Varijator bregaste Alfa Romeo 156 2.0jts

Sekcije sa linkovima ka temama
Marko_Misic
rookie
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 JTS
Lokacija: Kucevo
Postovi: 2
Pridružio se: Uto Avg 11, 2020 10:55 am

Varijator bregaste Alfa Romeo 156 2.0jts

Ned Mar 12, 2023 10:57 pm

Pozdrav, Alfisti! :arflag
Zanima me vaše mišljenje po pitanju ove problematike..
Letos sam imao poveći problem sa samim motorom te sam se opredelio za generalnu i to iz više razloga, znajući da ću već uveliko biti u minusu. Da ne dužim dalje, sve je odrađeno, primećujem veću snagu no što je bila, ali... Nakon generalne, nakon vožnje od 15-ak minuta u leru se pojavljivao dizelkast zvuk. Kontaktirao sam par majstora i rekli su da su u pitanju hidropodizači. Zamenio sam i njih i sada je prisutan nešto drugačiji zvuk, nekako zveckast i takođe se ne javlja pri prvom paljenju, vec nakon kraće vožnje i dok radi u mestu.
Rečeno mi je da u pitanju varijator, pa, šta vi mislite po tom pitanju, kupiti nov/polovan varijator ili odraditi reparaciju? Auto ne gubi snagu, radi lepo, vuče, ali samo eto, taj iritantan zvuk...
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Varijator bregaste Alfa Romeo 156 2.0jts

Pon Mar 13, 2023 9:46 am

Koji su ti majstori radili motor i rekli sve to, najbolje nov varijator, ili reparacija, to jestandatdna ptocedura i treba da radi neko ko ume...
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Marko_Misic
rookie
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 JTS
Lokacija: Kucevo
Postovi: 2
Pridružio se: Uto Avg 11, 2020 10:55 am

Re: Varijator bregaste Alfa Romeo 156 2.0jts

Pon Mar 13, 2023 10:30 am

@edin
Hvala na odgovoru! Možeš li mi reći nešto više o reparaciji varijatora, da li je isplativo, koliko obično košta i ko to kvalitetno radi? Gledao sam cene novih varijatora i, nakon silnih ovih ulaganja, mnogo mi je...
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Varijator bregaste Alfa Romeo 156 2.0jts

Pon Mar 13, 2023 2:41 pm

Kao sto rekoh, to su vec standardne procedure, i gde i ko ti je radio generalnu
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”

Povratak na “Najtrazenije teme-procitajte pre nego sto otvorite novu temu”