Pojeo sam g***o pri kupovini Alfe 156

Bez duše bismo bili samo mašine...
Nutjobe
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd
Postovi: 26
Pridružio se: Uto Jan 24, 2023 12:02 am

Pojeo sam g***o pri kupovini Alfe 156

Uto Mar 07, 2023 8:54 pm

Pozdrav ljudi prvi post nisam nesto preterano pretraživao forum tako da bi verovatno za ovaj post mogao uz duze istraživanje da dodjem sam do zaključka ali mi ne potrebno mišljenje drugih.
Dakle,
Prva kupovina kola gledao sam isključivo Alfe uglavnom 147 i obisao sam barem 10 primeraka i skoro svaki ja bio dreš (sta ocekivati do 1500e) i izadje na oglasima jedan 156 koji mi se ucini dobro odrzavan itd. Prevalim dugačak put pogledam kola kao da oci nemam i pored svih crvenih svetala uzmem kola zato sto mi se smucilo da trazim vise, klasicna prica.
Moje pitanje je sledeće, u kola ima da se uloži dosta, komplet kvacilo lamela pretpostavljam i zamajac posto trese dok pali mada nema promene ako se drži kvacilo nzm da li to ima veze, nosaci motora svi ima dosta vibracija u kolima, diskovi plocice svi pulsira papucica dok se koci, kozmeticki da ne komentarišem ljusti se, jedino dobro je elektronika i trap koji je remontovan, oko motora se ne razumem tako da nmg to da kometrarisem sem sto dimi dok se ne zagreje ali to je normalno valjda zato sto je egr ugasen.
Izvinjavam se za dugacak post ali koje je vase mišljenje prodati i izgubiti par stotina evra ili ulagati.
sasami
Postovi: 546
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 9:36 am

Re: Pojeo sam g***o pri kupovini Alfe 156

Sre Mar 08, 2023 8:04 am

Ne možeš tako ti levo a život desno...
Šta je tu je za savet si trebao malo ranije da pitaš, nego kad je već stvar gotova evo nekoliko rečenica....
Najpre ako treba uložiti oko 1000e u auto star 20 godina je sasvim normalno da se dovede u neko pristojno stanje, za 159-ku ta cifra lagano ide 1500-2000e i to uz otvorene četvore oči i realno solidan auto... Sve zavisi šta želiš od auta dal da bude sve tip top ili možeš da mu oprostiš neke sitnice....
Dobra 147/156 nema bez min 2500e ako gledamo da je sve sa mehanikom ok i limarija da bude pristojna. Problem je što su retko dobre 147-mice na oglasima pa treba biti strpljiv....
Nadam se da sam ti bar malo razjasnio, pa odluči i daj par slika da se vidi šta si kupio....
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Pojeo sam g***o pri kupovini Alfe 156

Sre Mar 08, 2023 8:45 am

Cuj, ako je limariski dobra, mislim na koseve i patos, sve ostalo je vise nego resivo, i posle znas sta imas, a ako je limarija losa, e onda si stvarno pojeo...
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Nutjobe
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd
Postovi: 26
Pridružio se: Uto Jan 24, 2023 12:02 am

Re: Pojeo sam g***o pri kupovini Alfe 156

Sre Mar 08, 2023 10:02 am

Iskreno nisam ni dizao kola ni saginjao se da gledam ispod, bojim se nešto hahahha, iskreno vise bi zeleo da imam restajling model i u njega bi verovatno ulagao mnogo bolje izgleda od napred kao druga klasa kola.
Korisnikov avatar
boki76
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo Giulietta Rosska 1.6 jtdm 2014.
Ex 147 1.9jtd 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 1546
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 10:58 pm

Re: Pojeo sam g***o pri kupovini Alfe 156

Sre Mar 08, 2023 3:32 pm

S obzirom da si razocaran da zelis restile..... Mozda je bolje da probas da povratis kesh pa ce mozda biti vise elana. Ali znaj da te ceka mukotrpan posao. I mnogo novije modele treba cekati vrebati i platiti.... Ako je bio cilj proci jeftino onda ces opet uleteti u istu situaciju i bolje teraj sa tim sto imas. Odradis sve i znas na cemu si. Ako kupujes drugu, pre kupovine majstor neki krsten da pregleda ako ti vec sam ne znas.
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Pojeo sam g***o pri kupovini Alfe 156

Čet Mar 09, 2023 2:10 am

Ne postoji auto za ~2000e da nema ulaganja, koja god marka da je u pitanju.
Slika
sasami
Postovi: 546
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 9:36 am

Re: Pojeo sam g***o pri kupovini Alfe 156

Čet Mar 09, 2023 9:59 am

Ako je auto stariji od 10god svakako da nema....
Nutjobe
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd
Postovi: 26
Pridružio se: Uto Jan 24, 2023 12:02 am

