maf,map,overboost ili gremlini.

Forum namenjen svim problemima i specifičnostima vezanim za Alfe koje pod haubom imaju dizel Cuore Sportivo
Korisnikov avatar
madmaxsrb
Garaža: Alfa Romeo 156 JTD
Lokacija: Krepoljin
Lokacija: Krepoljin
Postovi: 9
Pridružio se: Sre Maj 29, 2019 5:56 am

maf,map,overboost ili gremlini.

Uto Maj 30, 2023 5:58 pm

Pozdrav, svima, imam sledeci problem sa AR 156 1.9 JTD 85kw 2002god. koji me polako ali sigurno dovodi do toga da polijem auto benzinom i zaplim, priča kaze sledeć, od oko nove godine auto je krenuo da dimi, crn dim kod dodavanja gasa, posle nekog vremena mi je izabacio gresku za MAF, i nista nabavim do sad ukupno 7(sedam) maf senozora, auto i dalje dimi, u medju vremnu krene da mi izabvuje gresku za overboost valve signal low, onda krenem da menjam overboost ventile da menjema, sad sam na 4(Četvrtom) do sad, auto i dalje dimi i na oko 3500rpm izabacuje gresku za over booost, posto vise nisam znao stacu ocistim EGR i vartim ga u funkciju, posto sam ga predhodno zatvorio, i dalje isto, proverena su sva creva od kucista filterai kuciste sve je celo, vakum creva cela, dijagnostiku u voznji nema gde da uradim jer jednostavno nema gde a pri tome ne ubijem nekog na putu, najblizi pravac gde bi mogo to bezbdno da odradim je 80km od mene, a da nabavim sam i VAG KKL i Multiecuscan od muke. ali i dalje tapakam u mraku, menajo sam i MAP, isto sve, auto ide do 3500rpm, posle toga ide safe mod, dok recimo u mestu mogu da ga drzim na 4-5k obrtaja i nema greske. dali neko ima ideju sta bi moglo da bude, dali je neko ima nesto slicno? ili dali neko mozda zna nekog dobrog majstora za Alfe, tu okolina Pozarevca.
Korisnikov avatar
veljko1
Garaža: Volvo V50 DRIVe
ex:Alfa Romeo 156 1.8TS
Lokacija: Backi Jarak_NS
Postovi: 370
Pridružio se: Ned Jan 11, 2015 3:11 pm

Re: maf,map,overboost ili gremlini.

Čet Jun 01, 2023 9:05 pm

Vidi, imam sad neki volvo, ali problem je sledeci, bio.... na nekih 3000 obrtaja, safe mode se desi. Ispisana Greska je bila kontrola proklizavanje, na taj fazon, volvo filozofija. Na dijagnostici egr problem, usput dpf skroz zacepljen, prvo to resim, ugasim, isecem izbacim sovtverski ( platim da mi odrade, jel), opet isto. Majstor menjao jos tu neke senzore, probamo, ne resava, vratimo, I tu dolazim na internet do nekog lika da je problem bio na "ventilu turbine". Blow off ventil elektronski, neka zaebancija od 7000 dinara. I to sam resio. Volvo v50, 1.6d 109 ks.



Volvo anti skid service required
"When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat."
Henry Ford
Korisnikov avatar
madmaxsrb
Garaža: Alfa Romeo 156 JTD
Lokacija: Krepoljin
Lokacija: Krepoljin
Postovi: 9
Pridružio se: Sre Maj 29, 2019 5:56 am

Re: maf,map,overboost ili gremlini.

Pet Jun 02, 2023 7:05 am

veljko1 napisao:
Čet Jun 01, 2023 9:05 pm
Vidi, imam sad neki volvo, ali problem je sledeci, bio.... na nekih 3000 obrtaja, safe mode se desi. Ispisana Greska je bila kontrola proklizavanje, na taj fazon, volvo filozofija. Na dijagnostici egr problem, usput dpf skroz zacepljen, prvo to resim, ugasim, isecem izbacim sovtverski ( platim da mi odrade, jel), opet isto. Majstor menjao jos tu neke senzore, probamo, ne resava, vratimo, I tu dolazim na internet do nekog lika da je problem bio na "ventilu turbine". Blow off ventil elektronski, neka zaebancija od 7000 dinara. I to sam resio. Volvo v50, 1.6d 109 ks.



