Veliki problem sa zadnjim desnim podizacem na 156

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
sasami
Postovi: 546
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 9:36 am

Veliki problem sa zadnjim desnim podizacem na 156

Ned Maj 21, 2023 5:17 pm

Blizi se registracija a meni podizac crko. Najpre sam kupio polovan sa izlomljenim vodjicama i uvodinicima za sajlu, probam da iskombinujem sa mog starog sta je bolje i vidim cas radi cas ne radi odnosno uglavnom zaglavi kad treba da podigne prozor. Rasturim sve, jos jednom podmazem sve proverim, odmotoam sve sajle napunim tockic tovatnom mascu al dzaba ista mera isto odstojanje, posle dva tri ciklusa podizanja i spustanja uvek stane kad treba da podignem....
Iznerviram, sve bacim i kupim nov podizac. Namestim opet nece, cas oce cas nece, onda krece igrnka, proverim osigurace sve ok, rasturim kasetu vidim tu je samo relej za prednje maglenke, rasturim plastiku oko volana i otvorim plastiku sa osiguracima i tu nqdjem relej za pozadi. Na jedan relej su oba zadnja prozora, levi radi normalno desni nece da podigne. Izvadim relej vratim ga, proradi na par podizanja. Odem do drugara i da mi drugi relej opet isto.
Merim napon na kablu koji ide u motorcic, pritiskam prekidac -12v uvek ima a +12 cas ima cas nema....
Oba prekidaca rasturim razlemim, proverim unimerom, svi kontakti su ok, elektronika u njima sluzi samo za led diodu da svetli u mraku i to radi ok...
Sta sad da radim ?
Kupicu i druge prekidace na otpadu, al me ne greje sunce, ako je neki problem sa instalacijom ne znam kako moze tako da se manifestuje da cas radi a cas nece?
sasami
Postovi: 546
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 9:36 am

Re: Veliki problem sa zadnjim desnim podizacem na 156

Ned Maj 28, 2023 11:03 pm

Situacija polako napreduje....
Posle par dana zahebancije sa unimerom, rasturanja table sa osiguračima, pregledao sam sve kontakte, prekidače, osigurače, kućišta releja i sve je ok...
Međutim ispostavilo se da je prekid u snopu kablova između stuba i vozačevih vrata u zaštitnoj gumi... Kada su vrata u poluotvorenom položaju sve radi kako treba, čim otvorim vrata do kraja izgori osigurač i ne radi više podizač...
Sutra ću da skinem vrata, tapacir sam već skinuo i pregledam žice ako vreme dozvoli, nadam se da ću lako da rešim problem....
Već sam počeo psihički da popuštam i planiram podizače na kurblu za pozadi.....
Markoni Bg
Garaža: 147 FL
Lokacija: Beograd
Postovi: 24
Pridružio se: Uto Jun 14, 2022 3:12 pm

Re: Veliki problem sa zadnjim desnim podizacem na 156

Pon Maj 29, 2023 10:19 am

Klasika za skoro svaki Fiat Alfa Lancia auto posle nekog vremena , verovatno se prekinula neka od zica u snopu gde je savijen kod vrata , zalemi zice i resices problem.
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2450
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Veliki problem sa zadnjim desnim podizacem na 156

Pon Maj 29, 2023 12:56 pm

156 koliko se secam, na vratima ima siroki okrugli konektor, mozda je samo usla voda i kontakti su oksidirali?
Alfa Romeo - The car inside the driver.
sasami
Postovi: 546
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 9:36 am

Re: Veliki problem sa zadnjim desnim podizacem na 156

Uto Jun 06, 2023 6:50 pm

Slika

Slika

Slika

Slika

Zalemljeno, radi sve, skoro sve sam sklopio, piiiip me kisa....
Usput proklizao pin na vrata, pa sam izvukao vrata sa pinom, uspeo cale da izvadi deo srafa i vratio sam pin i stavio novi sraf, samo sto ne stoji u sasiji bas fiksno al to mu je, nemam snage vise i sa to da se macujem...
Ostalo jos suvozacev tapacir da skinem i rasturim vrata, spoljna kvaka otkazala, ide dugle unutra ali nista se ne desava...
Jos prednje kocnice da resim, nece da otpusti klip (prosle godine reparirani prednji) tockovi se jedva okrecu kad se digne auto...
U voznji na otvorenom sve je manje vise ok, dok po kradu gde ima stalno kocenja i jos na toplom vremenu nije to to, blaga nizbrdnica auto nece da krene sam od sebe, vec posle minut dva otpusti ako ga cekam.
Porucili smo sva creva sa majstorem i ulje da zamenimo i valjda je to to...
Ostalo zafarbavanje limarije na pojedinim mestima i spremam sam za tehnicki...
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: Veliki problem sa zadnjim desnim podizacem na 156

Sre Jun 07, 2023 7:00 am

Ако си репарирао клешта предњих кочница онда ће ти замена црева решити проблем. Имао сам такав случај на бившој 155.

Povratak na “Area Servizio”