Re: Pojeo sam g***o pri kupovini Alfe 156

Čet Mar 09, 2023 11:14 am

Ako bi vec zadrzavao kola planirao bi prodaju vec pred sledeću registraciju, sta mislite u tom slučaju da se stavi neki polovan zamajac i set kvačilo korpa itd. Isto me zanima sta mislite o kupovini polovnih diskova pa zatim obradi istih znam da je ovo sve sacuvaj boze da radis na svojim kolima ali cilj je sto jeftinije da se prodje a da to lici na nesto barem tu jednu godinu.
boki76 napisao:
Sre Mar 08, 2023 3:32 pm
S obzirom da si razocaran da zelis restile..... Mozda je bolje da probas da povratis kesh pa ce mozda biti vise elana. Ali znaj da te ceka mukotrpan posao. I mnogo novije modele treba cekati vrebati i platiti.... Ako je bio cilj proci jeftino onda ces opet uleteti u istu situaciju i bolje teraj sa tim sto imas. Odradis sve i znas na cemu si. Ako kupujes drugu, pre kupovine majstor neki krsten da pregleda ako ti vec sam ne znas.
Ne, posle ovakve kupovine, ne bi mi bilo zao jos 3 plate da sačekam i da sve dam na sredjena kola da me ne boli glava kad sednem da ih vozim. Jedino sto mi je zanimljivo kod ovih kola je sto uvek smisljam kako cu da sredim nešto ali kad skapiram koliko to sve kosta dodje mi da se ronkem hahahah.
bums85 napisao:
Čet Mar 09, 2023 2:10 am
Ne postoji auto za ~2000e da nema ulaganja, koja god marka da je u pitanju.
Ne slažem se, moras bas da kopas ali moze da se nadje recimo moj otac da uzme da proda kola, sledeći vlasnik bi se usrećio. Da sam pametan kupio bih od njega kola ali ko jos moze da vozi 1.4 benzin bez turba :D .
Korisnikov avatar
gpendula
Revizor ARCS
Revizor ARCS
Garaža: Giulietta QV
145 QV (wannabe) - Budžet rejs
Lokacija: BG
Postovi: 1584
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 6:57 am

Re: Pojeo sam g***o pri kupovini Alfe 156

Čet Mar 09, 2023 11:46 am

Spojeni postovi. Izbegavaj da pišeš postove jedan za drugim. :drink
Korisnikov avatar
kovalski
Garaža: ex 156 1.9 JTD 16V giugiaro
remap;
ex 166 2.0 TS
ex 156 SW 2.0 SP3
ex159 SW
ex GTV CUP limitata No_076 2.0 TS
Vectra C CDTI 16V
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 698
Pridružio se: Ned Jan 25, 2009 5:50 pm

Re: Pojeo sam g***o pri kupovini Alfe 156

Čet Mar 09, 2023 11:57 pm

sasami napisao:
Sre Mar 08, 2023 8:04 am
Ne možeš tako ti levo a život desno...
Lepo rečeno :) Uglavnom ne treba se zalećati!
A sad prodati i izgubiti par stotina evra ili ulagati na isto ti dođe ili bar slično. Moj slučaj sa poslednjim autom (vectra c) je da je kupljena ispod cene, po rečimam majstora "polu-leš", u startu uloženo 700e na veliki, mali servis, kočnice, kardan letve volana, još "sitnica" u drugom cugu gašenje egr, dpf...gume, nov aku, set kvačila sa zamajcem u trećem amortizeri...Što potrošni delovi, što redovno održavanje, što kad već dajem aj daj i multimediju, nove angel eyes farove, cifra dođe na preko + 2000e "ulaganja" da bi stanje bilo 9/10...Sad mi žao da je prodam sve da mi neko i da uloženo...
Npr računam da prođem jeftinije za farove, "krpim" kod nekog lika projektore (koje sam uzgred ja kupio), pa plati ruke, pa trljavo urađeno da je bilo užas kako je sijalo, i na kraju popiz...i kupim lepo za 200e nove i za 15 min rešim muku..Ali tu sam već na gubitku 100e jer sam pokušao da prođem jeftinije!
Nije post za utehu, al nekad treba pristupiti mudrije pri odabiru auta. Stavi na papir, pa...