Volvo anti skid service required
zamnio sam do sad 4 komada, juce peti sa alfe iste kao moja, gde sve radi, kod mene i dalje na 3k rpm ide u safe mod.

Inace juce sam sa ispravne alfa skino, MAF, MAP, i OverBoost, spakova sve kod mene i dalje ista prica na preko 3k RPM, ide u safe mod, istu gresku izbvacuje P0236.
Ostalo za vikend da skinem turbinu, sva creva, i interkuler, da ocistim, i proverim turbinu da nije ona mozda, jer neznam vise sta da radim, pada mi napamet da nije mozda ECU zvekuno pa da brljavi... svaki savet je dobro dosao...
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: maf,map,overboost ili gremlini.

Sub Jun 03, 2023 1:23 am

Jel cipovana?
Slika
Korisnikov avatar
madmaxsrb
Garaža: Alfa Romeo 156 JTD
Lokacija: Krepoljin
Lokacija: Krepoljin
Postovi: 9
Pridružio se: Sre Maj 29, 2019 5:56 am

Re: maf,map,overboost ili gremlini.

Sub Jun 03, 2023 12:57 pm

bums85 napisao:
Sub Jun 03, 2023 1:23 am
Jel cipovana?
Nije.
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: maf,map,overboost ili gremlini.

Sub Jun 03, 2023 11:51 pm

Mene je to zezalo dok nisam ocistio geometriju turbine, ali moze da bude i "naceta" turbina, ili nesto trece. Ima cela teme o tome ako te ne mrzi da citas viewtopic.php?t=51097&hilit=Izludjuju+me
Slika
Korisnikov avatar
madmaxsrb
Garaža: Alfa Romeo 156 JTD
Lokacija: Krepoljin
Lokacija: Krepoljin
Postovi: 9
Pridružio se: Sre Maj 29, 2019 5:56 am

Re: maf,map,overboost ili gremlini.

Pon Jun 05, 2023 10:17 am

bums85 napisao:
Sub Jun 03, 2023 11:51 pm
Mene je to zezalo dok nisam ocistio geometriju turbine, ali moze da bude i "naceta" turbina, ili nesto trece. Ima cela teme o tome ako te ne mrzi da citas viewtopic.php?t=51097&hilit=Izludjuju+me
nije mi mrzelo da citam, pa ostaje mi samo da skinem turbinu da ocistim gemoteriju i da proverim pastetu da nije zaribala, ili da turbina nije vrisnula, posto sve ostalo sam odradio. ali sudeci po ovom sto sam procitao ili je geometrija ili trubina. hvala na linku.
Korisnikov avatar
madmaxsrb
Garaža: Alfa Romeo 156 JTD
Lokacija: Krepoljin
Lokacija: Krepoljin
Postovi: 9
Pridružio se: Sre Maj 29, 2019 5:56 am

Re: maf,map,overboost ili gremlini.

Sre Jun 07, 2023 8:13 am

kazu da ako hoces da nesto bude odrađeno kako treba, odradi to sam, posle tri meseca zezanja sa maf, map i overboost ventilima, ceo problem u stavri bio sa puknutim crevemo interkulera(donje), kako pre nisam video, pa tako kad je radjen velik servis otprilike kad je sve pocelo da zeza, kazem majstoru koju je radio da skine i proveri donje crevo, naravno kad sam doso da pokupim auto čovek mi kaze proverio sam celo je, protokomer nije dobar, zato dimi. i igrom slucaj prekjuče uzmem da zamnim drzac motora i pošto mi je crevo smetalo skinem ga kad odozgo na crevu ispod kućista filter nije rupa nego salter, znači kad nisam otišao da zadvim onu budalu što mi je rekla da crevo celo.
Korisnikov avatar
veljko1
Garaža: Volvo V50 DRIVe
ex:Alfa Romeo 156 1.8TS
Lokacija: Backi Jarak_NS
Postovi: 370
Pridružio se: Ned Jan 11, 2015 3:11 pm

Re: maf,map,overboost ili gremlini.

Sre Jun 07, 2023 2:27 pm

Ma bitno da je gotovo... ali idi mu reci da nije dobro proverio, cisto da zna.
"When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat."
Henry Ford

Povratak na “Diesel Potenza”