treba, al ne znam ko ga je sve vozio i sta mu sve radio za zadnjih 15 god...jbm li ga
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2451
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Alfa 147 - kupovina i zamena lezajeva

Pet Okt 27, 2023 6:20 pm

Otvori motor-tj skini karter i odradi lezajeve. Ne moze skoditi i eto kraja polemici ako mislis da ces biti bezbrizniji. :)
Alfa Romeo - The car inside the driver.

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”