Sa polovnim delovima, nećeš ništa rešiti, tipa zamajac, kočnice..
I što edin kaže, sve je rešivo ;)
Gio
Garaža: Biće valjda jednog dana Alfa...
Lokacija: Bgd
Postovi: 11
Pridružio se: Sre Jul 17, 2013 6:39 pm

Re: Pojeo sam g***o pri kupovini Alfe 156

Pet Mar 10, 2023 8:09 am

Ako ćes da trwzis auto za 1500eur i da opet gubiš ko zna koliko vremena na traženje, prodaj, izvuci sta možeš.
Iz moje lične perspektive, sad kad si kupio već nešto, plus ako imaš sredstava (2000+ eur) da to dovedeš u pristojno stanje, ja bih sređivao to što sam kupio.
Ja ni u na početku ne bih gledao desetine vozila da bih posto poto kupio za 1500 eur auto star 20+ godina, ako baš nisam u fazonu da uložim još par hiljada i da se zezam sa sređivanjem.
Sa takvom cenom ubosti dobar auto koji je nov koštao preko 20k, pa pre cu sedmicu da ubodem.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Nutjobe
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd
Postovi: 26
Pridružio se: Uto Jan 24, 2023 12:02 am

Re: Pojeo sam g***o pri kupovini Alfe 156

Pet Mar 10, 2023 11:40 am

Gio napisao:
Pet Mar 10, 2023 8:09 am
Ako ćes da trwzis auto za 1500eur i da opet gubiš ko zna koliko vremena na traženje, prodaj, izvuci sta možeš.
Iz moje lične perspektive, sad kad si kupio već nešto, plus ako imaš sredstava (2000+ eur) da to dovedeš u pristojno stanje, ja bih sređivao to što sam kupio.
Ja ni u na početku ne bih gledao desetine vozila da bih posto poto kupio za 1500 eur auto star 20+ godina, ako baš nisam u fazonu da uložim još par hiljada i da se zezam sa sređivanjem.
Sa takvom cenom ubosti dobar auto koji je nov koštao preko 20k, pa pre cu sedmicu da ubodem.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
Ma meni je sredjivanje najamnji problem voleo bi da imam dizalicu i sav alat sve bi sam radio ali sa majstorima rukama novim delovima i ostalim pizdarijama ne znam koliko mi se isplati, kad mi dosade kola sto bi verovatno bilo kroz koju godinu biću dosta u gubitku. Zao mi je to da radim ali jedino sto mi je racionalno u finansijskom smislu je da ga vozim takvog kakav jeste jos ovu registraciju samo kocnice da se srede zato sto mora.
Korisnikov avatar
gpendula
Revizor ARCS
Revizor ARCS
Garaža: Giulietta QV
145 QV (wannabe) - Budžet rejs
Lokacija: BG
Postovi: 1584
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 6:57 am

Re: Pojeo sam g***o pri kupovini Alfe 156

Pet Mar 10, 2023 1:27 pm

Ako menjaš auto "kad ti dosadi", onda si valjda i kupio neku zabavu do tog trenutka. :D
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Pojeo sam g***o pri kupovini Alfe 156

Pet Mar 10, 2023 4:19 pm

Automobil je uvek gubitak! Osim ako je taxi ili neki radni koji služi za pravljenje para. Da sam išao sa filozofijom "minimiziranje gubitka" nikada ne bih kupio automobil već bih štekao za druge stvari, a vozio se javnim prevozom. Najgore je malo zamaskirati kočnice i voziti polu-leš, a u tome tražiti neko zadovoljstvo.
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Nutjobe
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd
Postovi: 26
Pridružio se: Uto Jan 24, 2023 12:02 am

Re: Pojeo sam g***o pri kupovini Alfe 156

Pet Mar 10, 2023 4:38 pm

gpendula napisao:
Pet Mar 10, 2023 1:27 pm
Ako menjaš auto "kad ti dosadi", onda si valjda i kupio neku zabavu do tog trenutka. :D
Mora u nekom trenutku da se predje na nesto ozbiljnije na neki 159 ili slicno ne mogu doveka voziti kola mog godišta :lol: .
Nutjobe
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd
Postovi: 26
Pridružio se: Uto Jan 24, 2023 12:02 am

Re: Pojeo sam g***o pri kupovini Alfe 156

Sre Mar 15, 2023 2:36 pm

Kola su prodata za gubitak :(. Ali morao sam da ih se rešim bolela me je glava od njih, svaki put kada bi seo u njih sve bi me nerviralo skripanje enterijera, vibracije motora, sitne polomljene plastike sve se nakupi i kad si perfekcionista cini ti se da vozis kantu. Ako nista sad znam sta da gledam kad budem sledecu kupovao, mada sam zabrinut ne zovu ljudi kada se prodaje Alfa 0_0.
Korisnikov avatar
maxy
Garaža: Giulietta 2.0
Ex Alfa Romeo 147 1.9 jtd
Lokacija: BG
Lokacija: BG
Postovi: 721
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 5:09 pm

Re: Pojeo sam g***o pri kupovini Alfe 156

Sre Mar 15, 2023 3:55 pm

Ne zovu ljudi generalno za matore automobile. Drugar već duže vreme ne može da proda 206 HDI iako je auto u skroz korektnom stanju i među najjeftinijim na oglasima.

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”