159 1.9 Ulje u Antifrizu

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
Zmaychek
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v
Lokacija: Krusevac
Postovi: 10
Pridružio se: Pon Maj 21, 2018 6:25 am

159 1.9 Ulje u Antifrizu

Ned Dec 18, 2022 4:23 am

Dakle ovako, u pitanju je Alfa 159 1.9 16v, juce kada sam proveravao tecnosti u autu nadjem ulje u antifrizu (na slikama srafciger umocen u rashladnu bocu). Proverio sam sipku za ulje i poklopac i nema naslaga (majonez kako ga zovu) ulje ne trosi stoji na max iako je pre malim servisom. E sad antifriz je dosipan jer mi je par meseci na tehnickom puklo crevo i izlio je 3 litra antifriza. Sipan crveni 50/50% sa destilovanom vodom. Do sada nisam primetio da prlja antifriz. Auto normalno radi i ide bez problema, drzi temperaturu sve osim ovog ulja koje sam juce video i iako nema dima smrdi uzasno iz auspuha kad je auto na leru.

Razlog zasto vam kucam ovde je sto kod mene u gradu licno ne poznajem nijednog majstora, pa bih voleo koliko toliko da imam uvid u problematiku kad ga odvezem na popravku. Citao sam po netu sta sve moze da bude ali bih ipak voleo od vas iskusnijih alfista da cujem koje su mi opcije :)

Slika

Slika
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2450
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: 159 1.9 Ulje u Antifrizu

Ned Dec 18, 2022 7:24 am

Proveri hladnjak ulja. Moguce da tamo pusta sto nije dobro. Ako se pojavljuje ulje u antifrizu, moze se pojaviti i obrnuto a to nije dobro.
Alfa Romeo - The car inside the driver.

Povratak na “Area Servizio”